ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. lapkričio 23 d. ketvirtadienis - 22:27
NAUJIENOS:

2017-11-17. Pritarta biokuro katilo statyboms Anykščiuose

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) suderino UAB „Anykščių šiluma“ planuojamą įgyvendinti investicinį projektą – sumontuoti naują biokuro katilą Centrinėje Anykščių miesto biokuro katilinėje, kurio bendra vertė daugiau nei 1,1 mln. Eur. 70 proc. darbams reikalingos sumos planuojama finansuoti Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos lėšomis.


2017-11-17. Pramogų ir sporto centras „Kalita“ skelbia akciją senjorams

Iki gruodžio 1 d. asmenims nuo 60 metų vienas nusileidimas rogutėmis NEMOKAMAI.
Reikės pateikti amžių liudijantį dokumentą.
Nemokamai kartu gali leistis 4 – 7 metų vaikas.
Dirbame nuo 10:00 iki 16:30 val.


2017-11-17. Kraštotyrininkų sambūris

Lapkričio 18 d. 11 val. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyks  Kraštotyrininkų sambūris – seminaras.


2017-11-16. Valstybinei viešajai bibliotekai Anykščiuose 80 metų

Anykščių krašto laikraštis „Šilelis“ šiais metais tęsia praėjusių metų  projektą „Mūsų kraštas čionai, tarp kalnų Anykščiai“, kurį iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Kiekvieną mėnesį  ir vėl skelbsime unikalias publikacijas apie įvairių laikotarpių ir profesijų žymius Anykščių krašto žmones, jų pomėgius ir pasiekimus. Publikuosime  poleminius straipsnius ir diskusijas apie nūdienos aktualijas, istorinius procesus, supažindinsime su krašto gamtos ištekliais ir primirštomis vietos  įžymybėmis, nušviesime gilias tradicijas turinčius renginius, parodas ar unikalias mūsų krašto šventes. Šį kartą „Šilelio“ skaitytojams priminsime L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos atsiradimo istoriją, papasakosime apie buvusius jos vadovus, apie  bibliotekos naujas veiklas, apie  augančius fondus  ir atsilankančius svečius, kurių kasmet vis daugėja.


2017-11-16. Ar šiemet anykštėnams pasiseks sumedžioti vilką?

Nuo spalio 15 dienos, kaip ir kasmet, organizuojamos medžioklės su varovais.  Jų metu pagal išduotas licencijas galima medžioti briedžių, tauriųjų elnių, danielių pateles ir jauniklius bei antramečius patinus. Spalio 15 d. prasidėjo ir vilkų medžioklės sezonas. Šiemet Lietuvos teritorijoje leidžiama sumedžioti 60 vilkų, Anykščių rajone – tris.

Nors varyminės medžioklės sezonas prasidėjo, anykštėnai medžiotojai į miškus dar neskuba, taip teigė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Anykščių skyriaus valdybos pirmininkas Rimantas Pečkus.    Pasak pirmininko, medžioklė – tai gyvosios gamtos valdymas, o ne pramoga. Juk ne veltui žvejų ir medžiotojų šūkyje yra žodžiai – gausinti, saugoti ir puoselėti gyvąją gamtą.  „Medžioklė - tai  mūsų kultūros dalis. Kaip mes be jos“, - lyg rimtai, lyg juokais teigė valdybos pirmininkas.   Anot R. Pečkaus, medžioklės metu reguliuojama žvėrių populiacija, kad kuo mažiau būtų kenkiama pasėliams ar miško jaunuolynams.


2017-11-16. Dokumentinio filmo "Nepaprasta auka" premjera Anykščiuose.

 Dokumentinio filmo "Nepaprasta auka" premjera Anykščiuose.


2017-11-16. 99 metai: Lietuvos pašto istorijos įdomybės

Šiandien, lapkričio 16-ąją, sukanka 99 metai, kai buvo įsteigtas atkurtosios Lietuvos valstybės paštas. Akcinė bendrovė Lietuvos paštas žengdamas į savo gyvavimo šimtuosius metus dalinasi įdomiais, pašto istoriją gvildenančiais faktais.


2017-11-16. Kelininkams sunkiausi laikai jau praeityje

Anykščių miesto ir viso rajono keliai neabejotinai yra vienas iš svarbiausių krašto prioritetų. Jais Anykščius ir visą rajoną pasiekia turistai, tačiau jais kasdien keliauja ir šimtai rajono gyventojų, kurių saugumu ir komfortabilia kelione privalu pasirūpinti. Artėja tikrasis žiemos sezonas, kuomet kelius padengs plikledis, kada bus daugiau ar mažiau sniego. Tuomet mūsų, vairuotojų,  saugumas dalinai  priklauso nuo kelininkų darbo.

Šią žiemą rajono kelius prižiūrės 6 sunkvežimiai su valytuvais ir trys greideriai.  Anykščių kelių tarnybos viršininkas Dalius Stasiukonis sako, jog šiuo metu įmonė kažkokių ryškių problemų neturi – visa technika, nors ir dvylikos – trylikos metų senumo, yra paruošta darbui.

Anykščių rajono kelininkai šiuo metu turi sukaupę  900-tus tonų grynos druskos, 2,5 tūkst. tonų sijoto smėlio ir apie 200-tus kubinių metrų mišinio. Dabartinių resursų, kad ir kas benutiktų, pasak D. Stasiukonio, turėtų užtekti keliems mėnesiams.   

Jau artimiausiu metu iš tarnybos teritorijos į gatves ir kelius pajudės technika.
Pasitinkant žiemą, „Šilelis“ paprašė tarnybos vadovo atsakyti į kelis klausius.2017-11-15. Valstybės Nepriklausomybės stipendijos skyrimo komisija laukia kandidatų teikimų 2018 m. stipendijai gauti

Valstybės Nepriklausomybės stipendijos skyrimo komisija kviečia iki šių metų gruodžio 31 d. siūlyti kandidatus Valstybės Nepriklausomybės stipendijai gauti. Siūlyti kandidatus teisę turi mokslininkai bei Lietuvos mokslo ir studijų institucijos, pateikdamos šiuos dokumentus:


2017-11-15. Savivaldybėje lankėsi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ž. Žukauskaitė-Kasparienė

Lapkričio 14 d. Anykščių rajono savivaldybėje viešėjo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Žydronė Žukauskaitė-Kasparienė, kuri susitiko su Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Audroniumi Gališanka ir aptarė artėjančią vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarką.

Apsilankymo metu diskutuota apie pokyčius, laukiančius Anykščių rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus ir socialinių darbuotojų. Ž. Žukauskaitė-Kasparienė patikino, kad visiems Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojams po Naujųjų metų bus pateikti darbo pasiūlymai. Diskutuota buvo ir apie tarpinstitucinį bendradarbiavimą, savivaldybių vaidmenį ir dotacijas, kurios bus skirtos pertvarkius vaiko teisių apsaugos sistemą.


2017-11-15. Įspūdinga krepšinio treniruotė

 „Gelbėkit vaikus“ Raguvėlės vaikų dienos centro vaikai jau ketvirtus metus dalyvauja VšĮ „Sostinės krepšinio mokyklos“ projekte „Krepšinio galia“. Jau ketvirtą sezoną raguvėliečiai turi galimybę vieną kartą savaitėje žaisti krepšinį, mokytis krepšinio paslapčių, dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose ir išvykose.  Visas išlaidas padengia „Sostinės krepšinio mokykla“.


2017-11-15. Seniūnaitijų kūrimas mieste –galvos „sopė“ rajono valdžiai

Antradienio vakarą į Kultūros centro mažąją salę pasikalbėti su Savivaldybės administracijos atstovais dėl seniūnaitijų mieste kūrimo kviest¬i Anykščių miesto gyventojai didelio entuziazmo neparodė. Skelbtu susitikimo laiku – 17,30 val. – jų buvo tik 34, įskaitant du žiniasklaidos ir 3 Savivaldybės atstovus. Jei tikėti prieš pastaruosius Seimo rinkimus suskaičiuotų rinkėjų skaičiumi, tai miesto teritorijoje gyvena 6 808 gyventojai, turintys rinkimo teisę.  Taigi, iš šio įspūdingo skaičiaus senūnaitijų kūrimu mieste susidomėjo tik šiek tiek per 30 anykštėnų.


2017-11-15. Kavarskas įsitraukia į projektą „50 mokyklų“

Lapkričio 10 dieną Kavarsko pagrindinėje mokykloje – daugiafunkciame centre lankėsi ir su 10 -12 klasių moksleiviais bendravo svečiai Mariana Sutkienė ir Ričardas Šofildas (Richard Schofield) iš Tarptautinio litvakų fotografijos centro. Kartu atvyko bei dar negirdėtų istorijų papasakojo kavarskietis Rimantas Varanavičius.

Ričardas Šofildas – Londono menų universiteto absolventas, baigęs foto žurnalistikos ir dokumentinės fotografijos studijas,  Lietuvoje gyvenantis nuo 2001 metų. 2013 metais Ričardas įkūrė Tarptautinį litvakų fotografijos centrą,  politiškai ir religiškai nepriklausomą, ne pelno siekiančią organizacija, kuri,  pasitelkdama įvairias meninės raiškos formas, siekia sudominti jaunąją kartą žydų kultūra ir istorija, priimti ją kaip reikšmingą visos Lietuvos istorijos dalį.


2017-11-15. Baltos ir jaukios Aldonos Širvinskienės knygos sutiktuvės

Skambant lyriškai fleitos muzikai,  popieriniais baltais angelais ir žvakelėmis išpuošta aktų salė lapkričio 11 d. popietę  maloniai nuteikė  visus, susirinkusius į susitikimą su poete ir prozininke Aldona Širvinskiene. Atėjusieji į knygų pristatymą buvo supažindinti su naujausiomis kūrėjos knygomis: prozos rinkiniu „Žydintys sparnai“ bei dviem  poezijos rinkiniais: „Debesų kalbėjimas“ ir „Laiko akys“. Niūrią lapkričio nuotaiką ir praskaidrino Aldonos Širvinskienės prozos knygoje vyraujantis angelų motyvas.  Su rašytojos kūriniais supažindino renginio vedėja Ona Buinevičienė, kūrinius iš knygų skaitė  moksleivės Augustė Simanonytė ir  Martyna Maldžiūtė bei pati renginio viešnia Aldona Širvinskienė, kuri taip pat pasidalijo mintimis apie savo kūrybos ištakas, visuomeninę veiklą, priežastis, paskatinusias imtis plunksnos. Tai buvo atviras ir nuoširdus pokalbis, nepalikęs nė vieno abejingo. Išeidami visi gavo ir po simbolinį angelą.


2017-11-15. Piešiamas liūdnas scenarijus

Anykščių rajonas minimas tarp tų, kurie per artimiausius penkerius metus nukraujuos daugiausiai – pranešama, jog anykštėnų sumažės dar dešimtadaliu.

Savaitės pradžioje pristatytas Vilniaus universiteto Geografijos ir kraštotvarkos katedros atliktas tyrimas, kuris skelbia, jog, net ir pačiomis optimistiškiausiomis prognozėmis, 2022-ais metais Lietuvoje gyventojų bus dar 5,5 proc. mažiau – 2,6 mln.


2017-11-14. Seniūnų sueiga

Lapkričio 16 d. (ketvirtadienį), 10 val., Anykščių rajono savivaldybės salėje, III a., vyks seniūnų sueiga.

Planuojama darbotvarkė:
Anykščių MUIC informacija. Pranešėja – Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centro vadovė Elvyra Lasskaja;

Dėl Anykščių rajono savivaldybės ligoninės ir Savivaldybės bendradarbiavimo. Pranešėja – Anykščių rajono savivaldybės ligoninės vyr. gydytojo pavaduotoja medicinai Virginija Pažėrienė;

Dėl seniūnijų viešųjų erdvių tvarkymo projekto. Pranešėja – Anykščių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Vaizgėlienė;

Dėl šventinių renginių organizavimo. Pranešėja – Anykščių rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė kultūrai ir turizmui Audronė Pajarskienė;


2017-11-14. Utenos apskrityje gyventojai paramai skyrė beveik 0,5 mln. eurų

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad lapkričio 15-oji yra paskutinė diena, iki kada įvairiems paramos gavėjams, politinėms partijoms ir meno kūrėjams pervedama gyventojų skirta parama.

„Gyventojai įvairias organizacijas kasmet gali paremti skirdami 2 proc., o partijas – 1 proc. sumokėto pajamų mokesčio. Šiais metais Utenos apskrityje įvairiems paramos gavėjams per 21 tūkst. gyventojų paskyrė per 492 tūkst. eurų. Palyginimui pernai 23 tūkst. gyventojų paskyrė 513 tūkst. eurų“, - sako Panevėžio apskrities VMI Mokestinių prievolių departamento direktorius Darius Kučinskas.2017-11-14. Galvasopė laiškininkams: kas šeštas laiškas adresuotas klaidingai

Lietuvos pašto duomenimis, kone ant kas šeštos pašto siuntos užrašomi netikslūs gavėjų adresai. Tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl vėluoja, o kartais gavėjų nepasiekia arba siuntėjui yra grąžinama siųstoji pašto korespondencijos siunta.

Ruošdamasis šventiniam darbymečiui Lietuvos paštas primena, kad ant siunčiamų laiškų, atvirlaiškių ir siuntų itin svarbu tiksliai ir įskaitomai užrašyti gavėją ir jo adresą – nurodyti ne tik gavėjo vardą, pavardę, gatvę, namo ir buto numerius, bet nepamiršti parašyti ir miesto, kaimo ir (ar) savivaldybės pavadinimo bei pašto kodo.


2017-11-14. WhaleSounds teatriniai nardymai ,,DU TU" lapkričio 26 d. 18 val. Anykščių menų inkubatoriuje - menų studijoje

Du pasakotojai. Du žmonės. Du klounai.  Du dangaus ir žemės kūnai.  Du įvykiai.  Du keiksmai. Du įsimylėjimai.  Du stebėjimai.  Du tapsmai. Du Tu. Tu – pasakotojas, žmogus, klounas. Tu Du.

WhaleSounds tikslas – pozityvumo kurstymas, publikos atpalaidavimas, kurio metu atrandama galimybė susitikti/išgirsti savo mintis. Siekiama iš naujo atrasti vienybę ir bendruomeniškumą, priminti svajones ir skatinti jų siekimą.

WhaleSounds teatriniai nardymai kviečia publiką į dviejų pasaulių: esaties ir galimybės, lyginimą ir analizę.


2017-11-14. Anykščiuose aptars vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarkos tikslus


Lapkričio 14 d., 10 val., Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji bibliotekoje vyks 18 savivaldybių atstovų, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo Tarnybos ir SADM susitikimas.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, siekdama kuo sėkmingesnės Vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarkos įgyvendinimo bei siekdama stiprinti ir plėtoti tarpinstitucinį bendradarbiavimą, kviečia savivaldybių administracijų socialinės paramos skyrių vedėjus ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius į susitikimus bendrai aptarti vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarkos tikslus, kompleksinių paslaugų teikimo vaikui ir šeimai praktinius klausimus.


2017-11-14. „Sodra“ atkreipia dėmesį – kompensacijų kreiptis gali tik dirbusiųjų pensininkų artimieji

Dirbusiųjų pensininkų, kuriems dėl draudžiamųjų pajamų turėjimo ekonominės krizės metu (nuo 2010-01-01) buvo sumažinta socialinio draudimo senatvės pensija ar valstybinė pensija, turto paveldėtojai turi teisę kreiptis į „Sodrą“ dėl sumažintos šių pensijų dalies kompensavimo.

Svarbu atkreipti dėmesį, jog kompensacijos gyviems pensininkams jau išmokėtos, o dabar kompensacijos mokamos tik dirbusiųjų pensininkų turto paveldėtojams. Iki šiol neišmokėta 2,5 mln. eurų šių kompensacijų keliems tūkstančiams paveldėtojų.


2017-11-13. Kultūros centre – „Aukštaitijos žiedynų“ puokštė

Šeštadienį Anykščių kultūros centre jau dvyliktą kartą kolektyvai rinkosi į tradicinę regioninę romansų atlikėjų šventę „Aukštaitijos žiedynai“.  Pilnutėlę salę žiūrovų, dar neprasidėjus koncertui, gera nuotaika užkrėtė renginio vedančioji Steputė (Violeta Mičiulienė), pareiškusi, kad į Anykščius atvyko susirasti vienišo vyro ir paprašė vienišų anykštėnių jai netrukdyti. Intarpuose tarp kolektyvų pasirodymų vedančioji ne kartą laidė sąmojus ir juokino publiką, poezijos posmais pristatydama būsimus atlikėjus.

Koncertą pradėjo Vilkaviškio KC Vištyčio folkloro ansamblis „ŠILOJAI“  (vad. Aldona Krapavickienė).  Suvalkiečiai nebūtų suvalkiečiais, jeigu garsiai nedeklaruotų etninės grupės bruožų. Ir šį kartą neapsėjo be pašmaikštavimo. Ansamblio vadovė Aldona lyg juokais, lyg rimtai pareiškė, jog Suvalkijos moterys myli tik tuos vyrus, kurie „į namus neša, o ne iš jų išneša...“  Gausus būrys dainingų suvalkiečių dainavo apie mirgančias žvakes ir jaunavedžių porą, apie budintį prie mergaitės kapo bernelį, kuris galvoja, kad pasaulis be meilės šaltas ir tuščias...


2017-11-13. Žemės mokestis neištuštins žemės savininkų kišenių

Visi fiziniai ir juridiniai asmenys, turintys privačios žemės, žino, kad iki lapkričio 15 d. turi sumokėti žemės mokestį. Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos (VMI) duomenimis, šiemet beveik visų šalies savivaldybių žemės savininkai turėtų sumokėti mažesnius žemės mokesčius už žemės ūkio paskirties žemės sklypus. Prieš ketverius metus pakeista šio mokesčio apskaičiavimo tvarka siekta ne jį padidinti, bet užtikrinti racionalų žemės naudojimą. Akivaizdu, kad tai duoda rezultatų – apleistų žemių plotai kasmet mažėja.

Daugelis savivaldybių sumažino žemės mokesčio tarifus
Žemės ūkio ministerija primena, kad žemės mokesčio dydis priklauso nuo žemės sklypų vidutinės rinkos vertės ir žemės mokesčio tarifų, kuriuos kasmet nustato savivaldybės taryba. Ji mokesčio tarifą gali nustatyti nuo 0,01 proc. iki 4 proc. žemės mokestinės vertės. Įvertinus savivaldybių tarybų patvirtintus žemės mokesčio tarifus, taikomus 2017 m. žemės  ūkio  paskirties žemės (išskyrus apleistą žemę) mokesčiui apskaičiuoti, nustatyta, kad jie svyruoja nuo 0,07 proc. (pvz., Kauno m.) iki 2,8 proc. (pvz., Rietavo sav.). Didžioji dalis savivaldybių žemės ūkio paskirties sklypams taikomą žemės mokesčio tarifą nustatė virš 1 proc., o 15 savivaldybių - iki 1 proc. Palyginus 2013 m. ir 2017 m. žemės mokesčio tarifus žemės  ūkio  paskirties žemės mokesčiui apskaičiuoti, nustatyta, kad didžioji dalis savivaldybių šiemet juos sumažino, 20 savivaldybių tarifai išliko tokio paties dydžio kaip 2013 m., o 7 savivaldybėse jie šiek tiek padidėjo.2017-11-13. Šachmatų turnyras Mačionyse

Lapkričio 12 dieną Anykščių šachmatų klubo nariai bei Molėtų ir Utenos šachmatininkai rinkosi į Rudeninį šachmatų turnyrą Mačionių bendruomenės namuose. Tai tradicinis turnyras, kurį organizuoja šachmatininkas ir sporto organizatorius Vytautas Kirka, padedamas Anykščių šachmatų klubo „Šešiasdešimt keturi“ pirmininkės Skaivės Meškauskienės. Turnyre varžėsi 12 šachmatininkų, žaistos 7 partijos po 15 min. Tik vieną pralaimėjimą patyręs, pirmą vietą užėmė Bronius Zaboras iš Dubingių (Molėtų r.), antroji vieta atiteko V. Kirkai, trečioji – K. Lukoševičiui iš Anykščių.


2017-11-13. Anykščių „KKSC-Elmis“ pademonstravo puikią kovą prieš Rokiškio klubą

Anykščių „KKSC-Elmio“ komanda sužaidė geriausias rungtynes RKL lygoje. Vien iš mūsų miesto krepšininkų sudaryta ekipa penktadienį „Nykščio namų“ arenoje jautė aktyvų žiūrovų palaikymą ir puikiai kovėsi prieš pajėgią Rokiškio komandą.

Anykštėnai po trijų kėlinių pirmavo 53:48. Deja, paskutiniame ketvirtyje svečiai įrodė savo pranašumą ir laimėjo 62:72.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
         

            Sprendimas: DPromoLink