ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. rugsėjo 24 d. sekmadienis - 13:30
NAUJIENOS:

2017-09-22. Žada sterilizuoti iki 90-ties beglobių

Anykščių rajono savivaldybės administracija praneša, jog šiuo metu gyventojai jau užregistravo daugiau  nei 70 gyvūnėlių.  Nemokama akcija bus vykdoma rugsėjo 28–30 d. veterinarijos klinikoje adresu A. Baranausko a. 16.

Gyvūnų sterilizaciją Anykščiuose vykdys patyrę  veterinarijos klinikos „Fitovela ir Ko“ bei Vokietijos gyvūnų apsaugos organizacijos „TASSO“ veterinarai.


2017-09-22. Utenos regiono atliekų tvarkymo centro direktoriui paskirta kardomoji priemonė – suėmimas

 Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnams atliekant ikiteisminį tyrimą, susijusį su atliekų tvarkymo organizavimu ir vykdymu Utenos regiono atliekų tvarkymo centre (toliau – URATC), teismo nutartimi URATC direktoriui paskirta kardomoji priemonė – suėmimas aštuonioms dienoms. Be to, URATC direktorius trims mėnesiams nušalintas nuo pareigų. Uždarosios akcinės bendrovės direktoriui paskirtos kardomosios priemonės - penkių tūkstančių eurų piniginis užstatas, dokumento paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Kaip įtariama, URATC direktorius, siekdamas turtinės naudos, neteisėtai sudarė palankias sąlygas vienai uždarajai akcinei bendrovei vykdyti eksploatuojamų mechaninio – biologinio apdorojimo įrenginių techninę priežiūrą. STT Panevėžio valdybos pareigūnai turi duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad už palankių sprendimų priėmimą URATC direktoriui buvo „atsilyginta“ darbais ir įranga jo statomame name.URATC direktorius, kuris yra valstybės tarnautojui prilygintas asmuo, įtariamas piktnaudžiavimu tarnyba; uždarosios akcinės bendrovės direktorius ir buvęs šios bendrovės darbuotojas įtariami papirkimu.


2017-09-22. Į prekybą grįžta lito nominalo pašto ženklai

Iš apyvartos išimti ir galioti nustoję lito nominalo pašto ženklai – vėl prekyboje. Šiandien jau suvenyriniais tapusiais pašto ženklais Lietuvos paštas pradėjo prekiauti internetinėje parduotuvėje.

„Šie pašto ženklai – daugiau nei dviejų dešimtmečių Lietuvos istorijos atspindys. Todėl kviečiame visus, besidominčius filatelija ir apskritai mūsų krašto kultūros ir ekonomikos raida, naudotis galimybe ir kaip istorinę vertybę įsigyti iš prekybos jau išimtų pašto ženklų.2017-09-22. Seimo narys Antanas Baura dirba

Rugsėjo 22 dieną, penktadienį, 11 – 16 val. kartu su Seimo nariais Guoda Burokiene, Jonu Jaručiu, Tomu Tomilinu, Antanas Baura  dalyvaus Europos parlamento nario Bronio Ropės biuro Panevėžio rajono savivaldybėje organizuojamoje konferencijoje „Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo“, kur pasisakys regionų vystymo problemų klausimais (Vasario 16-osios g. 27, Panevėžys).

18 val. Seimo narys dalyvaus Anykščių rajono Kurklių Seniūnijos ir kultūros centro organizuojamame Baltų vienybės dienos renginyje „Per amžių tėkmę briskime kartu“, skirtame piliakalnių metams ir artėjančio Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti (Kurklių seniūnijos Buteikių piliakalnio papėdė).2017-09-22. "Sukultas ąsotis“

Rugsėjo 27 d. 18 val. Anykščių kultūros centre Gruzijos Telavio teatras pristato vienos dalies komediją „Sukultas ąsotis“.

Kūrinys yra klasikinis pusiau detektyvas. Spektaklio tema: kokia gali būti visuomenė, kai jai vadovauja sugadintas teisėjas, taip pat ir sugadinta visuomenė.

Gruzijos karaliaus Ereklio II  (1720-1798 m.) valdymo metu, Telavio teatras buvo žinomas kaip Machabela trupė. 1795 m. Vyko „Krtanisi“ mūšis, kuriame dalyvavo taip pat ir Machabela teatro trupė, tame kare visa trupė žuvo. Šiandien Telavio teatrui 255 m. Jis vis dar tęsia savo kūrybinę veiklą.2017-09-22. Trišalėje taryboje nuspręsta didinti MMA iki 400 eurų

 Rugsėjo 21-ąją po aktyvios diskusijos Vyriausybę, darbdavius ir profesines sąjungas vienijanti Trišalė taryba sutarė, kad minimalioji mėnesinė alga (MMA) nuo kitų metų pradžios turėtų didėti 20 eurų – iki 400 eurų.
 
„Šis rezultatas – tai labai geras trišalio dialogo pavyzdys. Vertinu stiprią socialinę partnerystę, kad galime visi kartu sėstis, kalbėtis, derėtis ir siekti visiems priimtinų sprendimų. Socialiniai partneriai, darbdavių, profesinių sąjungų organizacijos argumentuotai teikė savo pozicijas, atsižvelgdami į ekspertų atliktas analizes. Iš esmės būtent dėl šio atviro ir kryptingo socialinio dialogo mes šiandien turime galutinį sprendimą dėl MMA“, – sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.


2017-09-21. UAB „Anrestas“ ieškinys – atmestas ir Lietuvos apeliacinio teismo

Informuojame, kad Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija išnagrinėjo civilinę bylą pagal UAB „Anrestas“ apeliacinį skundą dėl Panevėžio apygardos teismo 2017 m. birželio 8 d. sprendimo civilinėje byloje.

Primename, kad Panevėžio apygardos teismas 2017 m. birželio 8 d. sprendimu UAB „Anrestas“ ieškinį dėl Anykščių rajono Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos pastato rekonstravimo II etapo darbų sutarties nutraukimo pripažinimo neteisėtu ir įpareigojimo tęsti sutarties vykdymą atmetė.


2017-09-21. Kryžius ir žmogus

Rugsėjo 14-oji – Šv. Kryžiaus išaukštinimo diena. Ši šventė N. Elmininkuose švenčiama jau daug metų. Šiemet ji buvo kitokia. Be pagrindinės renginio sumanytojos ir organizatorės, tradicijų puoselėtojos  Elenos Vanagienės.

Labai sunku kalbant apie žmogų ištarti žodį „buvo“. Deja, gyvenimas toks, kad šį žodį tariame dažnai: apie pačius geriausius, apie pačius artimiausius, apie tuos, kuriuos sutikus gyvenimas tampa šviesesnis, skausmas mažesnis, o negandos pasitraukia į šoną. Mes turėjome tokį žmogų. Tai mūsų Elena Vanagienė – aktyvistė ir skaitytoja, giedorė ir kūrėja, tvarkingiausios sodybos šeimininkė, ne kartą apdovanota rajono savivaldybės, seniūnijos, bendruomenės, bibliotekos  padėkos raštais. Ji buvo ir šauniausia Anykščių seniūnijos močiutė...2017-09-21. Po Anykščių regioninio parko piliakalnius

2017-ieji metai paskelbti Piliakalnių metams paminėti. Anykščių regioninio parko direkcija nuoširdžiai palaiko šią gražią iniciatyvą ir 2017 metais nusimatė eilę renginių, skirtų parko piliakalnių sklaidai, skatinant žmones pažinti savo krašto gamtines ir kultūrines vertybes keliaujant.  Pirmoji pažintis su Anykščių regioninio parko piliakalniais vyko jau žiemą,  vasario mėnesį, kuomet suorganizavome 2 pėsčiųjų žygius „Rubikių ežero piliakalniai ir salos“ per užšalusį ežerą, kuriuose sudalyvavo per 70 žygio dalyvių.

Šių metų kovo mėnesį Anykščių regioninio parko direkcija parašė ir laimėjo projektą „Anykščių regioninio parko piliakalnių sklaida skatinant kultūrinį pažintinį turizmą“. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros ministerija bei Kultūros taryba.2017-09-21. Tautvilio Užos penktosios knygos „Viešintų kraštas, kaimai ir žmonės“ sutiktuvės

Rugsėjo 16 d. popietę viešintiškiai ir svečiai rinkosi į Viešintų bendruomenės namus, kur vyko Tautvilio  Užos penktosios knygos „Viešintų kraštas, kaimai ir žmonės“ sutiktuvės. Šioje knygoje kraštotyrininkas T. Uža lieka ištikimas savo tikslui - kuo plačiau ir išsamiau surinkti Viešintų bei pasirinktų kaimų, taip pat pradinių mokyklų atsiradimo ir buities istoriją. Knygos sudarytojo kalbinti žmonės nuoširdžiai pasakoja savo gyvenimą. Iš tų pasakojimų išryškėja visos kaimų tradicijos, gyvenimo būdai, žmonių charakterių ypatumai, pomėgiai ir svajonės. Tai informatyvi, didelės išliekamosios vertės ir gausiai iliustruota nuotraukomis knyga. Ačiū autoriui.


2017-09-21. Pašto ženklas litvakų kultūrai atminti

Visam pasauliui Lietuvos paštas primena apie šalies tautines mažumas ir bendrijas.   Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenei skirtas pašto ženklas apyvartoje pasirodys šį šeštadienį, rugsėjo 23-iąją.

„Tautinės mažumos ir bendrijos, gyvenančios mūsų šalyje, yra neatsiejama valstybės dalis; jos su Lietuva susijusios ne tik ilgalaikiais istoriniais, bet ir prasmingais kultūriniais saitais. Tęstine pašto ženklų serija siekiame plėtoti tarpkultūrinį dialogą ir prisidėti prie artimesnio drauge gyvenančių tautų pažinimo“, – teigia Lietuvos pašto Komunikacijos grupės vadovas Tomas Bašarovas.2017-09-21. „Keistuolių teatras“ į Anykščius atvyksta su roko fantasmagorija

Spalio 15 dieną 16 valandą Anykščius aplankys vienas labiausiai intriguojančių muzikinių įvykių Lietuvos teatrų istorijoje, precedento neturinti Keistuolių teatro premjera – roko fantasmagorija „Edis Agregatas, arba (Ne)mirštančio optimisto gyvenimas ir mirtis“.

Pirmą kartą Lietuvos scenoje pasirodo Andriaus Tapino knygų gerbėjams bei „Fall Out“ žaidėjams  puikiai pažįstamos steampunk stilistikos roko fantasmagorija, kurioje muzikaliausi Keistuolių teatro aktoriai, virtę įspūdingais industrializmo laikų personažais, ne tik dainuoja, bet ir muzikos intrumentais gyvai atlieka spektaklio režisieriaus, kompozitoriaus bei aktoriaus Aido Giniočio sukurtas dainas, aranžuotas art roko stiliuje. Kitaip, nei įprasta teatre, miuzikluose ar net Brodvėjuje, spektaklio kūrybinė komanda imasi sudėtingo iššūkio sujungti visus šiuos elementus į vieną unikalų bei į žanro rėmus sunkiai įsispraudžiantį muzikinį įvykį.


2017-09-21. AUKSINIO PROTO VIII sezonas

Rugsėjo 20-ąjąį Viešojoje bibliotekoje vyko pirmasis "Auksinių protų" rudens sezono žaidimas. Šį kartą rungėsi penkios komandos. Pirmąjį žaidimą laimėjo komanda "Nikė", surinkusi 81 tašką.  Kitas žaidimas vyks ateinantį antradienį.


2017-09-21. Anykščių miesto ir rajono seniūnijų gyventojų žiniai

UAB Anykščių komunalinis ūkis 2017 m. spalio 2–13 dienomis  iš Anykščių miesto ir rajono seniūnijų gyventojų nemokamai veš didelių gabaritų atliekas (senus baldus, buitinę techniką), lengvųjų automobilių, motociklų ir dviračių padangas.

Iš Anykščių miesto gyventojų didelių gabaritų atliekos bus vežamos spalio 9 dieną. Šias atliekas miesto individualių namų gyventojai turi sudėti spalio 8 dieną savo namų valdose prie gatvės, kad netrukdytų praeiviams ir transporto eismui, o daugiabučių namų gyventojai – šalia bendrojo naudojimo atliekų konteinerių.


2017-09-21. Tarptautinės mokytojų dienos šventė

Kvietimas į Tarptautinės mokytojų dienos šventę


2017-09-20. Pasaulio kariškių imtynių čempionate dvi Anykščių krašto astovės

Rugsėjo 20 dieną Klaipėdoje startuoja 32-asis pasaulio kariškių imtynių čempionatas. Varžybose dėl apdovanojimų grumsis atletai iš 22 valstybių. Į uostamiestį atvyko pirmo ryškumo imtynių žvaigždės, tarp kurių nemažai Olimpinių žaidynių, Pasaulio bei Europos čempionatų nugalėtojų ir prizininkų.

„Tai pirmas tokio masto imtynių renginys Klaipėdoje. Žiūrovai turės galimybę gyvai stebėti imtynių žvaigždžių, tokių kaip olimpiniai prizininkai ukrainietis Žanas Beleniukas, estas Heiko Nabis ir lenkė Agnieszka Wieszczek-Kordus, kovas. Gausios imtynininkų delegacijos atvyko iš Azerbaidžano, Kinijos, Mongolijos, Rusijos, JAV ir Irano. Jie ir kitos šalys į tokias varžybas prastų sportininkų neveža, todėl bus įdomu stebėti mūsiškių kovas senas imtynių tradicijas turinių valstybių atstovais“, – apie būsimą čempionatą kalbėjo Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas.2017-09-20. Prieš 100 metų įvykusią Vilniaus konferenciją primins proginis atvirlaiškis

Šį penktadienį, rugsėjo 22 dieną, Vilniaus centriniame pašte, pažymint Vilniaus konferencijos 100-ąsias metines, vyks proginis antspaudavimas. Apyvartoje pasirodys ir svarbiam istoriniam įvykiui, turėjusiam lemiamos įtakos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui, skirtas proginis atvirlaiškis.

„Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui svarbu prisiminti ne tik Vasario 16-ąją, bet ir kitus ne mažiau reikšmingus mūsų šalies istorijos įvykius, lėmusius Nepriklausomybės paskelbimą. Vienas iš tokių yra prieš šimtmetį vykęs prasmingas tautos forumas – Vilniaus konferencija, todėl filatelijos gerbėjams bei plačiajai visuomenei pristatome proginį atvirlaiškį. Šį penktadienį, lygiai prieš 100 metų įvykusios Vilniaus konferencijos dieną, atvirlaiškis Vilniaus centriniame pašte bus ženklinamas proginiu spaudu“, – sakė Lietuvos pašto Komunikacijos grupės vadovas Tomas Bašarovas.


2017-09-20. Anykštėnai paminėjo Vilniaus konferencijos 100-metį

1917 m. rugsėjo 18–22 d. Lietuvių konferencija Vilniuje vyko alinančio Pirmojo pasaulinio karo, 1916 m. Tomo Vudro Vilsono (Wilson, 1856–1924), 28-ojo JAV prezidento, paskelbtos tautų apsisprendimo teisės deklaracijos, pavergtų tautų Lozanos konferencijos išsilaisvinimo deklaravimo kontekste. Joje dalyvavo 222 tautos atstovai. Inteligentų buvo 136 (63 %). Tarp jų buvo 69 (31%) dvasininkai.  Anykščių kraštą atstovavo 10 žmonių. Lietuvių konferencija diskutavo visais svarbiais to meto Lietuvai klausimais, savo darbą baigė Lietuvos Tarybos sudarymu. Į Tarybą išrinktas vienas anykštėnas – Steponas Kairys (1879–1964, tikroji pavardė Tumasonis, JAV – J. Kaminskas, 1996 m. liepos 19 d. perlaidotas Kaune, Petrašiūnų kapinėse), inžinierius, vėliau Vasario 16 d. akto signataras, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius,  Lietuvos politinis bei visuomenės veikėjas, Vyriausiojo Lietuvos išlaisvinimo komiteto pirmininkas (Vokietijoje ir JAV). Lietuvos Taryba konferencijos buvo įpareigota paskelbti Lietuvos nepriklausomybę. Lietuvių konferencija, baigdama darbą paskelbė savo 1917 m  rugsėjo 21 patvirtintą rezoliuciją. Joje rašoma:


2017-09-20. Obuolinės Anykščiuose: ką pamatyti nuo ryto ligi nakties truksiančioje šventėje?

Rugsėjo 23 d. (šeštadienį) tradicinė rudens šventė Obuolinės vėl kvies į Anykščius: teatralizuotos rudens darbų pabaigtuvių linksmybės, kūrybinės veiklos, sveikatinimo renginiai, netradicinės kelionės turistiniu traukinuku ir žirgais, naktinė miesto panorama iš aukščiausios dvibokštės bažnyčios Lietuvoje, naktinį dangų nušviesiantis ugnies ir pirotechnikos šou. Visa tai ir dar daugiau – priešpaskutinį rugsėjo šeštadienį laukia svečių simpatijų nestokojančiuose Anykščiuose.

„Kasmet vykstančios šventės padeda formuoti rajono veidą, o mus skatina ieškoti, atrasti ne tik rajono gyventojams, bet svečiams patrauklių ir informatyvių pramogų. Tai – ir darbas, ir malonus iššūkis, kurį, tikiu, per šių metų Obuolines įgyvendinsime“, - sakė Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis.


2017-09-19. Dviračių maratone – sesių triumfas

Rugsėjo 17 d. Niūronyse vyko Vokswagen MTB dviračių maratono V etapas, kuriame dalyvavo apie 1 300 dalyvių. Be trasoje esančių įkalnių ir smėlio ruožų, gamta sukūrė ir purvo atkarpas, kurias reikėjo įveikti dalyviams. 1 km nuotolyje, iki 6 metų vaikų grupėje, nugalėjo anykštėnė Rusnė Pupelytė. Jos sesė Gytė Pupelytė nugalėjo, mergaičių iki 10 m. tarpe, 3 km nuotolyje.

41 km nuotolyje, mergaičių iki 18 m. tarpe,  trečia finišavo Laima Banaitytė. Viktorijai Kapancovai, prieš tai vykusių keturių etapų prizininkei, nepavyko finišuoti dėl dviračio gedimo.2017-09-19. Deimantė Rimkutė: 500 eurų šiandien, Darbo birža rytoj?

Naujame politiniame sezone planai didinti minimalią mėnesinę algą (MMA) grįžta. Tai gali labiau neigiamai paveikti jauną žmogų, sumažinti karjeros galimybes. Siekdami gerinti jaunimo situaciją ieškokime veiksmingesnių idėjų.

Poryt Trišalėje taryboje vėl virs diskusijos dėl MMA. Profesinės sąjungos ją siekia kelti nuo 380 iki 500 eurų ,,ant popieriaus". Vienas pagrindinių tikslų – žmonių pajamų augimas. Man, kaip jaunam žmogui, svarbu paanalizuoti, kaip tai paveiks mano ir kitų gyvenimus.


2017-09-19. MUMS RAŠO

Praėjusį šeštadienį su dukra dalyvavome žygyje 15000 žingsnių, organizuotame Anykščiuose. Mes iš Suvalkijos sostinės Marijampolės, tai ir važiuoti teko ilgokai. Pas jus labai viskas puiku. Graži gamta, puikus oras ir nuotaika gera. Organizatoriai puikiai dirbo. Įveikę trasą, dar pasigrožėję Lajų taku, sugalvojome, kad reikia kur nors pavalgyti. Kadangi buvome pirmą kartą Anykščiuose ir nieko nežinome, įsijungėme visagalį internetą. Na, ir radome, kad  gražiausiai, įdomiausiai ir skaniausiai buvo aprašyta restoranas „Kacės virtuvėlė”.  Naminis maistas, patiekalų įvairovė, šviežia rūkyta žuvis, ramybės oazė, egzotika, svetingumas ir panašiai. Už Kavarsko tik 3 km, kaip tik mums pakeliui. Tiek atvažiavę, tai tie trys km į šoną tik juokas, tad  nutarėme aplankyti.  Dėl viso pikto įsijungėme navigaciją. Pavažiavę siauru žvyrkeliu, radome kaimo namelį, kaip Suvalkijoje sakytų  - „stubelę”'. Prie įėjimo į kiemą ant stovo buvo užrašyta, kad čia „Kacės virtuvėlė“, kur naminis maistas ir... už apžiūrėjimą - 5€.


2017-09-19. Vėl ūgtelėjo nedarbas

Utenos teritorinė darbo birža praneša apie tai, jog Anykščių rajone bedarbių skaičius per mėnesį padidėjo nuo 10,1 iki 10,6 proc.  Rugsėjo pradžioje Biržoje buvo registruoti 9124 darbo ieškantys asmenys (105 mažiau nei prieš mėnesį), kurie sudarė 11,3 proc. darbingo amžiaus gyventojų. Aukščiausias nedarbas regione yra Ignalinos rajono savivaldybėje – 14,3 proc., žemiausias - Utenos rajono savivaldybėje – 8,8 proc. Jaunimo iki 29 m. nedarbas Utenos teritorinėje darbo biržoje – 6,2 proc. Aukščiausias jaunuolių iki 29 m. nedarbas – 9,7 proc. yra Visagino savivaldybėje, žemiausias – 5,2 proc. -  Utenos rajono savivaldybėje.


2017-09-18. Anykščiuose - einančiųjų rekordas

Anykščių regioniniame parke pirmą kartą įvyko Proenzi ArthroStop ,,Ėjimo varžybos”. 15 tūkstančių -žingsnių iššūkį priėmė beveik du tūkstančiai varžybų dalyvių, kurie atvyko iš visos Lietuvos. Renginio organizatorė Vlada Musvydaitė džiaugėsi, kad tai yra iki šiol gausiausios varžybos, kurios vyko ne didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

 „Šis renginys man jau septintas ir labai gera matyti tuos pačius veidus ir susipažinti su jų šeimomis. Matau, kaip paaugo dalyvių vaikai, pasidžiaugiu, kad į mūsų renginius atvyksta vis gausesnės šeimos, o kai kurie sugeba atvažiuoti su visa gimine. Taip pat smagu yra supažindinti žmones su naujomis vietomis. Anykščių trasa yra fantastiška, todėl kviečiu ją praeiti, nes yra sukurta virtuali trasa mūsų mobilioje programėlėje #walk15”, - teigė V. Musvydaitė.


2017-09-18. Dėmesio!!! Dėmesio!!! Dėmesio!!!

Pasidainavimai su Veronika Povilioniene, kurie turėjo vykti prie Buteikių piliakalnio rugsėjo 22 d. 17 valandą,  perkeliami į Kurklių kultūros namų salę. Toliau šventė tęsis prie Buteikių piliakalnio pagal numatytą programą. Renginio organizatoriai atsiprašo už nepatogumus.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
         

            Sprendimas: DPromoLink