ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. gruodžio 14 d. ketvirtadienis - 4:21
NAUJIENOS:

2017-09-19. MUMS RAŠO

Praėjusį šeštadienį su dukra dalyvavome žygyje 15000 žingsnių, organizuotame Anykščiuose. Mes iš Suvalkijos sostinės Marijampolės, tai ir važiuoti teko ilgokai. Pas jus labai viskas puiku. Graži gamta, puikus oras ir nuotaika gera. Organizatoriai puikiai dirbo. Įveikę trasą, dar pasigrožėję Lajų taku, sugalvojome, kad reikia kur nors pavalgyti. Kadangi buvome pirmą kartą Anykščiuose ir nieko nežinome, įsijungėme visagalį internetą. Na, ir radome, kad  gražiausiai, įdomiausiai ir skaniausiai buvo aprašyta restoranas „Kacės virtuvėlė”.  Naminis maistas, patiekalų įvairovė, šviežia rūkyta žuvis, ramybės oazė, egzotika, svetingumas ir panašiai. Už Kavarsko tik 3 km, kaip tik mums pakeliui. Tiek atvažiavę, tai tie trys km į šoną tik juokas, tad  nutarėme aplankyti.  Dėl viso pikto įsijungėme navigaciją. Pavažiavę siauru žvyrkeliu, radome kaimo namelį, kaip Suvalkijoje sakytų  - „stubelę”'. Prie įėjimo į kiemą ant stovo buvo užrašyta, kad čia „Kacės virtuvėlė“, kur naminis maistas ir... už apžiūrėjimą - 5€.

Na, galvojame - įdomu, jeigu už apžiūrėjimą tiek,  jei nevalgai ir ima pinigus, tai kiek bus už pavalgymą? Keista buvo jei vien  pažiūrėjus nuo kelio pusės,  aplinka buvo apleista, visur apžėlę, žolės iki palangių. Įėjus į kiemą, mus pasitiko šeimininkas,  su švara „prasilenkęs“, nors su prijuoste žemiau kelių. Paklausė, kur norėsime atsisėsti, ar viduje, ar terasoje. Pamatę visą vaizdą, nesiryžome eiti į vidų, nutarėme būti terasoje, jeigu galima tą statinį pavadinti terasa. Kieme, visa netoli tvarto, sukaltos lentos ir padėti išklypę stalai. Išsirinkome vieną, su uždėtu kartoniniu popieriumi, ant kitų buvo pridėta vaiko žaislų, smėlio likučių ir dar kažkokių niekniekių. Pamatę mus, atlėkė prie mūsų lojantis šuo ir dvi kniaukiančios katės, pabrukę uodegas. Šeimininkas atnešė meniu. Tai buvo du vyniojamo rudo popieriaus lapai, kuriuose surašyti patiekalai. Tuomet pribėgo prie mūsų dar vienas šuo, didelis, toks stalo aukščio, ir padėjo galvą ant mūsų stalo. Šeimininkui pasakėme, kad bijome, tai jis nuramino mus, kad šuo nieko nedaro. Galiausiai tos katės ir šunys sugulė netoli  stalo, prie kurio mes sėdėjome. Patiekalų kainos mus „išvertė  visiškai iš koto“. Galvojome, kur mes pakliuvome. Lietuvoje? Bangladeše? Net geriausiuose Vilniaus senamiesčio restoranuose tokių kainų nėra. Pamatę aplinką, valgyt nesiryžom,  išsirinkome patį pigiausią patiekalą - karštą pyragą su obuoliais po 6 €.  Už tokią kainą įsivaizdavome purų, burnoj betirpstantį kepinį, o atnešė kažką panašų į storą miltinį blyną su obuoliais.

Laukdamos pyrago, stebėjome aplinką. Sėdėjome netoli ūkinio pastato, bet kitaip negali pavadinti, kaip tvartu. Gale tvarto, taip pat netoli stalo, pastatytas tualetas  (suvalkietiška būdelė su širdute, kaip Bumblauskas sako) su aplinkui skraidančiom musėm. Iš kitos pusės - kažkokia širma su brezentinėmis užuolaidomis. Užsisakę pyrago, išgirdome už tų užuolaidų indų dėstymo garsus, supratome, kad tai lauko virtuvė. Vidury šio šabakštyno, kitaip aplinkos nepavadinsi, įsmeigtas kuolas ir pakabinta Lietuvos vėliava. Nuo seno lietuviai pagarbiai laikė vėliavą. O čia ar pagarba? Galiausiai, kai šeimininkas atnešė „pyragą”, pastebėjęs belakstantį vaiką, pašaukė ir sako: „Ateik, snarglį nuvalysiu.“  Tai mus su drauge visiškai „pribaigė“. Atsiskaitę su šeimininku 12 €, sėdom kuo greičiau į mašiną, lėkėm namo valgyti ir kepti obuolių pyrago.

Tai va, ką reiškia gera reklama. Bet per šią reklamą mūsų kraštas ir namai su visais patiekalais tapo geresni, gražesni ir skanesni. Tokie šabakštynai daro gėdą ne tik Anykščių kraštui, bet ir Lietuvai. Dabar, jeigu kokia netvarka, pas mus prigijo posakis ”kaip kacė iš Kavarsko”'. Aišku, daug kas pasakys, gali ten neiti, bet kyla klausimas, kaip su leidimais gaminti ir prekiauti tokiomis antisanitarinėmis sąlygomis? O kaip su apskaita ir pajamų deklaravimu? Dokumento, kad sumokėjome,  jokio negavome. Juk čia ieškojimas kvailių su tokia reklama. Ir pavyko, kaip matote, rado dvi ...

Milda iš Marijampolės


 
RAŠYK KOMENTARĄ

Klausimai / Komentarai / Diskusijos (7)
Straipsnio komentuoti nebegalite!
         

            Sprendimas: DPromoLink