ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. rugsėjo 24 d. sekmadienis - 13:26
NAUJIENOS:

2017-09-11. Per Obuolines kurkime Obelų sodą

Bičiuliška 63 metrų vaišių užstalė iš rudens gėrybių – trisdešimt septynių rajono bendruomenių šeimininkų kulinarinės meistrystės įrodymas. Vienu sykiu viename puode išvirta daugiau nei tona obuolienės – bendras daugiau nei keturių šimtų anykštėnų darbo rezultatas. Įspūdinga beveik pusantro šimto originalių receptų obuolių pyragų dėlionė. Aštuoniasdešimties metrų ilgio ir dviejų su puse metrų pločio Aukštaitiška juosta iš obuolių – dvidešimt vienos krašto bendruomenės kūrinys. Tai – vienas per kitą įdomesni, kūrybiškesni ir originalesni sumanymai, kurie jau kelintą rudenį iš eilės Anykščiuose įgyvendinami per tradicinę derliaus šventę – Obuolines.


2017-09-11. Anykščių socialdemokratai „nebeobuoliaus“ su „valstiečiais“. Kaip ir daugelis partijos skyrių šalyje, jie pasisakė už pasitraukimą iš valdžios

Nuo vasaros Lietuvos socialdemokratai atlieka visų bendrapartiečių apklausą, ar likti partijai šalies valdančiojoje koalicijoje, ar pasitraukti. Šiuo metu dėl pasitraukimo yra pasisakę 49 iš 60-ies socialdemokratų skyrių. Trauktis iš daugumos siūlo 36 skyriai, persiderėti dėl koalicijos sutarties – šeši skyriai, likti koalicijoje – septyni skyriai.

Apie tai, kodėl socialdemokratams nebeįtinka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos partnerystė valdžioje, „Šilelis“ komentaro paprašė partijos Vilniaus skyriaus laikinosios vadovės Auksės Kontrimienės.2017-09-11. Muzika - tai Meilė ir didi jėga, ji pripildo sielą Dieviška šviesa...

Praėjusį šeštadienį  Skiemonių skyriuje vyko Anykščių kultūros centro kaimo skyrių vokalinių ir romansinių kolektyvų atranka į regioninį festivalį – konkursą  „Skrendanti  muzikos paukštė“, vyksiantį spalio mėnesį Leliūnuose.

Šventėje dalyvavo Skiemonių  vokalinis instrumentinis ansamblis (vad. Gintautas Eimanavičius), Šerių vokalinis moterų ansamblis „Tetervė“ (vad. Daiva Bakšienė), Ažuožerių skyriaus romantinio dainavimo grupė „Romantika“ (vad. Alvyra Simanonienė), Leliūnų skyriaus mišrus vokalinis  ansamblis (vad. Irena Kuliavienė), Burbiškio skyriaus romansinio  dainavimo grupė „Pivonija“ (vad. Daiva Širvinskienė), Naujųjų Elmininkų moterų vokalinis ansamblis „Elmė“ (vad. Irena Kuliavienė), Kavarsko skyriaus moterų vokalinis – ansamblis (vad. Leda Kazokienė.)2017-09-11. Nusiminę ne tik rinktinės krepšininkai

Vykstant Europos krepšinio čempionatui, apvogtos buvo ne tik Lietuvos žvaigždės, bet ir Troškūnų sporto mėgėjai. Anykštėnai socialiniuose tinkluose dalinasi informacija apie įžūlų ilgapirščių darbą miestelio stadione. Vis dėlto didžiausi „vagys“ - graikai - 77:64.

Lietuvos krepšinio rinktinė - be nieko.  Krepšinio entuziastai bandė atspėti, kurią vietą Europos čempionate iškovos šalies krepšininkai. Daugelis neklydo ir rinkosi atsakymą, kad liks be medalių.2017-09-11. Paprastas incidentas pavirto sudėtingu

Kol kas neaišku, kas kaltas dėl avarijos Anykščių centre, kur susidūrė policininko Aleksandro Zaicevo ir saugos tarnybos „Šerifai“ darbuotojo Dainiaus Mikoliūno vairuojami automobiliai. Manoma, jog dėl incidento gali prireikti ir ekspertų išvados. Incidento metu žmonės nenukentėjo, tačiau smarkiai buvo apgadintos transporto priemonės. Abu vairuotojai įsitikinę, jog nepažeidė Kelių eismo taisyklių ir sankryžą bandė kirsti, laikydamiesi visų reikalavimų.


2017-09-11. Gyčio Paškevičiaus koncertiniame ture – 20 tonų aparatūros, kurią naudoja „Linkin Park“ ir Enrique Iglesias

Lietuvos muzikos seras Gytis Paškevičius ir toliau stebina savo gerbėjus! Daugiau nei pusmetį besiruošiantis koncertiniam turui „Akimirka. Gyvenimas. Istorija“ dainininkas prasitarė, kad kiekviename jo koncerte bus naudojama daugiau nei 20 tonų aparatūros. Atlikėjo vadybininkas Justas Valatka antrina: „Gyčio Paškevičiaus koncertuose bus geriausia ir naujausia technika, kuriai atvežti į kiekvieną miestą prireiks 7 vilkikų“.

Gyčio Paškevičiaus koncertuose – žvėriška garso sistema

Pasak J. Valatkos, Gytis Paškevičius yra labai išrankus ir aukščiausios kokybės reikalaujantis atlikėjas. Būtent todėl buvo pasirinkta viena galingiausių ir moderniausių profesionalių garso sistemų JBL- VTX-V25II (Fool size) New generation Line - array system.


2017-09-11. VISA LIETUVA ŠOKA 2017

Rugsėjo 15 d. 18 val. šalia Anykščių kultūros centro etninės kultūros akcijos „Visa Lietuva šoka“ organizatoriai kviečia šokti su visa Lietuva! Vieningai ir pašėlusiai!
akcijos dalyviai mokysis populiarių aukštaitiškų, žemaitiškų, suvalkietiškų, dzūkiškų folklorinių šokių.
Pageidautina, esant galimybei, pasipuošti tautinio kostiumo elementais
Kviečiami visi – vaikai, jaunimas, senjorai!


2017-09-08. Lietuvos paštas kviečia tapti istorinių pašto ženklų autoriais

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, Lietuvos paštas skelbia 2018-aisiais leisimų pašto ženklų konkursą. Meno ir kūrybinių industrijų atstovai kviečiami teikti savo sukurtus projektus ir tapti pašto ženklų autoriais, šitaip prisidėti prie visai šaliai svarbių istorinių datų, asmenybių, bendruomenių, išskirtinių kultūros ir technikos objektų įamžinimo.

„Kuriant Lietuvos pašto ženklų žemėlapį labai svarbus šalies menininkų ir kūrybinės bendruomenės indėlis. Globaliame šiandienos pasaulyje pašto ženklai tarsi maži meno kūriniai įprasmina šalies istoriją, kultūros palikimą, gyvą ir puoselėjamą tradiciją, liudija tautos išskirtinumą ir unikalumą.


2017-09-08. Prie „Anykščių vyno“ gamybos vairo stojo naujas vadovas

„Anykščių vyno“ gamybos direktoriumi tapo Justinas Kanopa. Maisto ir gėrimų gamybos pramonės srityse patirtį  sukaupęs vadovas bendrovėje „MV Group Production”, kuri valdo „Anykščių vyną“, dirba ilgiau negu metus ir per tą laiką įsitvirtino komandoje. Prieš tapdamas gamybos direktoriumi J. Kanopa buvo atsakingas už „Anykščių vyno“ gamyklos modernizavimo projektų parengimą.

„Dirbti kompanijoje, kuri yra sektoriaus lyderė ir viena iš seniausių natūralaus vaisių ir uogų vyno gamintojų ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos regione, yra didelė atsakomybė. Suderinti ilgametes „Anykščių vyno“ tradicijas ir šiuolaikines technologijas – daug žinių, išmanymo ir kūrybiškumo reikalaujantis tikslas. Tačiau aiškia kryptimi užsibrėžto tikslo link judame visi kartu – esame ryžtinga ir susitelkusi komanda, tęsianti lietuviškų produktų gamybos istoriją, kuria garsėja Anykščių kraštas“, – sako J. Kanopa.


2017-09-08. Po šešerių metų pertraukos Gytis Paškevičius pristato naują dainą!

Likus vos savaitei iki Gyčio Paškevičiaus koncertinio turo „Akimirka. Gyvenimas. Istorija“ pradžios Klaipėdoje, atlikėjas oficialiai pristato savo pirmąją dainą! Kalbėdamas apie šešerius metus trukusią tylą muzikinėje kūryboje, Gytis Paškevičius tikina, kad šie metai prasidėjo su griausmu.

„Kūrybinis procesas, repeticijos, naujo albumo leidyba, koncertinio turo organizavimas – viskas virte virė. O naujos dainos – tai šešerių metų darbo rezultatas (šypsosi). Dažnai sulaukiu komentarų, kodėl tokia ilga pertrauka, bet tam yra paprastas atsakymas – į didžiąsias arenas žengiu tada, kai turiu ką parodyti“, - sako Lietuvos muzikos seras Gytis Paškevičius.


2017-09-08. Ieškojimas, tobulėjimas, darbas ir... per 20 metų sukaupta patirtis

Dvidešimt metų žmogui – tai brandžios jaunystės pradžia. O du dešimtmečiai bendrijai, organizacijai  ar klubui – tai laikas, per kurį patirta daug naujo, nuveiktą daug darbų, įgyta daug naujų draugų, patirčių  ir visko dar daug daug...

Praėjusį šeštadieninį Anykščių moterų užimtumo ir  informacijos centras, anksčiau vadinęsis Anykščių moterų klubu, kuriam nuo pat pirmosios susikūrimo dienos vadovauja iniciatyvi įkūrėja ir veiklos koordinatorė  Elvyra Lasskaja, šventė dvidešimties metų susikūrimo jubiliejų.


2017-09-08.

70-mečio jubiliejaus proga sveikiname Rajono tarybos narį, Svėdasų medžiotojų klubo vadovą bei  gerą bičiulį Donatą Tuską.

Linkime visokeriopos sėkmės gyvenime, darbuose ir kitoje veikloje.

Irena ir Stepan Karablikovai  2017-09-08. Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia aukcioną

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (toliau - Utenos apskr. VPK) skelbia nereikalingų arba netinkamų (negalimų) naudoti automobilių (19  vnt.) pardavimo viešą tiesioginį aukcioną. Su parduodamo turto sąrašu, pradinėmis pardavimo kainomis ir kita informacija galima susipažinti tinklalapyje http://www.policija.lt/index.php?id=41837. 

Aukcionas vyks š. m. rugsėjo 28 d. 9 val. Utenos apskr. VPK, Utenoje, Aušros g. 22, 212 kab. Nepardavus turto, bus vykdomi 3 pakartotiniai aukcionai, kurie vyks tuo pačiu adresu š. m. spalio 10 d., spalio 24 d. ir lapkričio 7 d. 9 val.2017-09-07. Laiškininkę Genutę prisiminus

2017 m. rugpjūčio 9 d. užbaigusi žemės kelionę į Amžinybę buvo palydėta laiškininkė Genutė Timinskaitė arba pašto Genutė – taip ją mėgo vadinti anykštėnai. Genutė, nors buvo paprasta ir kukli mergina, bet savo dvasia buvo didelis žmogus. Jau praėjo 30 metų, kaip ji užbaigė savo tarnybą pašte, bet daug anykštėnų, tikriausiai, dar prisimena skaistaus veido, tyrų akių ir visada besišypsančią merginą su laikraščių ir laiškų pripildytu krepšiu ant pečių, kasdien keliaujančią Anykščių miesto gatvėmis ir nešiojančią laiškus bei laikraščius.

Nešdama spaudą, Genutė dar spėdavo kam reikia vandens kibirą ar malkų glėbelį įnešti, iš parduotuvės atnešti maisto ar dar ko nors.

Šis straipsnis daug kam padės prisiminti šią kilnią sielą, prisiminti daugiau apie ją ir į  savo širdį įsidėti kažką iš jos kuklaus nesavanaudiško gyvenimo. Žinoma, ir pasimelsti už ją, kaip ji daug meldėsi už savo Tėvynę ir jos žmones. 


2017-09-07. Vilniaus anykštėnų sambūrio darbai ir jubiliejus

Per penkiolikos metų laikotarpį, glaudžiai bendradarbiaudama su PAB, Anykščių rajono savivaldybe, Svėdasiškių draugija „Alaušas“, Kauno anykštėnais, Aukštaitijos krašto rajonų bendruomenėmis, veikiančiomis Vilniuje, ir kitomis organizacijomis, VAS atliko daug prasmingų darbų.  Įvairios buvo ir veiklos kryptys bei formos, ypač – buvusių renginių tematika.


2017-09-07. Pensijos spalį vidutiniškai didės apie 13 eurų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija rengia Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo numatoma nuo šių metų spalio padidinti valstybinę socialinio draudimo bazinę pensiją 10 eurų (nuo 120 Eur iki 130 Eur). Vidutinė senatvės pensija, paskirta turint būtinąjį stažą, padidės apie 13 eurų.

  Šiam bazinės pensijos didinimui iš „Sodros“ biudžeto 2017 metais prireiks apie 31 mln. eurų, iš valstybės biudžeto bazinės pensijos padidinimas 2017 metais papildomai pareikalaus apie 142 tūkst. eurų.2017-09-06. Mobiliųjų laiškininkų paslaugas atranda vis daugiau klientų

Šią vasarą Anykščių rajono savivaldybės kaimuose pradėjo dirbti mobilieji laiškininkai. Dirbdami su nauja įranga jie jau įsitikino, kad nebenorėtų pildyti popierinių dokumentų ranka, kaip anksčiau. Darbas planšetiniu kompiuteriu su įdiegta specialia programa žymiai palengvina kasdienių pašto operacijų atlikimą. Atsiradusia galimybe laiškus ar siuntinius išsiųsti neiškeliant iš namų kojos naudojasi ir vis daugiau kaimo žmonių.
Gyventojų, kurie bent kartą naudojosi mobiliojo laiškininko teikiamomis paslaugomis, nepriklausomos tyrimų bendrovės „Synopticom“ reguliariai atliekamų apklausų rezultatai rodo, kad 8 iš 10 respondentų mobiliojo laiškininko darbą vertina „gerai“ arba „labai gerai“.

„Kaimo gyventojai dabar turi gerokai didesnių galimybių pasinaudoti pašto paslaugomis: jie ne tik sulaukia įprastai pašto siuntas ir spaudą pristatančio laiškininko, bet esant poreikiui gali jį išsikviesti į namus arba patys atvykti į pašto paslaugų teikimo vietą. Taip pat džiugu, kad laiškininkai yra imlūs naujovėms, noriai naudojasi planšetėmis ir nebenori grįžti prie darbo su popieriniais dokumentais“, – sakė AB Lietuvos pašto Tinklo direktorė Inga Dundulienė.


2017-09-06. „Šilelis“ šliejasi prie „Nykščių“

UAB „Atvirai“, kuriai iki šiol priklausė dvi radijo stotys bei regioninis portalas, įsigijo ir Anykščių krašto laikraštį.
Bendrovės savininkai, sužinoję apie sudėtingą finansinę leidinio situaciją, priėmė sprendimą įsigyti jo leidybos teises ir prekinį ženklą. 

Planuojama, jog „Šilelis“ kol kas bus leidžiamas kaip ir iki šiol – vieną kartą per savaitę.


2017-09-06. Mamontovo koncerto Ilzenbergo dvaro ūkyje klausėsi ir karvės

Pirmąjį rugsėjo savaitgalį Rokiškio rajone esančiame Ilzenbergo dvare praūžė kultūrinis renginys, pritraukęs daugiau nei 2 tūkst. lankytojų iš visos šalies. Šventiškai nusiteikusių svečių rudeniškas oras neatgrasė: po gamtos supamas erdves lakstė vaikai, skambėjo juokas ir muzika, kvepėjo kepamas valgis. Iškilmingas rudens sutiktuves vainikavo Andriaus Mamontovo koncertas.

Kiekvienas, rugsėjo 3 d. atvykęs į Ilzenbergo dvarvietę, galėjo rasti širdžiai mielos veiklos.  Koncerto pradžią palydėjo iškilmingi trijų istorinių patrankų šūviai.


2017-09-06. Siūlykite kandidatus T. Mikeliūnaitės premijai

Anykščių rajono savivaldybė kviečia siūlyti kandidatus 2017 metų Teresės Mikeliūnaitės kultūros premijai.
Kultūros premija skiriama Anykščių krašto (rajono) asmeniui arba savo kilme anykštėnui už paskutinių 5 (penkerių) metų nuopelnus krašto (rajono) kultūrai. Vadovaujantis Anykščių rajono tarybos 2016 m. birželio 30 d. sprendimu Nr. 1-TS-183 patvirtintais premijos nuostatais (pridedama) T. Mikeliūnaitės premija gali būti įvertinta ši kandidatų veikla:


2017-09-05. „Kino karavanas“ sugrįžta į Anykščius su dviem nemokamais seansais

„Kino pavasario“ žiūrovų geriausiai įvertintus filmus nemokamai rodantis edukacinis projektas „Kino karavanas“ jau ketvirtą kartą šiais metais atvyksta į dažniausiai lankomą miestą Anykščius. Rugsėjo 21 d. Kultūros centre įvyks net du išskirtiniai gero kino seansai.

„Kino karavano“ viešnagė Anykščiuose prasidės 13 val. lėlinės animacijos seansu visai šeimai, kuriame – šiemet dviem „Sidabrinėmis gervėmis“ apdovanotas trumpametražis filmas „Kaukai“ ir „Oskarui“ nominuotas, abejingų nepaliekantis „Moliūgėlio gyvenimas“. Kanų ir kitų didžiųjų festivalių publiką sujaudinusio filmo pagrindinis herojus Moliūgėlis patenka į vaikų namus, kur berniukas vėl išmoksta pasitikėti žmonėmis, mylėti bei pats pasijunta mylimas.


2017-09-05. Anykščiuose vyks nemokamos gyvūnų sterilizacijos akcija

Anykščių rajono savivaldybės administracija, bendradarbiaudama su gyvūnų globos organizacija „Lesė“, veterinarijos klinika UAB „Fitovela“ ir Ko bei Vokietijos gyvūnų apsaugos organizacija „TASSO“ rugsėjo 28–30 d. organizuoja nemokamos sterilizacijos akciją Anykščių rajono benamiams gyvūnams pagal „Bridge“ (Bridge training project) projektą. Gyvūnų sterilizaciją Anykščiuose vykdys patyrę „TASSO“ deleguoti veterinarai. Akcijos metu bus vykdoma nemokama kačių bei šunų sterilizacija (kastracija).

Akcijos organizatoriai rajono gyventojus ragina pasinaudoti galimybe sterilizuoti jų kiemuose gyvenančius beglobius gyvūnus. Taip pat – pasirūpinti beglobių gyvūnų sugavimu ir pristatymu į veterinarijos gydyklą ir tokiu būdu padėti humaniškais metodais palaipsniui sumažinti beglobių gyvūnų skaičių Anykščių rajone.


2017-09-05. Smūgis A. Jasikoniui: traumą trasoje patyręs lietuvis nelenktyniaus ilgus mėnesius

Geriausio Lietuvos motokrosininko Armino Jasikonio artimiausiu metu trasoje nebematysime. Lietuviui tragiškai susiklostė savaitgalį JAV vykęs septynioliktasis pasaulio čempionato etapas. Pirmąsias lenktynes pradėję sėkmingai, jis greitai pakilo į trečią vietą. Deja, netrukus lietuvis nesėkmingai nusileido po šuolio ir patyrė skausmingą traumą. Lenktynininkui išniro dešiniojo klubo sąnarys.


2017-09-05. Kviečia „Verpetas“

Visus, norinčius šokti, kviečia Anykščių kultūros centro sportinių šokių kolektyvas „Verpetas“ ir jo treneris – daugkartinis Lietuvos čempionas ir prizininkas bei Europos ir pasaulio čempionatų dalyvis – Žymantas Kučikas.


2017-09-05. Niūronyse vyks Volkswagen MTB kalnų dviračių maratonų taurės V baigiamasis etapas

Rugsėjo 17 dieną Niūronių hipodrome vyks Volkswagen MTB kalnų dviračių maratonų taurės V baigiamasis etapas.

Startas ir finišas – Niūronių hipodrome.

Trasa, kurios rato ilgis 21 km, drieksis Niūronių ir Andrioniškio apylinkėmis.

Ikimokiklinukų startas – 10.30, pradinukų startas – 11.00, pagrindinės grupės startas – 12.00 val.

Varžybų uždarymas ir nugalėtojų apdovanojimas apie 16 val.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
         

            Sprendimas: DPromoLink