ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. rugsėjo 24 d. sekmadienis - 13:31
ANYKŠČIŲ R. SAV. INFORMACIJA:

2017-09-13. Tartasi dėl nepalankių oro sąlygų poveikio ūkininkavimui

Rugsėjo 12 d., antradienį, Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka ir direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas drauge su Anykščių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėju Virmantu Velikoniu bei vyresniuoju specialistu Antanu Girskumi aptarė nepalankių oro sąlygų poveikį ūkininkavimui Anykščių rajone.

Pasitarimo metu atkreiptas dėmesys į Nacionalinės mokėjimo agentūros išplatintą informaciją, kurioje teigiama, kad pareiškėjai, laiku pranešę agentūrai apie nuo pareiškėjo valios nepriklausančias aplinkybes, dėl kurių jie negali įvykdyti prisiimtų įsipareigojimų, ir pateikę minėtas aplinkybes įrodančius dokumentus, galės išvengti sankcijų.


2017-09-12. Anykščiuose bus minimos Europos paveldo dienos

Rugsėjo 15–17 dienomis visoje Lietuvoje vyks Europos paveldo dienos. Šių metų dėmesio centre – archeologinių vietovių, istorinių miestų ir miestelių, senųjų kaimų, kelių ir gatvių tinklo, dvarų sodybų, istorinių parkų ir sodų, sakralinių statinių, kapinių, pramonės ir kitų kultūros paveldo objektų tarpusavio ryšys kultūriniame kraštovaizdyje.


2017-08-29. Anykščių A. Baranausko pagrindinėje mokykloje – išmanioji 3D klasė


Rugpjūčio 28 d., nenumaldomai artėjant Mokslo ir žinių dienai, Anykščių Antano Baranausko pagrindinėje mokykloje duris atvėrė pirmoji Anykščių rajone išmanioji 3D klasė, kurioje specializuotos programos ir akinių pagalba mokiniai pamokų metu galės susipažinti su virtualiais erdviniais vaizdais, pavyzdžiui, geometrinėmis figūromis, augalų ląstelėmis ir jų veikla.


2017-08-25. Mirgorode pasirašytas bendradarbiavimo su Anykščiais protokolas


2017 m. rugpjūčio 24 d., minint Ukrainos Nepriklausomybės dieną, Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis ir Mirgorodo (Ukraina) miesto vadovas Sergejus Solomacha pasirašė Ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo tarp Lietuvos Respublikos Anykščių rajono savivaldybės ir Mirgorodo miesto tarybos.

Lietuvos Respublikos Anykščių rajono savivaldybė ir Ukrainos Mirgorodo miesto taryba, siekdamos formuoti ir vystyti partnerystę tarp Anykščių rajono ir Mirgorodo miesto, ketina bendradarbiauti įvairiose srityse ir palaikyti draugiškus santykius.


2017-08-11. Savivaldybėje lankėsi „Proenzi ArthroStop masinio ėjimo varžybos Anykščiuose“ organizatoriai

Rugpjūčio 10 d. Anykščių rajono savivaldybėje viešėjo ir su rajono vadovais susitiko rugsėjo 16 d. Anykščiuose organizuojamo renginio „Proenzi ArthroStop masinio ėjimo varžybos Anykščiuose“ organizatoriai. Tarp jų – ir Vlada Musvydaitė, Lietuvos lengvosios atletikos čempionė, gerai pažįstama televizijos ir radijo laidų vedėja.

Pasak organizatorių, nors oficialus varžybų startas – 12 val., tačiau startuoti bus galima ir vėliau, nes laikas, sugaištas trasoje, nebus fiksuojamas. Varžybų dalyviams nebus taikomas ir amžiaus cenzas. Varžybų metu dalyviai bus skatinami įveikti visą 15 tūkstančių žingsnių trasą, tačiau bus galima riktis ir kiek trumpesnes – 5 ir 10 tūkstančių žingsnių – trasas.


2017-08-09. Paplūdimių vanduo – švarus

2017-08-03 Anykščių mieste ir rajone tirtų paplūdimių (Anykščių miesto Šventosios upės (Šeimyniškėlių g. ir Dainuvos slėnyje) ir ežerų: Rubikių prie Kriokšlio, Nevėžos prie Palionio k. (Skiemonių seniūnijoje), Alaušo (Svėdasų seniūnijoje) bei Viešinto (Viešintų seniūnijoje)) vanduo atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nustatytus reikalavimus.


2017-07-31. Sutarta dėl Anykščių jaunimo krepšinio komandos perspektyvų

Liepos 27 d., Anykščių rajono vadovai susitiko su Anykščių kūno kultūros ir sporto centro direktoriumi Žilvinu Ovsiuku bei jaunuoju anykštėnu krepšininku Gaudvinu Šniaukštu. Pagrindinis pokalbio tikslas - tolesnės Anykščių jaunimo krepšinio komandos perspektyvos. Sporto atstovai išdėstė planus, kaip stiprinti jaunimo krepšinio komandą, kad galėtų deramai atstovauti Anykščiams Regiono krepšinio lygos B pogrupyje.
„Turime didelį įdirbį ir dar didesnį iš Anykščių kilusių jaunų žmonių norą žaisti už Anykščius aukštesnėje lygoje, reikia tik pritarimo ir palaikymo", - pristatydamas planus ateičiai kalbėjo Ž. Ovsiukas, minėdamas ir krašto verslininkų, kaip galimų komandos rėmėjų, susidomėjimą.


2017-07-20. Dėl eismo ribojimo Anykščių miesto šventės metu

Informuojame, kad š. m. liepos 20–23 dienomis vyksiančios Anykščių miesto šventės „ŠvenČIA ANYKŠČIAI!“ metu liepos 21 ir 22 dienomis bus ribojamas eismas Anykščių gatvėse. 

Liepos 21 ir 22 d. eismas vyks viena kryptimi Parko g. nuo Valančiaus g. iki Anykštos g. 21 d. (penktadienį) nuo 13 val. iki 24 val., 22 d. (šeštadienį) nuo 7 val. iki 17 val.

Liepos 22 d. nuo 7 val. iki 17 val. eismas bus draudžiamas kelio Anykščiai-Kurkliai-Balninkai-Želva Vilniaus gatvės atkarpoje nuo Šaltupio g. iki Kudirkos g., Taikos g. nuo Vilniaus g. iki Šaltinio g. bei Rašytojų g. Šiuose kelio ruožuose vyks šventės renginiai ir prekybos mugė. Apvažiavimai bus nurodyti kelio ženklais.
Atsiprašome už nepatogumus.

Anykščių r. savivaldybės informacija2017-07-14. „Mes rūšiuojam. Vasara“ ieško ambasadorių Anykščių rajono savivaldybėje

Gegužės viduryje prasidėjęs aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ įgauna pagreitį ir kviečia visas Anykščių rajono savivaldybės  bendruomenes, organizacijas ir įstaigas prisijungti - rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir keisti juos į įvairiausius prizus, keliones, ekskursijas.

„Kartu su projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ ambasadoriais – bendruomenėmis ir organizacijomis – skatiname gyventojus rūšiuoti elektros ir elektroninės įrangos, buitinės technikos bei nešiojamų baterijų atliekas visus metus. Šiuo projektu taip pat siekiame užtikrinti, kad atliekas žmonės galėtų priduoti kiek įmanoma patogiau, arčiau namų ir taip plėsti šių atliekų surinkimo tinklą“, - sako Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos (EGIO) vadovas Alfredas Skinulis.


2017-07-13. Anykščiuose įrengti gamtą skatinantys tausoti ženklai

Šiltuoju metų sezonu daug anykštėnų patraukia į gamtą, į pamėgtas poilsio vietas. Daugelis iš jų išsiveda ir savo keturkojus bičiulius. Tačiau kartais matome, kad mūsų taip pamėgtose vietose yra šiukšlių, gyvūnų ekskrementų. Kas už tai atsakingas? Ko reiktų imtis, kad atvykę į savo pamėgtą gamtos kampelį rastume jį švarų ir tvarkingą? Tik nuo mūsų pačių priklauso, kokioje aplinkoje mes gyvensime. Jei mes nesilaikysime paprasčiausių elgesio su gamta taisyklių – greitai ją sunaikinsime.

Anykščiuose, kairiajame Šventosios upės krante, pėsčiųjų take, įrengti ženklai, skatinantys tausoti gamtą. Keturkojų šeimininkams norime priminti, kad jie atsakingi ne tik už save, bet ir už savo augintinius.


2017-07-13. Savivaldybėje vyko seniūnų sueiga

Liepos 12 dieną, trečiadienį, Anykščių rajono savivaldybėje vyko seniūnų sueiga. Darbotvarkėje buvo numatyta aptarti keturis pagrindinius klausimus.

Pagal numatytą sueigos darbotvarkę, Savivaldybės administracijos Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Renata Mickevičienė pateikė informaciją apie Darbo kodekso pakeitimus, susijusius su seniūnijų veikla ir seniūnijose dirbančiais asmenimis.


2017-07-04. Anykščių rajono savivaldybei – Aplinkos ministerijos padėka

Daugiabučių namų ir viešųjų pastatų renovacija – strategiškai svarbi ir jau dešimtmetį vykdoma priemonė siekti aplinkosauginių, energijos taupymo, gyvenimo kokybės gerinimo tikslų. Praėjusią savaitę Lietuvoje viešėję Vokietijos Federalinės aplinkos, gamtos apsaugos, statybų ir reaktorių saugos ministerijos atstovai kartu su Aplinkos ministerija ir šalies savivaldybėmis aptarė vis dar naują energinio efektyvumo didinimo būdą - kvartalinę renovaciją.


2017-06-30. „Tautišką giesmę“ giedosime ant Šeimyniškėlių piliakalnio

Liepos 6 dieną, lygiai 21 val., jau devintąjį kartą viso pasaulio lietuviai šiemet giedos „Tautišką giesmę". Lietuvoje ši vieninga himno giesmė skambės net nuo 100 mūsų valstybei svarbių piliakalnių ir duos startą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventei.

Anykščių rajone esantis Šeimyniškėlių piliakalnis yra vienas iš tų 100 piliakalnių, ant kurių telksis Lietuvos žmonės.

Renginys ant Šeimyniškėlių (Vorutos ) piliakalnio prasidės nuo 20 val.. Čia koncertuos grupės „Kely" (Anykščiai) ir „MOVO" (Vilnius), papilyje veiks istorinių žaidimų kiemas. 21 val. visus suvienys pilietinė akcija - „Tautiška giesmė aplink pasaulį".2017-06-21. Festivalis „Velnio akmuo“ stebins naujovėmis ir rekordiniu atlikėjų skaičiumi

Šių metų liepos 13 - 16 dienomis Anykščių Dainuvos slėnyje vyksiančio festivalio „Velnio akmuo/Devilstone" organizatoriai antradienį susitiko su Anykščių rajono vadovais bei kultūros specialistais.
Dalykiškame pokalbyje bendradarbiaujančios pusės aptarė pasirengimo festivaliui detales, sprendė iškylančias problemas.


2017-06-09. Dėkojame Tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventės „Bėk bėk, žirgeli!“ organizatoriams ir rėmėjams

Birželio 3-ąją Niūronių kaime vykusios šventės „Bėk bėk, žirgeli!“ programą šiais metais papildė pirmą kartą šventės istorijoje organizuoti Lietuvos sunkiųjų veislės arklių darbingumo vertinimai, teatralizuoti, per pusšimtį dalyvių iš viso rajono sutelkę, kiemai, vienu pagrindinių akcentų renginyje tapęs tradicinių kinkinių žygis su žemaitukais, kurio dalyviai dar iki pirmojo birželio šeštadienio aplankė Kėdainių, Panevėžio ir Anykščių rajonų bendruomenes ir pasakojo joms apie išskirtinį vaidmenį lietuvio gyvenime turėjusius ištverminguosius žemaitukus.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, dėl kurių pirmasis birželio šeštadienis Niūronių kaime tapo įsimintinu įvykiu ne tik mūsų rajono gyventojams, bet ir svečiams. AČIŪ tariame visuomet svetingiems Niūronių kaimo gyventojams, rėmėjams, medikams, ugniagesiams-gelbėtojams, policijos darbuotojams, rajono kultūros ir sporto įstaigų bei Savivaldybės administracijos darbuotojams, meno mėgėjams, savanoriams, seniūnijų gyventojams, turizmo paslaugų teikėjams, amatininkams - tiems, kurie savo idėjomis ir darbu prisidėjo prie mūsų visų šventės kūrimo.

Tikimės, kad mūsų krašto šviesuolių 1978 m. pirmą kartą surengta ir tradicine tapusi šventė „Bėk bėk, žirgeli!“ gyvuos dar ne vieną dešimtmetį.

Pagarbiai
Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis
Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka


2017-06-06. Anykščiuose – pasitarimas dėl ES struktūrinių fondų investicijų Utenos regione

Birželio 5 d. Anykščių rajono savivaldybėje rinkosi Utenos apskrities merai, merų pavaduotojai, Utenos regiono plėtros tarybos nariai ir apskrities savivaldybių administracijų Investicijų skyrių vadovai. Susitikime aptarta Utenos regiono 2014–2020 m. Europos Sąjungos finansinio periodo regioninio planavimo priemonių įgyvendinimo eiga, projektų planavimo ir įgyvendinimo problemos, priemonių sąrašuose esantis lėšų likutis ir galimas jo perskirstymas aktualesnėms sritims.


2017-06-05. Pasirašyta sutartis dėl kompleksinio Okuličiūtės dvarelio sutvarkymo ir pritaikymo

Birželio 2 d. Anykščių rajono savivaldybės administracija ir Centrinė projektų valdymo agentūra pasirašė sutartį dėl kompleksinio Okuličiūtės dvarelio sutvarkymo ir pritaikymo, pagal balandžio 24 d. Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymu skirtą 419 264,35 Eur finansavimą projekto „Okuličiūtės dvarelio restauravimas ir pritaikymas viešojo kultūrinio turizmo reikmėms“ Nr. 05.4.1-CPVA-R-302-91-0001 įgyvendinimui.


2017-05-31. Žemaitukų kinkiniai iškeliavo į tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventę „Bėk bėk, žirgeli!“

Niūronių kaime, Anykščių rajone, veikiantis Arklio muziejus jau trečią kartą organizuoja tradicinių kinkinių žygį su žemaitukais. Šį kartą žemaitukų traukiami kinkiniai aplankys Kėdainių, Panevėžio ir Anykščių rajonų bendruomenes, o kartu keliaujanti klounų teatro studija „Dulidu“ parodys spektaklį „Profesorius ir blusa“ (režisierius ir aktorius Liudas Vyšniauskas). Tradicinių kinkinių žygio dalyvių tikslas – birželio 3 d. Niūronyse vyksianti Tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventės „Bėk bėk, žirgeli!“.


2017-05-19. Anykščiuose lankėsi Šiaurės šalių kultūros institutų vadovai

Gegužės 18 d., ketvirtadienį, Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje vyko susitikimas su Šiaurės šalių kultūros institutų vadovais iš Grenlandijos, Suomijos, Alandų salų ir Islandijos. Susitikime, kuriame taip pat dalyvavo Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka ir Anykščių rajono mero patarėjas Dominykas Tutkus, kalbėta apie miestų, kuriuose veikia kultūros institutai, ir Anykščių panašumus. Svečiams buvo pristatomas Anykščių menų inkubatorius-menų studija, svečiai taip pat lankė reziduojančius menininkus. Kartu su Anykščių menų inkubatoriaus-menų studijos direktore Daiva Perevičiene ir Šiaurės šalių kultūros institutų vadovais tartasi apie menininkų mainų programų, parodų, mokymų organizavimo galimybes.


2017-05-12. Lietuvos mokslų akademija kvies diskutuoti apie Anykščius

Gegužės 18 d., ketvirtadienį, Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje vyks Lietuvos mokslų akademijos ir Anykščių rajono savivaldybės organizuojama diena, kurios programoje – Anykščiai žemės ūkio ir miškų mokslų bei humanitarinių ir socialinių mokslų akiratyje.

Susirinkusiems pranešimą temą „Anykštėnai rašytojai pasaulyje“ skaitys Virginijus Gasiliūnas, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslinės bibliotekos Rankraštyno vedėjas. „Miško ekonominę ir ekologinę svarbą“ pristatys LMA tikrasis narys Darius Danusevičius, Aleksandro Stulginskio universiteto profesorius. Po pranešimų renginio dalyviai kviečiami įsijungti į diskusijas ir kartu aptarti ne tik teorinius, bet ir praktinius klausimus.


2017-05-10. Anykščių rajono meras K. Tubis - Lietuvos kurortų asociacijos viceprezidentas

Gegužės 5 d. vykusio XIV Lietuvos kurortų asociacijos suvažiavimo metu Prezidentu išrinktas Neringos meras Darius Jasaitis. Jis pakeitė dvejus metus asociacijai vadovavusį Palangos miesto merą Šarūną Vaitkų. Viceprezidento postą Trakų rajono merė Edita Rudelienė perleido Anykščių rajono merui Kęstučiui Tubiui.


2017-05-08. Kviečiame teikti siūlymus dėl Anykščių rajono Garbės piliečio vardo

Anykščių rajono savivaldybės administracija kviečia iki š. m. birželio 5 dienos teikti siūlymus dėl Anykščių rajono Garbės piliečio vardo.

Garbės piliečio vardas gali būti suteikiamas Lietuvos Respublikos, užsienio valstybių piliečiams už ypatingus nuopelnus ir pastangas bei išskirtinį indėlį į Anykščių rajono švietimo, kultūros, mokslo, sporto, ekonomikos, socialinės plėtros ir kitas sritis. Pasiūlymus gali teikti Anykščių rajono savivaldybės meras, Tarybos nariai, Savivaldybės administracijos direktorius, visuomeninės organizacijos, gyventojų bendruomenės.


2017-05-05. A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus 90-mečiui – konferencija „Memorialinis muziejus: kelias į knygą“

Gegužės 4 d. A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniame muziejuje prasidėjo dvi dienas truksianti tarptautinė mokslinė-praktinė memorialinių muziejų konferencija, skirta paminėti A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus 90-mečiui. Programoje – Lietuvos, Rusijos ir Ukrainos mokslininkų bei muziejininkų paskaitos ir diskusijos Anykščių muziejinėse erdvėse.

Mokslinę-praktinę konferenciją pradėdamas A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktorius Antanas Verbickas papasakojo apie kelią, kurį teko nueiti A. Vienuoliui-Žukauskui, siekusiam įprasminti A. Baranausko asmenybę. Kartu direktorius pacitavo ir pirmojo memorialinio muziejaus Lietuvoje įkūrėjo, jo direktoriaus, Antano Vienuolio-Žukausko pasakytą mintį, jog „niekur nėra taip gera ir gražu, kaip Anykščiuose“.


2017-05-03. Šildymo sezonas Anykščiuose – baigtas

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymo 2 straipsnio 28 dalimi ir 13 straipsnio 1 dalimi, Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2010 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. 1-297 „Dėl šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklių patvirtinimo“, 61 punktu, nustatau 2016 – 2017 metų šildymo sezono pabaigą Anykščių rajone nuo 2017 metų gegužės 2 d.


2017-05-03. Premjeras S. Skvernelis: „Anykščiai – unikali vieta Lietuvoje“

Gegužės 2 d. Anykščiuose viešėjo Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, kurį atlydėjo patarėjai Elvinas Jankevičius ir Unė Kaunaitė. Savivaldybės salėje vykusio susitikimo su administracijos vadovais, darbuotojais, biudžetinių įstaigų vadovais ir verslo atstovais metu Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis trumpai papasakojo apie situaciją rajone:1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
         

            Sprendimas: DPromoLink