ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. rugsėjo 24 d. sekmadienis - 13:26
NAUJIENOS:

2017-07-22. Apdovanoti floristinių kilimų konkurso nugalėtojai

Jau vienuolika metų iš eilės Anykščių miesto šventę puošia išskirtinis jos akcentas – „Tarptautinis floristinių kilimų konkursas“. Šio konkurso tikslas – populiarinti ir garsinti Anykščius, ugdyti visuomenės saviraiškos ir meninės interpretacijos poreikį, atskleidžiant gamtos dovanų grožį, savitumą bei žmonių galimybes. Šiemet miestą savo floristinėmis kompozicijomis papuošė 21 konkurso dalyvis, trys jų – iš kitų rajonų.

Floristinius kilimus A ir B grupėse šiais metais vertino gausi ir kompetentinga komisija: Sigutis Obelevičius, Anykščių rajono savivaldybės mero pavaduotojas (komisijos pirmininkas); Genoveta Zuokienė, Lietuvos floristų asociacijos pirmininkė; Virginija Miselienė, ilgametė UAB “Ogmios gėlės darbuotoja”, floristikos srityje turinti daugiau nei 26 metų patirtį; Nijolė Kutkienė, Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų, profesinio rengimo centro floristikos vyr. mokytoja; Rita Juodelienė, Anykščių vaikų dailės ir kūrybos mokyklos mokytoja – metodininkė; Daiva Šišlienė, Piktagalio kaimo bendruomenės pirmininkė, konkurso laureatė keletą metų iš eilės; Ieva Kupčinskienė, UAB „Gėlių lanka“ direktorė.


2017-07-22. Muziejaus viešnagė Anykščių senamiestyje

Anykščių senamiestyje šventinį šurmulį papildė A. Baranausko ir A. Vienuolio- Žukausko memorialinio muziejaus edukacinių veiklų ir nuolat atsinaujinančių muziejaus erdvių pristatymas. Rašytojos Bronės Buivydaitės kelionė iš Svėdasų į Anykščius, poeto vyskupo A. Baranausko gyvenimo kelionės knygos kūrimas, įvairios edukacinės programos traukia ir mažus, ir didelius.


2017-07-22. Šventinė mugė ir interaktyvi patyrimų erdvė „VISA TA“

Šeštadienio rytą Anykščių miesto šventės dalyvius pasitiko spalvinga ir turtinga suvenyrais, knygomis bei gamtos ir  maisto produktais mugė. A. Baranausko aikštėje ir miesto gatvėse  nusidriekusios prekyvietės sulaukė gausybės pirkėjų. O Šventosios upės dešiniajame krante laukia Anykščių Naujų vėjų bendruomenės „Blusų“ turgus. Pasak šios bendruomenės pirmininkės Irmos Laurinavičiūtės, tai yra ilgai brandinta idėja.

„Juk „Blusų“ turgus galėtų tapti tradicija ir jaukia erdve, kurioje žmonės susitinka pabendrauti, pasišnekučiuoti ir pasidalinti mielais, tačiau nebereikalingais daiktais, drabužiais, žaislais ir kitokiais rakandais,“ – teigė pirkėjų laukianti prekeivė.2017-07-22. Labas rytas, švenčiantis mieste!

Šventinio šeštadienio rytą anykštėnus ir miesto svečius pažadino kvietimas prisijungti prie rytinės mankštos „Pabuskite, Anykščiai!“. Prie Kultūros centro įrengtoje scenoje ZUMBA trenerė Gintarė Žemaitienė vedė ritmingą, įvairiausių sportinių judesių ir šokių kupiną mankštą.  Ir sportuojančius, ir žiūrovų gretose esančius trenerė Gintarė pakvietė kiekvieną rytą pradėti nuo mankštos, kad būtume žvalūs, energingi ir linksmi.


2017-07-21. Miesto šventę papuošė senosios technikos paradas

Šių metų Miesto šventės eitynės prasidėjo įspūdingu senųjų automobilių ir motociklu  paradu. Nors technika  riedėjo septintą valandą, jos mėgėjai pradėjo rinktis dar antrą valandą, apsupti gausaus žiūrovo būrio.  Ne vienas  vyresnės kartos lankytojas norėjo nusifotografuoti greta kažkada turėtos ar  svajotos „Jawos", rajono milicininko „Emkes". Didelio dėmesio sulaukė  septintajame dešimtmetyje pagamintas krovininis motoroleris Tula 200 „Muravej" (skruzdėliukas). Ne be reikalo sakoma, kad svarbiausia yra asmeninis pavyzdys. Šventės režisierius Julius Jakubėnas atvyko su „naujutėlaičiu", 1971 metų gamybos  VAZ 2101. Tai pats pirmas modelis, kuriuos tuo metu tik ką pastatytoje VAZ  gamykloje Toljatyje gamino italai, dar tik  bandydami įrengimus. Visų dėmesį traukė keistas 1981 metų laidos prancūziškas motorinis dviratis,  kuriuo iš Panevėžio į Anykščius atvyko Antanas Kairys, bei kita senovinė technika.

Pavakare, besirenkant šventinės eisenos dalyviams,  prie Anykščių koplyčios – Pasaulio anykštėnų kūrybos centro suplūdo  iš viso pasaulio atvykę anykštėnai. „Sakymas Anykščiams“ ir kvietimas drauge keliauti į šventės atidarymą nuskambėjo iš Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininko prof. Tomo Ladigos lūpų.


2017-07-21. Susitikime su svečių delegacija rajono meras gavo dovanų valdžios simbolį...

Antrąją  Miesto šventės diena, liepos 21-ąją, Anykščių rajono savivaldybės posėdžių salėje vyko oficialus užsienio delegacijų, dalyvaujančių Anykščių miesto šventėje „ŠvenČIA Anykščiai!“,  susitikimas. Į liepos 20–23 dienomis vyksiantį Anykščių miesto gimtadienį atvyko 5 užsienio šalių delegacijos iš Smurgainių ir Klecko (Baltarusija), Mirgorodo (Ukraina), Maduonos (Latvija) ir Seinų (Lenkija).


2017-07-21. Dėmesio centre - Anykščiai

Liepos 21 dieną  nuo 12 iki 17 val. trys LRT radijo programos – LRT RADIJAS, LRT KLASIKA ir LRT OPUS – pirmą kartą transliuoja penkių valandų laidą iš Anykščių. Laikinoji studija įsikūrusi prie Anykščių r. savivaldybės L. ir. S. Didžiulių viešosios bibliotekos. Anykštėnus iš viso pasaulio kalbina radijo žurnalistai. Senąsias tradicijas puoselėjantis kraštas, kultūrinio turizmo strategija, jaunų verslininkų įsikūrimas šiame krašte – šiuos klausimus kelia žurnalistai. Muziejais, obuoliais garsėjantis miestas ir jame gyvenantys bei dirbantys anykštėnai bei iš toli atvykusieji pasaulio anykštėnai dalinasi savo patirtimi, įžvalgomis ir mintimis.  Laidos vaizdo transliaciją galima tiesiogiai stebėti portale LRT.lt


2017-07-21. Noktiurnas gimtinei

Ketvirtadienio vakarą Muziejaus kiemelyje startavo pirmasis Miesto šventės renginys, skirtas Muziejaus 90-šimtmečiui.

Iš A. Vienuolio-Žukausko memorialinės sodybos balkono pasigirdo balsas (aktorė Dalia Michelevičiūtė), skaitantis ištrauką iš Laimos Žukauskaitės dienoraščio.

Suskambo atsklindančios dainos garsai (solistė Milda Baronaitė). Rodėsi, kad dainą vis stiprėjančiu aidu atkartoja namo langinės, medžių lapija, visa Muziejaus erdvė... 


2017-07-21. Valstybės institucijose mažėja popierinių dokumentų

Dokumentų siuntimas skaitmeninėje erdvėje sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Per metus elektroninių siuntimo kanalų naudotojų skaičius išaugo dvigubai. Šiuo metu inovatyvia E. pristatymo sistema naudojasi per 20 tūkst. klientų – valstybinių institucijų, verslo įmonių ir fizinių asmenų.

„Vis spartesnį elektroninės pranešimų ir dokumentų pristatymo informacinės sistemos naudotojų skaičiaus augimą lėmė keli itin svarbūs faktoriai. Šiuolaikiški ir inovatyvūs sprendimai ne tik taupo brangų visuomenės laiką, bet yra patogūs ir drauge ekonomiški.


2017-07-21. Anykščiai, Anykščiai...

“Nuo Kepurkalnio, nuo kalno/ pažiūrėk, kaip klony alma,/ tiesiai iš padangių liejas/ gyvojo vandens upeliai./ O šlaituos, palei pušyną, kiek čia grybų, kiek šeimymų./ Ir visi kaip vienas turi/ skrybėlę arba kapurę./ Bet žiūrėk iš vieno grybo/ du vaikai staiga išdygo./ Ir iš antro, ir iš trečio/ lenda, laksto, kūliais verčias.../ A, taigi čionai miestelis,/ rudas, raudas, geltas, žalias-/štai po tuo raudonu stogu man gyvent labai patogu.../ O langų- kaip žirnių ankšty./ Miestas niekad nesutemsta:/ šviečia mėnuo ir Šventoji,/ ir žmonių sapnai švytuoja./ Anykščiai man kaip sietynas,/ švento Jono papartynas:/viskas žiba, spindi, tvaska, /vabalai-ir tie iš aukso...”.

Liepos 20-22 dienomis, kai Anykščiai švenčia 577-ąjį gimtadienį, ypatingai suskamba Rimanto Vanago eilės ir kviečia visus įsisukti į šventinį verpetą. 

Liepos 20-osios popietę daugelis anykštėnų ir miesto svečių pradėjo dairytis Miesto šventės „ŠvenČIA ANYKŠČIAI!“ akcentų.  


2017-07-21. Jaunieji Anykščių žaidėjai susitiko su J.Valančiūnu

Jaunieji Anykščių krepšininkai ir krepšininkės dalyvavo LIDL reklamos filmavime, į kurį konkurso būdu pateko mūsų ir kelių kitų miestų komandos. Vaikams teko parodyti ne tik kamuolio varymo įgūdžius, taiklumą, bet ir aktorinius sugebėjimus.

Jaunieji krepšininkai taip pat gavo galimybę akis į akį susitikti su geriausiu Lietuvos krepšininku Jonu Valančiūnu, kuris irgi pozavo prieš kameras.


2017-07-20. Vartai Angelų

Rašytojos Bronės Buivydaitės muziejaus sodelis pasipildė nauju meno kūriniu. Skulptorius Osvaldas Neniškis sukūrė „Vartus Angelų“. Tai dar vienas jau netrukus startuosiančio projekto „Surask... Angelų kelias Anykščiuose“ sustojimas. Skulptūros autoriui angelai  - tai šviesa, gėris. Kurdamas šį kūrinį autorius galvojo apie vaikus, jaunimą. Jis kviečia džiaugsmingai, drąsiai keliauti per gyvenimą pro šviesius „Vartus Angelų“ ir  daryti gerus darbus.


2017-07-20. Anykščių viešojoje bibliotekoje paskaita su filosofu prof. dr. Gintautu Mažeikiu

Liepos 19 d. bibliotekos „Debesyne" vyko paskaita „MEFISTOFELIS VORKUTLAGE. Žmogiškumo iškėlimas ir saugojimas Gulago aplinkoje“. Dalyvavo vienas žymiausių ir įdomiausių Lietuvos filosofų, kultūros teoretikas, antropologas, prof. dr. Gintautas Mažeikis. Į filosofišką-antropologišką pokalbį apie Gulago teatrą ir į susitikimą su neeiline asmenybe susirinko solidus anykštėnų ir miesto svečių būrys.


2017-07-20. Sutvarkyk savo žemės plotą – gauk paramą

Pasibaigus žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimui žemdirbiai raginami nedelsti ir pranešti apie sutvarkytus buvusius arba naujus netinkamus paramai gauti žemės plotus.

Žemdirbiai, besirengiantys paversti savo turimus netinkamus paramai gauti žemės plotus tinkamais ir ateinančiais metais juos deklaruoti, privalo iki 2017 m. gruodžio 1 d. juos sutvarkyti: išnaikinti piktžoles, atlikti medžių, kelmų, krūmų, akmenų valymo darbus, o darbų atliekas pašalinti iš žemės ploto, atlikti kitus būtinus tvarkymo darbus.

Žemdirbiai, baigę tvarkymo darbus, privalo iki 2017 m. gruodžio 1 d. nufotografuoti sutvarkytą netinkamą paramai žemės plotą ir kreiptis į savivaldybės ar seniūnijos (pagal valdos buvimo vietą) darbuotoją, kuris, prisijungęs prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos https://paseliai.vic.lt, pažymės sutvarkyto ploto vietą ir įkels jo nuotrauką.


2017-07-20. Anykščių viešojoje bibliotekoje susitikimas su prof. dr. Jonu Jasaičiu

Liepos 21 d., penktadienį, 14 val. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos salėje vyks susitikimas su Mokslininkų sąjungos pirmininku ir laikraščio „Mokslo Lietuva“ vyr. redaktoriumi prof. dr. Jonu Jasaičiu. Susitikimo-paskaitos tema – „MOKSLO VAIDMUO ŠIUOLAIKINĖJE VISUOMENĖJE“.
Susitikimo su anykštėnais metu bus aptarti šie klausimai:
1) kodėl Lietuva tapo emigracijos "lydere"? Ką tai reiškia mūsų valstybei?
2) į kokią Lietuvą reikia orientuotis mūsų valdantiesiems: į turinčią 2 ar į 4 mln. gyventojų?
3) kokią Lietuvą kuriame: savininkų ar samdinių?
4) koks universitetinis ugdymas turėtų būti kuriamas Lietuvoje: tik siauram sluoksniui ar prieinamas kiekvienam pasirengusiam? Todėl kiek universitetų reikia Lietuvai?
5) kokį įsivaizduojame universiteto absolventą: pirmiausia kaip labai kvalifikuotą specialistą ar kaip inteligentą, aukštos moralės žmogų?
6) ar tikrai užmiesčio regionai yra neperspektyvūs?
7) kas yra toji "4-oji pramonės revoliucija"?


2017-07-20. Liepos 20-osios vakare prie Klėtelės aidės Dalios Michelevičiūtės balsas

Literatūrinio festivalio „Rašytojų balsai iš A. Vienuolio verandos: klasika ir modernumas“ liepos mėnesio vakaras, atveriantis Anykščių miesto šventės savaitgalį, skirtas Muziejaus 90-mečiui.

Liepos 20 d., ketvirtadienį, 20 val. prie A. Baranausko klėtelės – literatūrinė-muzikinė kompozicija „Noktiurnas Gimtinei“. Dalyvauja aktorė Dalia Michelevičiūtė, solistė Milda Baronaitė ir pianistė Vaida Balčiūnienė.


2017-07-20. Marmurinio poeto 60-metis

Šią vasarą, liepos 28-ąją, sukanka lygiai 60 metų, kai Anykščių Šv. Mato bažnyčioje buvo pastatytas ir pašventintas pirmasis Lietuvoje paminklas poetui ir vyskupui Antanui Baranauskui – marmurinis biustas. Šios sukakties proga A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus parengė ir bažnyčioje šalia meno kūrinio pastatė informacinį stendą, primenantį biusto atsiradimo istoriją.

Informaciniame stende pirmiausiai pristatomi XX a. vidurio žmonės, kurių dėka Anykščių bažnyčia buvo praturtinta pirmuoju joje įtaisytu memorialiniu ženklu. Žymiai vėliau bažnyčios erdvėje atsiras ir Konstantino Sirvydo biustas, ir Klemenso Kairio bareljefas.2017-07-20. Dėl eismo ribojimo Anykščių miesto šventės metu

Informuojame, kad š. m. liepos 20–23 dienomis vyksiančios Anykščių miesto šventės „ŠvenČIA ANYKŠČIAI!“ metu liepos 21 ir 22 dienomis bus ribojamas eismas Anykščių gatvėse. 

Liepos 21 ir 22 d. eismas vyks viena kryptimi Parko g. nuo Valančiaus g. iki Anykštos g. 21 d. (penktadienį) nuo 13 val. iki 24 val., 22 d. (šeštadienį) nuo 7 val. iki 17 val.

Liepos 22 d. nuo 7 val. iki 17 val. eismas bus draudžiamas kelio Anykščiai-Kurkliai-Balninkai-Želva Vilniaus gatvės atkarpoje nuo Šaltupio g. iki Kudirkos g., Taikos g. nuo Vilniaus g. iki Šaltinio g. bei Rašytojų g. Šiuose kelio ruožuose vyks šventės renginiai ir prekybos mugė. Apvažiavimai bus nurodyti kelio ženklais.
Atsiprašome už nepatogumus.

Anykščių r. savivaldybės informacija2017-07-20. Anykščių gimtadienio šventė: nuo floristinių kilimų konkurso iki hiphopo turnyro

Liepos 20–23 dienomis 577-ąjį gimtadienį minėsiantys Anykščiai ruošia 4 dienas truksiančią, išskirtinių susitikimų ir nepamirštamų akimirkų kupiną šventę. Miesto šventės „ŠvenČIA Anykščiai!“ organizatoriai rajono gyventojams ir miesto svečiams siūlys apsilankyti daugiau nei trijose dešimtyse renginių: floristinių kilimų konkurse ir parodoje, mugėje, gyvo garso koncertuose, filmų peržiūrose, susitikimuose, išvysti pasaulyje pripažintų šokėjų pasirodymus ir šventinius fejerverkus.

„Miesto gimtadienis skirtas visiems, ir dideliems, ir mažiems, tad natūralu, kad šventinių renginių bus tikrai daug. Tikimės, kad įdomių veiklų čia ras kiekvienas svečias, kad ir iš kur jis būtų atvykęs“, - sako Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis.


2017-07-19. Anykščių kultūros centre – XXIX Lietuvos ūkininkų sąjungos suvažiavimas

Liepos 19-ąją Anykščiuose į ataskaitinį - rinkiminį suvažiavimą susirinko bene 200 ūkininkų iš 39 rajonų skyrių.  Žemdirbius ir garbius suvažiavimo svečius dainomis ir šokiais  pasveikino KC folkloro ansamblis „Valaukis“ ir šokių kolektyvas „Vija“ bei Kultūros centro  direktorė Dijana Petrokaitė. „Sveikinu pačius darbščiausius ir pačius turtingiausius žmones, dėkoju už kultūros renginių rėmimą ir linkiu produktyvaus darbo,“ – kalbėjo direktorė ir palinkėjo, kad atsisveikindami su Anykščiais žemdirbiai galėtų pasakyti, jog čia gera sugrįžti.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas dėkojo Anykščių rajono ūkininkų sąjungos pirmininkui Žilvinui Augustinavičiui ir ūkininkui  Dainiui Žiogeliui už pasiūlymą suvažiavimą surengti Anykščiuose ir pagalbą organizuojant suvažiavimą.


2017-07-19. Gražus svečių apsilankymas Andrioniškyje

Šaunu, kada mūsų jaunoji karta domisi savo kraštu, jo istorija, dabartimi. Nuščiuvus eiliniam  vasariškam lietui, saulėtą liepos 18 dienos popietę  keliolika Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro auklėtinių, vadovaujamų energijos ir gerumo nestokojančios vadovės Evgenijos  Baltronienės, atvyko į Andrioniškio biblioteką.

Pasikalbėjus ir prisiminus  Andrioniškio vardo kilmę ir istoriją, antrame bibliotekos aukšte aplankėme paskutinę dieną veikiančią anykštėnės  M. Gvazdauskienės rankomis siuvinėtų darbų parodą. Vaikų akys spindėte spindėjo  iš susižavėjimo siuvinėtomis staltiesėmis, servetėlėmis, prijuostėmis.
Pirmame aukšte jų jau laukė specialiai  skirta andrioniškiečių  Valentinos Vercinskienės veltų vilnos dirbinių ir Rimantos Vilnonienės mezginių parodėlė ir pačios darbų autorės. Pasidalinę savo darbų kūrimo paslaptimis,  jos tikrai vaikams sukėlė ypatingą susidomėjimą.2017-07-19. Uogautojų ir grybautojų dėmesiui – reikalavimai ir draudimai

 Vienas iš dažniausiai miško lankytojų daromų nusižengimų – mėlynių rinkimas naudojant įvairias mechanines rinkimo priemones, liaudyje vadinamas „šukomis“. Utenos RAAD agentūros  jau pradėjo vykdyti tikslines išvykas – bus vykdoma sustiprinta uogautojų kontrolė, ypač didelį dėmesį skiriant uogavimui saugomose teritorijose.

Renkant mėlynes mechaninėmis priemonėmis žalojami uogakrūmiai, jų šaknys (dažnai išraunamas ir visas krūmelis), taip natūraliai palaipsniui mažėja mėlynių augaviečių plotai, tuo pačiu ir kitų sezonų derlius. Uogautojams verta priminti, kad mėlynes Lietuvoje galima rinkti tik rankomis. Mechaninius įtaisus, “šukas” naudoti draudžiama.

Lankantis miške privaloma laikytis Lankymosi miške taisyklių. Fiziniai asmenys gali grybauti, rinkti vaisius, vaistažoles ir vaistinę žaliavą visuose Lietuvos Respublikos miškuose, išskyrus rezervatų miškus ir kitus miškus, kuriuose jų veikla ar lankymasis laikinai uždraustas ar apribotas savivaldos institucijų sprendimais arba tai riboja Saugomų teritorijų įstatymas, saugomų teritorijų nuostatai ar kiti saugomų teritorijų apsaugą ir tvarkymą reglamentuojantys teisės aktai.


2017-07-19. Priminimas leidimų-higienos pasų turėtojams

Fizinis, juridinis asmuo ar filialas verstis ūkine komercine veikla gali tik turėdamas nustatyta tvarka išduotą leidimą-higienos pasą (toliau - LHP). LHP liudija, kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimus bei suteikia jo turėtojui teisę verstis jame nurodyta ūkine komercine veikla. Juos išduoda, atsisako išduoti, patikslina, sustabdo jų galiojimą, panaikina jų galiojimo sustabdymą, panaikina jų galiojimą, išduoda jų dublikatus Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, remiantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. liepos 13 d. įsakymu Nr. V-632 „Dėl leidimų- higienos pasų išdavimo taisyklių patvirtinimo".


2017-07-18. Atlaidai Kurkliuose - tarsi atgiję senelių pasakojimai

Sekmadienį, liepos 16 dieną,  Kurkliuose vyko Švč. Mergelės Marijos (Škaplierinės) atlaidai.  O kokie atlaidai be kermošiaus! Netoli bažnyčios įsikūrę prekeiviai siūlė ne tik tradicinius „kermošinius" saldainius, kepinius ir kitus įvairiausius skanėstus,  bet ir naujus, vaikų labai pamėgtus trikampius „sukučius". Pasitempę ir  šventiškai apsirėdę  gyventojai rinkosi prie bažnyčios. Nejučiomis prisimeni tėvų ir senelių pasakojimus apie tai, koks didelis įvykis būdavo atlaidai. Suvažiuodavo seniai nesimatę giminės, susitikdavo tolimesni kaimynai. Tarsi iš praeities atgimęs vaizdas šįkart buvo ir Kurkliuose. Grojo muzika, būriavosi jaunimas,  moterys, vyrai, senoliai.  Aplinkui klegėjo vaikai, kuriems viskas buvo įdomu.  Bažnyčios šventorių puošė penki floristiniai kilimai. Tris iš jų nupynė Janina ir Gitana Šniuikaitės, o du – Kurklių bendruomenės moterys.
Gėlėse skendinti bažnyčia buvo pilnut pilnutėlė, nes į šventę susirinko veik trys šimtai žmonių, tad dalis liko lauke.  Šv. Mišias aukojo klebonas dr. Nerijus Vyšniauskas, kuris parapijiečiams pristatė diakoną Audrių Jesinską.  Jis  naujajam diakonui palinkėjo niekuomet nepasikliauti vien tik savimi ir savo jėgomis, tačiau viską pavesti Viešpačiui ir Jam dėkoti. Neseniai Lietuvoje įteisinta  nuolatinio diakonato tarnystė. Bažnyčia  pirmą kart Lietuvoje šventimais įgaliojo ketverių metų studijų ir dvasinio ugdymo programą baigusius, savo profesijas, darbus ir šeimas turinčius vedusius vyrus,  patarnauti tikinčiųjų bendruomenėms. Savo pirmąjį pamokslą sakęs Lietuvos kariuomenės seržantas,  neseniai įšventintas diakonas Audrius Jesinskas, kalbėjo apie šeimą.  Diakonas akcentavo – ar Dievui rūpi šeima ir kaip pats Dievas į mūsų širdis  ateina per šeimą.  Naujai įšventintas diakonas po Šv. Mišių parapijiečiams pristatė savo žmoną Astą ir dukrą Austėją.


2017-07-18. DĖMESIO! DĖMESIO! DĖMESIO!

Anykščių miesto šventės organizatoriai ir Anykščių kūno kultūros ir sporto centras dėl nenumatytų ir nenuspėjamų oro sąlygų, užtikrinant žmonių saugumą, informuoja, kad Drakonų valčių festivalio varžybos Anykščių miesto šventėje Šventosios upėje liepos 21 dieną neįvyks.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
         

            Sprendimas: DPromoLink