ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. lapkričio 23 d. ketvirtadienis - 22:22
NAUJIENOS:

2017-11-13. Išasfaltavo

Anykštėnai jau buvo įpratę prie kilometrinių automobilių eilių prieš darbo pradžią. Dažnas vairuotojas mieste piko metu spūstyje praleisdavo pusvalandį ir dar ilgiau. Šiandien A. Vienuolio gatvė atrodo kitaip.  

Anksti iš ryto anykštėnai jau galėjo stebėti naujai išlietą asfaltą.

Esant tinkamoms oro sąlygoms, rangovas AB „Panevėžio keliai“ visus gatvės remonto darbus planuoja baigti iki 2017 m. gruodžio 1 d.


2017-11-13. Sunkiosios atletikos čempionate – sėkmingas anykštėnų pasirodymas

Lapkričio 10 dieną Klaipėdoje vyko Lietuvos sunkiosios atletikos atskirų veiksmų čempionatas. Jame varžėsi būrys talentingų sunkiaatlečių iš Telšių, Anykščių, Marijampolės, Vilniaus bei kitų šalies miestų.

Anykštėnas Augustas Praspaliauskas svorio kategorijoje iki 56 kg rovime užėmė 3 vietą, o stūmime jam nepasisekė ir sportininkas liko be medalio.

Svorio kat. iki 62 kg Tomas Miškeliūnas išrovęs 75 kg ir išstūmęs 100 kg tapo čempionu (rovime, stūmime bei dvikovėje).

Toje pačioje sv. kat. Arnas Baklanovas rovime liko trečias, o stūmime – antras (išrovė 69 kg, išstūmė 89 kg).


2017-11-13. Sveikuolių sveikuoliai – 2017

Anykščių miesto mažieji iš vaikų lopšelių-darželių „Eglutė“, „Spindulėlis“, „Žiogelis“, „Žilvitis“ susirungė respublikinio konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ rajono etape. Vaikučiai pristatė savo komandas, sveikatos stiprinimui sukurtus plakatus, atsakinėjo į klausimus apie sveiką mitybą, dantukų sveikatą, pavojus žaidimų aikštelėje, turėjo surasti paslėptus daiktus piešinyje, atskirti vaisius ir daržoves, rungėsi kapitonų rungtyje, judriosiose užduotyse. Susumavus atliktų užduočių rezultatus daugiausiai taškų surinko ir konkurso nugalėtojais tapo Anykščių vaikų lopšelio-darželio „Žiogelis“ komanda, kuri įgijo teisę atstovauti rajoną konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ II etape, kuris vyks Rokiškyje.


2017-11-10. Europos Komisiją pasiekė duomenys apie stichijos padarytą žalą

Ilgalaikės liūtys, praūžusios daugelyje Lietuvos rajonų, padarė didelę žalą pasėliams. Vyriausybei spalio pradžioje paskelbus ekstremaliąją situaciją visoje šalyje, Lietuva kreipėsi į Europos Komisiją (EK), prašydama padengti nuo liūčių nukentėjusių žemdirbių nuostolius. Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), siekdama išsiaiškinti tikrąjį nuostolių mastą, surinko informaciją iš savivaldybių apie žuvusių pasėlių plotus.
Šią savaitę EK pasiekė informacija apie Lietuvoje stichijos padarytą žalą. Lietuvos savivaldybių pateiktais duomenimis, žalą dėl ilgalaikių liūčių patyrė 6985 grūdų ūkiai 408 888  ha plote (tai sudaro 27 proc. grūdinių pasėlių ploto).  

Visiškai žuvo grūdinių augalų (javų, grikių,rapsų, kukurūzų) derlius 67 149 ha plote. Stichija palietė žemdirbius visoje Lietuvoje, tačiau labiausiai nukentėjo Rytų Lietuvos ūkininkai.  Daugiausia pasėlių žuvo Rokiškio rajone – 9612 ha, Anykščių r. – 6910 ha, Ukmergės r. – 5566 ha, Švenčionių r. – 4302 ha, Panevėžio r. – 3675 ha.


2017-11-10. Kaip Anykščių kraštas buvo elektrifikuotas

Anykščių krašto laikraštis „Šilelis“ šiais metais tęsia praėjusių metų projektą „Mūsų kraštas čionai, tarp kalnų Anykščiai“, kurį iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Kiekvieną mėnesį ir vėl skelbsime unikalias publikacijas apie įvairių laikotarpių ir profesijų žymius Anykščių krašto žmones, jų pomėgius ir pasiekimus. Publikuosime poleminius straipsnius ir diskusijas apie nūdienos aktualijas, istorinius procesus, supažindinsime su krašto gamtos ištekliais ir primirštomis vietos įžymybėmis, nušviesime gilias tradicijas turinčius renginius, parodas ar unikalias mūsų krašto šventes.

Šį kartą skaitytojams norime papasakoti apie tai, kaip mūsų mieste ir rajone nušvito elektros lemputės.

Anykščių elektrifikacijos istorijos vingiai
Tiksliai pasakyti, kada Anykščių krašte sužibo elektros lempų šviesa, būtų sunku. Minima, kad tai buvo 1910 m. Kitur, pavyzdžiui, interneto šaltiniuose, užsimenama, kad tai atsitiko gerokai anksčiau – apie 1902 m. Manoma, kad iš pradžių tai galėjo būti mažos galios elektros stotis, įrengta Anykščių vandens malūne, galbūt net savo reikmėms.

Anykščiuose, ant Šventosios upės, pastatytas vandens malūnas, tuomet priklausęs Surdegio stačiatikių vienuolynui, minimas dar 1625 m. XX a. pradžioje, jau iki 1919 metų, Anykščių vandens malūną tvarkė savininkai Jonas Karvelis ir Juozas Vilnonis, kurie savo jėgomis pagamino malūnui vandens turbinas. Malūne veikė ketverios girnos ir piklius. Tuometiniai malūno savininkai siekė plėsti jo veiklą ir 1919 m. vasarį Vilniuje iš „Kokokol“ sandėlių nupirko galingą 54 kW elektros generatorių, kurio apsukos buvo 10 kartų didesnės už vandens 20 AJ turbinos. Tad sumanus J. Vilnonis pagamino medinį reduktorių iš skriemulių su diržais. Taip turbinų apsukos buvo 10 kartų padidintos ir sutapo su elektros generatoriaus apsukomis. 1919 m. balandžio mėnesį Anykščių mieste įrengtomis oro linijomis elektra jau galėjo naudotis Bažnyčios, J. Biliūno, Liudiškių, Skiemonių ir Ažupiečių gatvių gyventojai.


2017-11-10. ATIDARYTA GRAFIKĖS NIJOLĖS ŠALTENYTĖS PARODOS „BŪTI ARTI“

Lapkričio 8 d. Angelų muziejuje–Sakralinio meno centre atidaryta grafikės Nijolės Šaltenytės paroda „Būti arti“. Parodą pristatė menotyrininkė Regina Urbonienė, pristatyme taip pat dalyvavo grafikės draugė, taip pat grafikė – Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė.

Anykščių Sakralinio meno centre pristatoma Nijolės Šaltenytės kūrinių paroda „Būti arti“, apima paskutinių penkerių metų dailininkės kūrybą, kurioje stebimi nauji pokyčiai. Tai ir stambesni estampų formatai, ir anksčiau dailininkei nebūdingi dideli baltos erdvės plotai. Spalva Šaltenytės kūriniuose visada buvo minimali, tik retsykiais pasitelkiama prasminių kūrinio elementų išryškinimui. Dabar ypač svarbus vaidmuo tenka raudonos spalvos akcentams. Jie dekoratyvūs ir daugiaprasmiai, sustabdantys žiūrovo žvilgsnį, tarytum atskirdami realų ir iracionalų pasaulius. Įtaigus menininkės gebėjimas sujungti realistinį kadruotą vaizdą su abstrahuota forma ir kartu tai organiškai sulieti šviesioje lakšto erdvėje. Naujausių Nijolės Šaltenytės kūrinių forma išgryninta ir nekomplikuota: išlieka meistriškai ištobulinta apimčių modeliuotė, turtinga faktūrų įvairovė ir gaivi atspaudo švara.2017-11-10. Jaukus vakaras Žilvino Prano Smalsko kūrybai

„Vienu užpakaliu gali užsėsti ir kelias kėdes“, – tokią temą šventei renginio pradžioje pasiūlė pats Teresės Mikeliūnaitės kultūros premijos laureatas. Kūrėjui T. Mikeliūnaitės premija skirta už pastarųjų penkerių metų veiklą.

Laureatas susirinkusius pakvietė pagerbti Galiną ir Vytelį Germanavičius triukšmo minute.

Kolegos prisiminė visus suolus ir kėdes, ant kurių sėdėjo Žilvinas. Tai projektai "Nuo Lygės iki lygės” – šiaudinės skulptūros Lygiadienių šventėms. Gatvės galerija – kur daugelis menininkų pirmą kartą surengė savo personalines parodas. Balvonai – medinės skulptūros. Teatras, šokiai, plėšikavimas. Poezija, kuria  ir buvo užbaigtas pagerbimo vakaras.

Renginį vedė Tautvydas Kontrimavičius.

Plačiau - "Šilelyje".2017-11-10. Anykščių sportininkai savivaldybių įskaitoje užėmė III vietą

Lapkričio 8-ąją Vilniuje konferencijų centro „Karolina“ didžiojoje salėje buvo pagerbti ir apdovanoti 2017 metų Lietuvos jaunių ir sporto vilčių žaidynių, savivaldybių ir sportininkų ugdymo centrų nugalėtojai bei prizininkai.

Anykščių rajono sportininkai V-oje rajonų grupėje bendroje Savivaldybių įskaitoje užėmė III vietą.

Mūsų rajonui žaidynėse atstovavo graikų-romėnų imtynių, sunkiosios atletikos, plaukimo, žirginio sporto ir kiokušin karate sporto šakų atstovai.


2017-11-09. Anykščiuose 2017 m. Atviros Lietuvos plaukimo federacijos taurės varžybos

Šį savaitgalį, lapkričio 10 – 11 dienomis Anykščių plaukimo baseine BANGENIS vyks atviros Lietuvos plaukimo federacijos taurės varžybos. Šiais metais varžybose dalyvaus 347 sportininkai iš dviejų valstybių: Baltarusijos ir Lietuvos. Lietuvą atstovaus 17 komandų, o Baltarusiją – 4 komandos.

Pirma varžybų diena (11.10) prasidės nuo 10 val. (parengiamieji plaukimai), o finaliniai plaukimai vyks nuo 17 val.

Antra varžybų diena (11.11) prasidės nuo 9 val. (parengiamieji plaukimai), o finaliniai plaukimai vyks nuo 15:30 val.


2017-11-09. Kupiškėnai kviečia į Senųjų metų palydas

Gruodžio 30 d. Kupiškio kultūros centras vėl pakvies į Senųjų metų palydų muzikinį spektaklį. Keturis kartus scenoje bus papasakota visiems gerai žinoma Snieguolės istorija. Tačiau žiūrovas neturėtų tikėtis saldžios, holivudiškos „Snieguolės“ versijos. Kaip visada, pasakos interpretacija skirta suaugusiam žiūrovui, problemos užaštrintos, aistros paryškintos, drama pagilinta. Netikėti meilės trikampiai, visuomenės „grietinėlės“ tuštybių mugė, paprastų, nuoširdžių dalykų vertė - emocingesnis žiūrovas turėtų ir nusišypsoti, ir nubraukti ašarą, ir pamąstyti.


2017-11-09. „PR LAPĖS“ piešia naują žvaigždžių žemėlapį – prasideda paraiškų registracija

Kasmetiniai Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto apdovanojimai „PR LAPĖS“ grįžta ir kviečia verslo įmones, nevyriausybines organizacijas ir viešojo sektoriaus įstaigas siųsti paraiškas ir dalyvauti komunikacijos projektų konkurse. Konkurso metu bus vertinami ir apdovanojami įdomiausi komunikacijos projektai, kurie buvo įgyvendinti 2017 metais ar dar tebesitęsia.

„PR LAPĖS 2017“ apdovanojimų simbolis – žvaigždės, todėl tai suteiks galimybę sužibėti išskirtiniams komunikacijos projektams. Šiemet apdovanojimus gaus „Pilietiškoji lapė“, „Kūrybiškoji lapė“, „Sveikuolė lapė“, „Inovatyvioji lapė“, „Socialinių tinklų lapė“, „Atsakingoji lapė“ ir „Nuoseklioji lapė“. Taip pat šie metai ypatingi tuo, kad bus pristatyta išskirtinė kategorija, skirta pažymėti Lietuvos šimtmečiui skirtus projektus, ir ji vadinsis „Šimtmečio lapė“.


2017-11-09. Penktadienį – pirmosios RKL lygos rungtynės Anykščiuose!

Anykščių krepšinio aistruoliai jau šį penktadienį galės grožėtis kovomis RKL pirmenybėse.
Į mūsų miestą atvyksta Rokiškio „Fenikso“ komanda, kurios gretose rungtyniauja vienas geriausių lygos žaidėjų Ignas Juškevičius. 200 cm ūgio puolėjas per RKL rungtynes pelno po 21,3 taško ir atkovoja net po 14,7 kamuolio.
 
Rungtynės „Nykščio namų“ arenoje prasidės 19.30 val. Įėjimas – nemokamas, ateikite palaikyti Anykščių komandos!


2017-11-09. Vyks gyventojų susirinkimas dėl Anykščių miesto seniūnaitijų

Iki 2017 metų pabaigos Anykščių mieste turėtų atsirasti mažiausi administraciniai vienetai Lietuvoje – seniūnaitijos. Anykščių mieste planuojama steigti 6 seniūnaitijas: Janydžių, Centro, Ramybės, Jurzdiko, Ažupiečių ir Pušyno.

„Anykščių rajono seniūnijose veikiančios seniūnaitijos ne tik padeda rajono gyventojams spręsti aktualias problemas, bet ir prisideda prie aktyvaus bendruomeninio gyvenimo. Labai tikiuosi, kad jau šių metų pabaigoje suformuotų Anykščių miesto seniūnaitijų seniūnaičiai sėkmingai įsijungs į šiuos darbus“, - apie seniūnaitijų steigimą Anykščių mieste pasakojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis.

Šių metų lapkričio 14 d., 17.30 val. Anykščių miesto gyventojai kviečiami aktyviai dalyvauti susirinkime, kuriame bus pristatomos seniūnaitijų teritorijos, seniūnaičių funkcijos, kandidatų į seniūnaičius iškėlimo tvarka, rinkimų tvarka ir kiti klausimai apie seniūnaitijas. Susirinkime taip pat bus atsakyta į visus gyventojams iškilusius klausimus. Susirinkimas vyks Anykščių kultūros centro mažojoje salėje (A. Baranausko a. 2, Anykščiai).2017-11-09. Tartasi dėl Anykščių rajono savivaldybės ligoninės veiksmų plano

Lapkričio 8 dieną Anykščių rajono savivaldybėje vyko pasitarimas dėl viešosios įstaigos Anykščių rajono savivaldybės ligoninės devynių mėnesių neigiamų finansinių rezultatų ir tolimesnių veiksmų. Susitikimą organizavusio Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio kabinete susitiko Panevėžio teritorinės ligonių kasos direktorius Jonas Narbutas ir direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė, taip pat – Anykščių rajono savivaldybės ligoninės vyriausiasis gydytojas Dalis Vaiginas, vyriausiojo gydytojo pavaduotoja medicinai Virginija Pažėrienė, vyriausioji buhalterė Regina Kuzminienė, Anykščių rajono savivaldybės ligoninės Chirurgijos skyriaus vedėjas, Anykščių rajono savivaldybės tarybos narys Giedrutis Klimkevičius, Anykščių rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Zita Neniškienė, Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka, mero patarėjas Donaldas Vaičiūnas ir Savivaldybės gydytoja Vaiva Daugelavičienė.


2017-11-08. Anykščiuose – tarptautinis pasakojimo festivalis SEKAS

 Lapkričio 30 – gruodžio 2 dienomis Anykščiuose vyks pirmasis Lietuvoje tarptautinis pasakojimo festivalis SEKAS. Festivalio renginiai pasklis po visas Anykščių miesto kultūros erdves. Dvi dienas truksiančiuose praktiniuose pasakojimo metodo mokymuose Village pasakojimo centro vadovė Claire McDade iš Škotijos pasidalins centro patirtimi dirbant su šeimomis ir skirtingo amžiaus vaikų grupėmis bei socialinės srities projektų pavyzdžiais. Vyks pasakojimo metodo taikymo dirbtuvės „Pasakojimo metodas socialiniam pokyčiui“ ir „Pasakojimas vaikams“. Dviejų dienų mokymus užbaigs konferencija „Pasakojimo menas šiandienai“.


2017-11-08. Pandėlio klaidų maratonas ir pirmoji Kavarsko pergalė

Pirmąjį lapkričio mėnesio savaitgalį  į aikšteles sugrįžo Mažų miestelių krepšinio lygos krepšininkai. Aikštelėse vyko 15 dvikovų.

Rokiškio rajono miestelyje Pandėlyje vyksta ne tik garsi Lietuvoje vasaros sporto šventė, šio miestelio komanda taip pat varžosi ir Mažų miestelių krepšinio lygoje, tiesa, sekasi ne itin gerai. Ankstų sekmadienio rytą vykusiose rungtynėse pandėliečiai suklydo net 37 kartus ir beviltiškai 55:91 pralaimėjo pirmąją pergalę čempionate šventusiai Kavarsko „Kavarskas“ komandai.


2017-11-08. Apskrityje bedarbių mažiau tik Utenos rajone

Analizuodama šių metų devynių mėnesių duomenis, Darbo birža skelbia, jog nedarbas Anykščių rajone siekia 10,5 proc.

Utenoje – 8,8 proc. Skirtumas nuo blogiausiai atrodančios Ignalinos savivaldybės – 5,8 proc. Ten darbo pasiūla beveik dvigubai viršija poreikį.

Panašus nedarbo lygis Anykščių rajone išlieka jau kelerius pastaruosius metus.2017-11-07. Skelbiamos pigiausios grynųjų pinigų perlaidos Lietuvoje

Reikia skubiai išsiųsti grynųjų pinigų į kitą miestą? Studijuojantis sūnus ar dukra pritrūko pinigų? O gal įsigijote pirkinį kitame mieste, už kurį reikia greitai sumokėti grynaisiais? Nuo šiol nebereikės stovėti eilėse – prie „Perlas“ terminalo atlikus grynųjų pinigų perlaidą, vos per 5 minutes ji pasieks gavėją.


2017-11-07. E. prekyba ir toliau augina pašto siuntų srautus

Lietuvos paštas skaičiuoja, kad per devynis šių metų mėnesius išsiųsta ir gauta daugiau nei 40 mln. pašto siuntų. Iš užsienio į Lietuvą šiemet atkeliavo beveik 15 proc. daugiau pašto siuntų nei pernai. Perpus daugiau siuntų šiemet siųsta ir per LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalus.

Per Lietuvos paštą siunčiamų ir gaunamų pašto siuntų skaičius padidėjo 3,5 proc., palyginti su pernai. Sparčiausiai augo tarptautinių pašto siuntų srautas – net 15 proc. išaugo iš užsienio gaunamų pašto siuntų srautas.


2017-11-07. Kviečiame į knygos pristatymą Kavarsko bibliotekoje

Lapkričio 11 d. 15 val. Kavarsko m. bibliotekos salėje pristatysime naują Aldonos Dudonytės-Širvinskienės knygą ,,Žydintys sparnai.’’ Kviečiame į susitikimą su rašytoja.

Turėjau garbės redaguoti Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narės Aldonos Širvinskienės spaudai parengtą knygelę ŽYDINTYS SPARNAI. Manau, kad ir skaitytojams įdomu būtų susipažinti su šia
knygele, todėl siunčiu Jums savo atsiliepimą.

Pagarbiai, Algis Uzdila


2017-11-07. Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ dovanos jauniausiems skaitytojams

Lapkričio 3 d. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje lankėsi labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“. Renginyje dalyvavo ir fondo veiklą bei dovanojamas knygutes pristatė fondo direktorė Vaida Rukuižienė. Susirinkusiuosius pasveikino LR Seimo narys, kraštietis Antanas Baura. Anykščių viešajai bibliotekai, kaimo filialams bei rajono ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigoms fondo direktorė padovanojo šūsnį knygų. Knygų krepšeliuose buvo devynių pavadinimų lietuvių autorių kūriniai.


2017-11-06. Kartu švęskime Šv. Martyno dieną

Legenda apie Šv. Martyną

Kartą gyveno kareivis. Jo vardas buvo Martynas. Jis dėvėjo šalmą, raudoną paltą ir turėjo kardą.
Buvo ruduo. Tamsu ir snigo. Pūtė stiprus vėjas. Martynas jojo ant savo žirgo. Mieste jis sutiko elgetą. Elgeta buvo sušalęs ir išalkęs. Martynas prijojo prie jo, išsitraukė kardą ir padalijo  savo apsiaustą pusiau. Jis atidavė vieną apsiausto dalį elgetai. Elgeta apsidžiaugė ir norėjo padėkoti Martynui, bet Martyno jau nebebuvo šalia. Vėliau  Martynas nusiėmė šalmą ir padėjo kardą.

Jis nebenorėjo būti kareiviu. Martynas panoro padėti žmonėms ir tarnauti bažnyčiai. Vėliau jis tapo Vyskupu. Visoje Vokietijoje lapkričio 11-ąją, Šv. Martyno dieną, sutemus galima pamatyti vaikų procesijas su žibintais. Prisimenama legenda, kaip Šv. Martynas per šalčius pasidalino apsiaustu su ubagu, ir uždegama Šv. Martyno ugnis. Šiuo veiksmu norima prisiminti Šv. Martyno neštą žinią: „Kas pasidalina su kitu, tas laimi“.


2017-11-06. Dėl asfaltavimo darbų Anykščių miesto A. Vienuolio gatvėje

Anykščių rajono savivaldybė informuoja, kad iš 2017 m. lapkričio 9 d. į 10 d., iš 10 d. į 11 d. ir iš 11 d. į 12 d. (po darbo valandų ir naktimis) vyks Anykščių miesto Antano Vienuolio gatvės asfaltavimo darbai. Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis ir Anykščių rajono savivaldybė atsiprašo A. Vienuolio gatvės gyventojų, atvykstančių ir išvykstančių iš Anykščių dėl galimo triukšmo ir nepatogumų.


2017-11-06. Per savaitę laukinėje faunoje – daugiau kaip 40 AKM atvejų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad šių metų spalio 26 – lapkričio 2 d. Lietuvos laukinėje faunoje rastos 32 šernų gaišenos ir sumedžiota 11 šernų (iš viso 43), kurių mėginius ištyrus laboratorijoje, nustatyta afrikinio kiaulių maro (AKM) diagnozė.

Nuo šių metų pradžios mūsų šalies laukinėje faunoje AKM patvirtintas 808 vietose 1 387 šernams (154 sumedžiotiems ir 1 233 nugaišusiems).

Šernų gaišenos rastos ir sumedžiota užsikrėtusių šių laukinių gyvulių:

Anykščių r. sav. Kavarsko sen. – 3 šernų gaišenos,


2017-11-06. Anykščių rajone užregistruotas meningokokinės infekcijos atvejis

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Anykščių skyrius lapkričio 2 d. gavo pranešimą apie nustatytą meningokokinio meningito atvejį. Liga nustatyta aštuonerių metų mergaitei, lankančiai Anykščių Antano Baranausko pagrindinę mokyklą. Nuvykus į mokyklą, pateiktos rekomendacijos dėl patalpų vėdinimo ir dezinfekcijos, parengtas informacinis pranešimas susirgusios mergaitės klasiokų tėveliams dėl kontakte buvusių vaikučių sveikatos stebėjimo. Artimą kontaktą turėjusiems vaikams, šeimos nariams  rekomenduota kreiptis pas savo šeimos gydytoją dėl chemoprofilaktikos skyrimo. Mergaitės šokių kolektyvo narių tėveliai taip pat informuoti apie tai, kad stebėtų vaikučių sveikatą. Pakilus temperatūrai, atsiradus galvos skausmui, odos bėrimui, būtina nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
         

            Sprendimas: DPromoLink