ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. rugsėjo 24 d. sekmadienis - 13:20
NAUJIENOS:

2017-09-18. Anykščių raitelės grįžo su pergale

Praėjusį savaitgalį Žagarėje vyko atviras Lietuvos vaikų ir Poni klasės žirgų čempionatas. Į šias varžybas išvyko trys Anykščių „Origono“ sporto klubo raitelės: Augustė Bauraitė, Ema Goštautaitė ir Jorilė Petrauskaitė. Pirmąją dieną pasisekė dviem „Origono“ klubo raitelėms. Augustė Bauraitė su žirgu Valeri Mg Baltic Jumping League Open Class iškovojo pirmąją vietą, o Ema Goštautaitė su žirgu Regbis Jaunių grupėje užėmė ketvirtąją vietą. Jorilė Petrauskaitė FEI užskaitoje liko ketvirta.


2017-09-18. „Mūsų galia – meilė Tėvynei!“

Rugsėjo 28 d. - spalio 1 d. Rokiškio, Kupiškio ir  Anykščių rajonuose vyks Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės skyrių vertinamosios lauko taktikos pratybos „Stiprus Aukštaitis 2017“. Pratybose kartu veiks Latvijos ir JAV kariai. Taip pat pratybose dalyvaus ir sąveikos veiksmus galės pasitikrinti minėtų rajonų valstybinės ir nevyriausybinės institucijos: Anykščių ir Rokiškio rajonų savivaldybių administracija, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, policijos komisariatai, Anykščių rajono savivaldybės ligoninė, Anykščių kelių tarnyba ir kt.


2017-09-18. Klaipėdoje siautė tornadas, vardu Gytis Paškevičius

Gytis Paškevičius penktadienio vakarą Klaipėdoje jau nuo pirmųjų akordų gerbėjų širdis virpino išskirtiniu nuoširdumu. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje įvykęs Lietuvos muzikos sero turo „Akimirka. Gyvenimas. Istorija“  koncertas – tai garso ir vaizdo kokybės dermė. Pirmasis atlikėjo pasirodymas buvo persmelktas iškalbingais žvilgsniais, gausiais aplodismentais ir ovacijomis tiek naujoms, tiek gerai pažįstamoms senoms dainoms!

Sugrojus pirmą dainą, atlikėjo skruostus iškart papuošė duobutės, o taręs savo išskirtiniu kimiu balsu „Labas vakaras, Klaipėda, kaip džiugu jus matyti!“, atlikėjas toliau tęsė koncertą. Šviesų ir vizualizacijų žaismas scenoje, Gyčio Paškevičiaus ir jo suburtos grupės atsidavimas muzikai publiką tiesiog užbūrė – jau po pirmos dainos girdėjosi garsūs palaikymo šūksniai ir gausūs aplodismentai.


2017-09-18. Įteikta 16-oji respublikinė literatūrinė Vaižganto premija

Praėjusį savaitgalį jau devintą kartą iš įvairiausių Lietuvos kampelių Malaišiuose, lietuvių literatūros klasiko, kanauninko Juozo Tumo-Vaižganto gimtinėje, susirinko literatai, žurnalistai, garbūs visuomenės veikėjai ir kraštiečiai į tradicinę respublikinę šventę „Vaižgantinės“. Po garbių svečių pristatymo Tylos minute buvo pagerbti Anapilin išėję Vaižganto premijos laureatai.

 Šiais metais 16-osios respublikinės literatūrinės Vaižganto premijos laureatu iš keleto kandidatų už pastarųjų metų publicistinę veiklą buvo išrinktas istorikas, habilituotas humanitarinių mokslų daktaras, profesorius Egidijus Aleksandravičius.  Premiją laureatui įteikė žurnalistas, redaktorius, fotografas, radijo diktorius, spaudos apžvalgininkas, skaitovas, renginių vedėjas, Juozas Šalkauskas ir žurnalistė, poetė, Lietuvos politinė bei visuomenės veikėja Dalia Teišerskytė. Laureatas buvo vainikuotas ąžuolo vainiku bei pakviestas atsisėsti į Svėdasų krašto tautodailininko Aleksandro Tarabildos išdrožtą krėslą – sostą.


2017-09-18. Anykščių ligoninė ir Sveikatos apsaugos ministerija nesusikalba

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vadovybė praėjusią savaitę dar kartą kreipėsi į šalies savivaldybes, kurių įsteigtos gydymo įstaigos nepakėlė gydytojams atlyginimų. Nurodoma, jog viena iš tokių - Anykščių rajono savivaldybės ligoninė.

Siekiant didinti medikų darbo užmokestį, iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto rezervo papildomai skirta 24,6 mln. eurų. Skaičiuojama, kad medikams algos turėtų vidutiniškai kilti apie 115 eurų, o slaugytojams – 58 eurais neatskaičius mokesčių.

Anykščių rajono savivaldybės ligoninė SAM nemalonę užsitraukė kartu su Jurbarko, Pasvalio, Rokiškio, Druskininkų ir kt.2017-09-18. G.Kildišienė: „Neranda nieko svarbesnio, kaip pūsti muilo burbulus“

Anykštėnų atstovėmis Seime pabuvojusios konservatorė Rasa Juknevičienė ir „valstietė“ Greta Kildišienė turi progą viešai pasiaiškinti.

TS-LKD frakcijos narė su dar dvejais Seimo nariais kreipėsi į finansų ministrą Vilių Šapoką, kad pastarasis iš jam pavaldžių institucijų pareikalautų skaidraus tyrimo dėl autobiografinės knygos „Atvirai“ leidybos reikalų.

UAB „Amatas“, kuri ankščiau vadinosi MB „Greta Gretos“ ir kuriai šiuo metu vadovauja buvusi Seimo narė G. Kildišienė, knygą išleido itin dideliu - 30 tūkst. egzempliorių tiražu. Ekspertų vertinimu, leidinio savikaina gali siekti nuo 40 tūkst. iki 90 tūkst. Eur ir abejojama, ar įmonė UAB „Amatas“ knygos leidimo metu galėjo disponuoti tokia suma bei ar tinkamai įvykdė mokestinę prievolę. 


2017-09-18. Anykštėnai šoko

Penktadienį prie Kultūros centro gausiai rinkosi anykštėnai, norėdami palaikyti akciją  „Visa Lietuva šoka“.

Didesni akcijos renginiai šiemet buvo numatyti Katedros aikštėje Vilniuje, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kiemelyje Klaipėdoje, J.Basanavičiaus aikštėje Marijampolėje, prie Anykščių kultūros centro, Utenos kultūros centro kieme, prie Šilalės tvenkinio tilto, Kaišiadorių kultūros centre, centrinėje aikštėje Skuode, seniūnijos aikštėje Telšiuose, Betygalos miestelio aikštėje ir kituose etnografinių regionų centruose.2017-09-15. Vienuolikametis anykštėnas iškovojo 2017 metų Lietuvos čempiono vardą

Praėjusį savaitgalį, rugsėjo 9-10 dienomis, Panevėžyje vyko 5-tasis ir paskutinis atvirojo Lietuvos motokroso čempionato etapas. Kaip ir visuose etapuose, taip ir paskutiniame, kovoti dėl čempiono vardo Ugniui Liuliui reikėjo su Latvijos atstovais. Į lemiamą kovą Ugnius atvyko stipriai sirgdamas, tad buvo aišku, kad kovoti dėl etapo nugalėtojo vardo negalės. Tačiau čempiono titulas realiai tikrai buvo pasiekiamas, nes sezono metu buvo surinkta 12 taškų persvara prieš artimiausią konkurentą, leido važiuoti be rizikos ir saugiu tempu. Nors buvo sunku konkuruoti su Latvijos varžovais, Ugnius iškovojo 2 vietą finaliniame etape ir tapo 2017 metų 65 kub. cm klasės Lietuvos motokroso čempionu.


2017-09-15. KVIETIMAS

MALONIAI KVIEČIAME  RUGSĖJO 22 D. 17 VAL. ATVYKTI Į BUTEIKIŲ PILIAKALNIO PAPĖDĖJE VYKSIANTĮ RENGINĮ „PER AMŽIŲ TĖKMĘ BRISKIME KARTU“
Skiriama Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir piliakalnių metams paminėti
Šiuo renginiu norime sužadinti domėjimąsi šalies istorija, kartu iš naujo atrasti liaudies dainas, skatinti bendruomeniškumą ir skirtingų kartų bendravimą. Nekasdienės veiklos metu ugdyti tautiškumą ir patriotizmą.

Tikime, kad renginį globojančios  VIENYBĖS ir GERANORIŠKUMO dvasios kiekvieno širdyje įžiebs tikėjimo LIETUVOS ATEITIMI kibirkštėlę.


2017-09-15. Niūronyse – kalnų dviračių maratono varžybos

Šių metų rugsėjo 17 d. Niūronių hipodrome vyks Volkswagen MTB kalnų dviračių maratonų  taurės V baigiamasis etapas. Startas ir finišas Niūronių hipodrome. Trasa, kurios rato ilgis 21 km, drieksis Niūronių ir Andrioniškio apylinkėmis. Ikimokyklinukų startas - 10.30 val., pradinukų startas - 11.00 val., pagrindinės grupės startas - 12.00 val. Varžybų uždarymas ir nugalėtojų apdovanojimas vyks apie 16 val.


2017-09-15. Valstybės šimtmečiui moksleiviai kviečiami kurti atvirlaiškius

Artėjančio Lietuvos atkurtosios valstybės šimtmečio proga Lietuvos paštas planuoja išleisti šventinius atvirlaiškius. Šalies moksleiviai kviečiami prisidėti prie Lietuvai svarbios istorinės sukakties minėjimo ir sukurti atvirlaiškius tema „Susieti žmones, suburti šalį“.

„Po šimtametę Lietuvą keliauja ne šiaip sau laiškai, atvirlaiškiai ar siuntiniai. Už kiekvieno jų – atskira istorija. Vienos jų telkia šeimas, kitos – draugus, trečios – ištisas bendruomenes. Sklindančios mintys virsta žodžiais, žodžiai – žinutėmis, žinutės – veiksmais.


2017-09-15. Tėvas negali paaiškinti vaikams, kodėl į mokyklą veža dvi dukras, o trečios ne

Tris dukras auginantys tėvai pasimetę dėl tokių įstatymų. Trumpai apie mus: gyvename Janapolio kaime, Kurklių seniūnijos Anykščių rajone. Auginame ketvertą vaikų, paimtų iš vaikų globos namų. Mums su žmona – per 60. Dvi mūsų globojamos mergaitės turi spec. poreikių, tai yra reikalinga nuolatinė psichologo ir logopedo priežiūra ir pagalba. Šalia mūsų sodybos, į kurią atsikėlėme iš Vilniaus 2015-tų metų sausį, yra dvi pagrindinės mokyklos. Tai – Kurklių pagrindinė mokykla, iki kurios 3 kilometrai, ir Kavarsko pagrindinė mokykla-ugdymo centras, iki kurios 6 kilometrai.  Pradžioje turėjome tris vaikučius, kuriuos leidome mokytis Kurklių mokykloje. Šioje mokykloje iš viso 37 mokiniai, visos klasės sujungtos po dvi, reikiamų mūsų mergaitėms specialiųjų pedagogų nėra.  Mūsų globojami vaikai dėl mažo mokinių skaičiaus neturi net su kuo pertraukų metu pabendrauti, neturi draugų, o bendravimas su bendraamžiais, kaip žinia, yra viena iš svarbiausių emociškai atsilikusių vaikų ugdymo ir socializacijos priemonių.  Šį pavasarį paėmėme iš Aulelių vaikų globos namų dar vieną mergaitę su specialiaisiais poreikiais, kurią taip pat leidome mokytis į Kurklius. Vasarą su žmona ir vaikais priėmėme sprendimą keisti mergaitėms mokyklą ir nuo rugsėjo leisti visas tris į Kavarsko pagrindinę mokyklą-ugdymo centrą, o berniuką dešimtoką paliekame Kurklių mokykloje. 


2017-09-15. „LNK" programoje transliuoto reportažo apie kandidatą Kristupą Augustą Krivicką transliacijos išlaidos pripažintos politinės kampanijos išlaidomis

Š. m. liepos 25 d. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdyje buvo nagrinėtas klausimas dėl 2017 m. balandžio 12–23 dienomis transliuoto reportažo apie kandidatą Kristupą Augustą Krivicką.
„LNK

VRK sprendimu pripažinta, kad 2017 m. balandžio 12 d. „LNK" programoje rodytas reportažas apie kandidatą K. A. Krivicką yra paslėpta politinė reklama ir nuspręsta, įpareigoti Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyrių nustatyti reportažo paskelbimo kainą politinės reklamos įkainiais ir šias išlaidas nurodyti K. A. Krivicko politinės kampanijos finansavimo ataskaitoje ir finansavimo apskaitos žiniaraštyje.


2017-09-15. Kurortinis sezonas Anykščiuose – ištisus metus

Anykščiai, kaip ir kitos kurortinės teritorijos ir kurortiniai miestai Lietuvoje, daugiausiai svečių sulaukia vasaros metu. Visgi ir šaltuoju metų laiku Anykščiuose veiklos netrūksta. O rugsėjo 16 dieną miestas taps toks pats gyvas kaip ir geriausią vasaros sezono savaitgalį, nes čia pirmą kartą į Proenzi ArthroStop „Ėjimo varžybas“ atvyks keli tūkstančiai varžybų dalyvių.


2017-09-15. Prieš ir po. Kuris fasadas gražesnis?

Įgyvendindama Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006–2008 metų programą, kuriai pritarė Lietuvos Respublikos Seimas, Vyriausybė nutarė patvirtinti šalies Kultūros centrų modernizavimo 2007–2020 metų programą. Kaip žinia, Anykščių kultūros centro šis Vyriausybės  sprendimas taip pat neaplenkė. 1976 metų pavasarį Anykščių miesto centrą Šventosios upės kaimynystėje papuošęs naujas, tuo metu tiesiog įspūdingas, Kultūros rūmais vadintas pastatas,  modernizuojamas jau bene dešimtmetį. Šiais metais remonto darbai pagal užsakovo ir rangovo sutartį turėtų būti baigti. 

Niekam ne paslaptis, kad pradėjus naujas statybas, renovaciją, didesnius ar smulkesnius remonto darbus, pirminiai planai ne visada atitinka lūkesčius. Tai pinigų pritrūksta, tai medžiagų, tai darbininkų ar dar ko kito. Ne veltui liaudies lūpomis sklando posakis: „Jei turi priešų, palinkėk jiems remonto...“  Visą dešimtmetį besitęsianti Kultūros centro renovacija taip pat ne visada vyko sklandžiai. Dažnai stringa ir kitų rajono objektų renovacijos darbai.


2017-09-14. Savitarnos terminaluose siuntos ilgai neužsibūna

Augant elektroninei prekybai skaičiuojama, kad šiemet per LP EXPRES savitarnos terminalus buvo siųsta 61 proc. daugiau siuntų nei pernai tuo pačiu metu. O siuntų atsiėmimo laikas trumpėja iki rekordinių sekundžių.

„Naudojimasis siuntų savitarnos terminalais nuolat auga. Tam įtakos turi ir šalyje sparčiai didėjanti elektroninės prekybos apimtis. Gyventojai, skaičiuojantys savo laiką, vertina terminalų privalumus ir vis dažniau juos renkasi kaip alternatyvą tiek siuntoms siųsti, tiek atsiimti. Trečius metus iš eilės nuosekliai vykdydami siuntų savitarnos terminalų plėtrą neabejojame, kad visas potencialas dar tikrai neišnaudotas ir naudojimasis siuntų terminalais ateityje tik dar labiau augs“, – teigia Lietuvos pašto patronuojamosios įmonės „Baltic Post“, valdančios siuntų savitarnos terminalus LP EXPRESS, vadovas Juozas Buitkus.


2017-09-14. Tradicinė Vaižgantinių šventė Svėdasų krašte

Kviečiame į  tradicinę  respublikinę  šventę – „VAIŽGANTINES“ – 2017 m. rugsėjo 16 dieną nuo 13 val. Renginio vieta: Anykščių rajonas, Svėdasų seniūnija, Vaižganto gimtasis Malaišių kaimas.


2017-09-14. „Skaitymo iššūkis“ baigėsi

Vasaros metu vykusi akcija „Skaitymo iššūkis“ baigėsi. Nuotaikingos varžytuvės visoje Lietuvoje kvietė gyventojus įveikti 10 su knygų skaitymu susijusių užduočių. Lietuvoje iššūkį gyventojams metė 66 bibliotekos ir jų filialai, suskaičiuota 4568 prie iššūkio prisijungę dalyviai, o iš jų net 1097 įveikė visas užduotis.

Šiaulių regione vykdytas „Skaitymo iššūkis“ sudomino kitų šalies regionų skaitytojus, todėl šiemet nuspręsta organizuoti šią skaitymo skatinimo akciją visos šalies mastu. Akcijos organizatoriai „Skaitymo iššūkio“ metu siekė paskatinti gyventojus apsilankyti bibliotekose, sužadinti norą laikyti rankose knygą bei visapusiškai domėtis skaitymo kultūra.

Rugsėjo 8-9 dienomis Vilniuje vyko šios akcijos uždarymas. „Skaitymo iššūkio“ rezultatai įspūdingi: 30 000 perskaitytų knygų, 4 500 dalyvių, net 1097 įveikusių visas skaitymo iššūkio užduotis. Skaitymo iššūkyje varžėsi ne tik skaitytojai, bet ir bibliotekos, kurios buvo apdovanotos Skaitymo festivalyje'2017. Šventėje dalyvavo ir Anykščių rajono bibliotekininkų delegacija.


2017-09-14. Obuolinių savaitgalį – vakaro renginiai Muziejuje

Rugsėjo 23-osios vakarą savo pasaką seks Antano Baranausko klėtelė.

Rugsėjo 23-ąją Anykščiuose – jau tradicinėmis tapusios Obuolinės, rudens derliaus šventė ir turizmo nakties renginiai. Tą vakarą nuo 20 val. Muziejus pakvies anykštėnus ir mūsų krašto svečius į dvi vakaro programas.

„Klėtelės pasaka“ – tai animuota istorija, kurią bus galima pamatyti prie A. Baranausko klėtelės, Rašytojų kalnelyje.


2017-09-13. Anykščių regioninis parkas kviečia į lauko seminarą

Anykščių regioninio parko direkcija rugsėjo 20 dieną (trečiadienį) 11 val. kviečia visus norinčius pažinti savo krašto kultūros paveldą į lauko seminarą.

Seminarą pradėsime Anykščių regioninio parko lankytojų centre, kur bus pristatytas leidinys „Anykščių regioninio parko piliakalniai“. Leidinį padovanosime kiekvienam seminaro dalyviui. Po leidinio pristatymo autobusu vyksime į lauko seminarą, kurio metu aplankysime visus 8 parko teritorijoje esančius piliakalnius: Šeimyniškėlių–Vorutos, Palatavio, Liudiškių, Piliakalnio, Buivydų, Bijeikių, Rubikių, Vilkatėnų. Mūsų kelionės gidu bus archeologas Gintautas Zabiela


2017-09-13. Tartasi dėl nepalankių oro sąlygų poveikio ūkininkavimui

Rugsėjo 12 d., antradienį, Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka ir direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas drauge su Anykščių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėju Virmantu Velikoniu bei vyresniuoju specialistu Antanu Girskumi aptarė nepalankių oro sąlygų poveikį ūkininkavimui Anykščių rajone.

Pasitarimo metu atkreiptas dėmesys į Nacionalinės mokėjimo agentūros išplatintą informaciją, kurioje teigiama, kad pareiškėjai, laiku pranešę agentūrai apie nuo pareiškėjo valios nepriklausančias aplinkybes, dėl kurių jie negali įvykdyti prisiimtų įsipareigojimų, ir pateikę minėtas aplinkybes įrodančius dokumentus, galės išvengti sankcijų.


2017-09-12. Ketvirtoji ,,Balta paukštė‘‘ - Kunigiškiuose

Rugsėjo 2 d. į literatų-prozininkų konkurso „Baltos paukštės‘‘ baigiamąjį renginį, vykusį  Vaižganto muziejuje Kunigiškiuose,  skubėjo rašytojai  iš Alytaus, Kazlų Rūdos, Kupiškio, Kauno, Anykščių, Zarasų, Pasvalio, Vilniaus miestų ir rajonų. Atvyko literatų net iš Lenkijos, Punsko miesto.

Toks konkursas, kurio tikslas užmegzti kūrybinius ryšius, supažindinti su prozos kūriniais visuomenę, įtvirtinti kūrėjo poziciją kultūrinėje aplinkoje, jau ketvirtą kartą organizuotas labdaros ir paramos fondo ,,Baltasis balandis‘‘.


2017-09-12. Lietuvos vaikai jau 5-tus metus kviečiami dalyvauti eko dizaino konkurse "Kita forma"

Prasidėjus naujiems mokslo metams Lietuvos vaikai vėl kviečiami pajusti ryšį tarp kūrybiškumo ir ekologijos  bei dalyvauti jau penktajame eko dizaino konkurse „Kita forma“. Šių metų konkursas tęsis iki lapkričio 10 dienos, o geriausi darbai bus eksponuojami parodų centre „Litexpo“.

Konkurso „Kita forma“  idėja - parodyti, kaip paprastomis sąlygomis dar kartą panaudoti senus, atsibodusius daiktus, medžiagų likučius ir leisti suprasti, jog tai gali tapti puikiu laiko praleidimu, neatsiejama buities dalimi, gražia interjero detale ar aksesuaru. Šis konkursas yra ne tik proga išlaisvinti savo kūrybinį potencialą, - tai puiki edukacinė priemonė, galinti nepastebimai įtraukti vaikus į gamtai draugiško gyvenimo būdo ugdymą. „Penkis metus rengdamos šį konkursą siekiame stiprinti vaikų ekologinį sąmoningumą, skatinti juos suvokti vartotojiškumo padarinius ir priimti gamtą tausojančius sprendimus, parodyti jog žaliava kūrybai gali tapti bet kas. Džiugu, kad kiekvienais metais sulaukiame vis didesnio dalyvių aktyvumo, o atsiunčiamų darbų kokybė gerėja, tai skatina žengti pirmyn.“ – džiaugiasi VšĮ „RV Agentūra“ direktorė Vaida Griškevičienė.2017-09-12. Laiškų dėžutėse mažėja popierinių pranešimų

Gyventojų laiškų dėžutėse mažėja laiškininkų paliekamų informacinių pranešimų apie gautą ir pašte saugomą siuntą. Šiuo metu jau dažniau nei kas penktas Lietuvos pašto siunčiamas pranešimas apie adresatus pasiekusias pašto siuntas yra elektroninis – atsiųstas SMS žinute arba el. laišku.

„Jau daugiau nei 2 milijonus klientų apie jų gautas registruotąsias pašto siuntas esame informavę SMS žinutėmis arba elektroniniu laišku. Šis informavimo būdas keičia popierinius pranešimus, kurie paliekami namie nerasto adresato gaunamųjų laiškų dėžutėje. 


2017-09-12. Anykščiuose bus minimos Europos paveldo dienos

Rugsėjo 15–17 dienomis visoje Lietuvoje vyks Europos paveldo dienos. Šių metų dėmesio centre – archeologinių vietovių, istorinių miestų ir miestelių, senųjų kaimų, kelių ir gatvių tinklo, dvarų sodybų, istorinių parkų ir sodų, sakralinių statinių, kapinių, pramonės ir kitų kultūros paveldo objektų tarpusavio ryšys kultūriniame kraštovaizdyje.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
         

            Sprendimas: DPromoLink