ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. lapkričio 23 d. ketvirtadienis - 22:19
NAUJIENOS:

2014-07-17. Pagerbtas istorinis žygdarbis

Prieš 81 metus (1933 m.) iš Amerikos pakilęs, lietuvių Stepono Dariaus ir Stasio Girėno valdomas eksperimentinis lėktuvas „Lituanika”, sėkmingai perskridęs Atlanto vandenyną, neaiškiomis aplinkybėmis sudužo Soldeno miške, Lenkijos teritorijoje, kai iki Kauno buvo likę mažiau, nei dešimtadalis kelio. To meto Amerikos lietuvių laikraštis rašė: „Galingas tai žygis mūsų tautai. Bet pavojingas gyvasčiai. Garbingi tokie vyrai, kurie savo tautos gerovei ir garbei savas gyvastis aukoja.”

 Tradiciškai liepos 16 – osios vakarą prie mūsų milžino Puntuko gausiai susirinkę anykštėnai paminėjo Stepono Dariaus ir Stasio Girėno žygį per Atlantą. Darnia rikiuote atžygiavę Anykščių savanoriai prie akmens, kuriame įamžinti lakūnai - didvyriai, sustingo garbės sargyboje. Renginį vedę Anykščių kultūros centro direktorės pavaduotoja Vilma Paulauskaitė ( renginio režisierė) ir režisierius Jonas Buziliauskas į susirinkusius kreipėsi eilėmis: „… ir gyveno širdies kertelėj kibirkštėlė, pavirtus svajone šviesia – virš Atlanto žvaigždžių erdvėse…” Tos svajonės kibirkštėlė sužibo ir į minėjimą susirinkusių žmonių, ir meninėje programoje dalyvavusių artistų širdyse. Vakaro danguje sužibus žvaigždėms, pasididžiavimo lakūnų žygdarbiu nuotaiką sustiprino Kęstučio Grigaliūno ir Jakovo Pustelnikovo trimitais atliekama muzika, bei Lietuvos aeroklubo prezidento Jono Mažinto kalba. Minėjimo programą papuošė Kultūros centro kolektyvų atliekamos dainos ir šokiai. Vienos už kitas gražiau pasirodė Jūratės Šimkienės vadovaujamo kolektyvo „Vija” ir Irmos Baukytės vadovaujamo kolektyvo „Saulašarė” merginos šokėjos. Įkvepiančiai dainavo solistas Saulius Janukėnas bei Rūtos Aglinskienės vadovaujamo kolektyvo „Puela” ir Jurgitos Baldauskienės vadovaujamo kolektyvo „Volungės” dainininkės.
Vakaro metu Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius padėkojo Lietuvos dainų šventėje „Čia – mano namai” Anykščių kraštą atstovavusių kolektyvų vadovams ir įteikė jiems po Dainų šventės atminimo medalį bei po nuotraukų albumą apie Lietuvos Dainų švenčių tradicijas. 


Apie vidurnaktį buvo uždegta daugybė fakelų ir savo koncertinę programą pradėjo aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Giedrius Arbačiauskas su žmona, puikia muzikante Agne. Besiklausant jų romantiško muzikavimo, staiga debesis dulkių -  ir natas pakėlė į orą atskridęs Lietuvos karinių pajėgų sraigtasparnis. Jo sukeltas vėjas buvo toks stiprus, kad neatlaikė senas didelis klevas. Jis perskilo pusiau ir viena jo nukritusi dalis prispaudė šalikelėje stovėjusį automobilį. Žmonės nenukentėjo, tik sutriko eismas. Šis įvykis dar kartą parodė, kad metaliniai lėktuvai ir automobiliai dužta. Už juos žymiai stipresnė žmonių dvasia. Dvasios stiprybė - mūsų tautos išskirtinis bruožas.  

Žilvinas Pranas Smalskas

 
RAŠYK KOMENTARĄ

Klausimai / Komentarai / Diskusijos (1)
Straipsnio komentuoti nebegalite!
         

            Sprendimas: DPromoLink