ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. rugsėjo 24 d. sekmadienis - 13:26
NAUJIENOS:

2017-08-07. Sodo projekto vizijos

Projekto „BENDRABŪVIS rašytojos Bronės Buivydaitės sode“, kurį remia Lietuvos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba, kūrybinė komanda žingsnis po žingsnio artėja link tikslo –sodo erdvės atnaujinimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams.

Rugpjūčio 4 –ąją rašytojos Bronės Buivydaitės sode vykusiose architektūrinėse dirbtuvėse dalyvavo A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus darbuotojai, grupelė iniciatyvių anykštėnų ir netgi kūrybinė komanda iš Utenos miesto. Ketvirtosiose dirbtuvėse architektas Kostas Biliūnas pristatė atnaujinto sodo erdvės vaizdinę išraišką.


2017-08-07. Pasaulio jaunimo imtynių čempionate – Anykščių KKSC auklėtinės staigmena

Tamperėje (Suomija) vykstančiame pasaulio jaunimo (iki 20 m.) imtynių čempionate staigmeną pateikė Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos mokinė Greta Čeponytė.

Aštuoniolikmetė pirmoje svorio kategorijos iki 72 kilogramų kovoje ant menčių paguldė 2014 metų jaunių olimpinių žaidynių vicečempionę Tugbą Kilic iš Turkijos. Ketvirtfinalyje tokio rango varžybų debiutantė nusileido kanadietei Dejah Anelai Slater.2017-08-04. Kūrybinės dirbtuvės vaikams: Kalnai ir piliakalniai

Rugpjūčio 1 d. įvyko paskutinis vasaros kūrybinių-edukacinių veiklų užsiėmimas vaikams. Tai buvo neseniai įvykusių garsinių skaitymų iš A. Vienuolio knygos „Padavimai ir legendos“ tęsinys.

Įkvėpti pasakojimų apie Kalitos kalną ir Vorutos piliakalnį, ant kurio stūksojo bajoro Nykščio rūmai, šį kartą vaikai buvo pakviesti sukurti ir pavaizduoti savo kalno ar piliakalnio istoriją.

Taip jau sutapo, kad pirmame užsiėmime dominavo berniukai ir jų įgarsinti žodžiai apčiuopiamą pavidalą įgavo mergaičių rankose šių kūrybinių dirbtuvių metu.


2017-08-04. Susitikimas su aktoriumi Vladu Bagdonu

Aktorius Vladas Bagdonas kviečia į susitikimą.
Rugpjūčio 19 dieną, 14 val. Anykščių kultūros centro didžiojoje salėje svečiuosis Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, teatro ir kino aktorius Vladas Bagdonas. Maestro skaitys ištraukas iš spektaklių, apžvelgs vaidmenis iš kino filmų, atsakys į renginio moderatorės, teatro kritikės Rūtos Oginskaitės bei žiūrovų klausimus ir… kaip gi be dainų – kvies pasiklausyti naujausių kūrinių iš pavasarį išleistos kompaktinės plokštelės „Liekantiems būti“.


2017-08-04. Darbo biržos atmintinė negarantuoja nemokamo gydymo

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) Gyventojų aptarnavimo skyrius vis dar sulaukia priekaištų iš gydymo įstaigų ir gyventojų, kodėl neužskaitomas privalomasis sveikatos draudimas (PSD), jei asmuo turi Darbo biržos išduotą bedarbio pažymėjimą, kuris yra ne kas kita, kaip Darbo ieškančio asmens atmintinė. Kad joje nurodytos tik  darbo ieškančio asmens teisės, pareigos ir atsakomybė, o tokios atmintinės išduodamos ir bedarbio statusą gavusiems asmenims, ir visiems kitiems, užsiregistravusiems Darbo biržoje, bet tokio statuso negavusiems (užimtiems, pensinio amžiaus, nedarbingiems ar besimokantiems, praradusiems bedarbio statusą asmenims), neįsigilinama.


2017-08-04. Atsiimant iš kurjerių siuntas nebereikės ieškoti grynųjų

Beveik pusė perkančiųjų internetu už įsigytus pirkinius yra linkę atsiskaityti prekių pristatymo metu. Nuo šiol LP EXPRESS kurjerių pristatomų siuntų gavėjai už pirkinius gali atsiskaityti ne tik grynaisiais, bet ir mokėjimo kortelėmis.

„Kurjerių rinka yra labai dinamiška ir drauge su populiarėjančia elektronine prekyba sparčiai auga, todėl nuolatos ieškome geriausių sprendimų, kuriuos galėtume pasiūlyti savo klientams. Atsižvelgę į besikeičiančius žmonių poreikius ir lūkesčius, tobuliname teikiamas paslaugas – klientams leidžiame pasirinkti ne tik patogiausią siuntos pristatymo būdą, bet ir suteikiame didesnę pasirinkimo laisvę, kaip atsiskaityti už įsigytą pirkinį“, – teigia LP EXPRESS kurjerių veiklą vykdančios Lietuvos pašto patronuojamosios įmonės „Baltic Post“ vadovas Juozas Buitkus.


2017-08-04. Kaip tinkamai išsirinkti mokyklinę kuprinę?

Artėjant mokslo metams laikas pasirūpinti mokykline kuprine, nes mokyklinė kuprinė - vienas svarbiausių moksleiviui skirtų pirkinių. Tačiau išsirinkti tinkamą gaminį nelengva, nes moksleiviai nori išskirtinių, stilingų kuprinių. Renkantis kuprinę reikėtų atsižvelgti ne tik į vaiko norus ar madą, bet ir į sveikatos bei saugumo reikalavimus.

Lietuvos higienos normoje HN 41:2016 ,,Mokyklinės kuprinės. Bendrieji ir specialieji sveikatos saugos reikalavimai“ (toliau – higienos norma), nustatomi pagrindiniai mokyklinių kuprinių sveikatos saugos reikalavimai. Šios higienos normos reikalavimai privalomi visiems juridiniams ir fiziniams asmenims, kitoms organizacijoms bei jų padaliniams, gaminantiems, tiekiantiems rinkai mokyklines kuprines ir vykdantiems jų rinkos priežiūrą.


2017-08-04. Elmės šešiakamienis ąžuolas - 2017 metų Lietuvos medžio rinkimų antrajame etape

2017 metų Lietuvos medžio atrankos konkurso vertinimo komisija paskelbė 12 medžių, kurie varžysis antrajame etape. Dauguma jų – ąžuolai. Vienas iš jų – Elmės šešiakamienis ąžuolas, augantis Anykščių regioninio parko teritorijoje, Anykščių miškų urėdijos Pavarių girininkijoje.


2017-08-04. Klaidas daro ir patyrę medžiotojai

Medžiotojai, medžiojantys ne pirmus ir ne vienerius metus, taip pat padaro pažeidimų dėl kurių neretai nukenčia ir piniginė.

Anykščių r. agentūra 2017 m. gegužės-birželio mėnesiais atliko Ignalinos ir Utenos medžiotojų klubų, būrelių bei medžioklės plotų vienetų patikrinimus. Atlikus 5 planinius patikrinimus buvo nustatytas 41 Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pažeidimas.


2017-08-03. Kakės Makės gerbėjams – išskirtinė drabužių kolekcija

Viena moderniausių trikotažo produkcijos gamybos įmonių Vidurio ir Rytų Europoje „Utenos trikotažas“ populiaraus lietuviško prekės ženklo gerbėjams pristato spalvingą „Kakės Makės“ drabužių kolekciją – sau patinkančią aprangą galės išsirinkti ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai.

Šalies gyventojams pristatoma 30 skirtingų drabužių iš ekologiškos medvilnės. Tai drabužėliai vaikams ir suaugusiems: vaikiškos suknelės, džemperiai, kelnės, tamprės, kombinezonas, skarelės, kepurės, pižamos, naktiniai marškiniai, apatinės kelnaitės, šortukai, taip pat naktiniai marškiniai mamoms ir pižamos tėčiams. Vaikams skirti drabužiai pritaikyti vaikams nuo maždaug 18 mėn. iki 10 metų.


2017-08-03. Didžioji festivalio „Purpurinis vakaras“ staigmena - neįtikėtini duetai

„Manęs dažnai prašo padainuoti Alvydo Jegelevičiaus dainą „Baltas lino gyvenimas“. Bet aš nedainuoju jos vienas, nes tai – dviejų daina“, - sako legendinis aktorius ir iki skausmo pažįstamos dainos atlikėjas Vladas Bagdonas. Rugpjūčio 19 dieną, Anykščiuose, Dainuvos slėnyje Vladas į sceną išeis ne vienas. „Galiu šią dainą dainuoti ir dainuoti, tokia ji man graži“, - sako jo scenos partnerė, ne mažesnėmis legendomis apipinta ir scenoje dabar itin retai pasirodanti aktorė Kristina Kazlauskaitė. Jubiliejinį festivalį vainikuosiančiame vakare pasirodys ir daugiau netikėtų muzikinių porų.


2017-08-02. VMI gyventojams grąžino beveik 90 mln. eurų permokos

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad gyventojams, kurie laiku, iki gegužės 2 dienos pateikė teisingai užpildytas pajamų deklaracijas, pervedė visą Gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) permoką. Iš viso šiais metais 730 tūkstančių gyventojų jau sulaukė beveik 90 mln. eurų permokos ir tai yra 17,5 mln. eurų daugiau nei praėjusiais metais.

Utenos apskrityje šiais metais 27 tūkst. gyventojų grąžinta 2,9 mln. eurų permokos, iš kurių daugiausiai (beveik trečdalis) grąžinta Utenos rajone. Palyginimui, šiemet apskrityje grąžinta 0,5 mln. eurų permokų daugiau nei pernai.2017-08-02. Televizijos žvaigždės vasaros turo metu aplankė Anykščius

Šiltasis metų laikas įžengė į trečiąjį mėnesį, o nuo įsibėgėjusios vasaros neatsilieka ir „Teleloto“ vasaros turas. Visai neseniai jo stotele tapo ir gražus Lietuvos miestas Anykščiai.


2017-08-02. Anykščių rajono bendruomenių sambūris 2017

  Rugpjūčio 5 d. 14.00 val. Šlavėnuose vyks Anykščių bendruomenių sambūris.


2017-08-02. Dizaino dirbtuvės B. Buivydaitės sodelyje

Liepos 28 –osios pavakare rašytojos Bronės Buivydaitės memorialinio muziejaus sode šurmuliavo projekto „BENDRABŪVIS rašytojos Bronės Buivydaitės sode“ dizaino dirbtuvės.

Jose dalyvavo A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus bendruomenės nariai, anykštėnai, kuriems rūpi šios erdvės pritaikymas aktualiems bendruomenės poreikiams. Susitikimas buvo skirtas ankstesnėse dirbtuvėse išryškintų tikslinių grupių: šeimų su mažais vaikais, jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikų ir regėjimo negalią turinčių žmonių poreikių, kuriuos gali spręsti sodo erdvė, aptarimui. Renginio eigą moderavo projekto vadovė Kristina Jakubauskaitė-Veršelienė.  Susirinkusiems pirmines sodo dizaino idėjas pristatė savanoriškai projekte dalyvaujanti menų terapijos specialistė Justina Raugevičienė. Paskaitos metu ji analizavo skirtingų amžiaus grupių vaikų raidos eigą ir poreikių skalę. Anot Justinos, kuriama sodo aplinka turi būtų įvairiapusiška, informatyvi,  saugi,  moderni, estetiška, žaisminga. Taip pat pranešėja akcentavo regėjimo negalią turinčių žmonių bei aklųjų pirminio aplinkos suvokimo ypatybes. Jų aplinkos suvokimas yra jausminis, nes tai, ką mes matome,  jie jaučia. Todėl jiems palanki edukacinė aplinka  turi būti kuriama apgalvotai, kad jie turėtų galimybę pažinti ir mokytis.


2017-08-01. Į Lietuvą sugrįžo „Misija Sibiras 2017“ ekspedicija

Į Vilniaus geležinkelio stotį antradienio rytą 07:23 įriedėjo traukinys, kuriuo į Lietuvą sugrįžo šešioliktoji projekto „Misija Sibiras 2017“ ekspedicija. Ekspedicijos dalyvius prezidentūroje priims  Prezidentė Dalia Grybauskaitė.  Šiemet šešiolika „Misija Sibiras“ komandos narių lankėsi Irkutkse, kur tvarkė Tuluno ir Nižneudinsko rajonuose esančias tremtinių kapines, bendravo su Sibire likusiais tremtiniais iš Lietuvos. Šios misijos ekspedicijos rengiamos jau dvyliktus metus, per ekspedicijas sutvarkyta per 100 lietuviškų kapinių. Nuo 2006 metų norą leistis į sudėtingas keliones Lietuvos tremtinių keliais pareiškė daugiau kaip 12 tūkst. jaunų šalies žmonių. Sovietams okupavus Lietuvą 1940 – 1953 metais iš Lietuvos buvo ištremta apie 130 tūkst. žmonių.


2017-08-01. Stojantieji sulauks antrojo etapo kvietimų studijuoti

Šį antradienį stojantieji į aukštąsias mokyklas sulauks antrojo etapo kvietimų studijuoti. Iš viso antrame etape stojantieji varžosi dėl 2,4 tūkst. valstybės finansuojamų vietų ir studijų stipendijų, taip pat dėl galimybės studijuoti savo lėšomis. Per pirmąjį pagrindinio priėmimo etapą su aukštosiomis mokyklomis sudaryta 18 650 sutarčių, iš jų 12 360 – dėl valstybės finansuojamų vietų ar studijų stipendijų. Šiais metais bendrojo priėmimo į universitetus ir kolegijas sistemoje įsiregistravo 32 tūkst. 846 asmenys (pernai – 33 tūkst. 598), iš jų prašymus ir brandos atestatų duomenis pateikė 28 tūkst. 68 asmenys. Aukštųjų mokyklų nustatytus reikalavimus, taip pat švietimo ir mokslo ministro nustatytus minimalius rodiklius valstybės finansuojamoms vietoms užimti ar studijų stipendijai gauti tenkino 25 tūkst. 322 asmenys (pernai – 27 tūkst. 757), iš jų 15 tūkst. 169 – šių metų abiturientai.


2017-08-01. Neužmirštamos akimirkos su kunigu Nerijumi

Paskutinį liepos sekmadienį su jauduliu skubėjome į Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčią. Čia buvo aukojamos ypatingos mums ir visai mūsų parapijai Šv. Mišios – padėkos ir atsisveikinimo  su mylimu kunigu vikaru Nerijumi  Papirčiu.


2017-08-01. Čia gera sugrįžti

Vasarai perkopus į antrąją  pusę, Traupio miestelis pagyvėja. Į gimtąsias sodybas atostogoms sugrįžta kraštiečiai, miestelėnai juda, kruta, puošia aplinką, kepa pyragus - visi laukia tradicinės miestelio šventės - Šv. Onos atlaidų. Organizatoriai  stengiasi parengti įvairialypę   programą, kad visi šventės dalyviai išsineštų kuo geriausius įspūdžius.

Oninių išvakarėse miestelis pasipuošė floristiniais kilimais. Juos klojo pasišventę šiam kruopščiam ir kūrybiniam darbui Traupio, Levaniškių, Klaibūnų, Palepeikių kaimų atstovai, vaikai ir jaunimas. Didžiausio susižavėjimo susilaukė Gretos ir Tomos sukurta šieno rulonų „Karvė“, pasipuošusi gėlių vainiku. Fotografuotis prie šio kūrinio nutįso eilė. Ant obels šakos pakibo „Bitučių lizdas“,  mažieji supylė „Skruzdėlyną“, ant lapelio nutūpė „Boružė“, sodą papuošė floristinė tautinė juosta, „Dama su skrybėlaite“. Labai gražių  spalvų  įnešė Levaniškių bendruomenės atstovų floristinės „Bitutės“ ir „Gulbė“.2017-08-01. Imtynininkė A.Rutkauskaitė iškovojo penktąją vietą

Sarajeve (Bosnija ir Hercogovina) vykstančiame Europos jaunių moterų imtynių čempionate Auksė Rutkauskaitė iš Kavarsko seniūnijos Šerių kaimo iškovojo aukštą 5 vietą.

Buvusi Kavarsko mokyklos mokinė šiuo metu savo sportinį meistriškumą tobulina Šiaulių Vijolių sporto gimnazijoje.

Trenerio Artūro Sudeikio auklėtinė antrus metus iš eilės aukščiausio lygio pasaulio ir Europos čempionatuose iškovoja penktas vietas.2017-07-31. Vaižganto muziejui – 30, o „vaižgantiškiems“ deimančiukams“ - 10

Praėjusį šeštadienį Svėdasų krašto Vaižganto muziejus svėdasiškius ir svečius sukvietė į muziejaus įkūrimo 30-mečio ir 10-tojo talentų sambūrio „Ieškokime „deimančiukų“ savyje ir šalia savęs“ paminėjimą.

Nuskambėjo mokyklinis varpelis, tarsi kviesdamas susirinkusius į pamoką. Taip renginio vedėja Aldona Bagdonienė visiems priminė, kad muziejus įkurtas buvusioje Kunigiškių mokykloje, kurią baigė ne viena šviesi asmenybė. Prabilusi gražia Svėdasų krašto tarme, vaižgantiška uturka,   šeimininkė Aldona sakėsi vėliau pristatysianti „važnas asabas, kurie atvyko „svečiuosna“ , tačiau pirma pasigirsianti, kas mokėsi Kunigiškių pradžios mokykloje.


2017-07-31. „BENDRABŪVIS rašytojos Bronės Buivydaitės sode“

Rugpjūčio 4 d. 16:30 val. kviečiame į projekto „BENDRABŪVIS rašytojos Bronės Buivydaitės sode“ architektūros dirbtuves, vyksiančias rašytojos Bronės Buivydaitės sode (Vilniaus g. 21, Anykščiai).

Šių dirbtuvių moderatorius architektas Kostas Biliūnas pristatys sodo atsinaujinimui, jo įveiksminimui aktualius pavyzdžius. Pagrindinė susitikimo tema – sodo erdvės. Bus aptariamas dabartinio sodo erdviškumas ir bandoma nubrėžti naujų erdvių atsiradimo gaires sode. Kaip struktūrizuoti erdvę, suteikti jai naujus parametrus, naują identitetą, bet tuo pačiu išsaugoti ir tai, kas džiugina dabartiniame sode – memorialinio rašytojos muziejaus tąsoje? Kiek funkcionalūs, o kiek dekoratyvūs, kiek susiliejantys su aplinka, o kiek ryškūs ir atkreipiantys dėmesį turėtų būti nauji sodo akcentai?2017-07-31. Šiltas kunigo atsisveikinimas ir parapijiečių padėka už bendrystę

Paskutinį liepos sekmadienį Anykščių Šv. apaštalo evangelisto  Mato bažnyčioje vyko ypatingos Šv. Mišios – atsisveikinimas su kunigu vikaru Nerijumi Papirčiu.

Pilnutėlė bažnyčia meldėsi, klausėsi kunigo Nerijaus atsisveikinimo kalbos ir nuoširdžių padėkos žodžių, skirtų visiems parapijiečiams. 

„Brangūs broliai ir seserys, šešerius metus praleidau su jumis, todėl šiandien norėčiau kalbėti kaip anykštėnas anykštėnams. Anykščiai tapo mano namais, čia praėjo daugiau nei pusė mano tarnystės laiko. Ačiū, kad esate. Dėkoju visiems už pagalbą darbuose, už nuoširdų bendradarbiavimą su mokyklomis, su A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko muziejumi. Dėkoju kultūros įstaigoms už renginius, visiems dėkoju už bendras maldas ir aukas bažnyčiai, už prasmingą ėjimą tuo pačiu Dievo keliu. Linkėdamas jums augti bažnyčioje, tikiuosi, kad dar ne kartą susitiksime. Esu paskirtas į Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią Pasvalyje, kur eisiu vikaro pareigas. Tikiuosi, kad jūs su būsimu kunigu vikaru toliau kursite tvirtą bendruomenę. Dieve, laimink mus visus,“- atsisveikindamas kalbėjo kun. N. Papirtis.2017-07-31. Garsus „Teleloto” milijonierius – ir vėl dėmesio centre

Gali sektis ne kartą. Ir ne du. Ir tą visiems patvirtintų žymus „Teleloto” milijonierius, buvęs gydytojas ir Seimo narys, Leonas Alesionka iš Panevėžio. Praėjusį sekmadienį vyras visiems mojavo iš „Teleloto” studijos žaidėjų tribūnos.

„Šįkart internetu pirkau kelis „Teleloto“ bilietus. Su vienu iš jų laimėjau pakvietimą į laidos filmavimą. Nors šįsyk nieko ir nelaimėjau – laiką praleidau tikrai gerai“, – linksmai pasakojo L. Alesionka.


2017-07-31. Kviečiame susipažinti – Ēriks Ošmjanskis – savanoris iš Latvijos!

Džiugu, jog pastaruoju metu išaugo jaunimo susidomėjimas savanorystės Anykščių regioninio parko direkcijoje galimybėmis. Šį kartą sulaukėme svečio iš Latvijos. Programos Erasmus+ dėka savanoriaujantis Ēriks Ošmjanskis šiais metais Daugpilio universitete baigė aplinkos mokslų bakalauro studijas. Savanorystei įpusėjus, kviečiame susipažinti su Ēriks iš arčiau!1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
         

            Sprendimas: DPromoLink