ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. lapkričio 23 d. ketvirtadienis - 22:22
NAUJIENOS:

2017-10-09. Pasiūlykime pasiskiepyti nuo gripo nėščiosioms ir planuojančioms nėštumą moterims

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Anykščių skyriaus specialistai primena, kad artėjant šaltajam metų sezonui didėja tikimybė susirgti infekcinėmis kvėpavimo takų ligomis, todėl reikėtų nepamiršti pasiskiepyti gripo vakcina. Skiepai – pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų: pneumonijos, bronchito, ausų uždegimo, sinusito, lėtinių ligų paūmėjimo ir kitų. Išvengti sąlyčio su gripu užsikrėtusiais žmonėmis labai sunku, kadangi žmonės gali pradėti platinti infekciją maždaug dieną prieš pasireiškiant simptomams. Nuo 2007-2008 metų gripo sezono Lietuvoje visi rizikos grupėms priklausantys asmenys turi galimybę pasiskiepyti nuo sezoninio gripo nemokamai. Už vakciną sumokama valstybės lėšomis. 2017-2018 metų gripo sezonas Lietuvoje prasidėjo 40-ąją metų savaitę ir truks iki 20-osios kitų metų savaitės.


2017-10-09. Sveikatos apsaugos ministras nieko paguodžiančio nepasakė

Praėjusį penktadienį Anykščiuose lankėsi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.  Rajono mero Kęstučio Tubio darbotvarkėje buvo skelbiama, kad ministras į Anykščius atvyks 15 val.,  Seimo nario Antano Bauros darbotvarkėje ministro atvykimas buvo skelbiamas 16 val. Tačiau pats sveikatos apsaugos ministras A. Veryga Anykščiuose pasirodė gerokai po 16 val., o Anykščių ligoninę pasiekė tik apie pusę penkių. Atsiprašęs ligoninės personalo, pralaukusio jo bene pusantros valandos, A. Veryga suskubo prašnekti apie tai, kad Anykščiuose jau ne pirmą kartą, kad jie su žmona abu medikai ir kad jam nesvetimos medicinos įstaigų problemos.


2017-10-09. Svetimuose plotuose sumedžioto elnio išsigabenti nepavyko

Anykščių rajono medžiotojų klubo ,,Elnias” medžiotojai spalio 5 d. apie 23 val. baigę medžioklę nutarė dar pasižvalgyti po savo medžioklės plotus, kadangi retsykiais tai šūvį neaiškų išgirsta, tai keistu maršrutu pravažiavusio nežinomo automobilio vėžes suranda. Šį sykį termovizoriumi apžiūrinėdami lauką netoli ribos su kaimyniniu Kupiškio rajono Navikų medžiotojų klubu pastebėjo tris asmenis kažką tempiančius link minėto klubo ribos. Medžiotojai nedelsdami automobiliu pasuko link jų. Pamatę atvažiuojančio automobilio šviesas, palikusi nušautą tauriojo elnio patiną, trijulė dar bandė bėgti, tačiau netoliese stovėjo ir jų automobilis, prie kurio medžiotojai suskubo pirmi. Bėgliai suprato, kad slėptis beprasmiška ir grįžo prie automobilio. Medžiotojai pažino kolegas iš kaimyninio Navikų klubo. Suprasdami, kokia gresia atsakomybė už svetimuose medžioklės plotuose neteisėtai sumedžiotą tauriojo elnio patiną, kaimynai siūlė tartis, tačiau medžioklės plotų šeimininkai pasielgė principingai – apie pažeidimą pranešė pagalbos telefonu 112.


2017-10-09. Ar žinai, kad...? Žvilgsnis į Lietuvos pašto veiklos įdomybes

Šiandien, spalio 9-ąją, yra minima Pasaulinė pašto diena. Ta proga Lietuvos paštas dalinasi faktais apie savo veiklos įdomybes ir pasiekimus.

•    Kas sekundę per Lietuvos paštą yra išsiunčiama ir pristatoma po 5 siuntas, t. y. laiškus,  siuntinius, spaudos leidinius, teismo šaukimus, reklamines skrajutes ir kt.

•    Per metus iš užsienio gaunamų siuntų ir siuntinių bendras svoris viršija net 1 000 tonų.

Tai prilygsta 7 mėlynųjų banginių arba 143 afrikinių dramblių svoriui!

•    Per metus pristatant pašto siuntas nuvažiuojama apie 6 mln. kilometrų. Tai – atstumas, artimas 8 kelionėms į mėnulį ir atgal.2017-10-09. Reformacijos šventė Bibliotekoje

Pripažindamas Reformacijos įtaką ir svarbą Lietuvos valstybingumui, kultūrai ir kalbai, Lietuvos Respublikos Seimas 2017 metus paskelbė Reformacijos metais. Reformacijos 500 metų jubiliejus šiemet švenčiamas įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

Peržvelgus Reformacijos 500-ųjų metų minėjimo renginių kalendorių  matyti, kad šiais metais visoje Lietuvoje jau įvyko apie 100 renginių (konferencijų, paskaitų, disputų, koncertų, parodų), skirtų Reformacijos sąjūdžiui paminėti, o dar apie dvidešimt bus organizuojama iki metų pabaigos. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka ir Anykščių krikščionių evangelikų bažnyčia taip pat nusprendė pažymėti šį svarbų įvykį mūsų mieste ir Reformacijos 500-ųjų metų jubiliejaus proga spalio 5 d. bibliotekoje surengė Reformacijos šventę. Pranešimą „Reformacija ir šiandiena“ skaitė humanitarinių mokslų daktaras istorikas Deimantas Karvelis. Jis atskleidė, kad Reformacija buvo kažkas labai galingo visam tuometiniam pasauliui, o ypač Europai. Lektorius pažymėjo, jog Reformacijos judėjimas tikintiesiems sugrąžino Šventąjį Raštą.


2017-10-09. Ar Anykščių urėdija išliks?

2018 m. sausį, užbaigus visų miškų urėdijų prijungimą prie VĮ Valstybinio miškotvarkos instituto ir suformavus naują valstybės valdomą įmonę Valstybinių miškų urėdiją, prasidės kitas šios institucinės pertvarkos etapas. Numatyta, kad šalyje vietoj dabar veikiančių 42-jų filialų liks  26.

Anykščių miškų urėdija pagal planą turėtų išlikti ir priglausti kolegas iš Utenos rajono.2017-10-09. Anykščiuose pradedamas šildymo sezonas

Anykščių r. savivaldybė informuoja, kad nuo šiandien Anykščiuose pradedamas šildymo sezonas. Įsakymą, dėl šildymo sezono pradžios praėjusį ketvirtadienį pasirašė Anykščių savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka.


2017-10-09. „Atvira savivalda“: vienam tikslui – Anykščių rajono moksleiviai ir savivaldos atstovai

Spalio 10-ąją, minint Vietos savivaldos dieną, Anykščių rajono savivaldybė jau trečius metus iš eilės organizuoja atvirų durų dieną. Jos metu vyresniųjų klasių Anykščių rajono moksleiviai kviečiami tapti Anykščių rajono vadovais ir Anykščių rajono savivaldybės administracijos specialistais: susipažinti su atskirų skyrių darbo specifika, išsiaiškinti, kaip kiekvienas iš šių skyrių prisideda prie projektų, susijusių su jaunimu Anykščių rajone, įgyvendinimo.


2017-10-09. Vykdoma programa „PAGALBA MAISTO PRODUKTAIS“

Informuojame, kad Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija koordinuoja programą „Pagalba maisto produktais“.
Anykščių miesto ir Anykščių seniūnijos gyventojams maisto paketai bus išduodami
š. m. spalio mėn. 11; 12; 13 d. nuo 9.00 iki 14.00 val.
adresu: Vilties g. 24, Anykščiai.

Informacija teikiama Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos
Anykščių skyriaus telefonais: 8 381 5 34 63; 8 610 39 314


2017-10-06. „Verslo žiburiai“ vėl „nušvis“ Anykščiuose

Anykščių verslo informacinis centras skelbia konkursą gauti apdovanojimus, kurie bus teikiami Anykščių kultūros centre kasmetinėje „Verslo žiburiai“ šventėje š. m. lapkričio 17 d. 18 val.

Iki lapkričio 1 dienos laukiame kandidatų pasiūlymų šioms nominacijoms:

1. „Už sėkmingą socialinę ir ekonominę integraciją"
2. „Už sėkmingą verslo pradžią“
3. „Versli moteris“
4. „Sėkmingas projektas rajone“
5. „Nauji sprendimai“2017-10-06. Keičiasi festivalio "Pakeleivingi 2017" atidarymo diena


Festivalio "Pakeleivingi 2017" atidarymas vyks spalio 13 dieną, kadangi spalio 12 dieną turėjęs vykti spektaklis "Baltaragio malūnas" atšaukiamas dėl aktoriaus traumos.


2017-10-06. Atvyksta sveikatos apsaugos ministras


Šiandien Anykščiuose lankysis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Planuose - Anykščių rajono savivaldybės ligoninės vizitacija.  

Dar prieš mėnesį Sveikatos apsaugos ministerijos  vadovybė kreipėsi į šalies savivaldybes, kurių įsteigtos gydymo įstaigos nepakėlė gydytojams atlyginimų. Viena iš tokių buvo – ir Anykščių rajono savivaldybės ligoninė.2017-10-05. „Metų mokytoja“ - Dangira Nefienė

Ketvirtadienio popietę rajono pedagogai rinkosi į Kultūros centro salę minėti  savo profesinės šventės. Pedagogus pirmiausiai pasveikino renginio vedantysis Romas Kutka, linkėdamas didesnių atlyginimų ir mažiau mokinių klasėse. Nesulaukęs aplodismentų ir didesnio pedagogų palaikymo, pakvietė į sceną vokalistą Krisą Rubensą su grupe, kuris Kultūros centro erdvę pripildė prancūziškos muzikos, tarsi perkeldamas visu į meilės miestą Paryžių.


2017-10-05. Kviečia dalyvauti popietėje „Susiburkime Algirdo Juliaus Greimo vaikystės namuose“

Visus maloniai kviečiame 2017 m. spalio 7 d., šeštadienį, nuo 13 val.  dalyvauti popietėje „ Susiburkime Algirdo Juliaus Greimo vaikystės namuose“, skirtoje pasaulinio garso mokslininko, semiotiko, kalbotyrininko, lietuvių mitologijos tyrinėtojo, eseisto profesoriaus Algirdo Juliaus Greimo 100-osioms gimimo metinėms.

Sambūrio vieta: Anykščių rajono Svėdasų seniūnijos Kunigiškių I kaimas, Svėdasų krašto (Vaižganto) muziejus


2017-10-05. Beglobiai gyvūnai sau naujų šeimininkų ieško pažinčių programėleje „Tinder“

Beglobių gyvūnų organizacijos „Lesė“ augintiniai savo naujų šeimininkų ieško visame pasaulyje populiarioje pažinčių programėlėje „Tinder“. Vieniši žmonės ieškodami antrųjų pusių šioje programėlėje gali atrasti ir vienišų gyvūnų profilių, kurie mielai sutiktų tapti tų žmonių augintiniais. Suvesti vienišus žmones ir beglobius gyvūnus pažinčių programėlės pagalba, būtent tokia mintis kilo šios idėjos autoriui, komunikacijos specialistui Tomui Petrylai, kuris kartu su gyvūnų globos organizacija „Lesė“ nusprendė įgyvendinti šią idėją. Šia iniciatyva siekiama ne tik programėlės pagalba surasti naujus šeimininkus beglobiams gyvūnams, bet ir atkreipti visos visuomenės dėmesį į beglobių gyvūnų problemą Lietuvoje.


2017-10-05. Paskui vaikystės svajonę arba apie mano pirmąją MOKYTOJĄ

Kur tu būtum buvęs ar kas dabar esi, labai dažnai nori dar ir dar kartą praeiti  takeliu, kuriuo kadaise lakstei basas, baidydamas viską, kas pasitaikydavo kelyje. O dabar  šį takelį jau baigia užgožti ryto rasomis raudančios takažolės, kviečiančios atsisėsti ant saulės įšildyto namų priešslenksčio akmens. Jei jis dar yra, ilgai sėdėtumei,  klaidžiodamas seniai prabėgusių metų labirintais.

„Kelkis, dukryt, jau laikas“, – girdžiu mamos balsą. Mama aprengia baltais ir rudais langučiais išmarginta linine sunkele, pati rišasi baltą skarelę, ima mane už rankos ir abi išeinam. Einam pirmųjų saulės spindulių sušildytu smėlėtu ir kaimiškų vežėčių išvažinėtu kaimo keliuku. Einam į mokyklą, Užunevėžio, kaimo žmonių Baltąja Gulbe vadinama.

Tokią prisimenu  savo pirmą dieną mokykloje, kuri  pradėjo naują mano gyvenimo etapą. Tai buvo 1946 m. rugsėjo pirmoji. Mokyklos kieme jau buvo daug vaikų ir juos atlydėjusių. Nuaidėjus skambučiui, suėjome į labai didelį koridorių, iš kurio durys vedė į dvi klases. Mane su keliais vaikais pašaukė  labai graži, su akinukais mokytoja. Tai ir buvo mano pirmoji mokytoja Julija Vepštienė, tais metais atvažiavusi gyventi į mūsų kaimą.


2017-10-05.

Sveikinimas Tarptautinės mokytojų dienos proga.


2017-10-04. Rudens šventė Viešintose – graži dovana Lietuvos šimtmečiui

Viešintose gražia tradicija tampa jau trečius metus miestelio bendruomenės rengiamas Šv. Arkangelo Mykolo kermošius. Šiemet šiai puikiai šventei prasmės suteikė valstybę sukūrusių ir apgynusių Lietuvos savanorių ir kultūros saugotojų knygnešių pagerbimas.

Spalio 1 dieną į Viešintas rinkosi bendruomenės nariai ir svečiai. Šventė prasidėjo bažnyčios šventoriuje. Čia buvo atidengtos atminimo lentos iš Viešintų krašto kilusiems Vyties Kryžiaus kavalieriams, 1918–1919 metų savanoriams ir knygnešiams. Renginyje dalyvavo šių Lietuvai nusipelniusių žmonių šeimos, žymūs žemiečiai, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Utenos apygardos ir Šaulių sąjungos nariai, gausi miestelio bendruomenė.


2017-10-04. Spalio 4-oji – ypatinga diena visiems, kuriems rūpi gyvūnai

Visame pasaulyje spalio 4 –ąją minima Pasaulinė gyvūnijos ir švento Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, diena. Šia diena stengiamasi dar kartą priminti pasaulio visuomenei, kad gyvūnai yra šalia ir jie laukia žmonių meilės bei globos.

Pasaulinė gyvūnų diena švenčiama įvairiose šalyse, nepriklausomai nuo tautybės, religijos, tikėjimo ar politinių nuostatų. Šios dienos minėjimas suvienija ir sutelkia žmonių pajėgas siekiui, kad pasaulis taptų geresne vieta visiems gyvūnams. Didindami sąmoningumą ir šviesdami žmones, mes galime sukurti pasaulį, kuriame gyvūnai bus laikomi neatsiejama pasaulio bendruomenės dalimi, bus pripažįstami jaučiančiomis būtybėmis, visapusiškai atsižvelgiama į jų gerovę.


2017-10-04. Paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija

Dėl itin gausaus lietaus šalies ūkininkams patyrus milijoninius nuostolius, šiandien Vyriausybė pritarė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos skelbimui. Ekstremaliosios situacijos operacijų vadovu paskirtas žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

„Rugpjūčio pabaigoje – rugsėjo pradžioje daugelyje Lietuvos rajonų daugiametė kritulių norma viršyta 4 ir daugiau kartų. Tokios kritinės padėties žemės ūkyje nebuvo 40 metų. Apsemta daugiau kaip 140 tūkst. ha įvairių pasėlių, kai kuriuose rajonuose nenuimta iki 50 proc. derliaus.  Žemdirbiai neturėjo galimybės apsidrausti nuo tokios rizikos, nes nuo to tiesiog niekas nedraudžia. Ėmėmės priemonių, kad būtų palengvinti įsipareigojimai Nacionalinei mokėjimų agentūrai, Ekoagros, kalbamės su bankais, grūdų supirkėjais, tačiau nemažai ūkių yra labai sudėtingoje situacijoje, todėl valstybės lygio ekstremalios situacijos paskelbimas suteiks daugiau galimybių siekiant patirtų nuostolių kompensavimo“, – teigia žemės ūkio ministras Bronius Markauskas


2017-10-04. Puiki naujiena miestų ir kaimų bibliotekoms – VIPT projektui skirta 10 000 000 eurų

Projekto „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“ pristatymas

Europos Sąjungos skaitmeninėje darbotvarkėje teigiama, kad iki 2020 m. gerokai padaugės naujų darbo vietų, kuriose reikės informacinių ir ryšių technologijų įgūdžių. Šia darbotvarke siekiama ne tik to, kad visi gyventojai naudotųsi internetu, bet ir kad orientuotųsi skaitmeniniame pasaulyje. Lietuvos Respublikos skaitmeninėje darbotvarkėje numatyta ugdyti gyventojų gebėjimus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir didinti jų informuotumą apie naujas technologijas ir elektronines paslaugas, vykdant edukacinius ir naujų technologijų, elektroninių paslaugų sklaidos projektus viešosiose bibliotekose.2017-10-03. Leliūnuose sklandė „Skrendanti muzikos paukštė“

Per dvylika metų iš  mažos muzikos „bangos“ dabar Leliūnuose „liūliuoja“  jau didžiulė muzikos jūra, savo muzikinėmis bangomis nuvilnijanti bene per visą Lietuvą. Praėjusį sekmadienį Leliūnuose vykusiame respublikiniame vokalinių ir romansinio dainavimo kolektyvų festivalyje- konkurse „Skrendanti muzikos paukštė“ dalyvavo net 15 kolektyvų iš Ukmergės, Utenos, Panevėžio, Kėdainių, Rokiškio, Biržų, Vilkaviškio ir Anykščių rajonų.  Juos vertino kompetentinga komisija: Regina Stumburienė, Dijana Petrokaitė, Kęstutis Grigaliūnas ir Nerijus Petrokas.   


2017-10-03. Bendrystė ir kalbose, ir dainose

„Lietuva, koks širdžiai mielas žodis. Lietuva, kiek meilės mes į jį sudedame. Gyvename toje žemėje, kuri pagimdė daug didžiavyrių“, - tokias žodžiais savo viešnagę Kurkliuose pradėjo lietuvių liaudies folkloro dainininkė, pagarsėjusi tradicinėmis liaudies dainomis ir moderniomis liaudies dainų aranžuotėmis, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, etnologė Veronika Povilionienė. Kultūros centro  folkloro  ansamblis „Valaukis“  (vad. Regina Stumburienė) į tokius šiltus liaudies dainų atlikėjos žodžius atsakė atlikdamas A. Baranausko „Anykščių šilelis“.  Dainininkę paantrino, kad su Baranausku ją sieja artimi ryšiai, nes visi giminės, seneliai ir proseneliai yra kilę iš Punsko valsčiaus.

Susirinkusius pasveikino Kavarsko klebonas dr. Nerijus Vyšniauskas, visiems linkėdamas bendrystės, linkėdamas puoselėti ir branginti tautos papročius bei nenuvertinti savęs.


2017-10-03. Norvegijos Os vyrų choras po 11 metų vėl Anykščiuose!

Buvusio Os miesto mero Arnfinno Nergardo ir buvusio Anykščių rajono mero Sauliaus Nefo nuoširdus rankų paspaudimas įvyko 1996 m. Tuomet ir  prasidėjo Os ir Anykščių miestelių draugystė, kuri tęsiasi jau 21 metus. Os buvusio mero Arnfinn Nergard vizitus ir bendradarbiavimus per daugelį metų būtų sudėtinga suskaičiuoti. Jis teigia, kad pusę savo širdies seniai paskyrė Anykščiams ir mūsų krašto žmonėms. Jis taip ir yra pasakęs: ,,Pusė mano širdies priklauso Norvegijai, o kita pusė – Anykščiams“.


2017-10-03. Spūstis mieste – jau ne naujiena

Šiandien kurį laiką anykštėnai turėjo galimybę pasijausti,  tarsi atsidūrę didmiestyje. A. Vienuolio gatvėje nutįso vos ne kilometrinė automobilių eilė. Redakcija sulaukė skambučio, kurio autorius teiravosi, kas nutiko apie aštuntą valandą ryto, kad užsikimšo miesto gatvės. Deja, taip nutinka jau ne pirmą kartą, o dažniausiai -  tai dėl sunkiajam transportui sunkiai įveikiamų susiaurinimų šalia miesto autobusų stoties.  Šiandien mašinos išsivažinėjo maždaug per pusvalandį laiko.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
         

            Sprendimas: DPromoLink