ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. liepos 21 d. penktadienis - 3:28
ANYKŠČIŲ R. SAV. INFORMACIJA:

2017-07-20. Dėl eismo ribojimo Anykščių miesto šventės metu

Informuojame, kad š. m. liepos 20–23 dienomis vyksiančios Anykščių miesto šventės „ŠvenČIA ANYKŠČIAI!“ metu liepos 21 ir 22 dienomis bus ribojamas eismas Anykščių gatvėse. 

Liepos 21 ir 22 d. eismas vyks viena kryptimi Parko g. nuo Valančiaus g. iki Anykštos g. 21 d. (penktadienį) nuo 13 val. iki 24 val., 22 d. (šeštadienį) nuo 7 val. iki 17 val.

Liepos 22 d. nuo 7 val. iki 17 val. eismas bus draudžiamas kelio Anykščiai-Kurkliai-Balninkai-Želva Vilniaus gatvės atkarpoje nuo Šaltupio g. iki Kudirkos g., Taikos g. nuo Vilniaus g. iki Šaltinio g. bei Rašytojų g. Šiuose kelio ruožuose vyks šventės renginiai ir prekybos mugė. Apvažiavimai bus nurodyti kelio ženklais.
Atsiprašome už nepatogumus.

Anykščių r. savivaldybės informacija2017-07-14. „Mes rūšiuojam. Vasara“ ieško ambasadorių Anykščių rajono savivaldybėje

Gegužės viduryje prasidėjęs aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ įgauna pagreitį ir kviečia visas Anykščių rajono savivaldybės  bendruomenes, organizacijas ir įstaigas prisijungti - rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir keisti juos į įvairiausius prizus, keliones, ekskursijas.

„Kartu su projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ ambasadoriais – bendruomenėmis ir organizacijomis – skatiname gyventojus rūšiuoti elektros ir elektroninės įrangos, buitinės technikos bei nešiojamų baterijų atliekas visus metus. Šiuo projektu taip pat siekiame užtikrinti, kad atliekas žmonės galėtų priduoti kiek įmanoma patogiau, arčiau namų ir taip plėsti šių atliekų surinkimo tinklą“, - sako Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos (EGIO) vadovas Alfredas Skinulis.


2017-07-13. Anykščiuose įrengti gamtą skatinantys tausoti ženklai

Šiltuoju metų sezonu daug anykštėnų patraukia į gamtą, į pamėgtas poilsio vietas. Daugelis iš jų išsiveda ir savo keturkojus bičiulius. Tačiau kartais matome, kad mūsų taip pamėgtose vietose yra šiukšlių, gyvūnų ekskrementų. Kas už tai atsakingas? Ko reiktų imtis, kad atvykę į savo pamėgtą gamtos kampelį rastume jį švarų ir tvarkingą? Tik nuo mūsų pačių priklauso, kokioje aplinkoje mes gyvensime. Jei mes nesilaikysime paprasčiausių elgesio su gamta taisyklių – greitai ją sunaikinsime.

Anykščiuose, kairiajame Šventosios upės krante, pėsčiųjų take, įrengti ženklai, skatinantys tausoti gamtą. Keturkojų šeimininkams norime priminti, kad jie atsakingi ne tik už save, bet ir už savo augintinius.


2017-07-13. Savivaldybėje vyko seniūnų sueiga

Liepos 12 dieną, trečiadienį, Anykščių rajono savivaldybėje vyko seniūnų sueiga. Darbotvarkėje buvo numatyta aptarti keturis pagrindinius klausimus.

Pagal numatytą sueigos darbotvarkę, Savivaldybės administracijos Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Renata Mickevičienė pateikė informaciją apie Darbo kodekso pakeitimus, susijusius su seniūnijų veikla ir seniūnijose dirbančiais asmenimis.


2017-07-04. Anykščių rajono savivaldybei – Aplinkos ministerijos padėka

Daugiabučių namų ir viešųjų pastatų renovacija – strategiškai svarbi ir jau dešimtmetį vykdoma priemonė siekti aplinkosauginių, energijos taupymo, gyvenimo kokybės gerinimo tikslų. Praėjusią savaitę Lietuvoje viešėję Vokietijos Federalinės aplinkos, gamtos apsaugos, statybų ir reaktorių saugos ministerijos atstovai kartu su Aplinkos ministerija ir šalies savivaldybėmis aptarė vis dar naują energinio efektyvumo didinimo būdą - kvartalinę renovaciją.


2017-06-30. „Tautišką giesmę“ giedosime ant Šeimyniškėlių piliakalnio

Liepos 6 dieną, lygiai 21 val., jau devintąjį kartą viso pasaulio lietuviai šiemet giedos „Tautišką giesmę". Lietuvoje ši vieninga himno giesmė skambės net nuo 100 mūsų valstybei svarbių piliakalnių ir duos startą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventei.

Anykščių rajone esantis Šeimyniškėlių piliakalnis yra vienas iš tų 100 piliakalnių, ant kurių telksis Lietuvos žmonės.

Renginys ant Šeimyniškėlių (Vorutos ) piliakalnio prasidės nuo 20 val.. Čia koncertuos grupės „Kely" (Anykščiai) ir „MOVO" (Vilnius), papilyje veiks istorinių žaidimų kiemas. 21 val. visus suvienys pilietinė akcija - „Tautiška giesmė aplink pasaulį".2017-06-21. Festivalis „Velnio akmuo“ stebins naujovėmis ir rekordiniu atlikėjų skaičiumi

Šių metų liepos 13 - 16 dienomis Anykščių Dainuvos slėnyje vyksiančio festivalio „Velnio akmuo/Devilstone" organizatoriai antradienį susitiko su Anykščių rajono vadovais bei kultūros specialistais.
Dalykiškame pokalbyje bendradarbiaujančios pusės aptarė pasirengimo festivaliui detales, sprendė iškylančias problemas.


2017-06-09. Dėkojame Tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventės „Bėk bėk, žirgeli!“ organizatoriams ir rėmėjams

Birželio 3-ąją Niūronių kaime vykusios šventės „Bėk bėk, žirgeli!“ programą šiais metais papildė pirmą kartą šventės istorijoje organizuoti Lietuvos sunkiųjų veislės arklių darbingumo vertinimai, teatralizuoti, per pusšimtį dalyvių iš viso rajono sutelkę, kiemai, vienu pagrindinių akcentų renginyje tapęs tradicinių kinkinių žygis su žemaitukais, kurio dalyviai dar iki pirmojo birželio šeštadienio aplankė Kėdainių, Panevėžio ir Anykščių rajonų bendruomenes ir pasakojo joms apie išskirtinį vaidmenį lietuvio gyvenime turėjusius ištverminguosius žemaitukus.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, dėl kurių pirmasis birželio šeštadienis Niūronių kaime tapo įsimintinu įvykiu ne tik mūsų rajono gyventojams, bet ir svečiams. AČIŪ tariame visuomet svetingiems Niūronių kaimo gyventojams, rėmėjams, medikams, ugniagesiams-gelbėtojams, policijos darbuotojams, rajono kultūros ir sporto įstaigų bei Savivaldybės administracijos darbuotojams, meno mėgėjams, savanoriams, seniūnijų gyventojams, turizmo paslaugų teikėjams, amatininkams - tiems, kurie savo idėjomis ir darbu prisidėjo prie mūsų visų šventės kūrimo.

Tikimės, kad mūsų krašto šviesuolių 1978 m. pirmą kartą surengta ir tradicine tapusi šventė „Bėk bėk, žirgeli!“ gyvuos dar ne vieną dešimtmetį.

Pagarbiai
Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis
Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka


2017-06-06. Anykščiuose – pasitarimas dėl ES struktūrinių fondų investicijų Utenos regione

Birželio 5 d. Anykščių rajono savivaldybėje rinkosi Utenos apskrities merai, merų pavaduotojai, Utenos regiono plėtros tarybos nariai ir apskrities savivaldybių administracijų Investicijų skyrių vadovai. Susitikime aptarta Utenos regiono 2014–2020 m. Europos Sąjungos finansinio periodo regioninio planavimo priemonių įgyvendinimo eiga, projektų planavimo ir įgyvendinimo problemos, priemonių sąrašuose esantis lėšų likutis ir galimas jo perskirstymas aktualesnėms sritims.


2017-06-05. Pasirašyta sutartis dėl kompleksinio Okuličiūtės dvarelio sutvarkymo ir pritaikymo

Birželio 2 d. Anykščių rajono savivaldybės administracija ir Centrinė projektų valdymo agentūra pasirašė sutartį dėl kompleksinio Okuličiūtės dvarelio sutvarkymo ir pritaikymo, pagal balandžio 24 d. Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymu skirtą 419 264,35 Eur finansavimą projekto „Okuličiūtės dvarelio restauravimas ir pritaikymas viešojo kultūrinio turizmo reikmėms“ Nr. 05.4.1-CPVA-R-302-91-0001 įgyvendinimui.


2017-05-31. Žemaitukų kinkiniai iškeliavo į tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventę „Bėk bėk, žirgeli!“

Niūronių kaime, Anykščių rajone, veikiantis Arklio muziejus jau trečią kartą organizuoja tradicinių kinkinių žygį su žemaitukais. Šį kartą žemaitukų traukiami kinkiniai aplankys Kėdainių, Panevėžio ir Anykščių rajonų bendruomenes, o kartu keliaujanti klounų teatro studija „Dulidu“ parodys spektaklį „Profesorius ir blusa“ (režisierius ir aktorius Liudas Vyšniauskas). Tradicinių kinkinių žygio dalyvių tikslas – birželio 3 d. Niūronyse vyksianti Tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventės „Bėk bėk, žirgeli!“.


2017-05-19. Anykščiuose lankėsi Šiaurės šalių kultūros institutų vadovai

Gegužės 18 d., ketvirtadienį, Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje vyko susitikimas su Šiaurės šalių kultūros institutų vadovais iš Grenlandijos, Suomijos, Alandų salų ir Islandijos. Susitikime, kuriame taip pat dalyvavo Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka ir Anykščių rajono mero patarėjas Dominykas Tutkus, kalbėta apie miestų, kuriuose veikia kultūros institutai, ir Anykščių panašumus. Svečiams buvo pristatomas Anykščių menų inkubatorius-menų studija, svečiai taip pat lankė reziduojančius menininkus. Kartu su Anykščių menų inkubatoriaus-menų studijos direktore Daiva Perevičiene ir Šiaurės šalių kultūros institutų vadovais tartasi apie menininkų mainų programų, parodų, mokymų organizavimo galimybes.


2017-05-12. Lietuvos mokslų akademija kvies diskutuoti apie Anykščius

Gegužės 18 d., ketvirtadienį, Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje vyks Lietuvos mokslų akademijos ir Anykščių rajono savivaldybės organizuojama diena, kurios programoje – Anykščiai žemės ūkio ir miškų mokslų bei humanitarinių ir socialinių mokslų akiratyje.

Susirinkusiems pranešimą temą „Anykštėnai rašytojai pasaulyje“ skaitys Virginijus Gasiliūnas, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslinės bibliotekos Rankraštyno vedėjas. „Miško ekonominę ir ekologinę svarbą“ pristatys LMA tikrasis narys Darius Danusevičius, Aleksandro Stulginskio universiteto profesorius. Po pranešimų renginio dalyviai kviečiami įsijungti į diskusijas ir kartu aptarti ne tik teorinius, bet ir praktinius klausimus.


2017-05-10. Anykščių rajono meras K. Tubis - Lietuvos kurortų asociacijos viceprezidentas

Gegužės 5 d. vykusio XIV Lietuvos kurortų asociacijos suvažiavimo metu Prezidentu išrinktas Neringos meras Darius Jasaitis. Jis pakeitė dvejus metus asociacijai vadovavusį Palangos miesto merą Šarūną Vaitkų. Viceprezidento postą Trakų rajono merė Edita Rudelienė perleido Anykščių rajono merui Kęstučiui Tubiui.


2017-05-08. Kviečiame teikti siūlymus dėl Anykščių rajono Garbės piliečio vardo

Anykščių rajono savivaldybės administracija kviečia iki š. m. birželio 5 dienos teikti siūlymus dėl Anykščių rajono Garbės piliečio vardo.

Garbės piliečio vardas gali būti suteikiamas Lietuvos Respublikos, užsienio valstybių piliečiams už ypatingus nuopelnus ir pastangas bei išskirtinį indėlį į Anykščių rajono švietimo, kultūros, mokslo, sporto, ekonomikos, socialinės plėtros ir kitas sritis. Pasiūlymus gali teikti Anykščių rajono savivaldybės meras, Tarybos nariai, Savivaldybės administracijos direktorius, visuomeninės organizacijos, gyventojų bendruomenės.


2017-05-05. A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus 90-mečiui – konferencija „Memorialinis muziejus: kelias į knygą“

Gegužės 4 d. A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniame muziejuje prasidėjo dvi dienas truksianti tarptautinė mokslinė-praktinė memorialinių muziejų konferencija, skirta paminėti A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus 90-mečiui. Programoje – Lietuvos, Rusijos ir Ukrainos mokslininkų bei muziejininkų paskaitos ir diskusijos Anykščių muziejinėse erdvėse.

Mokslinę-praktinę konferenciją pradėdamas A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktorius Antanas Verbickas papasakojo apie kelią, kurį teko nueiti A. Vienuoliui-Žukauskui, siekusiam įprasminti A. Baranausko asmenybę. Kartu direktorius pacitavo ir pirmojo memorialinio muziejaus Lietuvoje įkūrėjo, jo direktoriaus, Antano Vienuolio-Žukausko pasakytą mintį, jog „niekur nėra taip gera ir gražu, kaip Anykščiuose“.


2017-05-03. Šildymo sezonas Anykščiuose – baigtas

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymo 2 straipsnio 28 dalimi ir 13 straipsnio 1 dalimi, Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2010 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. 1-297 „Dėl šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklių patvirtinimo“, 61 punktu, nustatau 2016 – 2017 metų šildymo sezono pabaigą Anykščių rajone nuo 2017 metų gegužės 2 d.


2017-05-03. Premjeras S. Skvernelis: „Anykščiai – unikali vieta Lietuvoje“

Gegužės 2 d. Anykščiuose viešėjo Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, kurį atlydėjo patarėjai Elvinas Jankevičius ir Unė Kaunaitė. Savivaldybės salėje vykusio susitikimo su administracijos vadovais, darbuotojais, biudžetinių įstaigų vadovais ir verslo atstovais metu Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis trumpai papasakojo apie situaciją rajone:


2017-04-25. Kompleksiniam Okuličiūtės dvarelio sutvarkymui ir pritaikymui – daugiau nei 400 tūkst. eurų finansavimas

Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymu skirtas 419 264,35 Eur finansavimas projekto ,,Okuličiūtės dvarelio restauravimas ir pritaikymas viešojo kultūrinio turizmo reikmėms“ įgyvendinimui, pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ 05.4.1-CPVA-R-302 priemonę „Aktualizuoti savivaldybių kultūros paveldo objektus“.


2017-04-18. Bus atliekamas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos techninis patikrinimas

Dėmesio! Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos informuoja, kad balandžio 19 d., trečiadienį, 11 val. 52 min. bus atliekamas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos techninis patikrinimas, kurio metu bus įjungiamos centralizuoto valdymo sirenos visam darbo ciklui (3 min.). Nustojus kaukti elektros sirenoms, 11 val. 55 min., per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją  bei vietinio radijo stotį  „Nykščiai“  bus skelbiama informacija gyventojams. Prašome įsijungti radijo imtuvus arba Lietuvos televizijos programą, išklausyti informaciją ir elgtis pagal skelbiamas rekomendacijas.


2017-04-12. Pasirašyta bendradarbiavimo įgyvendinant projektą „Europe goes Local“ sutartis

Balandžio 10 d. Anykščių rajono savivaldybėje vyko susitikimas dėl jaunimo politikos stiprinimo vietos lygmeniu. Susitikime dalyvavo Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotojas Juozas Meldžiukas, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Jaunimo politikos plėtros ir programų skyriaus vyriausioji specialistė Asta Tiškutė, VšĮ „Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra“ direktorė Guoda Lomanaitė, Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, Savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka, su jaunimu dirbančių Savivaldybės administracijos skyrių, tarnybų ir projektų atstovai.


2017-04-11. Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena bus minima Anykščiuose

Balandžio 3 dieną Anykščių rajono savivaldybėje svečiavosi Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atsakingi darbuotojai.

Susitikimo metu buvo nuspręsta gegužės 21 dieną – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną – paminėti Anykščiuose. Šiai dienai paminėti bus organizuojamas 9 kilometrų pagerbimo žygis Algimantų apygardos partizanų takais. Taip pat - laikomos mišios už partizanus.

Kviečiame Anykščių rajono gyventojus prisijungti prie šios iniciatyvos ir gegužės 21 d. pagerbti mūsų partizanus.


2017-04-06. Utenos regiono plėtros taryba posėdžiavo Anykščiuose

Šių metų balandžio 4 d. (antradienį) Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje posėdžiavo Utenos regiono plėtros taryba. Be kitų svarbių klausimų, posėdžio metu kalbėta apie regioninės politikos tobulinimo kryptis, glaudesnį centrinės šalies ir regionų vadovų bendradarbiavimą, įsiklausimą į problemas.

Iš viso į Plėtros tarybos posėdžio darbotvarkę buvo įtraukta 13 klausimų. Tartasi dėl 2014–2020 m. plano metinės ataskaitos, dėl tam tikrų priemonių Utenos regiono prioritetinio ir rezervinio projektų sąrašų sudarymo ir patvirtinimo, kitų klausimų.


2017-03-28. Anykščiuose viešėjo Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Algirdas Sysas


 Kovo 27 d. (pirmadienį) Anykščių rajone lankėsi Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Algirdas Sysas ir Lietuvos Respublikos teisingumo ministrės patarėja Auksė Kontrimienė.

Po trumpo priėmimo Anykščių rajono savivaldybės mero Kęstučio Tubio kabinete įvyko bendras susitikimas su Anykščių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus, Vaiko teisių apsaugos skyriaus, Anykščių rajono policijos komisariato, Anykščių rajono socialinių paslaugų centro darbuotojais, Anykščių rajone veikiančių nevyriausybinių organizacijų atstovais.  


2017-03-27. Anykščiuose – prestižinis Šiaurės Europos mėgėjų teatrų aljanso festivalis

2018 metais Lietuvos nacionalinio dramos teatro rezidencija tapsiantys Anykščiai teatro mėgėjams paruošė ir dar vieną staigmeną. 2018 m. rugpjūčio pradžioje čia vyks Šiaurės Europos mėgėjų teatrų aljanso (NEATA) festivalis, kurio programoje – 11 mėgėjų teatrų iš Danijos, Estijos, Suomijos, Islandijos, Norvegijos, Švedijos, Farerų salų, Latvijos ir Lietuvos.

„Pirmą kartą po 18 metų Šiaurės Europos mėgėjų teatrų aljanso festivalis grįžta į Lietuvą ir ne kur kitur, o į Anykščius. Tai – ne tik didelė garbė, atsakomybė, bet puikus įrodymas, kad esame pasiruošę dirbti ne tik su Lietuvos, bet ir užsienio šalių partneriais“, - sakė Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
         

            Sprendimas: DPromoLink