ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. lapkričio 23 d. ketvirtadienis - 22:30
NAUJIENOS:

2017-11-23. Anykščiuose diskutuos apie pasakojimo meną šiandien

Lapkričio 30 dieną Anykščiuose prasidės net tris dienas truksiantis, pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas Tarptautinis Anykščių pasakojimo festivalis SEKAS 2017. Jo programoje – renginiai mažiesiems festivalio bičiuliams ir jų tėveliams, atviro mikrofono principu organizuojami pasakojimo vakarai, neeiliniai svečių iš Suomijos ir Nyderlandų (kartu atstovaujančiais Izraelį ir Iraną) pasakojimo šou bei praktiniai šiuolaikinio pasakojimo metodo mokymai su garsiais tradicinio ir šiuolaikinio pasakojimo atstovais iš Lietuvos, Latvijos ir Jungtinės Karalystės (Anglijos, Velso ir Škotijos).


2017-11-23. 2018 m. liepos 12–15 d. įvyks dešimtasis „Devilstone“ festivalis

Alternatyviosios muzikos ir rokenrolo festivalis „Devilstone“ dešimtąjį kartą įvyks Anykščių Dainuvos slėnyje 2018 m. liepos 12–15 d. Jubiliejinio festivalio organizatoriai vysto naujas idėjas bei kuria planus ateinančiai vasarai. Pasak jų, kitų metų festivalis išliks toks pat pločiu, perimetru ilgio ar scenų skaičiumi, mat renginys per pastaruosius keletą metų jau pasiekė maksimalią Dainuvos slėnyje įmanomą apimtį. „Dabar visą dėmesį telkiame į muzikos turinį, įgyvendinimo kokybę ir dešimtmečio staigmenas. Yra ambicingų planų vėl išlįsti į miesto erdves“, – atskleidžia festivalio kūrybos vadovas Vaidas Voronavičius.


2017-11-23. Gruodžio 1-ąją Anykščiuose bus įžiebta Kalėdų eglė

GRUODŽIO 1 DIENĄ VISI ANYKŠTĖNAI KVIEČIAME DALYVAUTI KALĖDŲ EGLĖS ĮŽIEBIMO IŠKILMĖSE

16.30 VAL. ANYKŠČIŲ KULTŪROS CENTRE  SPEKTAKLIS ŠEIMAI BRUNO FERRERO „VIENOS NAKTIES ISTORIJA“. SPEKTAKLYJE VAIDINA ANYKŠČIŲ KULTŪROS CENTRO TROŠKŪNŲ TEATRO STUDIJA „MES“, JONAS BUZILIAUSKAS, ŽILVINAS SMALSKAS, AUDRONĖ PAJARSKIENĖ
REŽISIERĖ JOLANTA PUPKIENĖ

17.30 VAL.PRIE KULTŪROS CENTRO, A.BARANAUSKO AIKŠTĖJE IŠKILMINGA EGLĖS ĮŽIEBIMO CEREMONIJA.2017-11-22. Susitikimas su elementorių autoriumi

Lapkričio 21 dieną Anykščių švietimo pagalbos tarnyba surengė susitikimą su logopedu ekspertu,  apie keturiasdešimties parašytų knygų autoriumi Juozu Danilavičiumi. Gausus būrys pedagogų, logopedų, tėvų, draugų ir pažįstamų rinkosi į Anykščių menų centrą, kur vyko J. Danilavičiaus knygos „Linksmasis elementorius“ pristatymas. J. Danilavičius skaitymo elementorių pradininkas, per 40 metų pedagoginių ir kūrybinių metų parengė daugybę knygų – elementorių, viena po kitos gimė knygos – elementoriai „Aušrelė“ pagalbinėms mokykloms, skaitymo pradžiamoksliai „Genelis“, „Zylutė“, „Liepsnelė“, „Volungė“, o „Linksmasis elementorius“ jau dvyliktas autoriaus elementorius. Iš šio autoriaus pradžiamokslių mokosi net tik mūsų šalies vaikai, bet  ir lietuvių, gyvenančių Vokietijoje, Anglijoje, Australijoje ir Jungtinėse Valstijose, vaikai. Taip didžiulę patirtį turintis pedagogas, puikiai perpratęs vaikų psichologiją, ateina į pagalbą tėveliams, norintiems mokyti savo atžalas, taip pat jauniems specialistams, logopedams, dirbantiems su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais.


2017-11-22. Du klausimai – devynios minutės

Neeilinis 33 Tarybos posėdis, tikėtina, truko  trumpiausiai per visą Savivaldybės  gyvavimo laikotarpį.  Tarybos sprendimai buvo priimti po 9 minučių nuo posėdžio pradžios. 

Atsižvelgdama į Vyriausybės atstovo Utenos apskrityje tarnybos teikimą, Taryba balsavo už kelių žodžių pakeitimą sprendime dėl VšĮ Anykščių verslo informacinį centro reorganizavimo.


2017-11-22. Senjorams ir neįgaliesiems dalins maisto produktus

Lapkričio 28-30 dienomis Raudojo Kryžiaus Anykščių skyriuje V.Kudirkos g. 14 nuo 9.00 iki 14.00 val. senjorams ir neįgaliesiems (kurie maisto produktų negauna per kitas programas ir pajamos neviršija 220 Eur. ) bus dalinami maisto produktai, surinkti Maisto banko akcijos metu.


2017-11-22. Muzika, kurioje prabyla A. Baranauskas

Šiemet sukako 90 metų, kai Antano Baranausko klėtelė Anykščiuose tapo pirmuoju memorialiniu muziejumi Lietuvoje. Baigdamas jubiliejinius metus, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus juos paženklins ypatingu muzikiniu ženklu – pasauline muzikos kūrinio, baladės pagal A. Baranausko tekstus, premjera.

Lapkričio 26-ąją, sekmadienį, 15 val., Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre pirmą kartą viešai nuskambės kauniečio kompozitoriaus Vidmanto Bartulio baladė „Sudie Jums, Anykščiai“. Ją atliks Kauno styginių kvartetas ir solistas Giedrius Prunskus (baritonas).2017-11-21. Seimo nariai lankysis Anykščiuose

Lapkričio 22 d., trečiadienį, Seimo nariai Gabrielius Landsbergis, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Vytautas Kernagis ir Edmundas Pupinis lankysis Anykščiuose, kur dalyvaus renginiuose ir susitiks su miesto bendruomene:

14 val. G. Landsbergis susitiks su Anykščių meru (J. Biliūno g. 23), o R. Morkūnaitė-Mikulėnienė, V. Kernagis ir E. Pupinis – dalyvaus susitikime Anykščių regioniniame parke (J. Biliūno g. 55);
15 val. lankysis medienos gamybos įmonėje „VLI Timber“ (Gražiavietės g. 5, Kurkliai II);
16 val. lankys Anykščių gyventojus jų namuose;
17.30 val. dalyvaus diskusijoje „Sutarti dėl Lietuvos“ (J. Biliūno g. 4).  


2017-11-21. Pieno tarybai pristatytos ilgalaikės pieno sektoriaus plėtros strategijos gairės

Lietuvos ilgalaikės pieno sektoriaus plėtros strategijos gairės, kurias kartu rengė visi sektoriaus dalyviai – smulkieji, stambieji pieno ūkiai, pieno supirkėjai ir perdirbėjai, mokslo ir valdžios atstovai – lapkričio 20 d. pateiktos Pieno tarybai. Pieno tarybos nariai diskutavo apie strategijos kryptis, tikslus ir priemones jiems pasiekti, numatytas konkrečias užduotis bei atsakomybes, taip pat daug dėmesio skyrė strategijos įgyvendinimo sėkmei, kuri priklausys nuo visų sektoriaus dalyvių pastangų.

Pasak žemės ūkio viceministro Sauliaus Savickio, strategijos gairių sukūrimas yra tik maža darbo dalis, didžiausias laukiantis iššūkis – jų įgyvendinimas.2017-11-21. Visi kartu galime daug

Kiekvieną rudenį Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Anykščių rajono filialo nariai susirenka į ataskaitinį susirinkimą drauge aptarti nuveiktų darbų, išsakyti savo mintis, pasidalinti džiaugsmais ir rūpesčiais. Lapkričio 15 d. vykusiame LASS Anykščių rajono filialo aklųjų ir silpnaregių centro ataskaitiniame rinkiminiame susirinkime pirmininkė Kristina Maldžienė pristatė metinę ataskaitą, supažindino su vykdoma veikla. Pristatydama ataskaitą LASS Anykščių rajono filialo pirmininkė Kristina Maldžienė pabrėžė, kad šiuo metu filiale yra 65 nariai, iš kurių 16 – darbingo amžiaus. Daugumą filialo narių sudaro vyresnio amžiaus žmonės, turintys specialiųjų poreikių. Štai ir per ataskaitinį laikotarpį organizaciją pasipildė dar 5 nariais, neteko dviejų narių.


2017-11-21. Klientų patogumui didmiesčiuose bus vėlinamas paštų darbo laikas

Ruošiantis žiemos šventėms, kurioms artėjant smarkiai išauga pašto siuntų srautai, didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje esančių paštų darbo laikas nuo gruodžio 1 dienos gyventojų patogumui bus vėlinamas. Klientai paštuose bus aptarnaujami iki 19 valandos.

Skaičiuojama, kad šventiniu laikotarpiu didžiųjų šalies miestų paštuose sulaukiama ne mažiau kaip 15 proc. didesnio klientų srauto, nei įprasta. Beveik perpus padaugėja iš įvairių užsienio šalių gaunamų pašto siuntų ir siuntinių, taip pat didėja ir siunčiamų pašto siuntų srautas. Ruošiantis artėjančiam Kalėdų pikui ir atsižvelgus į klientų pageidavimus, bus koreguojamas didžiųjų šalies miestų paštų, kuriuose fiksuojami didžiausi klientų srautai, darbo laikas.


2017-11-21. Anykščiuose - nemokama kino peržiūra ir diskusija apie labiausiai paplitusį žmogaus teisių pažeidimą Lietuvoje

Lapkričio 27 d.,  pirmadienį Anykščių menų inkubatoriuje vyks nemokama filmo „Mūšiai už uždarų durų“ peržiūra. Po filmo žiūrovai kviečiami neišsiskirstyti ir likti diskusijoje apie dažniausiai Lietuvoje pasitaikantį žmogaus teisių pažeidimą – smurtą šeimoje. Anykščiai tapo vienu iš penkių Lietuvos miestų, kurį aplankys renginių ciklas „Telkiamės prieš smurtą“. 

Statistikos departamento duomenys rodo, kad Lietuvoje kas trečia moteris yra patyrusi fizinį arba seksualinį smurtą. Tokius epideminius smurto skaičius patvirtina ir policija – praėjusiais metais policija sulaukė 66 tūkst. skambučių arba 180 iškvietimų kiekvieną dieną dėl smurto artimoje aplinkoje.


2017-11-21. Pristatyti Šeimyniškėlių medinės pilies projektiniai pasiūlymai

Lapkričio 20 dieną Anykščių rajono savivaldybėje vyko techninio projekto „Šeimyniškėlių medinės pilies istorinio ir kultūrinio paveldo panaudojimo pažintinei turizmo plėtrai Anykščių rajone“ I-ojo etapo A laidos projektinių pasiūlymų viešasis svarstymas. Be Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio ir kitų rajono vadovų pristatyme taip pat dalyvavo Anykščių rajono garbės pilietis prof. Antanas Tyla, doc. dr. Gintautas Zabiela, istorikas Tomas Baranauskas, Seimo nariai Antanas Baura ir Sergejus Jovaiša, Anykščių rajono savivaldybės tarybos atstovai, Antano Baranausko ir Antano Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktorius Antanas Verbickas, Anykščių rajono savivaldybės administracijos atstovai, Anykščių turizmo informacijos centro, rajono turizmo paslaugų atstovai.


2017-11-20. Kraštotyrininkų sambūris bibliotekoje

2017 m. lapkričio 18 d. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyko tradicinis Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos narių sambūris-seminaras „DRAUGAUKIME–BENDRAUKIME–BENDRADARBIAUKIME“.

Viešosios bibliotekos direktorius Romas Kutka maloniai pasitiko renginio dalyvius, o Kraštotyros draugijos narį rašytoją Rimantą Povilą Vanagą  pasveikino vasarą  tapus Anykščių rajono Garbės piliečiu.
Valdybos pirmininkas Tautvydas Kontrimavičius įteikė dovanėles naujiems Draugijos nariams: prof. Algirdui Ažubaliui, Remigijui Bimbai, Irmai Randakevičienei ir Juditai Skačkauskienei. Visiems  susirinkusiems jis dėkojo už aktyvią kraštotyros veiklą, o ateinančiais – 2018-aisiais metais pakvietė rinkti medžiagą apie Anykščių krašto karžygius.


2017-11-20. Elmininkiečių senolių krašto bendruomenė šventė visai „nesenoliškai“

Sekmadienio popietę susirinkę Elmininkų bendruomenės „Elmininkiečių senolių kraštas“  nariai prasmės ieškojo nuveiktuose darbuose, pagerbė Anapilin per metus išėjusius bendruomenės narius, dėkojo vieni kitiems už pagalbą ir sveikino jubiliatus.  

Šiais metais Elmininkuose 50-ties metų jubiliejų šventė Saulius Bielinis, šešiasdešimtmetį pasitiko Danguolė Dubravienė,  85-erių sulaukė Emilija Žilienė, o pirmąjį savo apvalų jubiliejų - dešimtmetį - paminėjo Agnius Mateikis. 


2017-11-20. Skiemoniečiai šmaikštavo, raganavo ir kitokias eibes krėtė

Kai ruduo baigia keliauti laukais, gera susiburti kartu, apžvelgti nuveiktus darbus, pasižvalgyti po aruodus ir „suskaičiuoti viščiukus“. Nors šie metai žemdirbių nelepino, tačiau patys stropiausieji sugebėjo išgelbėti derlių. Kaip to įrodymas – seniūnui Stasiui Steponėnui padovanotas duonos kepalas iš šių metų grūdų, kurį iškepė puiki šeimininkė, žinoma visoje seniūnijoje (ir ne tik)  duonos kepėja Jūratė Banėnienė. Po duonos riekelę vėliau teko visiems šventėje buvusiems.


2017-11-20. Anykščiuose susikaus Irano ir Izraelio pasakotojai

Lapkričio 30 dieną Anykščiuose prasidės net tris dienas truksiantis, pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas Tarptautinis Anykščių pasakojimo festivalis SEKAS 2017. Jo programoje – ne tik praktiniai šiuolaikinio pasakojimo metodo mokymai, atviro mikrofono principu organizuojami pasakojimo vakarai, „Pasakojo“ renginiai mažiesiems festivalio bičiuliams, bet ir ypatingi susitikimai su tradicinio ir šiuolaikinio pasakojimo grandais iš Lietuvos, Latvijos, Jungtinės Karalystės (Anglijos, Velso ir Škotijos), Suomijos ir Nyderlandų (kartu atstovaujančiais Izraelį ir Iraną).

„Iranas prieš Izraelį“ – tai pirmasis neeilinis pasakojimo šou, į kurį svečius organizatoriai pakvies jau pirmąjį festivalio vakarą.


2017-11-20. „Šviečiantys Anykščiai“: kartu kurkime šventinę dvasią

Anykščių rajono savivaldybė didžiąsias metų šventes rajono gyventojus kviečia pasitikti šventiškai ir kviečia dalyvauti jau antrus metus organizuojamoje apžiūroje-konkurse „Šviečiantys Anykščiai“.

„Praėjusiais metais pirmą kartą organizuota apžiūra-konkursas „Šviečiantys Anykščiai“ sulaukė nemažo Anykščių rajono gyventojų susidomėjimo. Nuoširdžiai tikimės, kad gražia tradicija tampantys „Šviečiantys Anykščiai“ ir šiais metais paskatins puošti savo įstaigų, įmonių, gyvenamųjų būstų teritorijas ir drauge kurti šventinę dvasią“, - sakė Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis.2017-11-20. Anykščiuose „žydėjo“ „Verslo žiburiai 2017“

Penktadienio vakarą į Kultūros centro salę rinkosi verslininkai, jų svečiai, Savivaldybės administracijos atstovai ir miestelėnai į jau šešta kartą surengtą pagerbimą tų, kurie kuria darbo vietas, kurie garsina Anykščių kraštą, kurie akivaizdžiai įrodo, kad Anykščiuose yra kas veikti ir čia gyventi gera.

Šį kartą šventės formatas buvo šiek tiek kitoks, nes renginį vedė magijos ir iliuzijos meistras Antonas Lavrentjevas.  Pirmiausia buvo įteiktos „Verslo žiburiai 2017“  nominacijos.


2017-11-20. Vilniaus anykštėnai paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną

Lapkričio 19 d., sekmadienį, Vilniaus įgulos karininkų ramovėje gausiai susirinkę Vilniaus anykštėnų sambūrio nariai paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną, šios kariuomenės sukūrimo 99-sias metines, pagerbė jos karo korespondento ir šaulio rašytojo Antano Žukausko-Vienuolio (1882–1957), mirusio prieš 60 metų, atminimą. Renginį moderavo Vilniaus anykštėnų sambūrio tarybos narys atsargos plk. Gediminas Grina.


2017-11-20. Susibėgo Anykščių seniūnijos bendruomenės ir ...

Kasmet Anykščių seniūnijos bendruomenės susiburia draugėn pasidalinti patirtimi, aptarti metų rezultatų. Šiemet seniūnijos bendruomenių aktyvas nutarė pasinaudoti 2017 m. Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemone ,,Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, o Burbiškio bendruomenė pasižadėjo parengti projektą. Rašant ir vykdant projektą talkino Anykščių rajono VVG, bei Verslo informacinio centro darbuotojai.  Gavus finansavimą, bendruomenėms ir seniūnaičiams buvo išsiųsti kvietimai lapkričio 18 d. atvykti į Burbiškį.


2017-11-20. Anykščių „KKSC-Elmis“ iškovojo pirmąją pergalę RKL lygoje

Regionų krepšinio lygos B diviziono penktojo turo rungtynėse Anykščių „KKSC-Elmis“ (1/4) namuose po atkaklios kovos 67:62 (15:12, 18:17, 15:13, 19:20) įveikė Alytaus „SRC-Dzūkiją“ (1:4). Anykštėnams tai buvo pirmoji pergalė čempionate.


2017-11-17. Dar vienas išbandymas: į Anykščius atvyksta „SRC-Dzūkijos“ komanda

Penktadienį Regionų krepšinio lygoje įvyks dar vienas svarbus mūšis Anykščiuose. Penktojo turo rungtynėse susitiks vietos „KKSC-Elmis“ ir Alytaus „SRC-Dzūkija“. Ramūno Šližio auklėtiniai namuose sieks nutraukti nesėkmių seriją ir iškovoti pirmąją pergalę čempionate.

Regionų pirmenybėse tiek anykštėnai, tiek alytiškiai yra sužaidę po ketverias rungtynes, tačiau pasiekė skirtingus rezultatus. „KKSC-Elmis“ per visus keturis susitikimus pripažino varžovų pranašumą, o tuo tarpu „SRC-Dzūkija“ iškovojo vieną pergalę ir patyrė tris nesėkmes.


2017-11-17. Verslo žiburiai

Jau šiandien 18 val. Anykščių kultūros centre - “Verslo žiburiai”.
Koncertuos Neda Malunavičiūtė, Olegas Ditkovskis
Įėjimas laisvas.


2017-11-17. Dalyvaus bendruomenių renginiuose

Seimo narys Antanas Baura išplatino pranešimą apie artimiausius savo susitikimus su anykštėnais.
Šeštadienį 15-tą valandą A. Baura dalyvaus Anykščių seniūnijos bendruomenių sueigoje Burbiškyje, o 19-tą valandą  – žemdirbių šventėje „Auksinis ruduo“ Skiemonyse.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
         

            Sprendimas: DPromoLink