ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. rugsėjo 24 d. sekmadienis - 13:27
NAUJIENOS:

2017-08-14. Ažuožeriečiai dainomis atsisveikino su vasara

Praėjusį penktadienį Ažuožerių bendruomenės kiemelyje  vykęs koncertas „Muzikinė vasara Ažuožeriuose 2017“  pradėjo ciklą  renginių, skirtų Lietuvos 100-mečiui paminėti.  Iš Aukštaitijos regiono atvykusių ansamblių ir solistų atliekamos dainos palydėjo vasarą ir paminėjo vasaros brandos šventę Žolines. Vasariškąjį koncertą pradėjo anykštietės seserys Daiva  ir Irena. Vėliau į sceną lipo Kėdainių rajono Šėtos kultūros centro ansamblis „Sidabrinė gija“ ir duetas „Žiedlapis“. Panevėžio rajono Raguvos kultūros centrą atstovavo Rima Žudienė, lyriškomis dainomis sujaudinusi visus klausytojus.  Iš Kupiškio rajono Subačiau padalinio atvykęs kolektyvas trankiomis dainomis privertė visus linguoti ir ploti. Bene porą valandų trūkusį koncertą užbaigė Ažuožerių romantinio dainavimo grupė „Romantika“ , paskutine daina „Akimirka“ atsisveikindamas iki kitų metų.


2017-08-14. Anykščių rajone darbą pradeda mobilieji laiškininkai

Trečiadienį, rugpjūčio 16 dieną, dalyje Anykščių rajono kaimiškų vietovių pradeda dirbti mobilieji laiškininkai. Žmonėms atsiranda kur kas didesnių ir labiau prieinamų galimybių naudotis pašto paslaugomis.

„Anykščių rajone pradeda dirbti mobilieji kaimo laiškininkai. Laiškininkai, kaip įprastai, kasdien į namus atvyks pristatyti laiškų ir siuntų, spaudos, pensijų ir socialinių išmokų, o prireikus pašto paslaugų laiškininką bus galima telefonu išsikviesti ir į namus. Moderniomis darbo priemonėmis aprūpintas laiškininkas visas pašto paslaugas galės suteikti gyventojo namuose.

Įdiegus šį naują paslaugų teikimo modelį kaimo žmonės galės patys pasirinkti sau patogiausią naudojimosi pašto paslaugomis būdą. Nuo šiol atokiau gyvenantys, vyresnio amžiaus ar judėjimo negalią turintys žmonės turės vienodas ir visiems prieinamas galimybes pasinaudoti pašto paslaugomis“, – teigė Lietuvos pašto Tinklo direktorė Inga Dundulienė.


2017-08-14. Tarptautinio vargonų muzikos festivalio akordai

Rugpjūčio 13 –osios vakarą Anykščių Šv. apaštalo evangelisto  Mato bažnyčioje vyko trečiasis  17-ojo Tarptautinio vargonų muzikos festivalio koncertas.

Ta proga Anykščiuose lankėsi garbingi svečiai iš kaimyninės Lenkijos: Seinų parapijos klebonas Zbignevas Bzdakas, Seinų kultūros namų direktorė Barbara Miškel ir Tarptautinio vargonų muzikos festivalio Anykščiuose meno vadovas profesorius Jozefas Serafinas. Kasmet  nuo 2000 m. mūsų mieste vykstančiame festivalyje koncertuojantis prof. Jozefas Serafinas, šiame koncerte atliko lenkų kompozitoriaus Marian Sawa kūrinį „ Šokių paveikslėliai“. Erdvioje šventovėje vargonavo  jaunieji  Krokuvos muzikos akademijos studentai. Pačiais įvairiausiais ir gražiausiais muzikos garsais šventovę užpildė vargonų skambesys. Po įtaigios ir išraiškingos muzikos šventės, festivalio dalyvius iš Lenkijos sveikino Anykščių parapijos klebonas Petras Baniulis bei Seimo narys Antanas Baura. Klasikinės muzikos gerbėjai atlikėjams ir  nuolatiniams festivalio iniciatoriams - vargonininkui Rimvydui Griauzdei ir muzikos pedagogui Stanislovui Aglinskui - atsidėkojo šiltais plojimais.


2017-08-14. Naujajame RKL sezone rungtyniaus 40 komandų, tarp jų – ir Anykščių klubas

Praėjusią savaitę vykusiame Regionų krepšinio lygos (RKL) Vykdomojo komiteto posėdyje nubrėžtos naujo sezono gairės. Patvirtinta, kad 2017-2018 m. čempionatas ir toliau vyks dviejuose divizionuose, kuriuose grumsis 40 komandų iš 31 Lietuvos miesto ir miestelio.

Kaip ir praėjusiame sezone pajėgesniame A divizione žais 16 komandų. Vietoje į Nacionalinę krepšinio lygą (NKL) perėjusio 2016-2017 m. čempiono Tauragės krepšinio klubo čia grumis paskutinis NKL klubas Jonavos SK. Taip pat A divizione matysime praėjusio čempionato B diviziono finalininkus – Trakų „TonyResort“ ir Kėdainių „SC-Nevėžį“.

Deja, lygoje nebeliks jaunimo komandos Vilniaus VKC. Jaunimo rinktinių kandidatų kalve vadinamą ekipą ištiko finansinės problemos. Pagal galiojančius nuostatus jos vietą A divizione užims 15-oje vietoje po praėjusio sezono likę ir į B divizione iškristi turėję Biržų „Biržai“.

B divizione grumsis 24 ekipos. Jos bus padalintos į dvi grupės – A ir B. B divizioną šiemet papildys net 5 naujos komandos – Vilkaviškio „Perlas“, Šakių „Valjona“, Anykščių „KKSC-Elmis“, Vilniaus „Stekas“ ir Panevėžio „Lietkabelis-2“.2017-08-14. Įsigalios nauja mokyklų higienos norma

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Anykščių skyrius informuoja, kad nuo 2017 m. rugsėjo  1 d. įsigalios nauja Lietuvos higienos norma HN 21:2017 „Mokykla, vykdanti bendrojo ugdymo programas. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“. Ši higienos norma nustato pagrindinius mokyklų, vykdančių bendrojo ugdymo programas įrengimo ir jose vykdomo ugdymo proceso organizavimo sveikatos saugos reikalavimus. Ji netaikoma profesinio mokymo įstaigoms.

Nauja higienos norma papildyta reikalavimu, kad sporto salėje, konstrukcinių medžiagų dirbtuvėse, elektronikos mokymo kabinete, mokomojoje virtuvėje, tekstilės mokymo kabinete reikalinga turėti įmonės pirmosios pagalbos rinkinį.2017-08-11. Dr. Giedriaus Alkausko paskaita apie muzikos ir mokslo sąveiką

Rugpjūčio 9 d. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje anykštėnas matematikas, kompozitorius, fizinių mokslų daktaras Giedrius Alkauskas skaitė paskaitą "MUZIKA IR MATEMATIKA: KIEK TAI YRA MUZIKOLOGIJA, KIEK - PATI MUZIKA?". Susirinkusius klausytojus į šią paskaitą atvedė smalsumas, noras pažinti, išmokti ir atrasti ką nors naujo.

Paskaitos tema, kažkam galbūt iš pirmo žvilgsnio atrodžiusi netikėta, pasirodo yra ne iš piršo laužta. G. Alkauskas klausytojams pristatė skirtingų instrumentų klasifikavimą ir jų ypatybes, muzikos ir matematikos epochas, papasakojo apie archaiškų kultūrų muzikos specifiką, parodė, kad oktavą gali sudaryti nebūtinai tik aštuoni garsai. Lektorius, pasakodamas apie visa tai ir dar daugiau įtikino, jog muziką galima paaiškinti matematiškai.2017-08-11. Režisierius ir aktorius Aidas Giniotis festivalyje taps... agregatu

„Edis Agregatas“ buvo sutvertas teatro scenai. Bent jau tokį sumanymą 2016-aisiais turėjo muzikinio projekto sumanytojas, aktorius ir režisierius Aidas Giniotis. Istorija apie Nemirštančio optimisto gyvenimą ir mirtį šią vasarą atgis nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras“ scenoje.  

- „Edis Agregatas“ pristatomas kaip įspūdingiausia praėjusių metų „Keistuolių teatro“ naujiena. Kas yra tas Edis?

-  „Keistuolių teatras“ užaugino ne vieną muzikos grupę: „Užsitęsusios vaikystės ruduo“, „Paskutiniai Brėmeno muzikantai“, „Kormoranai“, „Niekam nežinomas orkestrėlis“, „Kuli family“. Toje pačioje terpėje išaugo „Solo ansamblis“, „Penki pirštai“, „WhaleSounds“. „Edis Agregatas“ yra viena iš teatro grupių, įrodančių, kad turime daug muzikuojančių aktorių. Esu tarsi charizmatinis grupės lyderis – repertuare daugiausiai skamba mano autorinės dainos. Scenoje kartu su manimi pamatysite Darių Miniotą, „WhaleSounds“ lyderį Gabrielių Zapalskį, Joną Šarkų ir Giedrių Kielą, žinomus „Solo ansamblio“ kūrėjus, Ievą Stundžytę bei Juditą Urnikytę iš „Penkių pirštų“. Mums dar talkins „Baltos varnos“ Milda Andrijauskaitė–Bakanauskienė ir Teresė Andrijauskaitė.


2017-08-11. Anykščiuose – Kanuose apdovanoto filmo „Tai tik pasaulio pabaiga“ nemokamas seansas

„Kino pavasario“ žiūrovų geriausiai įvertintus filmus nemokamai rodantis edukacinis projektas „Kino karavanas“ jau trečią kartą atvyksta į Anykščius. Rugpjūčio 24 d., 21.30 val., Kultūros centre įvyks dramos „Mamytė“ režisieriaus Xavier Dolano naujausio filmo „Tai tik pasaulio pabaiga“ seansas.

X. Dolanas su garsiais prancūzų aktoriais sukūrė filmą pagal prancūzų dramaturgo Jeano Luco Lagarce’o (G. Varnas pastatė spektaklį pagal jo „Tolimą šalį“; Gyčio Ivanausko teatro monospektaklio „Programa“ atsiradimą įkvėpė jo kūryba ir gyvenimas) pjesę.


2017-08-11. Savivaldybėje lankėsi „Proenzi ArthroStop masinio ėjimo varžybos Anykščiuose“ organizatoriai

Rugpjūčio 10 d. Anykščių rajono savivaldybėje viešėjo ir su rajono vadovais susitiko rugsėjo 16 d. Anykščiuose organizuojamo renginio „Proenzi ArthroStop masinio ėjimo varžybos Anykščiuose“ organizatoriai. Tarp jų – ir Vlada Musvydaitė, Lietuvos lengvosios atletikos čempionė, gerai pažįstama televizijos ir radijo laidų vedėja.

Pasak organizatorių, nors oficialus varžybų startas – 12 val., tačiau startuoti bus galima ir vėliau, nes laikas, sugaištas trasoje, nebus fiksuojamas. Varžybų dalyviams nebus taikomas ir amžiaus cenzas. Varžybų metu dalyviai bus skatinami įveikti visą 15 tūkstančių žingsnių trasą, tačiau bus galima riktis ir kiek trumpesnes – 5 ir 10 tūkstančių žingsnių – trasas.


2017-08-11. Purpurinis vakaras, Vidurnakčio poezijos skaitymai

Rugpjūčio 19 d. (šeštadienį) 00 val. Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre (Vilniaus g. 36) jau dešimtojo, nacionalinio bardų festivalio Purpurinis vakaras renginys „Vidurnakčio poezijos skaitymai“. Vytautas Mačernis, skaito aktorius Dainius Gavenonis.


2017-08-10. Dalyvaukite Anykščių krepšinio komandos atrankoje!

Kviečiame jus į RKL B diviziono komandos Anykščių KKSC – „Elmis“ atranką, kuri vyks rugpjūčio 21 dieną.

Treniruotes ves Anykščių KKSC – „Elmis“ vyr. treneris Ramūnas Šližys.

Registruotis galite iki rugpjūčio 18 d. 16:00 val. el. paštu gaudvinas.sniaukstas@gmail.com arba telefonu +37061691168.


2017-08-10. Parodos atidarymas „Lietuva – praskleidus debesų apklotą”

Poetiška Algimanto Aleksandravičiaus Lietuva. Bet nesuopetinta, o sugebėta talentingo fotomeninko žvilgsniu parodyti savaiminį jos poetiškumą. Ir dar – kūrinių pavadinimai. Tai – eilėraščiai miniatiūrose…

Nors fotomenininką ALGIMANTĄ ALEKSANDRAVIČIŲ daugelis pažįsta ir žino labiau kaip vieną garsiausių Lietuvoje portretistų, tačiau pastaraisiais metais parodų salėse ar knygynuose sutinkame jį kaip Lietuvos poetiškumo įamžintoją. Šių metų pradžioje menininkas visuomenei pristatė savo naujausią albumą „SŪDUVA – TERRA SUDORUM – ŠVIESOS IŠPASAKOTA”. Tai ketvirtasis Algimanto albumas ir serijos, skirtos Lietuvos regionams. Jais jau didžiuojasi gimtoji autoriaus Žemaitija, Aukštaitija ir Dzūkija. Šios dovanos laukia Mažoji Lietuva ir atskirai sostinė Vilnius. Bet jau neužilgo, ne ryt, bet ir ne po dešimtmečio… Paroda „Lietuva – praskleidus debesų apklotą” – tarsi ir kvintensencija šių menininko kelionių po Lietuvą ir kartu kvietimas žiūrinčiąjam keliauti kartu bei atrasti tai nepaprastai paprastą gimtosios šalies grožį.


2017-08-10. Bus leidžiama paplūdimiuose poilsiauti kartu su gyvūnais

Sveikatos apsaugos ministras patvirtino naują tvarką, kuria panaikinamas draudimas į paplūdimius eiti kartu su gyvūnais. Nuo šiol savivaldybės galės spręsti, kuriuose paplūdimiuose bus galima lankytis su gyvūnais ir pasirūpinti, kad juose būtų užtikrinti higienos normos reikalavimai, pastatyti įspėjamieji ženklai.

Iki šiol daugelis gyvūnus auginančių žmonių susidurdavo su nepatogumais keliaudami atostogauti, nes mažuosius žmonių draugus būdavo draudžiama vestis į paplūdimius. Nuo šiol žmonės, keliaujantys su augintiniu, galės kartu su juo lankytis specialiais ženklais pažymėtuose paplūdimiuose. Siekiant patenkinti visų žmonių poreikius, naujai parengtoje higienos normoje numatomos galimybės, įrengti paplūdimius, kuriuose bus galima ilsėtis kartu su augintiniais.


2017-08-10. Atminimo diena: A. Vienuolio mirties 60-mečio sukaktis

 1957 m. rugpjūčio 20 d., antradienį, į amžinojo poilsio vietą minios anykštėnų palydėjo mylimą rašytoją Antaną Žukauską-Vienuolį (1882–1957).

Praėjus 60-čiai metų, 2017 m. rugpjūčio 20-ąją, sekmadienį, Anykščiuose vyks Rašytojo atminimo dienos renginiai. Jų pradžia – 11 val. Šv. Mišiomis Anykščių Šv. Mato bažnyčioje.


2017-08-09. Sąskrydis „Su Lietuva širdy“

Kasmet pirmą rugpjūčio šeštadienį LPKT sąjungos filialų, šaulių organizacijos, skautų atstovai, partizaninio judėjimo ir Laisvės kovų dalyviai renkasi į sąskrydį Ariogaloje „Su Lietuva širdy“. Iš Anykščių šiemet vyko 36 žmonių grupė. Tai LPKTS tremtinių choro dalyviai, jaunieji šauliai, Vaikų ir jaunimo užimtumo centro vaikų grupelė  ir pavieniai tremtiniai.

Dešimtą valandą jau 27-ą kartą gyvoji sąskrydžio dalyvių su vėliavomis upė, prasidėjusi prie Ariogalos bažnyčios,  įsiliejo į Dubysos slėnį. Vėliavas perėmė jaunieji Ariogalos šauliai. Giedant „Leiskit į tėvynę“, buvo pakelta sąskrydžio vėliava. Vėliavą kėlė LPKTS pirmininkas Gvidas Rutkauskas. Orkestrui grojant himnus,  pakeltos trijų  Pabaltijo valstybių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – vėliavos.2017-08-09. Paplūdimių vanduo – švarus

2017-08-03 Anykščių mieste ir rajone tirtų paplūdimių (Anykščių miesto Šventosios upės (Šeimyniškėlių g. ir Dainuvos slėnyje) ir ežerų: Rubikių prie Kriokšlio, Nevėžos prie Palionio k. (Skiemonių seniūnijoje), Alaušo (Svėdasų seniūnijoje) bei Viešinto (Viešintų seniūnijoje)) vanduo atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nustatytus reikalavimus.


2017-08-08. Mirė mokytoja, visuomenininkė Aldona Daugilytė

1942-08-01 – 2017-08-07

Rugpjūčio 7-ąją po sunkios ligos mirė 75-erių metų pedagogė, pradinių klasių ir tikybos mokytoja, politikė, savivaldos organizatorė, švietėja, visuomenininkė, krašto patriotė Aldona Daugilytė.

Nuo 1970 m. iki gyvenimo pabaigos A. Daugilytė gyveno ir dirbo Anykščiuose.

Ji nuolat tobulinosi profesijos srityje, taip pat partinių ir visuomeninių organizacijų veikėjams organizuojamuose kursuose, seminaruose. A. Daugilytė buvo APPLE organizacijos projektų "Amerikos mokytojai į pagalbą Lietuvos mokyklai" ir "Lietuvos katalikų religinė šalpa" dalyvė, ji dalyvavo tobulinimosi kursuose Gyvenimo ir tikėjimo institute (2005 m.), "Moterų informacinės galios Lietuvoje" (2005 m.), Panevėžio vyskupijos katechetikos centre (2006 m.).2017-08-08. Fotografijų parodoje „Žmonės ir galimybės“ – žvilgsnis į kultūros projektų reikšmę

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos salėje eksponuojama keliaujanti paroda „Žmonės ir galimybės“, kuri iliustruoja išskirtinius Europoje įgyvendintus meno ir kultūros paveldo projektus. Tai sėkmingos investicijų į kultūrą patirtys – Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinio mechanizmo paramos dėka Lietuvos ir užsienio organizacijų įgyvendinti projektai.

Parodos eksponavimui ne atsitiktinai pasirinktas fotografijos formatas. Ši vizualinio meno rūšis išryškina esminę tarptautiniu mastu įgyvendintų projektų sąsają bei pažymi pagrindinę jų idėją – investicijos į kultūrą sėkmingiausios, kai jų centre atsiduria žmonės. Parodoje pristatomų projektų sėkmės formulė – orientacija į žinių ir patirties perdavimą, tarptautinį bendradarbiavimą, kultūros edukaciją, naujų galimybių menininkams, kultūros darbuotojams ir jaunimui sukūrimą.


2017-08-08. KVIEČIAME Į NAKTIGONĘ!

Naktigonė – tai išnykęs senovės paprotys, kurio metu vasaros ir rudens naktimis buvo bendrai ganomi kaimo arkliai. Dažniausiai į naktigonę jodavo jaunesnieji šeimos nariai. Kad naktimis mažiau imtų miegas, piemenys užsiimdavo įvairia veikla: gamindavo rankdarbius, žaisdavo, pasakodavo istorijas prie laužo. Naktinė ganiava išnyko valstiečiams išsiskirsčius į vienkiemius. Siekiant prisiminti šį paprotį Anykščių regioninio parko direkcija jau 6-tą kartą organizuoja simbolinę „Naktigonę“.

Renginys vyks rugpjūčio 24 dieną 18:00 val. stovyklavietėje „8-tas kilometras“, Anykščių raj., Žirgo take prie Šventosios upės. Koordinatės (WGS): 55.568252, 25.0577212017-08-08. Visi savi Šlavėnuose susitiko

Praėjusį šeštadienį iš pat ryto gūsingas vėjas danguje gainiojo lietumi grasinančius debesis, priversdamas ne vieną, susiruošusį kažkur išvykti iš namų, pakelti galvą į viršų.  Tačiau nei lietus, nei kokia kita stichija nebūtų sustabdžiusi veiklių rajono žmonių, susiruošusių į trečiąjį rajono bendruomenių sambūrį Šlavėnuose  „Visi savi“. 

Nuo pat vidurdienio šalia Šlavėnų bendruomenės namų rikosi sambūrio dalyviai. Kai kurie  ieškojo patogesnės vietos įsikurti mugei, dairėsi į kaimynus ir dėliojosi savo prekes. Nors sambūrio „Visi savi“ atidarymas buvo numatytas 14 val., „mugininkai“ prekiauti pasiruošę buvo gerokai anksčiau. Ant Budrių kaimo bendruomenės stalelio pūpsojo naminės „baronkos“, skleisdamos aromatingą medaus kvapą.  Trečiojo amžiaus universiteto moterų rankomis pagamintos veltos skrybėlaitės, gėlytėmis virtę muilo gabalėliai, spalvingais raštais išmargintos riešinės bei megztos servetėlės traukė sambūrio dalyvių akis. Katlėrių bendruomenės atstovės siūlė patogius pufus, skiemonietės – veltas šlepetes. Iš Leliūnų atkeliavusios moteriškės atsivežė paveikslų iš džiovintų arbatžolių, rankdarbių ir medaus. Traupio bendruomenė ant stalų krovė krepšius, raštuotas kojines, maišelius pirkiniams, vašeliu megztus kilimėlius, o šalia įsikūrusios ažuožerietės aiškino, kad turi arbatų „nuo visų kvarabų“. Naujųjų Elmininkų bendruomenės auksarankės siūlė pirkti dekoruotus puodelius, paveikslus iš aplikacijų, šilko tapybos darbus, įvairius rankdarbius ir įvairaus dydžio įspūdingus pintus krepšius iš popieriaus.


2017-08-08. Dalyvaukite „Algimanto apygardos partizanų kovų takais“ bėgime!


Kviečiame sporto entuziastus registruotis į 4-ąjį pagarbos bėgimą “Algimanto apygardos partizanų kovų takais”.

Bėgimas rengiamas 2017 m. rugsėjo 30 d. Anykščių rajone, Šimonių girioje prie Priegodo ežero.
Renginio atidarymas – 12 val. prie Algimanto apygardos vadavietės.
7,7 km bėgimo startas – 12.10 val., 1,5 km bėgimo startas – 12.20 val.
Abiejų bėgimų startas ir finišas toje pačioje vietoje, prie poilsiavietės.

Sporto šventės pobūdis – masinis, nekomercinis, sportinis, kultūrinis bei patriotinis renginys, skirtas paminėti Algimanto apygardos partizanų žūties 68-ąsias metines ir populiarinti lengvąją atletiką.

Visi norintys dalyvauti gali registruotis tinklalapyje: http://www.anyksciai.begimotaure.lt/ iki rugsėjo 28 d., 17.00 val.


2017-08-08. Kviečiame į paskaitą apie muzikos ir mokslo sąveiką

Rugpjūčio 9 d., trečiadienį, 17.30 val. bibliotekos „Debesyne“ vyks paskaita „MUZIKA IR MATEMATIKA: KIEK TAI YRA MUZIKOLOGIJA, KIEK - PATI MUZIKA?". Apie muzikos ir mokslo sąveiką papasakos anykštėnas matematikas, fizinių mokslų daktaras ir kompozitorius GIEDRIUS ALKAUSKAS.

Konsonansas ir disonansas - intuityviai jaučiamos muzikinės sąvokos. Ar tai galima paaiškinti matematiškai? Daug kas manė - mokslininkai Galileo, Mersenne, Kepler, Euler, d'Alambert, muzikantai Tartini, Rameau, ir t.t. - kad jie tai paaiškino, o dalis jų net teigė, kad tai pirmasis realistiškas aiškinimas, o visi iki tol taip giliai neužgriebė! Vis tik pasirodė, kad pirmąjį teisingą paaiškinimą, paremtą garso matematika, garso fizika, ausies fiziologija ir kognityviniais nervų sistemos mechanizmais, pateikė XIX a. didysis mokslininkas H. von Helmholtz'as.2017-08-07. Kupiškyje nugriaudės vasaros festivalis „F2 – Stichijos 2“

Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas kviečia į vasaros festivalį „F2 – Stichijos 2“ Kupiškyje. Prieš metus įvykęs pirmasis festivalis pritraukė bemaž 4 000 lankytojų ir didžiulio žiūrovų susidomėjimo, todėl šiemet jis pasitinka su nauja jėga!

Rugpjūčio 19 d. festivalio erdvė, Kupiškio marių sala Uošvės Liežuvis, bus suskirstyta į keturis pamatinius gamtos elementus – Vandenį, Ugnį, Orą bei Žemę, o viską apjungs penktasis elementas - Žmogus. Kiekvienoje zonoje vyks skirtingų muzikos žanrų pasirodymai, kultūrinės veiklos, edukacijos, pramogos, bendruomeniškumą jungiančios akcijos.


2017-08-07. Sielos atgaiva tapyboje

Pastaruoju metu madinga savirealizacija kažkokiam mene. Vieni ieško savęs suveltos vilnos kamuolėlyje, kiti piešia ant vandens, treti žiedžia puodus... Kažkam tai penkių minučių užsiėmimas, kad suprastų – tai ne mano, o kažkas „užsikabina“ ir tai lieka ilgam.

Jurgita Elmentienė gyvena ir dirba Aulelių kaime. Savo pagrindiniame darbe prižiūri Aulelių globos namų vaikučius, o sielos ramybės ieško tapyboje.2017-08-07. AKM atvejų laukinėje faunoje nemažėja

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad liepos 27 – rugpjūčio 3 d. afrikinis kiaulių maras (AKM) nustatytas 6 sumedžiotiems šernams ir 62 šernų gaišenoms:

1. Anykščių r. sav. – Svėdasų ir Anykščių sen. – 2 šernų gaišenoms,1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
         

            Sprendimas: DPromoLink