ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. lapkričio 23 d. ketvirtadienis - 22:20
NAUJIENOS:

2017-05-23. Svėdasų bibliotekoje pagerbti du garbūs jubiliatai

Ne veltui sakoma, jei nori, kad sėkmė ateitų, tu garsiai garsiai ją pašauk. Tikėtina, kad du jubiliatai, kurių praėjusį šeštadienį Svėdasų bibliotekoje pasveikinti susirinko gausus būrys kraštiečių, draugų, klasiokų,  giminių ir rajono valdžios atstovų,  savo gyvenimo sėkmę aštuonis  dešimtmečius šaukė labai garsiai...   Jubiliatai – tai du Svėdasų krašto sūnūs, du klasiokai, du aukštos kvalifikacijos specialistai savo profesijose – aktorius, teatro režisierius, teatrologas Ferdinandas Pranas Jakšys ir mokslininkas bibliografas, bibliotekininkas, kultūros organizatorius, pedagogas, visuomenininkas Romualdas Vytautas Rimša.

Šventinio renginio pradžioje Svėdasų seniūnas Valentinas Neniškis aktoriui F. Jakšiui įteikė Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio sveikinimo raštą.  Klasės draugas, mokslininkas biologas, veterinarijos gydytojas toksikologas, pedagogas, patentų specialistas, žurnalistas, visuomenininkas Juozas Lapienis trumpai apžvelgė aktoriaus gyvenimo ir kūrybos kelią, „paviešino“ kai kurias jaunystės išdaigas... Toliau - gražūs sveikinimo žodžiai, kurios tarė rajono meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevičius, Svėdasų bendruomenės pirmininkė Asta Fjellbirkeland,  Anykščių viešosios bibliotekos direktorius Romas Kutka, Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus  vyr. bibliotekininkė Ligita Matulienė bei bibliotekos darbuotoja Birutė Venteraitienė, Svėdasų seniūnas V. Neniškis, sesuo Žaneta su šeima, klasės draugai ir pažįstami. Ypatingą dovaną  gerbiamam aktoriui įteikė tautodailininkas medžio drožėjas, skulptorius, grafikas, tapytojas, karikatūristas Aleksandras Tarabilda, pagaminęs „skambančią“ lazdą, kaip pats teigė, iš augalo, augančio Alaušo pakrantėje.  Rašytojas prozininkas, poetas, publicistas, vertėjas, visuomenininkas Rimantas Vanagas aktorių F. Jakšį sveikino eilėmis.

Po bene pusantros valandos trukusių sveikinimų, F. Jakšys dėkojo, kiekvienam sveikinusiam surasdamas šiltą žodį. Vėliau aktorius pasiguodęs, kad kartais jaučiasi „kaip iščiulptas kiaušinis“, visus nustebino savo fenomenalia atmintimi, deklamuodamas poetų eiles.

Antrojo jubiliato Vytauto Rimšos sveikinimai ir linkėjimai taip pat truko apie pusantros valandos. Pirmas jubiliatą pasveikino Algimantas Indriūnas, svėdasiškių draugijos „Alaušas“ garbės pirmininkas. Po jo sekė gausybė sveikinimų ir gėlių iš rajono valdžios atstovų, bibliotekos darbuotojų, draugų, klasiokų, pažįstamų.   Pats solenizantas, pasakodamas savo bibliotekininko ir bibliografo gyvenimo kelią, nestokojo humoro ir teigė, kad klasės draugui Ferdinandui ir pasakoti, ir gyveni lengviau, nes „jam nereikia rašyti“.  V. Rimša kvietė susipažinti su darbų paroda, eksponuojama Svėdasų bibliotekoje.  „Atrodo, kad dirbau, kaip ir visi, tačiau kai pats dabar pasižiūriu į darbų ekspozicija – padaryta tikrai nemažai.  Gerai dirbti savo profesinėje srityje – reiškia būti liaudies ambasadoriumi“.

Po trejetą valandų trūkusios oficialiosios dalies, sugiedojus „Ilgiausių metų“,  renginio dalyviai prie bendro vaišių stalo dalinosi prisiminimais, bendravo, dar kartą sveikino gimtuvininkus ir linkėjo abiem dar ilgai per pasaulį keliauti „dideliais žingsniais“.

Dalina RUPINSKIENĖ
 


 
RAŠYK KOMENTARĄ

Klausimai / Komentarai / Diskusijos (0)
Straipsnio komentuoti nebegalite!
         

            Sprendimas: DPromoLink