ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. lapkričio 23 d. ketvirtadienis - 22:20
NAUJIENOS:

2017-11-06. Anykščių plaukikai iškovojo prizines vietas

Jaunieji Anykščių KKSC plaukikai puikiai pasirodė varžybose Lenkijoje. Redo Pivoriūno auklėtinis Julius Bačkulis iškovojo tris visų spalvų medalius.

50 m plaukime jaunasis talentas užėmė antrąją, 100 m – pirmąją, 200 m – trečiąją vietą. Kitas anykštėnas Mykolas Nadvaravičius 100 m plaukime taip pat iškovojo prizinę antrąją vietą.

Varžybose dalyvavo plaukikai iš keturių šalių: Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos ir Vokietijos. Mūsų šaliai atstovavo Anykščių sportininkai.


2017-11-06. SPA VILNIUS Anykščiai pelnė prestižinį apdovanojimą! Kolektyvą sveikina Anykščių meras Kęstutis Tubis

2017 m. lapkričio 2 d. Kislovodske (Rusija) vykusiame kasmetiniame SPA ir sveikatingumo tarptautiniame kongrese (Spa and Wellness International Congress) SPA VILNIUS Anykščiai laimėjo prestižinį Perfect SPA Destination apdovanojimą!

Šia naujiena su Anykščių rajono meru Kęstučiu Tubiu pasidalijo SPA Vilnius generalinis direktorius Valdas Trinkūnas.


2017-11-06. Miestas bus padalintas į šešias seniūnaitijas

Anykščių rajonas 1995 metais buvo suskirstytas į 10 seniūnijų. Bene prieš dešimtmetį seniūnijose teritoriniu principu buvo pradėtos kurti seniūnaitijos. Per metus laiko buvo sukurtos visos seniūnaitijos ir išrinkti seniūnaičiai. Pati didžiausia rajone  – Anykščių seniūnija, tačiau Anykščių miestas jai nepriklauso.  Prieš kurį laiką buvo kalbama, kad reikėtų  įkurti Anykščių miesto seniūniją, bet šios minties buvo atsisakyta ir nuspręsta Anykščių miestą taip pat teritoriniu principu suskirstyti į seniūnaitijas.

Apie seniūnaičių darbo funkcijas, apie planuojamas kurti miesto seniūnaitijas kalbamės su Administracijos direktoriaus pavaduoju Ramūnu Blazarėnu.


2017-11-06. Anykščių KKSC berniukų komanda triumfavo „Centro taurės“ turnyre

Lapkričio 2-3 dienomis „Nykščio namų“ arenoje vyko tradicinis krepšinio turnyras ,,Centro taurė-2017″.
Jame dalyvavo Utenos DSC, Ukmergės SC, Biržų KKSC, Molėtų SC ir Anykščių KKSC berniukų (gim. 2007 m. ir jaun.) komandos.

Pirmoje dvikovoje mūsiškiai susitiko su Molėtų atstovais ir šventė pergalę 56-29.

Mače prieš biržiečius anykštėnai taip pat žaidė užtikrintai ir nugalėjo priešininkus rezultatu 57-16.

Penktadienį Anykščių KKSC atstovai susitiko su Ukmergės SC auklėtiniais.2017-11-03. Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ - Anykščiuose

Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ misija - aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius geriausiomis lietuvių autorių knygomis vaikams.

Fondo direktorė, kartu su knygos „Šunojaus diena“ autore, š.m.lapkričio 3 d.( penktadienį) atvyksta į Anykščius.
Susitikimas vyks 13.00 val. Anykščių L.ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje, kurio metu bus įteiktos knygos įstaigai.


2017-11-03. Senos fotografijos prisikelia naujam gyvenimui

Spalio 31 d. Svėdasų bibliotekoje vyko susitikimas su fotografu, svėdasiškiu Vladu Žvirbliu, o prisiminimais apie jas dalinosi teisininkė, raštytoja, fotografė Irma Randakevičienė. Renginį vedė Raimondas Guobis.

Nors fotografas jau perkopė per 90-metį, tačiau žvitrumo ir darbštumo galėtų pavydėti bet koks jaunuolis. V. Žvirblis žymiausias to meto fotografas, darbininkas, pardavėjas, žvejys ir šiaip „visų galų meistras“. Vladas fotografuoti pradėjo jaunystėje. Pirmąjį vokišką fotoaparatą nusipirko tuoj po karo, už sutaupytus pinigus, kuriuos užsidirbo darydamas medines šukas, adatas, peilius. „Fotografavau daugiausia žmones, vestuves, laidotuves, krikštynas ir viską kas už akies užkliūdavo“ – sako fotografas. Priemones darbui pirko iš „spekuliantų“, kurios buvo vežamos net iš Leningrado. Už nuotraukas imdavo rublį ir daugiau, todėl vėliau nusipirko dar du rusiškus fotoaparatus. Išėjęs į pensiją nesėdėjo rankų susidėjęs: taisė dviračius galando peilius, žirkles ir kitus smulkius darbus.


2017-11-02. Kviečiame į T. Mikeliūnaitės premijos vakarą

 Anykščių rajono savivaldybės tarybos 2017 metų spalio 26 dienos sprendimu Nr. 1-TS-286 šių metų Anykščių rajono savivaldybės Teresės Mikeliūnaitės kultūros premija skirta Žilvinui Pranui Smalskui.

Ž. P. Smalskus premija įvertintas už pastarųjų penkerių metų kūrybinę veiklą.

T. Mikeliūnaitės kultūros premijos laureato Ž. P. Smalsko pagerbimo vakaras vyks šių metų lapkričio 9 dieną, ketvirtadienį, 18 val. Anykščių kultūros centro mažojoje salėje. Kviečiame!2017-11-02. Anykštėnai, nesnauskite!

Neatsiimtas Aukso puodas bus išdalintas
Ar pamenate nuaidėjusią žinią apie vasarą laimėtą ir neatsiimtą „Teleloto“ Aukso puodą su 375 274 Eur? Žymiausio ir populiariausio lietuviško žaidimo organizatoriai turi gerų žinių – nelaimėtas prizas bus išdalintas žaidėjams.

Tačiau šioms dalyboms loterija ruošiasi kaip niekad smarkiai.


2017-11-02. Lapkričio mėnesio policijos reidai

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad policijos pareigūnai, vykdydami eismo priežiūrą ir siekdami užkardyti neteisėtus eismo dalyvių veiksmus kelyje, taip pat mažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės, skaičių, lapkričio mėnesį vykdo šias prevencines priemones:


2017-11-02. Anykščių mieste vėl renkamos žaliosios atliekos

Pakartotinai žaliųjų atliekų surinkimo akcija vyks 2017 metų lapkričio mėnesio 14 dieną Anykščių mieste. Prašome gyventojų sudėti žolę, lapus, daržų, gėlynų, sodų atliekas į maišus, juos pastatyti išvežimo dieną iki 9 val. ryto šalia savo namų valdos prie gatvės, kad netrukdytų praeiviams ir transporto eismui. Jeigu netoliese yra konteineriai, galite sudėti aikštelėje, prie konteinerių. Daugiabučių namų gyventojus prašome nurodytas atliekas palikti šalia konteinerių aikštelėse.


2017-11-02. Pavasarį į Vilnių įžengs „AgroBalt‘ 2018“

Paroda „AgroBalt“ yra reikšmingiausia ir didžiausia Baltijos regione tarptautinė žemės ūkio ir maisto pramonės paroda, vykstanti kas dvejus metus. 2018 metais Žemės ūkio ministerijos organizuojama paroda įvyks gegužės 24–26 dienomis Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Būsimosios parodos metu planuojami du ypač aukšto lygio ir svarbos tarptautiniai politiniai forumai.

Po šalies Nepriklausomybės atkūrimo „AgroBalt“ buvo pirmoji tarptautinė žemės ūkio paroda, kurioje dalyvavo įmonės iš užsienio šalių. Jau 22-ąjį kartą įvyksianti paroda siekia skatinti mokslo, gamybos, pardavimų ir rinkodaros specialistų bendradarbiavimą, didinanti Lietuvos produktų konkurencingumą vidaus ir užsienio rinkose, užmegzti regioninių žemės ir maisto ūkio subjektų  bei institucijų ryšius su kitomis šalimis, atskleisti narystės Europos Sąjungoje poveikio regionų plėtrai privalumus ir iššūkius.


2017-11-01. Mašinų nebuvo kur pastatyti, o visi pyko ir grūdosi

Prie senųjų Anykščių kapinių lapkričio 1-ąją spūstyse vairuotojai signalizavo, vienas kitam mojavo ir įvairiais gestais demonstravo nepagarbą. Netrukus pasirodė policijos ekipažas ir „publika“ po truputį ėmė rimti.

Apie vidurdienį prie amžinojo poilsio vietų - didžiulės automobilių spūstys. Tačiau labiausiai į akis krito, jog tokią, rimties ir susikaupimo, dieną kiekvienas manė esantis protingesnis ir geresnis vairuotojas nei kiti.


2017-10-31. Policija prašo pagalbos

Šių metų spalio 30 d. 20 val. 25 min. gautas pranešimas, kad apie 13.00 val. iš namų, esančių Anykščių r., Traupio sen., Traupio mstl. išėjo nežinoma kryptimi ir dingo ZITA ONA ALEKSIŪNIENĖ gimimo data - 1941-10-23. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 

Dingusiosios požymiai: smulkaus kūno sudėjimo apie 1,50 m ūgio, žili trumpi plaukai. Vilkėjo juodą striukę, tamsias sportinio tipo kelnes, avėjo arba žalius "kroksus", arba juodus batelius.

Dingusi moteris turi sveiktos sutrikimų, gali sunkiai orientuotis aplinkoje.

Policijos pareigūnai prašo gyventojų, pamačius ieškomą moterį skambinti 112 arba Anykščių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiajam tyrėjui Rimvydui Versinskui  tel.  8 612 55 962.2017-10-31. Anykščiuose – eksperimentinė fotografija


APIE PARODĄ
 2017 m. lapkričio 3 d., 17:00 val. Anykščių menų inkubatoriuje (J. Biliūno g. 53, Anykščiai) atidaroma medijų menininko, kultūros ir medijų kritiko, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjo doc. dr. Remigijaus Venckaus fotografijų paroda - DIENORAŠČIŲ VIETOS NR. 2 (plačiau www.venckus.eu). Parodos trukmė: 2017.11.07 - 11.27


2017-10-31. Kuo įdomi knyga „Tu ir aš“

Ilgamečiai laikraščio „Kregždutė“ redaktoriai, žurnalistai, rašytojai, publicistai, Teresės Mikeliūnaitės kultūros premijos laureatai, anykštėnai  Milda Telksnytė ir Vygandas Račkaitis  savo kūryba skaitytojus džiugina daugiau negu keturis dešimtmečius. Didžioji dalis jų straipsnių bei knygų yra skirti Anykščių krašto garsinimui. 2017 m. rudenį M. Teksnytė ir V. Račkaitis išleido romaną-diptichą „Tu ir aš“, kuriame aprašomas sovietmečio pokarinės kartos atstovų Algirdo ir Linos Stonių šeimos santuokinis gyvenimas. Diptichas - dvilypis paveikslas arba du paveikslai jungiami vieno sumanymo savitarpiškai papildantys vienas antrą, – taip aiškina šio žodžio reikšmę „Tarptautinių žodžių žodynas" (Vilnius: Mintis, 1969, p. 174). Toks terminas tinka ir dviejų autorių ta pačia tema rašomam literatūros kūriniui. M. Telksnytė ir V. Račkaitis vieni iš pirmųjų lietuvių literatūroje išbandė dipticho kompoziciją romano žanre. Jų romanas primena dviejų žmonių pakaitomis rašomą dienoraštį. Pirmiau savo išgyvenimus aprašo Lina, o po to  „mintis išguldo“ Algis.


2017-10-31. Per elektroninę Lietuvos pašto savitarną išsiųsta milijoninė siunta

Lietuvos paštas šiemet sulaukė jau milijoninės per e. savitarnos sistemą išsiųstos siuntos. Augant ne tik verslo, bet ir pavienių klientų susidomėjimui, bendrovė kitąmet išplės elektroninės savitarnos galimybes ir pasiūlys ja naudotis ir fiziniams asmenims.

„Neseniai per Lietuvos pašto e. savitarnos sistemą buvo išsiųsta milijoninė siunta. Šios sistemos naudotojų skaičius nuo metų pradžios išaugo 1,5 karto, o siuntų – beveik 2 kartus. Šios paslaugos aktualumas yra akivaizdus, todėl nuolat ją plėtojame, atsižvelgę į klientų poreikius, idant tradicinės pašto paslaugos taptų dar lankstesnės ir patogesnės naudojantis elektroniniais įrankiais“, – sakė Lietuvos pašto Strategijos ir plėtros departamento vadovas Mikas Jovaišas.


2017-10-31. K. Tubis susitiko su Anykščių rajono garbės ambasadoriumi Ukrainoje

Spalio 30 dieną Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis susitiko su Anykščių rajono garbės ambasadoriumi Ukrainoje Virginijumi Strolia. Atviro ir konstruktyvaus pokalbio metu buvo pasidalinta ateities planais, aptartos Anykščių rajono savivaldybės ir Ukrainos kurorto Mirgorodo gamtosaugos ir kultūros srities bendradarbiavimo galimybės. Ypatingas dėmesys buvo skirtas žymių Ukrainos rašytojų rezidencijų Anykščiuose temai. Taip pat V. Strolia pasidžiaugė galėsiąs savo, kaip Anykščių garbės ambasadoriaus, patirtimi pasidalinti su šiomis dienomis Vilniuje vyksiančios tarptautinės konferencijos dalyviais.


2017-10-30. Su daina per gyvenimą…

Labai gražią spalio 27 d. pavakarę Andrioniškio bendruomenės salė vos galėjo sutalpinti daugybę žiūrovų. Į savo kūrybinės veiklos 15-os metų sukakties koncertą  „Su daina per gyvenimą” juos pakvietė Andrioniškio kaimo kapela „Pelyša”, nuo pirmos dienos vadovaujama be galo darbštaus ir talentingo vadovo Vytauto Žiuko.

2002 m. lapkričio 29 d. kapela pirmą kartą pasirodė Mikierių tilto atidaryme. 2005 m. Anykščiuose vykusioje respublikinėje kapelų šventėje „Gaida” ji buvo oficialiai pakrikštyta vandeniu, kaip tada sakė šventės vedėja, pasemtu iš Pelyšos upelio. „Pelyša” daug grojo, dainavo, daug dainų išmoko, o pačias gražiausias sudėjo į kompaktinę plokštelę „Atėjo graži vasarėlė”.  Už tai, kad turime tokią kapelą, reikia padėkoti tuometiniam Andrioniškio seniūnijos seniūnui Vaclovui Marcinkevičiui, pasakiusiam: „ Ši kapela tikrai gros...“  O  jį pakeitęs seniūnas Saulius Rasalas, per didelius vargus iškovojo galimybę renovuoti bendruomenės salę, kad kapela turėtų kur repetuoti ir koncertuot.


2017-10-30. Penkiuose Lietuvos miestuose - renginių ciklas apie smurto priežastis ir prevenciją

Socialinės partnerystės centras šeštadienį pradeda smurto prevencijai skirtą projektą „DraugAUK! NesmurtAUK! AUK!“. Įgyvendinant vaikams ir jaunimui skirtas veiklas, per keletą mėnesių penkiuose Lietuvos miestuose bus surengti penki seminarai, sostinėje vyks kassavaitinės diskusijos, o socialiniame tinkle Facebook bus organizuojamos šviečiamojo pobūdžio viktorinos.   


2017-10-30. Ar visos Europos Sąjungos lėšos pasieks Anykščius?

Žmonėms kalbėti, diskutuoti ir bendrauti neuždrausta. Tad ir kalba žmonės – vieni piktai, kiti atlaidžiau. Pastaruoju metu daugiausiai prakeiksmų siunčiama Vienuolio gatvės važiuojamosios dalies remonto darbus atliekančiai organizacijai – Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Kam tenka kas rytą ir kas vakarą pravažiuoti šia gatve, telieka palinkėti tik kantrybės.  Bene vienas iš populiariausių žodžių, kuomet vykdomi kokie nors remonto ar statybos darbai – žodis projektas. „Šilelis“ apie tai, kokius projektus šiuo metu vykdo Savivaldybė, kalbėjosi su Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėju Mantu Vaičiulevičiumi.    


2017-10-27. Tarp konstitucijos egzamino nugalėtojų - anykštėnas Laurynas Klimašauskas

Prieš 25-erius metus referendume buvo priimta Lietuvos Respublikos Konstitucija. Tai vienintelė Lietuvos Konstitucija, priimta referendumu.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė iškilmingoje ceremonijoje Prezidentūroje įteikė dovanas Konstitucijos egzamino nugalėtojams ir visus pasveikino su Konstitucijos 25-mečiu. Tarp apdovanotųjų Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos septintokas Laurynas Klimašauskas.2017-10-27. Anykščiai šiek tiek kyla aukštyn

Anykščių rajono savivaldybė šiemet užima 47-49 vietas (kartu su Šakių r. ir Raseinių r. sav.) 54 mažųjų savivaldybių indekse. Pernai ji buvo 49-50 vietoje.

Savivaldybių indeksą Lietuvos laisvosios rinkos institutas šiemet sudarė jau septintą kartą. Sudaromi du indeksai – 6 didžiųjų pagal gyventojų tankį savivaldybių ir 54 mažųjų savivaldybių. Vertinamos gyventojams ir investuotojams svarbiausios sritys, kuriose sprendimus priima savivaldybės, taip pat savivaldybės valdymas.

Anykščiai palyginus efektyviai tvarkosi su finansais. Čia palyginus nedidelė skola – 26 proc. nuo pajamų. Mažųjų savivaldybių vidurkis – 36 proc.


2017-10-27. Utenos apskr. VPK Ignalinos policija prašo gyventojų pagalbos

 Nuotraukose užfiksuotos moterys - vagišės, kurios 2017 m. rugpjūčio  30 d.,  įsibrovusios į gyvenamąją patalpą, pavogė aukso dirbinius ir maisto produktus. Vaizdo kamerų pagalba užfiksuota, kad šviesios spalvos lengvuoju automobiliu buvo atvykusios trys moterys, iš kurių dvi ieškojo būdų kaip patekti į patalpas ir įsibrovusios per langą, pagrobė svetimą turtą.  Netikėtai sugrįžus nukentėjusiajai,  viena iš moterų paprašė jos parduoti daržovių. Šeimininkei nesutikus, moterys skubiai įlipo į automobilį ir išvažiavo. Vagišės tarp savęs kalbėjo rusiškai, o su nukentėjusiąją -  rusų ir lietuvių kalbomis.


2017-10-27. Geriausia Europos dokumentika Anykščiuose – festivalyje „Nepatogus kinas“

„Nepatogus kinas“ – žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis Lietuvoje. Šio festivalio misija – sujudinti, paskatinti susimąstyti ir galbūt imtis veiksmų, bei atkreipti dėmesį į tai, kas svarbu, tačiau ne visada patogu. Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje lapkričio 2–4 dienomis pristatoma didžiausio Lietuvoje dokumentinio kino festivalio programa – proga artimiau susipažinti su festivalio turiniu ir idėjomis.


2017-10-27. Už daugiau nei 230 tūkst. Eur sieks atnaujinti Niuronių hipodromą

Anykščių rajono taryba ketvirtadienį pritarė planams, prašyti finansavimo iš Kūno kultūros ir sporto rengimo fondo Niūronių hipodromo atnaujinimui. Anykščių r. savivaldybei reikėtų prisidėti 15 proc. arba tik kiek daugiau nei 34 tūkst. Eur.

Jei bus gautas finansavimas, planuojama naujai įrengti pagrindinę konkūrų aikštę ir taip apšilimo aikštelę. Hipodrome būtų sudarytos sąlygos rengti ir tarptautines žirgų sporto varžybas.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
         

            Sprendimas: DPromoLink