ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. rugsėjo 24 d. sekmadienis - 13:26
NAUJIENOS:

2017-09-04. Seimo nario Vytauto Kamblevičiaus pranešimas: „Akibrokštas valstiečių Vyriausybei: patys valstiečiai nebetiki savo valdžia“

Pirmą kartą istorijoje 2017 m. rugpjūčio 26 d. Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos žemės ūkio bendrovių, Lietuvos pieno gamintojų, Lietuvos grūdų augintojų asociacijų atstovai suvienijo jėgas ir, neapsikentę valstiečių valdžios neveiklumo, patys įkūrė Lietuvos žemės ūkio ir maisto tarybą. Labai keista, kad žemdirbiai, į valdžią išrinkę savo deleguotus atstovus, neranda bendros kalbos nei su Žemės ūkio ministerija, nei su Žemės ūkio rūmais ir kuria naują jiems atstovausiančią organizaciją. Ką tai reiškia? Ar išrinktieji apkurto, kad negirdi žemdirbių lūkesčių ir nemato jiems aktualių problemų? Tarybos steigėjų teigimu, būtinybę vienytis padiktavo gyvenimo realybė.


2017-09-04. Pasimatymas su mėgstamų knygų personažais

Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro lankytojai turiningai atsisveikino su vasara ir pasitiko rudenį. Išvyka į Vilnių, į Giedrakalnį, ir susitikimas su mūsų kraštiečiu, prozininku, redaktoriumi, vienu žymesnių vaikų rašytoju Vytautu Račicku - tai ir buvo dovana vaikams Rugsėjo 1-osios proga.


2017-09-04. Rugsėjis įsimins ilgam – laimėtas butas ir Aukso puodas

Pirmoji „Teleloto” rudens laida įsimins ilgam. Ji prasidėjo itin sėkmingai – sekmadienį paaiškėjo ne tik buto laimėtojas, bet kažkam atiteko ir Aukso puodas su 295 477 Eur.

Iki smulkmenų įrengtas butas – šeimai iš Anykščių r.

Sekmadienį į „Teleloto“ laidą susirinko visi dvylika pretendentų į butą sostinėje, kurie buvo ištraukti vasaros žaidimų metu. Kiekvienas jų traukė po voką, vienuolikoje jų slėpėsi paguodos prizai po 300 Eur, viename – svajonių butas. Butą laimėjo slaugytoja Eglė Vaitenkovienė iš Anykščių raj. Smarkiai iš džiaugsmo susijaudinusią moterį iškart pribėgo sveikinti ne tik laidos vedėjai, bet ir šeimos nariai – vyras Saulius, sūnus Lukas ir dukra Luknė.


2017-09-04. Anykštėnai ledo tirpiklius eksportuoja į dešimtis šalių

Įžiemojus žvelgiant pro lėktuvo langą į apsnigtas medžių viršūnes retai susimąstote apie tai, kaip darbininkai užtikrina, kad pakilimo takas niekuomet nebūtų apledijęs?  Siekis jūsų kelionę paversti saugia jau tapo kasdieniu Anykščiuose įsikūrusios įmonės „Esspo“ iššūkiu. 25 veiklos metus skaičiuojanti bendrovė kuria inovatyvias ledo ir sniego tirpinimo medžiagas, kurias sėkmingai eksportuoja į dešimtis šalių.


2017-09-04. ETNO kilimo pristatymas Mokslo ir žinių šventėje

Rugsėjo 1-ąją, Mokslo ir žinių šventėje miesto parke pristatėme interaktyvų ETNO kilimą, kuriame planšečių arba išmaniųjų telefonų pagalba galite keliauti po Panevėžio regiono lankytinus objektus ir sužinoti daug įdomybių!

Nuo šiol šį interaktyvų kilimą-žemėlapį vaikai galės išmėginti bibliotekoje Vaikų literatūros ir edukacijos skyriuje! Šventės metu vaikai taip pat smagiai leido laiką žaisdami dideliais lauko šachmatais.


2017-09-04. Kviečiame teikti kandidatus A. Baranausko premijai

Anykščių rajono savivaldybė kviečia Lietuvos rašytojų sąjungą, Lietuvos mokslų akademiją ir jos humanitarinės srities institutus bei kitas mokslo, švietimo ir kultūros institucijas teikti kandidatus Antano Baranausko literatūrinei premijai. Premijos dydis – 3000,00 (trys tūkstančiai) eurų.

A. Baranausko premija skiriama kasmet už 3 (trejų) pastarųjų metų profesionalių kūrėjų grožinės literatūros kūrinius (knygas), skiepijančius meilę Lietuvos gamtai ar Antano Baranausko gimtinės aplinkai, atskleidžiančius žmogaus ir gamtos dvasinį ryšį, arba už 3 (trejų) pastarųjų metų profesionalios literatūrologijos kūrinius, skirtus Antano Baranausko kūrybai.


2017-09-04. Tradicinė Vaižgantinių šventė Svėdasų krašte – rugsėjo 16-ąją

Kviečiame į  tradicinę  respublikinę  šventę – „VAIŽGANTINES“ – 2017 m. rugsėjo 16 dieną nuo 13 val. Renginio vieta: Anykščių rajonas, Svėdasų seniūnija, Vaižganto gimtasis Malaišių kaimas.


2017-09-01. Naujiena mokyklose – integruotas socialinis ugdymas

Ne mokyti kalti faktus, bet ugdyti socialiai sąmoningą moksleivį. Dešimt mokyklų Lietuvoje, po tiek pat Latvijoje ir Estijoje šiemet išbandys naują socialinio ugdymo programą – integruotas ekonomikos, etikos ir pilietinio ugdymo pamokas.

Tokios, vienerių mokslo metų trukmės, programos tikslas – padėti 9-12 klasių mokytojams mokyti suprasti socialinės tikrovės reiškinius, ugdyti socialiai sąmoningus moksleivius. Pamokose keliami klausimai apie aktualias socialines problemas: skurdą, vartotojiškumą, socialinius tinklus, propagandą ir kt. Šios programos iniciatorius – Lietuvos laisvosios rinkos institutas su partneriais Suomijoje, Estijoje, Latvijoje, taip pat Edukologijos universitetu ir Vytauto Didžiojo gimnazija.


2017-09-01. Rugsėjo 1-osios šventė tęsėsi Miesto parke

Pasibaigus mokyklose iškilmingajai Žinių ir mokslo šventės daliai,  vaikai skubėjo į Miesto parką, kur nuo 13 val. vyko įvairūs renginiai ir atrakcijos. Parko prieigose visus pasitiko žaliasis baseino „Bangenis“  varliukas,  drąsiausius kviesdamas paplaukioti miesto prūdelyje.  Lauko scenoje koncertavo Anykščių vaikų lopšelių-darželių „Eglutė“ ir „Žilvitis“ vaikučiai, Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos moksleiviai parodė  kompoziciją pagal S. Gedos poeziją „Kelionė į vaikystę“ (rež. A. Simanonienė), susirinkusius linksmino šokių grupė „Intrus“ (vad. G. Venslauskaitė). Toliau programoje buvo  Antano Vienuolio progimnazijos teatralizuotas pasirodymas, Jono Biliūno gimnazijos linijiniai šokiai (vad. M. Baltrušiūnė),  Ažuožerių moterų klubo merginų grupės „Žvaigždė“  kompozicija „Užuožerių Antanukas“ (vad. A. Simanonienė), Muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestro (vad. V. Žiukas) pasirodymas.


2017-09-01. Su Rugsėjo 1-ąja!

Ir vėl Rugsėjo 1-oji. Šalies gatvės pražydo gėlių žiedais ir prisipildė vaikų klegesio. Šiais metais į šalies mokyklas ir kitas mokymo įstaigas atėjo per 450 000 moksleivių, jų tarpe per 29 000 pirmokų. Džiugu, kad jų gretose ir 2195 Anykščių krašto moksleiviai, iš kurių pirmą kartą mokyklos slenkstį peržengė 170 pirmokų.

„Šilelio“ redakcijos kolektyvas sveikina mokytojus, moksleivius ir jų tėvelius, linki kantrybės, abipusio supratimo ir pagalbos vieni kitiems. Su mokslo žinių švente!2017-09-01. APSAUGOKIME NAMINIUS PAUKŠČIUS NUO PAUKŠČIŲ GRIPO

Vasario pabaigoje – kovo pradžioje Lietuvoje užfiksuoti pirmieji du paukščių gripo atvejai. Itin patogeniškas virusas H5N8 nustatytas gulbėms nebylėms Kaune.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad rudeninės laukinių paukščių migracijos laikotarpiu (rugsėjo ir spalio mėnesiais) visi paukščių laikytojai privalo:

• laikyti naminius paukščius uždarose patalpose ir jų neišleisti į lauką arba išleisti tik į lauko aikšteles, įrengtas taip, kad naminiai paukščiai negalėtų turėti tiesioginio kontakto su laukiniais (pvz., lauko aikštelė iš visų pusių aptverta, o iš viršaus uždengta tinklu arba stogu).2017-09-01. Moksleiviai atranda paštą

Pasitikdamas rugsėjį Lietuvos paštas, kaip ir kasmet, šalies moksleivius kviečia iš arčiau susipažinti su pašto veikla, dalyvauti ne tik edukacinėse ekskursijose, bet ir kūrybinėse dirbtuvėse. Netrukus šimtmetį skaičiuosianti Lietuvos pašto istorija, filatelijos pažinimo ir profesinio ugdymo pamokos bei atvirlaiškių gaminimo užsiėmimai kasmet sulaukia vis didesnio šalies jaunimo susidomėjimo.

„Prasidėję mokslo metai plačiai atveria ne tik mokyklų duris. Kiekvieną rugsėjį edukacinę programą kaip vieną iš socialinės atsakomybės sričių jaunimui pristato ir Lietuvos paštas. Kasmet svečiuose sulaukiame vis gausesnio būrio vaikų ir jaunuolių – nuo darželinukų iki abiturientų. Šiandien jaunajai kartai tradiciniai laiškai ir jų kelionė iki laiškų dėžutės kelia nuostabą, o pašto darbuotojų papasakotos istorijos, filatelistų dešimtmečiais kauptos kolekcijos ir išskirtinė galimybė patiems susikurti asmeninius atvirlaiškius pažadina kūrybinį smalsumą.2017-09-01.

 Brangieji Anykščių rajono mokytojai, mokiniai ir tėveliai,

Rugsėjo 1-oji - tai kiekvienam iš mūsų svarbi diena. Pradžia atradimų kupino etapo,primenanti apie pažinimo ir dalijimosi juo svarbą ir džiaugsmą.
Naujaisiais mokslo metais mokytojams linkime kūrybingumo ir kantrybės ugdant ateities asmenybes, mokiniams - susitelkimo ir užsispyrimo siekiant tikslų,o tėveliams - supratingumo ir pagalbos įgyvendinat drąsiausias vaikų svajones.
Nuoširdžiausiai sveikiname Jus su Rugsėjo 1-ąja - Mokslo ir žinių diena!
 
Pagarbiai
Anykščių r. meras Kęstutis Tubis
Anykščių r. savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka


2017-09-01.

Mieli mokiniai, mokytojai, tėveliai,

Rugsėjo 1-oji - tarsi viso gyvenimo šventė, kupina jaudulio ir gražių vilčių.  Tai kaskart naujas takelis, pramintas į platų pažinimo kelią. Te visus Jus vienija darnus komandinis darbas bei noras dalintis žiniomis, patirtimis ir atradimais. Gražios Mokslo ir žinių šventės bei sėkmingo mokslo metų starto!
Tėvelius, atlydėjusius vaikučius į Rugsėjo 1-osios šventę, maloniai kviečiame apsilankyti mokyklos valgykloje.

VŠĮ ,,Kretingos maistas“ kolektyvas


2017-09-01.

 Mieli mokiniai, studentai, pedagogai, tėveliai!

Rugsėjo 1 - oji - tai šventė, kuri suburia visą švietimo bendruomenę, paliečia kiekvienus namus ir šeimas. Tegul šie mokslo metai būna Jums dosnūs
prasmingais darbais, džiugiais atradimais ir gražiomis bendravimo akimirkomis. Lai nepristinga Jums kantrybės, pasiaukojimo, meilės ir pagarbos vienas kitam.
Sėkmingų  Mokslo Metų!

LR Seimo narys  Antanas Baura


2017-09-01. Aplinkos ministras K. Navickas: „Džiaugiuosi matydamas Anykščių pokyčius“

Rugpjūčio 31 d., ketvirtadienį, po vizito VĮ Anykščių miškų urėdijoje, Anykščių rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Kęstutis Navickas. Susitikime dalyvavo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, Anykščių rajono savivaldybės administracijos vadovai ir specialistai, rajono Tarybos nariai, Anykščių regioninio parko ir UAB „Anykščių vandenys“ atstovai.

„Pirmą kartą susitikę buvome dar pavasarį. Išgirdau jūsų rajono problemas ir kartu pradėjome ieškoti kelių joms spręsti. Džiaugiuosi matydamas Anykščių pokyčius, tačiau prašau ir supratimo, kad ne visi klausimai gali būti išspręsti iš karto“, - susitikimo metu sakė Aplinkos ministras K. Navickas.


2017-09-01. Tradicinė Vilniaus universiteto eisena rugsėjo 1-ąją: kaip ji atsirado?

Šį rugsėjį sostinės Gedimino prospektu jau keturioliktą kartą pražygiuos triukšminga, spalvinga ir išskirtinė studentų, dėstytojų ir kitų Vilniaus universiteto (VU) bendruomenės narių eisena. Per tiek metų eisena tapo neatsiejama rugsėjo 1-osios šventės Vilniuje dalimi. Nuo ko viskas prasidėjo?


2017-09-01. Ji buvo visų mokytoja

Šį penktadienį rugsėjo pirmosios skambutis sukvies jau nepriklausomoje Lietuvoje augusios kartos moksleiviją ir studentiją į mokyklų, kolegijų klases, universitetų auditorijas. Naujųjų mokslo metų pradžia šventiškai pakiliai nuteikia ir seniai palikusius mokyklos suolą. Šiandien daug kas prisimins savo moksleiviškas dienas, buvusius mokytojus. Dabar, žiūrėdami iš laiko atstumo, suprantame, koks sunkus ir ne visada dėkingas mokytojų darbas. Mokytojai vertė mus atsitraukti nuo žaidimų, malonių pramogų, skirti laiko ir pamokų ruošimui, knygų skaitymui, uždavinių sprendimui. Nelengva būdavo grumtis pareigai  su malonumu.
Dauguma anykštėnų mena mokytoją Oną Šakėnienę, kuri nuo 1948 – tųjų iki 1979 metų dėstė lietuvių kalbą ir literatūrą Anykščių gimnazijoje (vėliau Jono Biliūno vidurinėje mokykloje). Būdama pensininkė,  aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje, prasidėjus Atgimimui,  daug savo jėgų ir laiko skyrė Anykščių Sąjūdžiui, rūpinosi sąjūdininkų laikraščio „Žiburys“ parengimu spaudai ir leidyba. Įtaigiu žodžiu, savo gyvenimo ir asmenybės pavyzdžiu ji mokė mylėti Tėvynę, žmogų, diegė krikščionišką moralę, pareigos ir atsakomybės reikiamybę. Kaip ir daugelis prieškario Lietuvos inteligentų, O. Šakėnienė suprato, kad labai svarbu ir būtina kelti tautiečių dvasią. Ji ne tik pati ėjo šviesos keliu, juo vedė ir kitus. Ėjo kantriai, ištvermingai, neleisdama sau pavargti, padėdama apsispręsti tiems, kuriuos imdavo blaškyti klystkelių vėjai, jaukti protus klasta ir melas. Ėjo ir vedė, kol pati užgeso.


2017-09-01. Šis tas gero apie Lietuvą

Lietuva Bazelio valdymo instituto sudaromame reitinge patenka tarp trijų šalių su mažiausia pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo rizika, nurodoma instituto pranešime spaudai. Pirmoje šių metų reitingo vietoje yra Suomija, po kurios seka Lietuva ir Estija.


2017-08-31. Baltoji gulbė - be sparnų

Kai aplinkui kiek akys užmato tyvuliuoja javų laukai, dobilų žieduose dūzgia bitės, dar čirškauja kokie tai paukšteliai – grožiesi, dar vasara. Laukuose burzgia šienapjovės ir kombainai, paskui juos sekioja gandrai - irgi dar vasara. Bet trobų palangėse jau puikuojasi besidžiaugdami savo spalvomis jurginai, netoli jų savo spalvų įvairove vilioja astrai. Kita, jau savaip žalsva, spalva pasipuošė liepa, neseniai viliojusi savo žiedų gausa bites. Širdyje sukirba mintis, kad jau ruduo, o kartu su juo atkeliauja kiekvienai šeimai sukelianti nostalgiją rugsėjo pirmoji. Jaunam žmogučiui – tai naujas gyvenimo etapas prasideda. Jis džiaugiasi jos laukdamas, svajoja apie savo būsimus draugus, mokyklinius rūpesčius.


2017-08-31. Pamatykite, kaip keitėsi Gytis Paškevičius bėgant laikui!!!

Ar atpažįstate rudeniniam koncertiniam turui besiruošiantį atlikėją vaikystės nuotraukose?! Ar galite patikėti, kad daugybės lietuvių širdis savo dainomis ir balsu užbūręs dainininkas Gytis Paškevičius kažkada turėjo ilgus garbanotus plaukus?!

Artėjant rugsėjo 1-ajai, savo socialiniuose tinkluose pasidalinęs vaikystės nuotrauka, Gytis Paškevičius rašo:

„Negaliu patikėti, kaip greitai bėga laikas – tarsi akimirka. Vaikystės nuotraukos priverčia susimąstyti apie gyvenimą, o artėjanti rugsėjo 1-oji kvepia naujais potyriais. Rudens pradžia – tai nauja pradžia“.


2017-08-31. Policija linki saugios Rugsėjo 1-osios šventės

Artėjant rugsėjo 1-ajai, kiekvienam eismo dalyviui primename, kad kelyje mes esame ne vieni, ir kasdien perėjomis žygiuos būriai skubančių moksleivių.

 Kasmet prasidedant mokslo metams intensyvėja eismas, todėl policijos pareigūnai skiria daugiau dėmesio saugiam eismui. Jau pirmosiomis rugsėjo dienomis  miesto gatvėse bei apskrities keliuose dirbs sustiprintos policijos pareigūnų pajėgos. Didžiausias dėmesys bus skiriamas transporto priemonių vairuotojų elgesio kontrolei sankryžose, pėsčiųjų perėjose, motociklininkų, mopedų vairuotojų, dviratininkų elgesiui kelyje kontroliuoti. Nuolat įvairiose vietose bus vykdomi trumpalaikiai reidai, skirti vairuotojų blaivumui, apsvaigimui nuo narkotinių medžiagų patikrinti, saugos diržų naudojimo, vaikų vežimo automobiliuose kontrolei, taip pat moksleivių vairuojamų transporto priemonių patikrinimui. Siekdami išvengti pavojaus gatvėje ir kelyje, mokiniai bus skatinami prisiminti saugaus eismo taisykles.2017-08-30. Deimantė Rimkutė: „Žodis – ne žvirblis“, raginimu išskridęs, draudimu sugrįžta.

Valstiečių-žaliųjų vado Ramūno Karbauskio susirūpinimą girą vartojančiais vaikais sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga suskubo paneigti iš karto po to, kai pasigirdo kritikos strėlės.

Tik atėję į valdžią, valstiečiai-žalieji ėmėsi reformuoti sritis, kurios kapitalinio remonto nematė per ilgai. Šiaip ne taip susitarę su kolegomis Seime, jie nesugebėjo susitarti su juos išrinkusia visuomene. Tai sąlygojo ne tik gana smarkų populiarumo mažėjimą, bet ir visuomenės skaudulius: R. Karbauskiui pasipiktinus kokia nors Lietuvoje egzistuojančia tendencija, dalis visuomenės tai priima kaip potencialią grėsmę.


2017-08-29. Rugsėjo 1-osios šventės rajono švietimo įstaigose

J. Biliūno gimnazija – 10 val. (Anykščių mieste Šv. Mišios, skirtos mokslo metų pradžiai, vyks rugpjūčio 31 d., 19 val., Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje);
A. Baranausko pagrindinė mokykla – 9 val.;
A. Vienuolio progimnazija – 9 val.;
Svėdasų J. Tumo-Vaižganto gimnazija – 9 val. Šv. Mišios, 10 val. – gimnazijoje;
Troškūnų K. Inčiūros gimnazija – 9 val. Šv. Mišios, 10 val. – gimnazijoje;
Kavarsko pagrindinė mokykla-daugiafunkcis centras – 8.30 val.;
Viešintų pagrindinė mokykla-daugiafunkcis centras – 9 val. Šv. Mišios, 10 val. – mokykloje;
Debeikių pagrindinė mokykla – 10.15 val. Šv. Mišios, 11 val. – mokykloje;
Kurklių S. Kairio pagrindinė mokykla – 8 val. Šv. Mišios, 9 val. – mokykloje;
Traupio pagrindinė mokykla – 8.30 val. Šv. Mišios, 9 val. – mokykloje;
Muzikos mokykla – 15 val.;
Kūrybos ir dailės mokykla – 14 val.;
Lopšelis-darželis „Eglutė“ – 10 val.;
Lopšelis-darželis „Žiogelis“ – 10 val.;
Lopšelis-darželis „Žilvitis“ – 7–8.30; 10–11 val.;
Lopšelis-darželis „Spindulėlis“ – 9.30 val.


2017-08-29. Jonas Biliūnas prabyla armėniškai

Vasarai baigiantis iš Jerevano (Armėnija) į Anykščius atkeliavo keli spalvingais pašto ženklais pažymėti laiškai, atnešdami anykštėnams svarbią žinią: Jonas Biliūnas nuo šiol skaitomas ir armėnų kalba.

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniam muziejui adresuotuose vokuose – keletas dar nevartytų, šiais metais išleistų Jono Biliūno apsakymų rinkinio „Laimės žiburys“ egzempliorių. Juos į rašytojo gimtinę atsiuntė pati Jerevano leidykla „Gasprint“, išleidusi ir išspausdinusi mūsų kraštiečio kūrybą.
Kone pusantro šimto puslapių knygelėje tilpo svarbiausioji mūsų klasiko kūrybinio palikimo dalis: keliolika apsakymų ir apysaka „Liūdna pasaka“.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
         

            Sprendimas: DPromoLink