ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. lapkričio 23 d. ketvirtadienis - 22:20
NAUJIENOS:

2017-10-03. Mobilusis laiškininkas: atsakymai į aktualiausius Jūsų klausimus

Pašto paslaugų mobilumas Anykščių rajone tampa kasdienybe: gyventojai naudojasi galimybe telefonu išsikviesti laiškininkus į namus, kad neiškeldami iš namų kojos galėtų išsiųsti laišką ar siuntinį, o registruotosios pašto siuntos pristatomos ir pakartotinai, todėl nebereikia kulniuoti į paštą. Žmonės jau įprato, kad mobilieji laiškininkai juos aptarnauja naudodamiesi planšetiniu kompiuteriu. Ateityje mobiliųjų laiškininkų darbo įrankių funkcionalumas tik plėsis, dėl to bus dar patogiau ir greičiau gyventojams suteikti pašto ir kitų papildomų paslaugų.

Aktyvų naudojimąsi mobiliojo laiškininko paslaugomis rodo bendrovės Kontaktų centre fiksuojami gyventojų skambučiai, užsakymai ir klausimai. Todėl gyventojų patogumui pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.


2017-10-03. Konstitucijos egzaminas – jau šiandien!

Minint 25-ąsias Konstitucijos metines konstitucines žinias pasitikrinti norintys Lietuvos piliečiai jau vienuoliktą kartą laikys Teisingumo ministerijos organizuojamą Konstitucijos egzaminą.

Pirmasis etapas vyks beveik visose šalies savivaldybėse, daugiau nei 500 bendrojo lavinimo ir 11 aukštųjų mokyklų, 10 įkalinimo įstaigų bei Seime. Į egzamino klausimus bus galima atsakyti  ir naujienų portale DELFI.

„Džiaugiuosi, kad vis daugiau žmonių prisideda prie šios iniciatyvos, domisi Konstitucija ir puoselėja joje įtvirtintas vertybes! Šių metų egzaminas ypatingas, nes minime ilgiausiai galiojančios Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25-metį. Ši Konstitucija šimtametes konstitucines tradicijas jungia su dabarties reikalavimais,“ –  sako Konstitucinio Teismo ir Konstitucijos egzamino vertinimo komisijos pirmininkas profesorius Dainius Žalimas.


2017-10-03. Permainos

Anykščių rajono administraciją praėjusį penktadienį paliko Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas Alfredas Bulotas. Švietimo skyriaus vedėja Vida Dičiūnaitė pareigas planuoja palikti artimiausiu metu, nes gavo pasiūlymą užimti naujai įsteigtą Tarpinstitucinio koordinatoriaus pareigybę.


2017-10-03. Kviečia siūlyti pretendentus Laisvės premijai gauti

Anykščių rajono savivaldybės internetiniame puslapyje patalpintas raginimas siūlyti pretendentus Laisvės premijai gauti. Pernai šis garbingas apdovanojimas atiteko Prezidentui Valdui Adamkui ir Vytautui Landsbergiui.

Seimo Laisvės premijų komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus Lietuvos Respublikos piliečius iki 2017 m. spalio 31 d. teikti savo pasiūlymus.

Laisvės premija ir „Laisvės“ statulėlė bus iškilmingai įteiktos Laisvės gynėjų dieną – 2018 m. sausio 13-ąją – Seime, Kovo 11-osios Akto salėje.2017-10-03. Čempionų titulas vėl mūsų!

Spalio pirmoji buvo sunki, bet sėkminga diena FSK „Anykščiai“ klubui.
Kaip įprasta, susirinkome Ukmergėje, nusiteikę rimtai kovai su Visagino „Inter-veteranai“. Priešininkai tvirti, gana sėkmingai žengia pirmenybėse. Turnyrinėje lentelėje mus skyrė 4 taškai, šiame sezone nepralaimėjome nė vienerių varžybų. Praėjusiais metais, būtent Visagino futbolininkai iškovojo čempionų titulą, o mes likome antri. Užduotis aiški -  nepralaimėti!


2017-10-02. Policijos pareigūnai minėjo profesinę šventę - Angelų sargų dieną

Šias metais į savo profesinės šventės – Angelų sargų dienos -  minėjimą susirinko gausus būrys Anykščių policijos komisariato pareigūnų bei svečių. Šventės proga net  rajono meras Kęstutis Tubis buvo pasipuošęs policininko uniformą su visomis regalijomis.

Renginį vedęs Kultūros centro režisierius Jonas Buziliauskas pristatė svečius – Seimo narius Antaną Baurą ir Sergejų Jovaišą,  komisariato kapelioną kleboną Pertą Baniulį, Anykščių priešgaisrinės apsaugos viršininką Saulių Slavinską. Prieš prasidedant oficialiems sveikinimams, renginio vedėjas perskaitė  Policijos generalinio komisaro Lino Pernavo sveikinimą Anykščių krašto angelams sargams.


2017-10-02. Traupiečiai šventė Mykolines

Bobų vasaros saulei palepinus ir šiek tiek potvyniui  nuslūgus, traupiečiai džiaugėsi pagaliau  nuėmę derlių ir susirinkę švęsti Mykolines. Spalio 1-osios sekmadienio rytmetį Traupio kultūros namų terasoje  karaliavo jurginai, moliūgai, muzika ir susirinkusiųjų  šypsenos.

Traupio seniūnė Daiva Tolušytė šventės dalyviams papasakojo apie Mykolinių šventės tradicijas, kurios mena Mykolines ne tik kaip  auksinio rudens pradžią, bet ir dvasinės erdvės virsmą. Kvietė nepasiduoti blogiui,  gyventi šviesoje ir meilėje. Iškilmingai buvo pasveikintas mažasis varduvininkas,  S. Obelevičiaus anūkas Mykoliukas. Kad susirinkusieji nenuobodžiautų, seniūnė užminė nelengvų mįslių, kurias menant reikėjo  pasukti galvas, užtat  buvo smagu išsirinkti prizą iš pilno  rudens gėrybių krepšio. Daug azarto sukėlė užduotys, reikalaujančios  atspėti eksponuojamų daržovių svorį. Sunkiausia buvo įvardinti, kiek gi sveria didysis moliūgas. Pasirodo – net 32 kilogramus! Po linksmo spėliojimo vyko azartiškasis rudens gėrybių  aukcionas. Kaip mat buvo parduotos įvairios daržovės, maišas grūdų ir 


2017-10-02. Ir Andrioniškis pasipuošė rudens spalvomis

Gražu, kai žmonės, nepalaužti vargų ir negandų, susirenka draugėn.
Nors ir trumpam, bet vis pabūt kartu...
 
Taip atrodė gražus būrelis andrioniškiečių, ramų ir gražų rudenišką savaitgalį, susirinkęs į Bendruomenės namų salėje vykstančią šventę „Rudens spalvos“. Tai šventė, skirta ne tik mažam, bet ir pagyvenusiam. Beje, nuoširdžiausi sveikinimai pastariesiems su tarptautine Pagyvenusių žmonių diena.

Nuskambėjus rudeniškiems poezijos posmams, renginių organizatorė Daiva Kruopienė pakvietė visus į vietos dramos mėgėjų spektakliuką, sukurtą pagal A.Vienuolio –Žukausko kūrinį „Šipuliai“.


2017-10-02. Ar apie didelį butų kainų šuolį kalbėti kol kas anksti?

Jei vasarą rekordinės standartinių dviejų kambarių butų kainos Anykščiuose siekė 20 – 23 tūkst., tai šiandien skelbimuose jau galima rasti ir tokių, kuriuose dar didesni skaičiai – 29 – 31 tūkst. Eur. Tokiomis kainomis butai mieste buvo pardavinėjami tik prieš dešimtmetį.

Vis dėlto apie didelį kainų šuolį kalbėti kol kas anksti. Nekilnojamojo turto (NT ) agentūros vadovas Kęstutis Vaitiekūnas tvirtina net priešingai - jo teigimu, nuo euro įvedimo butai tik po truputį pigo, o kitų objektų kainos praktiškai nekito.  „Šilelis“ verslininkui uždavė keletą klausimų.2017-10-02. Ko išmokome?

Baigėsi bene didžiausio masto karinės pratybos Anykščių rajone nuo nepriklausomybės pradžios. Bent jau taip jos buvo pristatytos visuomenei.

Dar prieš savaitę mokymų programa per visus įmanomus kanalus ištransliuota rajono gyventojams  
Rugsėjo 26-tą dieną Anykščių rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės Štabo viršininkas majoras Gintautas Ciesiūnas ir Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės Štabo S5 skyriaus viršininkė vyr. ltn. Asta Gruodienė.

Susitikimo metu rajono vadovams svečiai pristatė Rokiškio, Kupiškio ir Anykščių rajonuose vyksiančių ataskaitinių pratybų - „Stiprus aukštaitis 2017“ scenarijų.2017-10-02.

 Sveikinimas Angelų sargų - Policijos dienos proga.


2017-10-02. Anykštėnai – pirmenybių nugalėtojai

Ignalinoje  vykusiose Lietuvos jaunių, jaunučių ir vaikų rudens biatlono pirmenybėse anykštėnai biatlonininkai trijose amžiaus grupėse tapo nugalėtojais. Sportininkai rungtyniavo riedučiais sprinto rungtyje.

Vaikų grupėje, 3 km nuotolyje,  nugalėtoju tapo Mikas Vildžiūnas. Šiam sportininkui tai buvo pirmosios biatlono varžybos. Šeštas šioje grupėje finišavo Titas Raugas. Jaunučių grupėje, 4 km nuotolyje, nugalėjo Lukas Žukauskas, ketvirtas finišavo Lukas Šereika. Jaunių grupėje, 6 km nuotolyje, nugalėtoja tapo Laima Banaitytė.
Jaunuosius sportininkus treniruoja Bronius Vitkūnas.

Nuotrauka iš Lietuvos biatlono federacijos archyvo2017-09-30. Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai – renginys „Mūsų širdys atviros džiaugsmui“

Rugsėjo 28 d. Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje vyko Anykščių rajono socialinių paslaugų centro organizuotas renginys „Mūsų širdys atviros džiaugsmui“, skirtas Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai.

Šventėje dalyvavęs Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis susirinkusiems senjorams linkėjo geros sveikatos ir artimųjų šypsenų, o socialiniams darbuotojams dėkojo už jų rūpestingumą ir kantrybę, Anykščių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Ieva Gražytė ir pavaduotoja Gintarė Noliūtė – drauge linksmai švęsti šią dieną.


2017-09-30.

Sveikinimas Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga.


2017-09-30. Prasidėjo pratybos

Penktadienį prie Anykščių savivaldybės administracijos pastato įvyko nesankcionuotas mitingas, kurio dalyviai reikalavo vyti lauk visą valdžią. Tai pirmas rimtesnis pratybų „Stiprus Aukštaitis 2017” išbandymas specialiosioms tarnyboms.

Gausios policijos pajėgos į incidentą sureagavo per kelias minutes. Pareigūnams išsiaiškinus, kad tarp piketuotojų nebuvo oficialaus organizatoriaus su leidimu rengti protesto akciją ir nesilaikoma būtino 25 metrų atstumo iki pastato, pažeidėjų paprašyta išsisklaidyti.  Protestuotojams nesutikus ir pasipriešinus, aršiausi buvo suimti ir apklausti, o taikesni palydėti iš piketo vietos.2017-09-29. Tarp 40 dalyvių iš 23 rajonų - ir anykštėnų tautodailininkų darbai

Medžio drožyba Lietuvoje turi gilias, niekada nenutrūkusias tradicijas. Nuo senų senovės iš medžio buvo gaminami tiek namų apyvokos ar buities pagražinimui reikalingi daiktai, tiek šventovės puoštos medžiu. XX a. Rokiškio r. gyveno ir kūrė garsiausias dievdirbys Lionginas Šepka (1907–1985). Jo rankose gimė daugybė originalių šventųjų, išskirtinių kryžių, mažų ir didelių paukštelių, lapelių. Jo kūryba buvo pristatyta UNESCO komisijai, kuri 2001 m. Lietuvos kryždirbystę įtraukė į pasaulio nematerialaus paveldo sąrašą.


2017-09-29. Išaugino ir su visais pasidalino

Šis penktadienis 177-niems  A. Baranausko pagrindinės mokyklos pradinukams buvo ypatingas – jie džiaugėsi savo darbo vaisiais.

O viskas prasidėjo dar pavasarį, kuomet mokyklos direktorei Daliai Kugienei kilo idėja mokyklos teritorijoje įkurti daržą, kurį prižiūrėtų pradinių klasių moksleiviai. Buvo padarytos lysvės, kuriuose vaikai sėjo ir sodino įvairias daržoves ir prieskonius. Tad turėdami savo mažą rūpestėlį, vaikai daržoves puoselėjo ir vasarą – laistė ir ravėjo, o po „sunkaus“ darbo aptarinėjo, kieno lysvė gražiausia, kūrė planus, kur ir kam panaudos derlių,  vėliau žaidė ir važinėjosi riedučiais.


2017-09-29. „Turizmo gilės“ atiteko „patiems pačiausiems“

Rugsėjo 28 dienos vakarą restorane „Nykščio namai“ vyko jau antrus metus iš eilės organizuojami apdovanojimai „Turizmo gilės“, skirti Pasaulinei turizmo dienai. Renginio metu dėkota labiausiai Anykščiams 2017-aisiais nusipelniusiems turizmo žmonėms ir turizmo objektams.

 „Ši diena, kuomet bus įvertinti per metus nueiti žingsniai. Galiu drąsiai sakyti, kad mūsų darbai ir pastangos yra matomi, o šiandien mums ne tik gali, bet pavydi ir didžiausi šalies kurortai. Gilė – tai vaisius, kuris užauga kiekvienais metais. Rajonas pirmauja maro liga, tad gilių tikrai nepritrūksime“, - renginio metu nuotaikingai kalbėjo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, sveikindamas visus susirinkusius su Pasauline turizmo diena.2017-09-29. Išsklaidytas rūkas, „tvyrojęs“ virš Mickūnų mototrasos

Ketvirtadienį vykusiame Tarybos posėdyje buvo padėtas taškas bene pusmetį trūkusiame liberalo Luko Pakelčio veiksmų tyrime, kuris buvo pradėtas gavus 23 asmenų pasirašytą skundą. Skunde buvo prašoma išsiaiškinti: Kokiu pagrindu, kodėl ir kaip L. Pakeltis užvaldė visuomenei skirtą objektą? Kokiu pagrindu naudojamas sklypas, kokie mokami mokesčiai ir kas juos moka? Kodėl draudžiama sportuoti tam skirtoje vietoje? Kokiu pagrindu buvo sudaryta nauja sutartis su L. Pakelčiu ir kas ją sudarė? Ar L. Pakeltis, atlikdamas šiuos veiksmus,  naudojosi tarnybine padėtimi, kokius pažeidimus padarė, ir, jei padarė, prašoma imtis priemonių, kad jis būtų nubaustas?  Be to, pareiškėjai prašė visuomenei skirtą objektą – motokroso trasą, esančią Anykščių rajono Mickūnų kaime, sugrąžinti anykštėnams naudotis ir apie tai paskelbti spaudoje.


2017-09-29. Seimo narys Antanas Baura dalyvaus renginiuose

Rugsėjo 29 d., penktadienį, 18 val. Seimo narys Antanas Baura dalyvaus VšĮ Anykščių rajono savivaldybės ligoninės 65-mečio minėjime, kurio metu sveikins ligoninės darbuotojus bei įteiks padėkos raštus. Renginys vyks A. Baranausko a. 2, Anykščiai.

Spalio 1 d., sekmadienį, 13 val. Parlamentaras dalyvaus  respublikiniame dainavimo kolektyvų festivalyje-koncerte „Skrendanti muzikos paukštė“. Festivalis vyks Anykščių r. Leliūnų kultūros centre. Jo metu Seimo narys A. Baura pasveikins renginio dalyvius, bendraus su kultūros bendruomene.


2017-09-28. Panevėžio ir Utenos apskrityse - institucijų dėmesys krovinių pervežėjams

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, jog šiandien ryte jungtinės VMI, Policijos ir Muitinės departamentų, Valstybinės kelių transporto inspekcijos bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnų pajėgos vykdė krovinių gabentojų patikras Panevėžio ir Utenos apskričių keliuose. Jų metu institucijų specialistai ir pareigūnai tikrino, ar kroviniai gabenami laikantis taisyklių, ar krovinių važtaraščiai registruoti VMI Išmaniosios mokesčių administravimo sistemos (i.MAS) i.VAZ posistemėje. 


2017-09-28. AVJU centro vaikai mokėsi saugaus eismo

Prasidėjus naujiems mokslo metams verta prisiminti saugaus elgesio gatvėje ir kelyje taisykles. Svarbu, kad vaikai būtų susipažinę su saugaus eismo pagrindais ir gatvėse elgtųsi atsargiai. Tuo tikslu, Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro vaikai, kartu su Anykščių rajono policijos skyriaus, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūne Rūta Avižaite,  lankėsi Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Saugaus eismo klasėje. Užsiėmimo metu bendruomenės pareigūnės Daiva Masalskienė ir Agnė Steponavičienė priminė vaikams dėl ko keliuose vyksta nelaimės ir kaip reikia saugiai elgtis kelyje, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų, kam reikalingi atšvaitai ir saugos diržai. 


2017-09-28. Literatūrinį festivalį tęsia Ievą Simonaitytę pristatanti Virginija Kochanskytė

 Spalio 4-ąją, trečiadienį, 17 val. 30 min. Muziejus tęsia šių jubiliejinių metų literatūrinį festivalį „Rašytojų balsai iš A. Vienuolio verandos: klasika ir modernumas“ ir lietuvių literatūros klasikos gerbėjus kviečia į popietę Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje.

„Ak, buvo visko...“ – šia dedikaciją rašytojai Ievai Simonaitytei anykštėnams pristatys jos autorė, režisierė ir atlikėja aktorė Virginija Kochanskytė.


2017-09-27. Vėl varžosi „Auksiniai protai“

Antradienį prasidėjo antrasis - rudens „Auksinių protų" turnyras. Pirmąjį antrojo turnyro žaidimą Anykščiuose laimėjo dvi komandos - liberalų „Nikė" ir svėdasiškių „Varpas", surinkusios po 54 taškus. Komanda „Vienaskaita" nuo lyderių atsiliko tik dviem taškais.

Po dviejų žaidimų „Nikė" turi 135 taškus ir Lietuvoje užima 35-ąją vietą, „Varpas", surinkęs 128 taškus, Lietuvos „Auksinių protų“ reitingo lentelėje užima 58-tą vietą.2017-09-27. „Menkesnis derlius gamybos apimčių nepaveikė – „Anykščių vynas“ supirko daugiau uogų

„Anykščių vyno“ gamybos meistrai vasarą orus stebėjo įdėmiai kaip ir šalies ūkininkai. Vasaros ir rudens derlius turi didelę įtaką tik natūralias žaliavas, vaisius ir uogas, superkančios gamyklos planams. Vis dėlto, nors vasarą orai nelepino sodininkų, tačiau „Anykščių vynui“ pavyko supirkti netgi daugiau uogų negu pernai. Gamykla šiemet ypač padidino braškių supirkimą, kad naujas „Vorutos“ vynų šeimos narys, pusiau saldus braškių vynas, rinkoje užimtų dar tvirtesnes pozicijas.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
         

            Sprendimas: DPromoLink