ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. lapkričio 23 d. ketvirtadienis - 22:27
NAUJIENOS:

2017-09-11. Anykščių socialdemokratai „nebeobuoliaus“ su „valstiečiais“. Kaip ir daugelis partijos skyrių šalyje, jie pasisakė už pasitraukimą iš valdžios

Nuo vasaros Lietuvos socialdemokratai atlieka visų bendrapartiečių apklausą, ar likti partijai šalies valdančiojoje koalicijoje, ar pasitraukti. Šiuo metu dėl pasitraukimo yra pasisakę 49 iš 60-ies socialdemokratų skyrių. Trauktis iš daugumos siūlo 36 skyriai, persiderėti dėl koalicijos sutarties – šeši skyriai, likti koalicijoje – septyni skyriai.

Apie tai, kodėl socialdemokratams nebeįtinka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos partnerystė valdžioje, „Šilelis“ komentaro paprašė partijos Vilniaus skyriaus laikinosios vadovės Auksės Kontrimienės.

- Vasarą Lietuvos socialdemokratai turi ką veikti. Skyriai aiškinasi ar verta likti valdžioje kartu su „valstiečiais“, ar geriau trauktis. Kaip vertinate tai, jog jau šiuo metu daugiau nei pusė skyrių pasisakė už pasitraukimą? Gal socialdemokratų netenkina „jaunesnio brolio“ vaidmuo? Ką padarė „valstiečiai“, kad Jūsų bičiuliai supyko?

- Tai kad dauguma skyrių, tarp jų Vilniaus ir Anykščių, pasisakė už koalicijos nutraukimą, vertinu kaip akivaizdų partijos narių nepasitenkinimą esama situacija ir socialdemokratų vaidmeniu koalicijoje. Ir priimant sprendimą eiti į koaliciją buvo nemažai prieštaraujančių ir abejojančių, ar tai buvo teisingas žingsnis. Dabar, akivaizdu, tos abejonės dar labiau sustiprėjo. Būdamas koalicijoje turi sąžiningai prisiimti atsakomybę už politinius pasiekimus ir nepasiekimus. Skyriai labai aiškiai pasisako, kad tokiame darinyje, tokioje koalicijoje, kaip ji veikia dabar, veikti rezultatyviai ir patenkinti žmonių lūkesčius yra nepaprastai sudėtinga, o gal net ir neįmanoma. Manau, kad socialdemokratai Seime ir toliau palaikys mūsų partijos programą atitinkančius sprendimus.

- Kai buvo visuotinai renkamas partijos pirmininkas, dauguma šalies socialdemokratų buvo už Gintautą Palucką. Tuo tarpu Anykščių skyriuje jis surinko beveik perpus mažiau balsų, nei konkurentas Mindaugas Sinkevičius. Sprendžiant klausimą dėl pasitraukimo iš koalicijos, buvo galima tikėtis, jog Anykščių skyrius vis dėlto ir šį kartą gali palaikyti ūkio ministrą M.Sinkevičių, kuris pasisako už koalicijos išsaugojimą. Kodėl, Jūsų manymu, nutiko taip, kad anykštėnai šį kartą parėmė partijos pirmininko poziciją?

- Nesiečiau partijos pirmininko rinkimų ir balsavimo su dabartine skyrių apklausa. Nebūtinai tie skyriai, kurie daugiau balsavo už G. Palucką, dabar balsuoja už pasitraukimą iš koalicijos, o tie, kurie buvo už M. Sinkevičių, dabar balsuoja už pasilikimą joje. Skyriams patinka, kad yra klausiama jų nuomonės, kad jie realiai dalyvauja svarbaus politinio sprendimo priėmime.

- Kokios nuotaikos  Vilniaus skyriuje?

- Akivaizdu, kad panašios kaip ir kituose skyriuose. Vilniaus skyriaus tarybos posėdyje vyko diskusija, buvo išklausyti visi argumentai. Pasisakė ir Seimo frakcijos nariai, ir visi norintys skyriaus bičiuliai. Buvo suformuluoti trys galimi sprendimo variantai: palikti koaliciją, persiderėti ir likti valdančioje daugumoje. Slaptu balsavimu skyriaus tarybos nariai nusprendė trauktis iš koalicijos.

- Kaip Jūs manote, ar turi galimybių dabartiniai socialdemokratų ministrai tęsti darbą Vyriausybėje, kai jau aišku, kad skyriai pasisako prieš bendrą darbą?

- Aš sunkiai įsivaizduoju socialdemokratų ministrų ir jų politinių komandų darbą Vyriausybėje, partijai pasitraukus iš koalicijos. Girdėjau partijos pirmininko Gintauto Palucko komentarą, kad dėl užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus bus tariamasi su Prezidente. Teisingumo ministrė Milda Vainiutė nėra partijos narė, nors ir deleguota į Vyriausybę socialdemokratų partijos. Tai, matyt, ji pati ir nuspręs ar lieka Vyriausybėje, ar traukiasi su kitais socialdemokratų ministrais.

- Kas nutiko, Jūsų manymu, kad koalicija nuo pat pradžių pradėjo braškėti, o kuo toliau, tuo aiškiau, kad darbas kartu – sudėtingas?

- Nieko neatsitiko vakar ar prieš savaitę, ar mėnesį. Tiesiog nepasitenkinimas vis augo, o dabar jau pasiekėme finišo tiesiąją.

"Šilelis"
  
RAŠYK KOMENTARĄ

Klausimai / Komentarai / Diskusijos (1)
Straipsnio komentuoti nebegalite!
         

            Sprendimas: DPromoLink