ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. lapkričio 23 d. ketvirtadienis - 22:24
NAUJIENOS:

2017-09-27. Paroda „Rugsėjo 27-oji“

2017 m. rugsėjo 28 dieną 15 valandą Angelų muziejuje - Sakralinio meno centre atidaroma
Abchazijos autonominės respublikos (Gruzija) dailininkų sąjungos narių paveikslų paroda-pardavimas „Rugsėjo 27-oji“.

Prieš dvidešimt penkerius metus tą dieną trys šimtai tūkstančių gruzinų paliko savo gimtąjį miestą Suchumį. Pabėgėliai gyvena įvairiose Gruzijos vietose ir užsienyje. Šiuo metu dailininkai gyvena Tbilisyje, bet priklauso Abchazijos autonominės respublikos dailininkų sąjungos skyriui.  Menininkai tikisi greitai sugrįžti į savo gimtinę ir su abchazais draugiškai gyventi vienoje valstybėje. Parodoje pristatomi 27 dailininkų darbai, visus juos bus galima įsigyti. Paroda bus eksponuojama iki spalio 7 dienos.


2017-09-27. Rugsėjo 28-oji – PASAULINĖ PASIUTLIGĖS DIENA

Rudeniui įsibėgėjant,  rugsėjo 28-ąją kasmet minima Pasaulinė pasiutligės diena.
Pasiutlige užsikrečiama pasiutusiam gyvūnui įkandus arba apseilėjus sužalotą odą, rečiau - gleivinę. Anykščių  rajone kasmet (2012-2016 m.) vidutiniškai 80 nukentėjusių nuo įvairių naminių ar laukinių gyvūnų asmenų kreipiasi medicininės pagalbos į asmens sveikatos priežiūros įstaigas. Kontakto metu gyvūnai apkandžioja, apdrasko, apseilėja žmones. Vidutiniškai trečdaliui  besikreipiančių nukentėjusiųjų skiriama imunoprofilaktika.

Mūsų rajone, kaip ir Lietuvoje, dažniausiai žmonės nukenčia nuo šunų (vidutiniškai 75 proc.). Taip pat registruojami atvejai, kai žmonės nukenčia nuo kačių, žiurkių, lapių, kiaunių, šernų, pelių, usūrinių šunų, šikšnosparnių, bebrų, žiurkėnų, kiaulių, arklių. Nuo 61 proc. iki 85 proc. besikreipusiųjų  medicinos pagalbos yra nukentėję arba kontaktavę su sveikais gyvūnais, nuo 15 proc. iki 39 proc. besikreipusiųjų – nukentėję nuo nežinomų gyvūnų.


2017-09-27. Anykščių imtynių pradininkui Juliui Malelei 85 - eri

Rugsėjo 17 dieną Anykščių imtynių pradininkas Julius Malelė atšventė 85 metų jubiliejų. Julius Malelė anykštėnus imtynių abecėlės mokė nuo 1956 metų iki 1971 m. Tuo metu populiariausią sporto šaką Anykščiuose yra išbandę beveik visi jaunuoliai. Įdomu, kad žinomiausias Anykščių krepšininkas Sergejus Jovaiša, tėvams nežinant, mėnesį lankė imtynių užsiėmimus, kol gavo lengvą traumą.


2017-09-26. Kariai kviečia visuomenę dalyvauti pratybose

Rugsėjo 29 - spalio 1 d. Rokiškio, Kupiškio ir Anykščių rajonuose vyks ataskaitinės pratybos „Stiprus aukštaitis 2017“. Kasmet reguliariai vykstančių pratybų metu Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-oji rinktinė vertintojams demonstruos per metus papildytas žinias bei įgūdžius. Šios pratybos – puiki proga stiprinti karių ir rajono visuomenės bendrystę. Mūsų rajono žmonės kviečiami talkinti juos ginantiems kariams.

Visuomenės pagalba mūsų krašto saugumui ir gynybai yra labai reikšminga. Kokia ji? Daugelyje susitikimų su rajono žmonėmis mūsų kariai nuolat pabrėžia – jūs esate mūsų akys ir ausys. Niekas geriau už jus nepažįsta savo gatvės, savo miesto ar kaimo žmonių. Pastebėjote įtartinus, nematytus žmones, keistą techniką ar veiklą – informuokite. Praneškite policijai, rajono savivaldybei, kuopos ar rinktinės vadovybei, pažįstamiems kariams savanoriams. Svarbu, kad institucijas ir karius pasiektų savalaikė informacija. Nieko baisaus, jei savus palaikysite svetimais: mūsų tarnybos atskirs savuosius nuo tikrų piktavalių. Jeigu šalyje būtų bandoma sukelti krizę, tokia informacija galimai padėtų išvengti teroristinio išpuolio ar kitokio prieš gyventojus ar mūsų institucijas nukreipto veiksmo, padėties destabilizavimo. Tam, kad diskredituotų vietines institucijas, policiją, savivaldą ar karius, infiltruotos priešo pajėgos ar jų parankiniai gali imtis įvairiausios kenkėjiškos veiklos. Būtent todėl gyventojų pastabumas, budrumas ir vienybė sudėtingesniais laikotarpiais yra ypatingai svarbūs.2017-09-26. Norvegijos Os vyrų choras po 11 metų vėl Anykščiuose!

Buvusio Os miesto mero Arnfinno Nergardo ir buvusio Anykščių rajono mero Sauliaus Nefo nuoširdus rankų paspaudimas įvyko 1996 m. Tuomet ir  prasidėjo Os ir Anykščių miestelių draugystė, kuri tęsiasi jau 21 metus. Os buvusio mero Arnfinn Nergard vizitus ir bendradarbiavimus per daugelį metų būtų sudėtinga suskaičiuoti. Jis teigia, kad pusę savo širdies seniai paskyrė Anykščiams ir mūsų krašto žmonėms. Jis taip ir yra pasakęs: ,,Pusė mano širdies priklauso Norvegijai, o kita pusė – Anykščiams“.


2017-09-26. Kviečiame dalyvauti Konstitucijos egzamine 2017

Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas – jau 11-tą kartą vykstanti visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija. Šiemet Lietuvos Respublikos Konstitucijai – 25! Egzaminą organizuojanti LR Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėja Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite ir informaciniais partneriais DELFI bei LRT visus šalies piliečius ir gyventojus akcijos metu kviečia pasitikrinti Konstitucijos žinias.

Egzamine kviečiami registruotis ir dalyvauti visi Lietuvos piliečiai, mylintys savo šalį ir norintys dar geriau išmanyti pagrindinį Lietuvos įstatymą – Konstituciją.


2017-09-26. Anykštėnai gali džiaugtis?

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis tikisi, jog prieš artėjantį šaltąjį sezoną įtvirtinta PVM lengvata šildymui išsilaikys iki tol, kol bus renovuoti beveik visi daugiabučiai šalyje. Anykščiuose renovacijos procesas yra pažengęs, todėl panašu, kad kai kurie gyventojai ilgoje perspektyvoje iš to gali gauti apčiuopiamos naudos ir net didesnės nei tikėjosi.

„Dabar yra tokie sprendimai ir mes tikimės, kad nuo sausio 1 dienos tą lengvatą įtvirtinsime ne laikinai, nors iš esmės tam laikotarpiui, kada pabaigsime pilnai visų daugiabučių renovaciją ir galėsime pasakyti, kad šildome nebe orą, ne neefektyvias daugiabučių sienas, o butus ir tada bus galima prie šito klausimo grįžti“, - interviu šalies žiniasklaidai sakė S. Skvernelis.2017-09-25. Pasaulinei turizmo dienai paminėti – „Turizmo gilės“

Rugsėjo 28 d. (ketvirtadienį), 17 val., restorane „Nykščio namai“ (Liudiškių g. 18, Anykščiai) vyks jau antrus metus organizuojamas renginys „Turizmo gilės“, skirtas Pasaulinei turizmo dienai. Renginio metu bus apdovanoti labiausiai Anykščių kraštui nusipelnę turizmo žmonės ir turizmo objektai.

2017 m. nominantams bus įteiktos 5 „Turizmo gilės“: „Metų turizmo žmogus“, „Metų inovacija“, „Metų skonis“, „Metų pažanga“ ir „Metų pastogė“.


2017-09-25. Anykščiai kvepėjo obuoliais

Ypatingą dieną - rudens lygiadienio, kai Saulė atsiduria dangaus pusiaujo ir ekliptikos susikirtimo taškuose,  Anykščiuose nuo pat ryto iki išnaktų penktą kartą buvo švenčiamos Obuolinės. Dar tebemiegančius anykštėnus ryto metą prabudino šventės kviesliai, kviesdami apsilankyti amatų ir derliaus mugėje, pasižvalgyti po bendruomenių sukurtą Obelų sodą, pabuvoti rudens darbų pabaigtuvių minėjime ir geriausių rajono ūkininkų apdovanojimų ceremonijoje bei  įvairiose miesto erdvėse vykstančiuose renginiuose.

Vilniaus gatvėje nuo pat ankstyvo ryto prekeiviai dėliojo savo gaminius. Kad prekiaviams ir pirkėjams nebūtų liūdna, ant pakilos prie Angelų muziejaus jiems koncertavo Anykščių KC skyrių meno mėgėjų kolektyvai.  Pasidairę po mugę, šventės svečiai miesto aikštėje galėjo grožėtis ne tik Obuolių sodu, bet aptvaruose esančiomis avytėmis, įspūdingu buliumi bei mamytėmis karvytėmis su vaikučiais veršeliais. Aptvarai įdomiausi buvo mažiesiems anykštėnams, kurie, tiesdami rankutes, vis taikėsi paglostyti gyvulėlius. Aikštelėje puikavosi nauja ūkininkų technika, kiek tolėliau muziejininkai šventės svečius vaišino obuoliene, keptais obuoliais ir autentiška, Aukštaitiškoje sodyboje kepta duona.


2017-09-25. „Dygsnelis po dygsnelio sėkmės link“

Anykštėnės Deimantės profesinis kelias prasidėjo nuo interjero apipavidalintojos ir apskaitininkės profesijų įgijimo, tačiau šios profesijos nesuteikė merginai nei įsidarbinimo galimybių, nei pojūčio, kad tai jos svajonių darbai. Deimantė jautėsi neatradusi savojo pašaukimo. Energijos nestokojanti mergina nesėdėjo vietoje, dirbo įvairius trumpalaikius darbus, bandydama atrasti savąjį darbą.

Noras keistis pačiai ir keisti savo gyvenimą atvedė Deimantę į Utenos teritorinės darbo biržos Anykščių klientų aptarnavimo skyrių. Bendraudama su specialiste mergina prasitarė apie savo pomėgį modeliuoti bei siūti, todėl buvo paskatinta sudalyvauti projekte „Atrask save“.


2017-09-25. Nuo lietaus sukeltų nuostolių kenčiantiems ūkininkams – force majeure pažymos

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, suprasdami ūkininkų situaciją, Žemės ūkio ministerijos prašymu force majeure pažymas stengsis išduoti kuo greičiau.

Ūkininkai, patyrę nuostolių dėl didelio kritulių kiekio ir negalintys vykdyti įsipareigojimų partneriams, gali kreiptis į teritorinius prekybos, pramonės ir amatų rūmus, kurie išduoda  nenugalimos jėgos aplinkybes (force majeure) liudijančias pažymas. 

Rūmai primena, kad force majeure  pažymas nustatyta tvarka išduoda visi pagal veiklos teritorijas veikiantys prekybos, pramonės ir amatų rūmai – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių.

Šios pažymos gali būti šalių panaudotos kaip įrodymas dėl sutartinių įsipareigojimų vykdymo ar civilinės atsakomybės taikymo.2017-09-25. Dėžutės per mažos?

Rugsėjo 28-30 d. Anykščiuose vyks kilni akcija - veterinarijos klinikoje, adresu A. Baranausko a. 16, planuojama nemokamai sterilizuoti 90 beglobių gyvūnų. Gyvūnų sterilizaciją atliks patyrę  veterinarijos klinikos „Fitovela ir Ko“ bei Vokietijos gyvūnų apsaugos organizacijos „TASSO“ veterinarai.

Tačiau Anykščių rajono faunoje vis dar pasitaiko ir nelabai gražių dalykų. Redakcijai telefonu paskambinusi Ramybės mikrorajono gyventoja pranešė apie gyvūnų ekskrementams skirta pilnut pilnutėlę dėžutę. Pranešėjos teigimu, aplink ją pavojinga net vaikščioti, mat maišeliai su turiniu mėtosi bet kur.2017-09-25. Situacija - kontroliuojama

Anykščių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija dėl apsemtų kai kurių ūkininkų laukų kol kas jokių ypatingų veiksmų imtis neplanuoja.

Komisija rajone pripažino tik vieną ekstremalų įvykį , t. y., užfiksavo žemės ūkio (pasėlių) augalų žūtį didesniame nei 10 ha plote. Taip pat nuspręsta kreiptis į Lietuvos Respublikos Vyriausybę dėl su force majeure susijusių teisės aktų pakeitimo.2017-09-25. Nustatytas dar vienas afrikinio kiaulių maro protrūkis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad praėjusią savaitę Janonių kaime (Kavarsko sen., Anykščių r.) nustatytas afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkis kiaulių laikymo vietoje, kur savo reikmėms buvo auginama viena kiaulė.

Tai jau jau 30 AKM atvejis kiaulių laikymo vietoje.2017-09-25. D.Domikaitytė pasipuošė bronzos medaliu

Penktadienį Klaipėdoje startavo 32-asis pasaulio kariškių imtynių čempionatas. Varžybose dėl apdovanojimų grumėsi atletai iš 22 valstybių.

Į uostamiestį atvyko pirmo ryškumo imtynių žvaigždės, tarp kurių nemažai olimpinių žaidynių, pasaulio bei Europos čempionatų nugalėtojų ir prizininkų.

Pirmąją čempionato dieną anykštėnė Danutė Domikaitytė svorio kategorijoje iki 69 kg iškovojo bronzos medalį.
Lemiamoje kovoje ji nugalėjo P.Korėjos atstovę.


2017-09-25. Biatlonininkų pergalės

Riaubičiuose vykstančiame atvirame Baltarusijos biatlono čempionate, anykštėnas Linas Banys 7,5 km nuotolio sprinto rungtyje, aplenkęs net 30 varžovų, tapo šių varžybų nugalėtoju.

Madonoje vykusiame Latvijos biatlono čempionate buvo varžomasi riedslidėmis individualioje distancijoje ir bėgimo-šaudymo rungtyje bendro starto lenktynėse. Troškūnietis Domas Jankauskas šiose varžybose iškovojo sidabro medalį riedslidžių lenktynėse ir bronzos medalį bendro starto lenktynėse. Laima Banaitytė finišavo ketvirta riedslidėmis ir buvo trečia bėgimo šaudymo rungtyje.2017-09-22. Žada sterilizuoti iki 90-ties beglobių

Anykščių rajono savivaldybės administracija praneša, jog šiuo metu gyventojai jau užregistravo daugiau  nei 70 gyvūnėlių.  Nemokama akcija bus vykdoma rugsėjo 28–30 d. veterinarijos klinikoje adresu A. Baranausko a. 16.

Gyvūnų sterilizaciją Anykščiuose vykdys patyrę  veterinarijos klinikos „Fitovela ir Ko“ bei Vokietijos gyvūnų apsaugos organizacijos „TASSO“ veterinarai.


2017-09-22. Utenos regiono atliekų tvarkymo centro direktoriui paskirta kardomoji priemonė – suėmimas

 Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnams atliekant ikiteisminį tyrimą, susijusį su atliekų tvarkymo organizavimu ir vykdymu Utenos regiono atliekų tvarkymo centre (toliau – URATC), teismo nutartimi URATC direktoriui paskirta kardomoji priemonė – suėmimas aštuonioms dienoms. Be to, URATC direktorius trims mėnesiams nušalintas nuo pareigų. Uždarosios akcinės bendrovės direktoriui paskirtos kardomosios priemonės - penkių tūkstančių eurų piniginis užstatas, dokumento paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Kaip įtariama, URATC direktorius, siekdamas turtinės naudos, neteisėtai sudarė palankias sąlygas vienai uždarajai akcinei bendrovei vykdyti eksploatuojamų mechaninio – biologinio apdorojimo įrenginių techninę priežiūrą. STT Panevėžio valdybos pareigūnai turi duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad už palankių sprendimų priėmimą URATC direktoriui buvo „atsilyginta“ darbais ir įranga jo statomame name.URATC direktorius, kuris yra valstybės tarnautojui prilygintas asmuo, įtariamas piktnaudžiavimu tarnyba; uždarosios akcinės bendrovės direktorius ir buvęs šios bendrovės darbuotojas įtariami papirkimu.


2017-09-22. Į prekybą grįžta lito nominalo pašto ženklai

Iš apyvartos išimti ir galioti nustoję lito nominalo pašto ženklai – vėl prekyboje. Šiandien jau suvenyriniais tapusiais pašto ženklais Lietuvos paštas pradėjo prekiauti internetinėje parduotuvėje.

„Šie pašto ženklai – daugiau nei dviejų dešimtmečių Lietuvos istorijos atspindys. Todėl kviečiame visus, besidominčius filatelija ir apskritai mūsų krašto kultūros ir ekonomikos raida, naudotis galimybe ir kaip istorinę vertybę įsigyti iš prekybos jau išimtų pašto ženklų.2017-09-22. Seimo narys Antanas Baura dirba

Rugsėjo 22 dieną, penktadienį, 11 – 16 val. kartu su Seimo nariais Guoda Burokiene, Jonu Jaručiu, Tomu Tomilinu, Antanas Baura  dalyvaus Europos parlamento nario Bronio Ropės biuro Panevėžio rajono savivaldybėje organizuojamoje konferencijoje „Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo“, kur pasisakys regionų vystymo problemų klausimais (Vasario 16-osios g. 27, Panevėžys).

18 val. Seimo narys dalyvaus Anykščių rajono Kurklių Seniūnijos ir kultūros centro organizuojamame Baltų vienybės dienos renginyje „Per amžių tėkmę briskime kartu“, skirtame piliakalnių metams ir artėjančio Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti (Kurklių seniūnijos Buteikių piliakalnio papėdė).2017-09-22. "Sukultas ąsotis“

Rugsėjo 27 d. 18 val. Anykščių kultūros centre Gruzijos Telavio teatras pristato vienos dalies komediją „Sukultas ąsotis“.

Kūrinys yra klasikinis pusiau detektyvas. Spektaklio tema: kokia gali būti visuomenė, kai jai vadovauja sugadintas teisėjas, taip pat ir sugadinta visuomenė.

Gruzijos karaliaus Ereklio II  (1720-1798 m.) valdymo metu, Telavio teatras buvo žinomas kaip Machabela trupė. 1795 m. Vyko „Krtanisi“ mūšis, kuriame dalyvavo taip pat ir Machabela teatro trupė, tame kare visa trupė žuvo. Šiandien Telavio teatrui 255 m. Jis vis dar tęsia savo kūrybinę veiklą.2017-09-22. Trišalėje taryboje nuspręsta didinti MMA iki 400 eurų

 Rugsėjo 21-ąją po aktyvios diskusijos Vyriausybę, darbdavius ir profesines sąjungas vienijanti Trišalė taryba sutarė, kad minimalioji mėnesinė alga (MMA) nuo kitų metų pradžios turėtų didėti 20 eurų – iki 400 eurų.
 
„Šis rezultatas – tai labai geras trišalio dialogo pavyzdys. Vertinu stiprią socialinę partnerystę, kad galime visi kartu sėstis, kalbėtis, derėtis ir siekti visiems priimtinų sprendimų. Socialiniai partneriai, darbdavių, profesinių sąjungų organizacijos argumentuotai teikė savo pozicijas, atsižvelgdami į ekspertų atliktas analizes. Iš esmės būtent dėl šio atviro ir kryptingo socialinio dialogo mes šiandien turime galutinį sprendimą dėl MMA“, – sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.


2017-09-21. UAB „Anrestas“ ieškinys – atmestas ir Lietuvos apeliacinio teismo

Informuojame, kad Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija išnagrinėjo civilinę bylą pagal UAB „Anrestas“ apeliacinį skundą dėl Panevėžio apygardos teismo 2017 m. birželio 8 d. sprendimo civilinėje byloje.

Primename, kad Panevėžio apygardos teismas 2017 m. birželio 8 d. sprendimu UAB „Anrestas“ ieškinį dėl Anykščių rajono Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos pastato rekonstravimo II etapo darbų sutarties nutraukimo pripažinimo neteisėtu ir įpareigojimo tęsti sutarties vykdymą atmetė.


2017-09-21. Kryžius ir žmogus

Rugsėjo 14-oji – Šv. Kryžiaus išaukštinimo diena. Ši šventė N. Elmininkuose švenčiama jau daug metų. Šiemet ji buvo kitokia. Be pagrindinės renginio sumanytojos ir organizatorės, tradicijų puoselėtojos  Elenos Vanagienės.

Labai sunku kalbant apie žmogų ištarti žodį „buvo“. Deja, gyvenimas toks, kad šį žodį tariame dažnai: apie pačius geriausius, apie pačius artimiausius, apie tuos, kuriuos sutikus gyvenimas tampa šviesesnis, skausmas mažesnis, o negandos pasitraukia į šoną. Mes turėjome tokį žmogų. Tai mūsų Elena Vanagienė – aktyvistė ir skaitytoja, giedorė ir kūrėja, tvarkingiausios sodybos šeimininkė, ne kartą apdovanota rajono savivaldybės, seniūnijos, bendruomenės, bibliotekos  padėkos raštais. Ji buvo ir šauniausia Anykščių seniūnijos močiutė...2017-09-21. Po Anykščių regioninio parko piliakalnius

2017-ieji metai paskelbti Piliakalnių metams paminėti. Anykščių regioninio parko direkcija nuoširdžiai palaiko šią gražią iniciatyvą ir 2017 metais nusimatė eilę renginių, skirtų parko piliakalnių sklaidai, skatinant žmones pažinti savo krašto gamtines ir kultūrines vertybes keliaujant.  Pirmoji pažintis su Anykščių regioninio parko piliakalniais vyko jau žiemą,  vasario mėnesį, kuomet suorganizavome 2 pėsčiųjų žygius „Rubikių ežero piliakalniai ir salos“ per užšalusį ežerą, kuriuose sudalyvavo per 70 žygio dalyvių.

Šių metų kovo mėnesį Anykščių regioninio parko direkcija parašė ir laimėjo projektą „Anykščių regioninio parko piliakalnių sklaida skatinant kultūrinį pažintinį turizmą“. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros ministerija bei Kultūros taryba.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
         

            Sprendimas: DPromoLink