ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. gruodžio 14 d. ketvirtadienis - 4:20
NAUJIENOS:

2015-04-01. Prieš Šv. Velykas – „Avinėlio vartai“

Kovo 28 d. Sakralinio meno centre vyko režisieriaus ir scenaristo Audriaus Stonio filmo „Avinėlio vartai“ pristatymas. Nors buvo savaitgalis, tačiau pažiūrėti filmo pristatymo susirinko gausus susidomėjusių anykštėnų būrys.   


Filmo siužetas atspindėjo jo pavadinimą. Režisierius pasakojo, kad šio filmo filmavimas vyko trejus metus, teko tris kartus vykti į ekspedicijas Izraelyje. Pasak A. Stonio, apleisti miestai, dykumos, krikšto apeigos – visa tai yra Jėzaus laikų istorija. 


Filmas apie tai, kaip Izraelyje Jordanijos upės vandenyje atnaujinamas krikštas, kaip kiekvienos religijos atstovai pagal tikėjimo tradicijas atlieka  savąjį krikštą – tailandiečiai panardina vėliavą į Jordanijos upę, jiems tai  tarsi atsinaujinimas, gimtosios nuodėmės nuplovimas. 


Po filmo peržiūros žiūrovai domėjosi, kodėl filmavimas vyko žiemą ir ar režisierius galvoja tęsti toliau filmų kūrimą religine tema? 


„Žiemos metą filmuoti pasirinkau todėl, kad Jėzaus krikštas pagal Šv. Raštą vyko žiemą, sausio 6 dieną. Ar žadu dar vystyti šią tematiką? Manau, kad dar turėčiau sukurti kažką religine tematika, nes pastebėjau, jog auditorija, kuriai demonstruoju šį filmą, žiūri jį su didžiuliu susidomėjimu“, – kalbėjo režisierius.  


Paklaustas, kaip pats autorius paaiškintų filmo pavadinimą „Avinėlio vartai“, A. Stonys kalbėjo: „Avinėlis – Kristaus įvaizdis. Būtent avinėlis – tarsi simboliniai vartai į tyrumą, skaistumą, nekaltumą. Iki galo mes to niekada nesuprasim. Žmogus prie amžinybės vartų. Vanduo iš nedidelio sidabrinio ąsotėlio pilamas ant galvos – Jordano upė, panardinanti į mirtį ir prikelianti amžinajam gyvenimui. Aliejus, kryželiu užtepamas ant kaktos – Rojaus krizma, apgaubianti Dievo kvapu. Plona vaškinė žvakė,  uždegta tam, kad šviestų ir rodytų kelią net ir pačiomis tamsiausiomis abejonių ir nevilties akimirkomis. Tai filmas apie Krikšto stebuklą. Nematomą ir nepaaiškinamą Dievo prisilietimą. Šiuo filmu norėjome priartėti prie Krikšto ištakų, nufilmuoti Jordano upės vandenis, į kuriuos, rodydamas mums kelią, prieš du tūkstančius metų paniro Jėzus Kristus. Norėjome parodyti ankstyvųjų krikščionybės krikštyklų akmenis, kuriuos lietė pirmųjų krikščionių rankos. Norėjome suvokti ir užfiksuoti dabar kiekvieną dieną Krikšte vykstantį mirties ir atgimimo Kristuje stebuklą, kalbėti apie visa apimančią ir pakeičiančią sielos ir kūno transformaciją“, – pasakojo  režisierius Audrius Stonys.


Po renginio žiūrovai neskubėjo skirstytis. Vieni diskutavo apie tai, ką matė, kiti bendravo su filmo autoriumi, kuris mielai atsakinėjo į susidomėjusių anykštėnų klausimus.

„Šilelis“

 
RAŠYK KOMENTARĄ

Klausimai / Komentarai / Diskusijos (0)
Straipsnio komentuoti nebegalite!
         

            Sprendimas: DPromoLink