ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. liepos 21 d. penktadienis - 3:29
NAUJIENOS:

2017-07-20. Vartai Angelų

Rašytojos Bronės Buivydaitės muziejaus sodelis pasipildė nauju meno kūriniu. Skulptorius Osvaldas Neniškis sukūrė „Vartus Angelų“. Tai dar vienas jau netrukus startuosiančio projekto „Surask... Angelų kelias Anykščiuose“ sustojimas. Skulptūros autoriui angelai  - tai šviesa, gėris. Kurdamas šį kūrinį autorius galvojo apie vaikus, jaunimą. Jis kviečia džiaugsmingai, drąsiai keliauti per gyvenimą pro šviesius „Vartus Angelų“ ir  daryti gerus darbus.


2017-07-20. Anykščių viešojoje bibliotekoje paskaita su filosofu prof. dr. Gintautu Mažeikiu

Liepos 19 d. bibliotekos „Debesyne" vyko paskaita „MEFISTOFELIS VORKUTLAGE. Žmogiškumo iškėlimas ir saugojimas Gulago aplinkoje“. Dalyvavo vienas žymiausių ir įdomiausių Lietuvos filosofų, kultūros teoretikas, antropologas, prof. dr. Gintautas Mažeikis. Į filosofišką-antropologišką pokalbį apie Gulago teatrą ir į susitikimą su neeiline asmenybe susirinko solidus anykštėnų ir miesto svečių būrys.


2017-07-20. Sutvarkyk savo žemės plotą – gauk paramą

Pasibaigus žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimui žemdirbiai raginami nedelsti ir pranešti apie sutvarkytus buvusius arba naujus netinkamus paramai gauti žemės plotus.

Žemdirbiai, besirengiantys paversti savo turimus netinkamus paramai gauti žemės plotus tinkamais ir ateinančiais metais juos deklaruoti, privalo iki 2017 m. gruodžio 1 d. juos sutvarkyti: išnaikinti piktžoles, atlikti medžių, kelmų, krūmų, akmenų valymo darbus, o darbų atliekas pašalinti iš žemės ploto, atlikti kitus būtinus tvarkymo darbus.

Žemdirbiai, baigę tvarkymo darbus, privalo iki 2017 m. gruodžio 1 d. nufotografuoti sutvarkytą netinkamą paramai žemės plotą ir kreiptis į savivaldybės ar seniūnijos (pagal valdos buvimo vietą) darbuotoją, kuris, prisijungęs prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos https://paseliai.vic.lt, pažymės sutvarkyto ploto vietą ir įkels jo nuotrauką.


2017-07-20. Anykščių viešojoje bibliotekoje susitikimas su prof. dr. Jonu Jasaičiu

Liepos 21 d., penktadienį, 14 val. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos salėje vyks susitikimas su Mokslininkų sąjungos pirmininku ir laikraščio „Mokslo Lietuva“ vyr. redaktoriumi prof. dr. Jonu Jasaičiu. Susitikimo-paskaitos tema – „MOKSLO VAIDMUO ŠIUOLAIKINĖJE VISUOMENĖJE“.
Susitikimo su anykštėnais metu bus aptarti šie klausimai:
1) kodėl Lietuva tapo emigracijos "lydere"? Ką tai reiškia mūsų valstybei?
2) į kokią Lietuvą reikia orientuotis mūsų valdantiesiems: į turinčią 2 ar į 4 mln. gyventojų?
3) kokią Lietuvą kuriame: savininkų ar samdinių?
4) koks universitetinis ugdymas turėtų būti kuriamas Lietuvoje: tik siauram sluoksniui ar prieinamas kiekvienam pasirengusiam? Todėl kiek universitetų reikia Lietuvai?
5) kokį įsivaizduojame universiteto absolventą: pirmiausia kaip labai kvalifikuotą specialistą ar kaip inteligentą, aukštos moralės žmogų?
6) ar tikrai užmiesčio regionai yra neperspektyvūs?
7) kas yra toji "4-oji pramonės revoliucija"?


2017-07-20. Liepos 20-osios vakare prie Klėtelės aidės Dalios Michelevičiūtės balsas

Literatūrinio festivalio „Rašytojų balsai iš A. Vienuolio verandos: klasika ir modernumas“ liepos mėnesio vakaras, atveriantis Anykščių miesto šventės savaitgalį, skirtas Muziejaus 90-mečiui.

Liepos 20 d., ketvirtadienį, 20 val. prie A. Baranausko klėtelės – literatūrinė-muzikinė kompozicija „Noktiurnas Gimtinei“. Dalyvauja aktorė Dalia Michelevičiūtė, solistė Milda Baronaitė ir pianistė Vaida Balčiūnienė.


2017-07-20. Marmurinio poeto 60-metis

Šią vasarą, liepos 28-ąją, sukanka lygiai 60 metų, kai Anykščių Šv. Mato bažnyčioje buvo pastatytas ir pašventintas pirmasis Lietuvoje paminklas poetui ir vyskupui Antanui Baranauskui – marmurinis biustas. Šios sukakties proga A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus parengė ir bažnyčioje šalia meno kūrinio pastatė informacinį stendą, primenantį biusto atsiradimo istoriją.

Informaciniame stende pirmiausiai pristatomi XX a. vidurio žmonės, kurių dėka Anykščių bažnyčia buvo praturtinta pirmuoju joje įtaisytu memorialiniu ženklu. Žymiai vėliau bažnyčios erdvėje atsiras ir Konstantino Sirvydo biustas, ir Klemenso Kairio bareljefas.2017-07-20. Dėl eismo ribojimo Anykščių miesto šventės metu

Informuojame, kad š. m. liepos 20–23 dienomis vyksiančios Anykščių miesto šventės „ŠvenČIA ANYKŠČIAI!“ metu liepos 21 ir 22 dienomis bus ribojamas eismas Anykščių gatvėse. 

Liepos 21 ir 22 d. eismas vyks viena kryptimi Parko g. nuo Valančiaus g. iki Anykštos g. 21 d. (penktadienį) nuo 13 val. iki 24 val., 22 d. (šeštadienį) nuo 7 val. iki 17 val.

Liepos 22 d. nuo 7 val. iki 17 val. eismas bus draudžiamas kelio Anykščiai-Kurkliai-Balninkai-Želva Vilniaus gatvės atkarpoje nuo Šaltupio g. iki Kudirkos g., Taikos g. nuo Vilniaus g. iki Šaltinio g. bei Rašytojų g. Šiuose kelio ruožuose vyks šventės renginiai ir prekybos mugė. Apvažiavimai bus nurodyti kelio ženklais.
Atsiprašome už nepatogumus.

Anykščių r. savivaldybės informacija2017-07-20. Anykščių gimtadienio šventė: nuo floristinių kilimų konkurso iki hiphopo turnyro

Liepos 20–23 dienomis 577-ąjį gimtadienį minėsiantys Anykščiai ruošia 4 dienas truksiančią, išskirtinių susitikimų ir nepamirštamų akimirkų kupiną šventę. Miesto šventės „ŠvenČIA Anykščiai!“ organizatoriai rajono gyventojams ir miesto svečiams siūlys apsilankyti daugiau nei trijose dešimtyse renginių: floristinių kilimų konkurse ir parodoje, mugėje, gyvo garso koncertuose, filmų peržiūrose, susitikimuose, išvysti pasaulyje pripažintų šokėjų pasirodymus ir šventinius fejerverkus.

„Miesto gimtadienis skirtas visiems, ir dideliems, ir mažiems, tad natūralu, kad šventinių renginių bus tikrai daug. Tikimės, kad įdomių veiklų čia ras kiekvienas svečias, kad ir iš kur jis būtų atvykęs“, - sako Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis.


2017-07-19. Anykščių kultūros centre – XXIX Lietuvos ūkininkų sąjungos suvažiavimas

Liepos 19-ąją Anykščiuose į ataskaitinį - rinkiminį suvažiavimą susirinko bene 200 ūkininkų iš 39 rajonų skyrių.  Žemdirbius ir garbius suvažiavimo svečius dainomis ir šokiais  pasveikino KC folkloro ansamblis „Valaukis“ ir šokių kolektyvas „Vija“ bei Kultūros centro  direktorė Dijana Petrokaitė. „Sveikinu pačius darbščiausius ir pačius turtingiausius žmones, dėkoju už kultūros renginių rėmimą ir linkiu produktyvaus darbo,“ – kalbėjo direktorė ir palinkėjo, kad atsisveikindami su Anykščiais žemdirbiai galėtų pasakyti, jog čia gera sugrįžti.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas dėkojo Anykščių rajono ūkininkų sąjungos pirmininkui Žilvinui Augustinavičiui ir ūkininkui  Dainiui Žiogeliui už pasiūlymą suvažiavimą surengti Anykščiuose ir pagalbą organizuojant suvažiavimą.


2017-07-19. Gražus svečių apsilankymas Andrioniškyje

Šaunu, kada mūsų jaunoji karta domisi savo kraštu, jo istorija, dabartimi. Nuščiuvus eiliniam  vasariškam lietui, saulėtą liepos 18 dienos popietę  keliolika Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro auklėtinių, vadovaujamų energijos ir gerumo nestokojančios vadovės Evgenijos  Baltronienės, atvyko į Andrioniškio biblioteką.

Pasikalbėjus ir prisiminus  Andrioniškio vardo kilmę ir istoriją, antrame bibliotekos aukšte aplankėme paskutinę dieną veikiančią anykštėnės  M. Gvazdauskienės rankomis siuvinėtų darbų parodą. Vaikų akys spindėte spindėjo  iš susižavėjimo siuvinėtomis staltiesėmis, servetėlėmis, prijuostėmis.
Pirmame aukšte jų jau laukė specialiai  skirta andrioniškiečių  Valentinos Vercinskienės veltų vilnos dirbinių ir Rimantos Vilnonienės mezginių parodėlė ir pačios darbų autorės. Pasidalinę savo darbų kūrimo paslaptimis,  jos tikrai vaikams sukėlė ypatingą susidomėjimą.2017-07-19. Uogautojų ir grybautojų dėmesiui – reikalavimai ir draudimai

 Vienas iš dažniausiai miško lankytojų daromų nusižengimų – mėlynių rinkimas naudojant įvairias mechanines rinkimo priemones, liaudyje vadinamas „šukomis“. Utenos RAAD agentūros  jau pradėjo vykdyti tikslines išvykas – bus vykdoma sustiprinta uogautojų kontrolė, ypač didelį dėmesį skiriant uogavimui saugomose teritorijose.

Renkant mėlynes mechaninėmis priemonėmis žalojami uogakrūmiai, jų šaknys (dažnai išraunamas ir visas krūmelis), taip natūraliai palaipsniui mažėja mėlynių augaviečių plotai, tuo pačiu ir kitų sezonų derlius. Uogautojams verta priminti, kad mėlynes Lietuvoje galima rinkti tik rankomis. Mechaninius įtaisus, “šukas” naudoti draudžiama.

Lankantis miške privaloma laikytis Lankymosi miške taisyklių. Fiziniai asmenys gali grybauti, rinkti vaisius, vaistažoles ir vaistinę žaliavą visuose Lietuvos Respublikos miškuose, išskyrus rezervatų miškus ir kitus miškus, kuriuose jų veikla ar lankymasis laikinai uždraustas ar apribotas savivaldos institucijų sprendimais arba tai riboja Saugomų teritorijų įstatymas, saugomų teritorijų nuostatai ar kiti saugomų teritorijų apsaugą ir tvarkymą reglamentuojantys teisės aktai.


2017-07-19. Priminimas leidimų-higienos pasų turėtojams

Fizinis, juridinis asmuo ar filialas verstis ūkine komercine veikla gali tik turėdamas nustatyta tvarka išduotą leidimą-higienos pasą (toliau - LHP). LHP liudija, kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimus bei suteikia jo turėtojui teisę verstis jame nurodyta ūkine komercine veikla. Juos išduoda, atsisako išduoti, patikslina, sustabdo jų galiojimą, panaikina jų galiojimo sustabdymą, panaikina jų galiojimą, išduoda jų dublikatus Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, remiantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. liepos 13 d. įsakymu Nr. V-632 „Dėl leidimų- higienos pasų išdavimo taisyklių patvirtinimo".


2017-07-18. Atlaidai Kurkliuose - tarsi atgiję senelių pasakojimai

Sekmadienį, liepos 16 dieną,  Kurkliuose vyko Švč. Mergelės Marijos (Škaplierinės) atlaidai.  O kokie atlaidai be kermošiaus! Netoli bažnyčios įsikūrę prekeiviai siūlė ne tik tradicinius „kermošinius" saldainius, kepinius ir kitus įvairiausius skanėstus,  bet ir naujus, vaikų labai pamėgtus trikampius „sukučius". Pasitempę ir  šventiškai apsirėdę  gyventojai rinkosi prie bažnyčios. Nejučiomis prisimeni tėvų ir senelių pasakojimus apie tai, koks didelis įvykis būdavo atlaidai. Suvažiuodavo seniai nesimatę giminės, susitikdavo tolimesni kaimynai. Tarsi iš praeities atgimęs vaizdas šįkart buvo ir Kurkliuose. Grojo muzika, būriavosi jaunimas,  moterys, vyrai, senoliai.  Aplinkui klegėjo vaikai, kuriems viskas buvo įdomu.  Bažnyčios šventorių puošė penki floristiniai kilimai. Tris iš jų nupynė Janina ir Gitana Šniuikaitės, o du – Kurklių bendruomenės moterys.
Gėlėse skendinti bažnyčia buvo pilnut pilnutėlė, nes į šventę susirinko veik trys šimtai žmonių, tad dalis liko lauke.  Šv. Mišias aukojo klebonas dr. Nerijus Vyšniauskas, kuris parapijiečiams pristatė diakoną Audrių Jesinską.  Jis  naujajam diakonui palinkėjo niekuomet nepasikliauti vien tik savimi ir savo jėgomis, tačiau viską pavesti Viešpačiui ir Jam dėkoti. Neseniai Lietuvoje įteisinta  nuolatinio diakonato tarnystė. Bažnyčia  pirmą kart Lietuvoje šventimais įgaliojo ketverių metų studijų ir dvasinio ugdymo programą baigusius, savo profesijas, darbus ir šeimas turinčius vedusius vyrus,  patarnauti tikinčiųjų bendruomenėms. Savo pirmąjį pamokslą sakęs Lietuvos kariuomenės seržantas,  neseniai įšventintas diakonas Audrius Jesinskas, kalbėjo apie šeimą.  Diakonas akcentavo – ar Dievui rūpi šeima ir kaip pats Dievas į mūsų širdis  ateina per šeimą.  Naujai įšventintas diakonas po Šv. Mišių parapijiečiams pristatė savo žmoną Astą ir dukrą Austėją.


2017-07-18. DĖMESIO! DĖMESIO! DĖMESIO!

Anykščių miesto šventės organizatoriai ir Anykščių kūno kultūros ir sporto centras dėl nenumatytų ir nenuspėjamų oro sąlygų, užtikrinant žmonių saugumą, informuoja, kad Drakonų valčių festivalio varžybos Anykščių miesto šventėje Šventosios upėje liepos 21 dieną neįvyks.


2017-07-18. Regionuose daugėja šiuolaikiškų pašto padalinių

Valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas regionuose modernizuoja paštus ir juose teikiamas paslaugas. Akademijos miestelyje (Kauno r.) duris atveria pagal naująją Lietuvos pašto koncepciją įrengtas, šiuolaikiškas klientų aptarnavimo centras.

„Pažangių ir šiuolaikiškų pašto padalinių atidarymas svarbus ne tik didžiųjų, bet ir mažesnių šalies miestų gyventojams. Keičiantis klientų lūkesčiams esame įpareigoti nuolat tobulėti, kad teikiamomis paslaugomis atitiktume ne tik augančius žmonių poreikius, bet ir aukščiausius sau keliamus kokybės bei aptarnavimo standartus.2017-07-17. Anykščiuose nauja kultūrinė erdvė - „Senamiesčio skveras“

Praėjusio penktadienio pavakarę Anykščių senamiesčio erdvėje vyko keisti dalykai – rinkosi žmonės, karietoje pakinkyti neramiai trypčiojo du žirgai, o pora pasipuošusių damų laikė paparčių vainiką, nesiteikdamos toliau gatve praleisti nė vieno praeivio. Perkirpdamos simbolinę paparčių juostą, Giedrė Leitonė ir Daiva Diržienė atlaisvino kelią į šalia sinagogos esantį kiemelį, kur senamiesčio bendruomenės iniciatyva nuo šiol veiks „Senamiesčio skveras“.

Gausiai susirinkusiems anykštėnams pristatydama  skvero idėją Giedrė pasakojo, kad tai buvo grupelės žmonių mintis, kurie panoro atgaivinti Anykščių senamiestį, ir tikisi, kad iniciatorių viltys pasiteisins. Rajono meras Kęstutis Tubis, sveikindamas entuziastingas iniciatores Giedrę ir Daivą,  juokavo: „Gerai,  kad naujos idėjos ne visada gimsta vien valdininkų galvose... Savivaldybė remia naują kultūrinės erdvės projektą. Džiugu, kad nuo šiandien jis pradeda gyvuoti.  Jei idėja bus „laistoma“ gausios senamiesčio bendruomenės entuziazmu, ji tikrai gyvuos.   Dovanoju jums simbolinę švieselę, kad ši idėja ilgai negestų.“ Priimdamos mero dovaną abi damos patikino, kad ryžto ir naujų idėjų turi tikrai pakankamai.


2017-07-17. Anykščių rajono Rubikių ežero Kriokšlio paplūdimyje šiuo metu nerekomenduojama maudytis

Liepos 17-ąją  atlikus vandens kokybės tyrimus Rubikių ežero Kriokšlio paplūdimyje nustatyta mikrobiologinė tarša:

Rubikių ežero Kriokšlio paplūdimyje:
- žarninių enterokokų skaičius 320 ksv/100 ml (leistina norma 100 ksv/100 ml).

Kitų Anykščių rajone tirtų paplūdimių – Šventosios upės Dainuvos slėnio ir Šeimyniškėlių, ežerų: Viešinto prie Viešintų mstl. (Viešintų seniūnijoje), Nevėžos Palionio k. (Skiemonių seniūnijoje), Alaušo (Svėdasų seniūnijoje) – vanduo atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nustatytus reikalavimus.


2017-07-17. Abiturientų atsisveikinimas su Kazio Inčiūros gimnazija

Liepos 14 –osios vakarą brandos atestatus gavo šešiolika Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos abiturientų. Tai 68- oji šios mokyklos, tačiau 3-oji Kazio Inčiūros gimnazijos laida.


2017-07-17. Dvylikos metų darbus apvainikavusi šventė

Liepos 14-osios vakarą Kavarsko Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje Anykščių Jono Biliūno gimnazijos Kavarsko vidurinio ugdymo skyriaus abiturientams buvo iškilmingai įteikti  brandos atestatai. Šiemet Anykščių Jono Biliūno gimnazijos Kavarsko vidurinio ugdymo skyrių baigė 13 abiturientų.

Tai buvo įspūdinga 12 metų darbus apvainikavusi šventė. Pilna žmonių bažnyčia  plojimais pasitiko į bažnyčią įeinančius abiturientus.

Bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios, skirtos gimnazijos abiturientams išleistuvių proga. Šv. Mišias aukojo klebonas dr. Nerijus Vyšniauskas. Studentų himną „Gaudeamus igitur" išeinantiems į savarankišką gyvenimą dovanojo bažnyčios choras.


2017-07-17. Nepakartojama šventė abiturientams

Anykščių rajono Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnaziją šiemet baigė 69 abiturientų laida
Savo mintimis „Šilelyje“ dalinasi abiturientų auklėtoja, matematikos mokytoja Loreta Dragančukienė, gimnazijoje dirbanti 16 metų.

„Šiemet išleidau antrąją savo auklėtinių laidą. Su keturiolika iš jų draugaujame nuo penktos klasės, o aštuoni atėjo į 3g (vienuoliktą) klasę. Vaikai labai kūrybingi, stropūs ir išradingi. Daug gražių akimirkų  praleidome kartu. Buvo įdomios pamokos ir  įvairūs renginiai: Šimtadieniai, kalėdiniai karnavalai, Mokytojų diena, Paskutinio skambučio šventė, išleistuvės ir kt. Visada jais tikėjau, niekada ir nenuvylė.  Tai patikimi jauni žmonės su gražiomis vertybėmis.


2017-07-17. Odė tautos didvyriams Dariui ir Girėnui – „Skrydis namo“

Mirga fakelų liepsnos, nušviesdamos kelią iki Puntuko akmens. „Saulašarės“ (vad. Irma Baukytė) merginos „kviečia“ lakūnus skrydžiui. Dvi lietuvės mamos atveda sūnus,  apvelka „pilotų“ švarkais, švelniai paglosto plaukus, peržegnoja ir „išlydi“ į tolimą ir pavojingą kelionę. Puntuko akmuo, paslaptingai apsigaubęs baltą drobule, ant kurios sklando didžiuliai bebaimiai sakalai – mūsų tautos sūnūs.

Tyloje aidi balsas (KC režisierius Julius Jakubėnas): „Pirmasis  lakūnų atsišaukimas spaudoje pasirodė 1932 metų liepos 11 dieną: „Mes skrisime iš Niujorko į Kauną. Dar niekas nėra tiesiai, nenusileisdamas, nuskridęs iš Amerikos į Lietuvą.  Tad mes esame pasiryžę tai atlikti.“
2017-07-17. Ukrainos rašytojas įsiklauso į Anykščių krašto istorijas

Liepos 15-ąją atvykęs į Lietuvą, visą savaitę Anykščių krašte reziduos vienas žymiausių šių laikų Ukrainos rašytojų Andrejus Kurkovas. Kasdien keliaudamas į įvairius susitikimus su anykštėnais, pažindamas šio krašto kasdienybę ir šventes, romanistas čia žvalgysis herojų naujiems savo kūriniams.

A. Kurkovas, kurio romanai verčiami į dešimtis pasaulio kalbų, Anykščių kraštą atrado prieš keletą metų per pažintį su Kijeve gyvenančiu ir dirbančiu verslininku leidėju Virginijumi Strolia, kilusiu iš Anykščių apylinkių.
Apsilankęs V. Strolios gimtinėje, patyręs nuošalaus Pienagalio kaimo egzotiką, rašytojas pernai rusų kalba išleido solidų romaną „Šengeno istorija“, kurio paantraštė skelbia, jog tai – lietuviškas romanas. Mat šio romano herojai – Anykščių krašto žmonės, išgyvenantys skirtingas patirtis, pasirinkę kiekvienas savo emigracijos kelią į Vakarų Europą.2017-07-17. Anykščių rajono futbolo pirmenybėse – lemiamų kovų metas

 Praėjusią savaitę baigėsi Anykščių rajono futbolo pirmenybių grupės varžybos. Netrūko gražių įvarčių, gausaus lietaus bei žiūrovų. Komandos tarpusavyje sužaidė po du kartus.

Pirmi liko „Penkiasdešimt“ (15 tšk.), antri – „Ramybė-strėlės“ (12 tšk.), treti – „Veteranai“ (9 tšk.), ketvirti – „Be šansų“ (0 tšk.)

Šią savaitę laukia atkrintamosios varžybos ir medalių dalybos :


2017-07-14. Edukacinių dirbtuvių ciklas: „Vitaminai“

Du pastaruosius antradienius vaikai rinkosi Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus bibliotekininkių rengiamose edukacinėse dirbtuvėse, kurių tema – „Vitaminai“. Pirmojo užsiėmimo metu  vaikai pasikeisdami garsiai skaitė Česlovo Navakausko knygą „Vitaminų maištas" ir kitas sveikuoliškas knygeles. Anykščių visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo stebėsenos specialistė Monika Meškauskaitė papasakojo apie vitaminus ir jų naudą, kartu su vaikais skaitė eiliuotą pasaką apie daržoves, diskutavo apie gerus ir blogus mitybos įpročius. Antrasis užsiėmimas buvo daugiau praktinis. Vaikai vėl susitiko su Monika: kartu sprendė jos padovanotas pratybų knygeles „Aš maitinuosi sveikai“, prisiminė ką išmoko praėjusio susitikimo metu, analizavo mitybos piramidę ir pasigardžiuodami skanavo bibliotekininkių vitaminingas vaišes. Dirbtuvių dalyviai taip pat buvo supažindinti su pasakiškais receptais iš knygelės „Ir aš ten buvau“, kuri skirta sužinoti ir grožėtis, išmokti ir ragauti. Čia sudėtos pasakos, kuriose jų herojai patys gamina arba ragauja įvairių valgių.


2017-07-14. Anykščių policija padėkojo moteriai už drąsų poelgį

Liepos 13-ąją Anykščių rajono policijos komisariato viršininkas Rimantas Čepulis už  pilietišką ir drąsų poelgį padėkojo Dijanai Grudzinskienei.  Drąsiai moteriai įteikta Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko padėka ir suvenyrai su policijos simbolika. Policijos suvenyru taip pat buvo apdovanota ir moters draugė, kuri buvo drąsaus ir pilietiško poelgio liudininkė.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
         

            Sprendimas: DPromoLink