ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2018 m. sausio 23 d. antradienis - 6:08
NAUJIENOS:

2017-11-24. Su parašiutu į savarankišką gyvenimą

Nuo rudens Anykščių Jono Biliūno gimnazija dalyvauja Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos ir partnerių (Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, KTU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto bei Kauno ir Utenos regiono savivaldybių) organizuojamame bandomajame Jaunimo pilietiškumo ir socialinės atsakomybės ugdymo projekte „Nepamiršk parašiuto“. Projektas  vykdomas Kauno ir Utenos regionuose. Jo tikslas - ugdant besiruošiančio savarankiškam gyvenimui jaunimo pilietiškumą, socialinę atsakomybę ir socialinį solidarumą, perteikti jiems informaciją apie socialinio draudimo sistemą Lietuvoje,  jos naudą, „Sodros“ veiklą, padėti mokiniams suvokti šešėlinės ekonomikos žalą visuomenei, kartu parodyti, kokią naudą, socialinę apsaugą įvairiais gyvenimo atvejais užtikrina kiekvienam asmeniškai ir visai visuomenei socialinis draudimas.

Visą spalio mėnesį III-IV klasių mokiniams vyko klasės valandėlės, kurių metu pristatyti pagrindiniai socialinio draudimo principai, atsakyta į aktualiausius jauniems žmonėms klausimus. Kiekvienas mokinys gavo sąsiuvinius su naudinga informacija apie socialinį draudimą. Lapkritis tapo simboliniu įgytų žinių patikrinimo mėnesiu. Lapkričio 9 d. gimnazijoje vyko protmūšis socialinio draudimo tematika, kuriame dalyvavo 5 komandos po 5 narius. Mokinių žinias vertino Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Anykščių skyriaus atstovė Natalija Daukšienė ir Anykščių savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Inga Beresnevičiūtė. Komandos įveikė 3 turus po 10 klausimų. Kurioje savivaldybėje gyvenančių žmonių vidutinė pensija yra didžiausia? Kodėl neapsimoka dirbti nelegaliai? Jeigu iš Mendelejevo lentelėje esančių cheminių elementų norėtume sudaryti žodį „SODRA“, kokia raide žymimo elemento mums pritrūktų? Kas bendro tarp „Sodros“ ir Liepos Mondeikaitės? - į šiuos ir dar į daugelį klausimų turėjo atsakyti dalyviai.

Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad Protų kovų nugalėtoja tapo komanda „Jopsel  Mopsel Mopsai“: Silvestras Rukša, Elidijus Mažvyla, Vainius Kalinauskas, Rugilė Jurgelionytė ir Daumantas Žąsinas. Visi dalyviai apdovanoti rašikliais, o laimėjusi komanda  -  termopuodeliais ir galimybe atstovauti gimnazijai regioninėse Protų kovose Utenoje.

Lapkričio 16 d. geriausiai pasirodžiusieji savivaldybių atstovai susirungė regiono Protų kovose Utenoje. Nors mūsų komandai nepavyko pergalingai įveikti Protų kovų, tačiau netrūko nei geros nuotaikos, nei geros patirties. Visi džiaugėmės turiningai praleistu laiku ir papildytu socialinio draudimo žinių bagažu. Galima drąsiai sakyti, kad mūsų gimnazistai pasiruošę šuoliui su parašiutu į savarankišką gyvenimą.
Už pagalbą ir dovanas esame dėkingi Jaunimo reikalų koordinatorei Ingai Beresnevičiūtei ir Anykščių rajono savivaldybės administracijai.

 Projekto koordinatorė Almyra Sabaliauskaitė
 
RAŠYK KOMENTARĄ

Klausimai / Komentarai / Diskusijos (0)
Straipsnio komentuoti nebegalite!
         

            Sprendimas: DPromoLink