ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. rugsėjo 24 d. sekmadienis - 13:26
NAUJIENOS:

2017-08-22. Poetų eilės sklandė po Anykščių viešosios bibliotekos skliautais

Saulėtą rugpjūčio 18-osios popietę, prieš pat festivalio „Purpurinis vakaras“ atidarymą džiugiai nusiteikę klausytojai rinkosi į poezijos valandą. Po Anykščių viešosios bibliotekos skliautais sklandė poetų Vlado Braziūno, Alvydo Šlepiko bei Liutauro Degėsio eilės. Jaunasis bardas Kristijonas Ribaitis ir festivalio iniciatorius, aktorius, bardas Gediminas Storpirštis dovanojo įdainuotą poeziją.


2017-08-21. Labdaros maratonas prasidėjo: per 3 dienas - daugiau kaip 300 kilometrų

Dešimt tarptautinės telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ vadovų šiandien pradėjo labdaringą dviračių maratoną. Rygos centre startavę vadovai per tris dienas ketina numinti iki Vilniaus. Iš viso – 332 kilometrus. Varžybų metu dviratininkai renka paramą „SOS Vaikų kaimams“ Lietuvoje ir Latvijoje.

Tris dienas truksiančios labdaringos „Tele2“ vadovų dviračių varžybos startavo Rygos centre, prie Nacionalinės bibliotekos. Starto liniją kirto 10 aukščiausio rango bendrovės vadovų, tarp jų – ir „Tele2“ grupės prezidentė Allison Kirkby.

„Ryžomės šiam iššūkiui, nes siekiame surinkti pinigų ir padėti vaikams. Be to, Baltijos šalyse veikiančios „Tele2” įmonės yra labai svarbi mūsų grupės dalis. Norime tai pabrėžti ir padėkoti mūsų klientams bei darbuotojams šiose šalyse – Baltijos kelio metinės yra puiki proga tai padaryti“, – kalbėjo A. Kirkby.


2017-08-21. Atskirų ministrų matomumas žiniasklaidoje skyrėsi net septynis kartus

Prieš prasidedant naujajam politiniam sezonui, žiniasklaidos stebėsenos ir analizės bendrovė „Mediaskopas“ apžvelgė, kokių sričių ministrai buvo dažniausiai minimi žiniasklaidoje per pirmąjį šių metų pusmetį. Kaip atskleidė analizė, dažniausiai ir rečiausiai žiniasklaidos akiratyje buvusių ministrų paminėjimai skiriasi net septynis kartus.

„Gauti rezultatai patvirtino ankstesnio mūsų tyrimo išvadas, kad žiniasklaidoje vystant dvi pagrindines to meto temas – alkoholio kontrolės ir naujojo darbo kodekso –  didesnis dėmesys buvo skiriamas pirmajai. Neabejotinas lyderis tarp visų keturiolikos ministrų buvo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga – per pirmąjį 2017 metų pusmetį jo pavardė pasirodė 8911-oje žiniasklaidos pranešimų, tai sudaro 16,2 procento visų straipsnių, kuriose minimos ministrų pavardės,  – sako „Mediaskopo“ Stebėsenos skyriaus vadovė Vilūnė Kairienė. – Antroje vietoje likęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis paminėtas 5586-iuose žiniasklaidos pranešimuose  (10,2 procento)“.2017-08-21. Atminimo diena, šešiasdešimtmečiui praėjus

Rugpjūčio 20-ąją Anykščiuose buvo prisimintas rašytojas Antanas Žukauskas-Vienuolis, lygiai prieš 60 metų tą dieną palydėtas į amžinojo poilsio vietą ir palaidotas jo memorialinės sodybos sode.

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus organizuotos Atminimo dienos renginiai sekmadienį prasidėjo Šv. Mišiomis Anykščių Šv. Mato bažnyčioje. Čia Anykščių vikaras Mindaugas Šakinis apibūdino A. Vienuolį kaip žmogų, visą gyvenimą savitu, tik jam pačiam būdingu keliu ėjusį Dievo link.2017-08-21. „Gero skonio“ klubas vasaros pabaigą palydėjo Anykščiuose

Rugpjūčio 17 d. gamtos prieglobstyje įsikūrusio SPA VILNIUS Anykščiai restorano erdvėse įvyko „Gero skonio“ klubo renginys „Keliaukite, skanaukite, mėgaukitės Anykščių šilelio apsupty!“ Ypatingos vakarienės metu svečiai buvo kviečiami ragauti gurmaniškų patiekalų, degustuoti prie jų priderintų išraiškingo skonio vynų bei pasidžiaugti vasariniu žurnalo „Geras skonis“ numeriu.

Gurmaniškąjį vakarą, lydimas aplodismentų, atidarė SPA VILNIUS Anykščiai savininkas ir generalinis direktorius Valdas Trinkūnas. „Labai džiaugiuosi „Gero skonio“ klubo viešnage gamtos apsuptoje, nuo miesto šurmulio pasislėpusioje vietoje. Kviečiu visus vasaros sezono pabaigą pažymėti mūsų restorane ir pasimėgauti gardaus maisto švente“, – kalbėjo V. Trinkūnas. Tobulomis atostogomis besirūpinantis, sveikatinančias, gydomąsias bei grožio procedūras siūlantis SPA VILNIUS Anykščiai yra pelnęs ne vieną apdovanojimą. Anykščiuose įsikūrusi poilsio vieta 2016 metais tapo Wellness Travel Awards finaliste kategorijose BEST FOR MEDICAL SERVICES bei BEST AHEAD-OF-THE-CURVE-INNOVATION, o 2017 metais World Luxury Spa Awards Rytų Europos regiono kategorijoje buvo įvertinta kaip geriausia prabangi „Hideaway“ SPA.


2017-08-21. Anykščių viešojoje bibliotekoje – susitikimas su rašytoja Kristina Sabaliauskaite

Vasariškai tvankų rugpjūčio 16-osios vakarą Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje Anykščių gyventojai sulaukė neeilinės viešnios – Kristina Sabaliauskaitė atvyko pabendrauti su savo skaitytojais ir pakalbėti apie visą „Silva rerum“ tetralogiją bei jos paskutinę dalį. Į susitikimą su istorinių romanų ciklo autore susirinko pilnutėlė salė gerbėjų. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Dangira Nefienė  susirinkusius pakvietė draugiškam ir atviram pokalbiui.

Atsakydama į vakaro vedėjos D. Nefienės klausimą apie istorinę jos knygų reikšmę, autorė pripažino, kad populiarioji romanų tetralogija „Silva Rerum“ yra tam tikro paminklo pastatymas Lietuvai, kurios nebėra, prikelianti mūsų truputėlį jau pamirštą epochą.  Rašytoja atviravo, kad ją nuo vaikystės visada domino faktai ir teigė, kad fantazijos moksle nėra labai pageidautinos.


2017-08-21. Donatas Montvydas prieš UNICEF misiją Malavyje: Svarbu pabėgti nuo savo ego

Šiandien į Malavį išskrido didžioji dalis septintąjį kartą rengiamos gerumo misijos „Už kiekvieną vaiką“ dalyvių. Prieš UNICEF Lietuva drauge su TV3 rengiamos misijos pradžią oro uoste dalyviai neslėpė nerimaujantys, bet drauge vykstantys su viltimi, jog įkvėps Lietuvos gyventojus padėti šios Pietų Afrikos valstybės vaikams.

Rugpjūčio 19 į Malavį išskrido dainininkas Donatas Montvydas, kunigas Ričardas Doveika ir UNICEF Geros valios ambasadorė, aktorė Virginija Kochanskytė, lydimi UNICEF Lietuva vykdomosios direktorės Jovitos Majauskaitės-Staniulėnės. Atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu juos išlydėjo, o prie misijos prisijungs trečiadienį, rugpjūčio 23 d.2017-08-21. Mugė Anykščiuose

Anykščių miesto gyventojai ir svečiai kviečiami apsilankyti mugėje, kuri vyks rugpjūčio 22-24 d. a. Baranausko aikštėje.


2017-08-21. „Purpurinis vakaras” aidėjo netikėtais duetais ir lietumi

Vladas Bagdonas ir Kristina Kazlauskaitė, Gediminas Storpirštis ir Raminta Naujanytė Bjelle, Saulius Bareikis ir Evelina Sašenko, Andrius Kaniava ir Giedrė Kilčiauskienė, Andrius Kulikauskas ir Ilona Balsytė – penki duetai, dešimt užburiančių dainų, kurias publika vis prašė pakartoti. Ir paskutinis, tradicinis akcentas – Vytauto Kernagio daina „Purpurinis vakaras”, - taip šeštadienį, baigėsi jubiliejinis, 10-asis Nacionalinis bardų festivalis “Purpurinis vakaras”.

Šiltas dušas iš dangaus pasipylęs į Dainuvos slėnį neišgąsdino dainuojamosios poezijos gerbėjų – apsiginklavę lietsargiais, lietpalčiais bei šypsenomis, šeštadienio pavakarę jie rinkosi į pušų amfiteatrą. Balos šokiams netrukdė, o lietus galiausiai atsitraukė.


2017-08-21. Aktorė Ilona Balsytė: „Kai viskas pasakyta tiesiai – neįdomu”

„Stengiuosi, kad žiūrovai atsipalaiduotų, kad taptų koncerto dalyviais, o ne stebėtojais”, - penktadienį Anykščiuose vykstančio bardų festivalio „Purpurinis vakaras” užkulisiuose sakė aktorė Ilona Balsytė. Penktadienio koncerto Dainuvos slėnyje vedėja mainė įvaizdžius ir nuoširdžiai bendravo su ant pledų įsitaisiusiais žiūrovas.

Dažniau vaidinanti ir pati dainuojanti nei koncertus vedanti aktorė Penktadienio koncertą pradėjo eilėmis. “Su poezija bei muzika susijusiuose renginiuose žodis yra ypatingai svarbus, publika įsiklauso, ne tik linguoja į taktą” – sakė Ilona Balsytė, scenoje iš elegantiškos damos ilga suknia ir aukštakulniais netrukus virtusi ilgakase svajokle, o koncerto pabaigoje – šmaikštuole Larisa. 


2017-08-18. Vilniaus anykštėnų sambūrio darbai ir jubiliejus

Anykščių krašto laikraštis „Šilelis“ šiais metais tęsia praėjusių metų  projektą „Mūsų kraštas čionai, tarp kalnų Anykščiai“, kurį iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Kiekvieną mėnesį  ir vėl skelbsime unikalias publikacijas apie įvairių laikotarpių ir profesijų žymius Anykščių krašto žmones, jų pomėgius ir pasiekimus. Publikuosime  poleminius straipsnius ir diskusijas apie nūdienos aktualijas, istorinius procesus, supažindinsime su krašto gamtos ištekliais ir primirštomis vietos  įžymybėmis, nušviesime gilias tradicijas turinčius renginius, parodas ar unikalias mūsų krašto šventes.

Šį kartą norime „Šilelio“ skaitytojus supažindinti su Vilniaus anykštėnų sambūrio veikla, su pasišventusiais mūsų kraštui žmonėmis, gyvenančiais sostinėje.

Vilniaus anykštėnų sambūrio veiklos kryptys, tematika ir formos

Per penkiolikos metų laikotarpį, glaudžiai bendradarbiaudama su PAB, Anykščių rajono savivaldybe, Svėdasiškių draugija „Alaušas“, Kauno anykštėnais, Aukštaitijos krašto rajonų bendruomenėmis, veikiančiomis Vilniuje, ir kitomis organizacijomis, VAS atliko daug prasmingų darbų. Įvairios buvo ir veiklos kryptys bei formos, ypač – buvusių renginių tematika.2017-08-18. Marijonas Mikutavičius ir Jurgita Jurkutė-Širvaitė UNICEF misijos Malavyje dalyviams linki stiprybės

Rugpjūčio 19 d., septintą kartą UNICEF Lietuva kartu su TV3 rengiamos gerumo misijos „Už kiekvieną vaiką“ dalyviai išvyksta į Malavį. Šiemet į misiją keliauja atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu, dainininkas Donatas Montvydas, kunigas Ričardas Doveika ir UNICEF Geros valios ambasadorė, aktorė Virginija Kochanskytė. Šeštadienį, 12.45 val. Vilniaus oro uoste laukiami visi, norintys išlydėti misijos dalyvius. 

Šiais metais misijos dalyviai keliauja į Malavį. Vienoje skurdžiausių Afrikos valstybių nuolat trūksta maisto, maždaug pusei vaikų neprieinamas gydymas, skiepai, daugiau kaip milijonas jų yra našlaičiai. Savaitę truksiančios lietuvių misijos tikslas – surinkti kuo daugiau lėšų Malavio vaikų gyvybėms gelbėti.

Į pirmąją UNICEF misiją Kambodžoje 2011 m. keliavę dainininkas Marijonas Mikutavičius ir aktorė Jurgita Jurkutė-Širvaitė vykstantiems į Malavį linki stiprybės ir tvirto nusiteikimo, nes skaudžių vaizdų – netruks. 


2017-08-18. A. Mamontovas: „Be kultūros tėra egzistavimas“

Šių metų pabaigoje 50-metį minėsiantis Andrius Mamontovas jau dabar ruošiasi grandioziniam koncertui vienoje didžiausių šalies arenų. Tačiau rugsėjo 3 d. pasitaikys reta proga išgirsti žinomą atlikėją itin neįprastoje aplinkoje – Rokiškio r. esančiame Ilzenbergo dvare ir ūkyje. Su vienu žinomiausių šalies muzikantų kalbamės apie gero koncerto sampratą, brandą, kultūros bei sveikos gyvensenos svarbą.

- Kaip jūs, vilnietis, vertinate koncertavimą ne kamerinėje erdvėje, o gamtoje, festivaliuose?

- Vertinu labai gerai, nes galimybė groti gamtoje, kokioje nors gražioje vietoje – ir muzikantams, ir žiūrovams – visada sukuria ypatingą nuotaiką. Koncertui aplinka prideda papildomos vertės, darydama įtaką bendram nusiteikimui.


2017-08-18. Bardų sostinėje Anykščiuose nusileido „Purpurinis vakaras“

Vakar Anykščių Vyskupo skvere suskambę gitarų akordai paskelbė Nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras“ pradžią. Jubiliejinį, 10-ąjį festivalį sveikino Lietuvos Respublikos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. „Anykščiai tampa dainuojamosios poezijos ir bardų sostine“, - sakė ji ir linkėjo klausytojams mėgautis kiekviena akimirka, visiems kartu švęsti gyvenimą.

Tris dienas truksianti muzikos, fotografijos, teatro ir kino šventė prasidėjo jaunųjų bardų Emilijos Statinaitės, Pauliaus Zakarausko, Simo Navicko, Simonos Kuodytės, taip pat pirmąjį savo albumą išleidusio jaunojo atlikėjo Kristijono Ribaičio bei svečių iš Šiaurės Airijos – grupės „Thundering down“ koncertu Vyskupo skvere. Vakarėjant energingus garsus paupyje pakeitė mistiniai vaizdai Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų centre, kur į kelionę po metų laikus pakvietė rankų šešėlių teatras „Budrugana Lietuva“.


2017-08-17. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson: „Turtingi tie Anykščiai...“

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson kiekvieną savaitę kelionių po Lietuvą metu susitinka su skirtingų  regionų kultūros darbuotojais, puoselėjančiais to krašto vertybes.  Rugpjūčio 17-ąją ji viešėjo Anykščiuose. Lankydamasi Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje kultūros ministrė nuoširdžiai džiaugėsi, kad „turtingi tie Anykščiai“.

Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio,  Administracijos direktoriaus Audroniaus Gališankos, mero patarėjų: Dominyko Tutkaus ir Donaldo Vaičiūno lydima, kultūros ministrė  vyko į A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinį muziejų. Vėliau  Anykščių kultūros centre apžiūrėjo renovuotas ir šiuo metu dar renovuojamas patalpas. Anykščių menų inkubatoriuje - menų studijoje lankėsi čia kuriančių rezidentų dirbtuvėse.2017-08-17. Lietuvos paštas fiksuoja didėjančius siuntų srautus

Pirmąjį šių metų pusmetį per Lietuvos paštą išsiųsta ir gauta beveik 27 mln. pašto siuntų. Sparčiausiai augo tarptautinių pašto siuntų srautas. Iš užsienio į Lietuvą šiemet atkeliavo net 13,3 proc. daugiau pašto siuntų nei pernai.

Lietuvos pašto duomenimis, šį pusmetį didėjo ir siunčiamų, ir gaunamų pašto siuntų apimtis. „Gyventojams vis aktyviau perkant internetu, ženkliai auga iš užsienio gaunamų siuntų skaičius. Pastebima, kad dėl sparčiai populiarėjančios elektroninės prekybos vis dažniau šalies gyventojai perka ne tik Lietuvos, bet ir užsienio elektroninėse parduotuvėse. Tai patvirtina progresyviai didėjantys siuntų srautai“, – teigia Lietuvos pašto Pašto operacijų  direktorius Algirdas Šimonis.2017-08-17. Anykščiuose prasideda jubiliejų švenčiantis Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“

Rugpjūčio 17 d. prasideda tris dienas truksiantis 10-asis Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“ Anykščiuose.

„Festivalio skraistė virš Anykščių stogų, pušų bei tikrų dalykų išsiilgusių širdžių nusileis kai miesto Vyskupo skvere nuaidės pirmieji gitaros akordai. Miestą bei festivalį čia sveikins jaunieji respublikinio dainuojamosios poezijos konkurso laureatai bei romantiškasis Kristijonas Ribaitis, o airiškos muzikos prieskonių įbers svečiai iš Šiaurės Airijos – grupė „Thundering down“ – sakė festivalio organizatoriai.  

Mistikos skonį festivaliui suteiks ketvirtadienio vakarą Anykščių koplyčioje – pasaulio anykštėnų kūrybos centre pasklidę šešėliai. Jų nepabūgusieji išvys unikalaus rankų šešėlių teatro „Budrugana Lietuva“ spektaklį „Metų laikai“.


2017-08-17. Prisiminimai pakvietė sugrįžti

Įvykiai ir datos
Laiką, kurį gyvename,  ženklina reikšmingi įvykiai: Švč M. Marijos apsireiškimo Fatimoje 100-tosios metinės, Lietuvos valstybės 100–tosios metinės ir tik ką įvykusi mūsų krašto kankinio Teofiliaus Matulionio beatifikacija.

Šie įvykiai skatina pasižvalgyti ir atrasti, kas svarbu mūsų aplinkoje. Tad kas gi vyko rugpjūčio 5 dieną  Kurklių apylinkės Užunevėžio kaime, kai aplink it jūra banguoja javų varpos, brandindamos grūdą kasdieninei duonai?

Susitikimas, tapęs švente
Žmogus žmogui  draugas ar  kaimynas,  bendraklasis ar bičiulis – brangi dovana. Tai išsaugome savo atmintyje ir tuo praturtiname vieni kitus. Todėl nusprendėme pakviesti į susitikimą visus, kurie šio krašto kaimuose gimė ir augo, mokėsi ar dirbo mokykloje, kurie gyvena dabar.  Atsakydami į kvietimą, žmonės liudijo ilgesį gimtinei, mokyklai, artimiesiems,  liudijo, kad  svarbu tai, kas šventa, todėl  susitikimą drįsome pavadinti švente.      


2017-08-17. Vykdoma programa „PAGALBA MAISTO PRODUKTAIS“

Informuojame, kad Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija
koordinuoja programą „Pagalba maisto produktais“.
Anykščių miesto ir Anykščių seniūnijos gyventojams
maisto paketai bus išduodami
š. m. rugpjūčio mėn. 16; 17; 18 d. nuo 9.00 iki 14.00 val.
adresu: Vilties g. 24, Anykščiai.

Informacija teikiama Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos
Anykščių skyriaus telefonais: 8 381 5 34 63; 8 610 39 314


2017-08-16. Anykštėnai dalyvavo riedslidžių varžybose Latvijoje

 Rugpjūčio 11-13 d. Madonoje (Latvija) vyko pasaulio taurės trečiojo etapo varžybos riedslidėmis, o tarp dalyvių savo jėgas išmėgino ir Anykščių KKSC slidininkai.

Sprinto rungtyje vyrų grupėje Jaunius Drūsys iškovojo 10 vietą, jaunimo gr. Paulis Januškevičius finišavo dešimtas, Ąžuolas Bajoravičius – vienuoliktas.


2017-08-15. Vargonų muzikos festivalio uždarymo koncertas

Rugpjūčio 14–ąją Anykščių Šv. Mato bažnyčioje nuskambėjo baigiamasis 17–ojo Tarptautinio vargonų muzikos festivalio koncertas. Negausiai susirinkusiems klausytojams vargonavo trys jaunieji Lenkijos vargonininkai: Varšuvos muzikos akademijos studentas Marcinas Knura, kuris Anykščiuose organizuojamame festivalyje dalyvavo antrą kartą ir du Katovicų muzikos akademijos studentai.


2017-08-15. Rolandas Kazlas: “Jeigu negyvensi su poezija, teks gyventi su buhalterija”

“Mūsų “Pakeleivių” kolektyvas – gausus ir triukšmingas. Tai, ką mes grojame, nuo bardų muzikos šiek tiek nutolę. Tačiau turime akustinių, kamerinių kūrinių, kuriuos ir pateiksime festivalio “Purpurinis vakaras” klausytojams”, - sako aktorius, atlikėjas Rolandas Kazlas. Aktorius žada, kad šį ketvirtadienį prasidedančiame nacionaliniame bardų festivalyje būtinai nuskambės naujų dainų.

- Rolandai, kuo jus žavi bardų muzika?
- Gerai, kad esama tokios muzikos. “Purpuriniam vakarui” nereikia garsių pavardžių, šėlsmo ir iškeltų rankų prie scenos. Tai – klausytojų festivalis, jie čia svarbesni nei atlikėjai. Visada bus žmonių, kurie turi ką pasakyti, bet jei nebus, kas jų klauso, nebus ir festivalio. “Purpurinis vakaras”  turi tradicijas. Tai vieta, kur žmonės gali išgirsti save, girdėti kitą, ramiai, tyliai pabūti. To šiandien labai trūksta.


2017-08-15. Žolinės garbei Kavarske „nusidriekė“ gėlėmis pasipuošęs „Draugystės tiltas“

Sekmadienio  rytą Kavarsko centro erdvės pasipuošė Žolinių šventei skirtomis floristinėmis kompozicijomis. Prieš Šv. Mišias jas pašventino Kavarsko bažnyčios kunigas dr. Nerijus Vyšniauskas.  Akį traukė įspūdingo grožio Ažuožerių neįgaliųjų ir senjorų klubo „Seklyčia“ puokštė-kilimas, kurį apibūdino  tokie  Gino Žeimo žodžiai: „Rugpjūtis velkas švarką iš velveto, o Žolinė jam dovanoja dobilą su mėta...  Šventosios žingsnis daros lėtas, viršum gitaros vėjas šoka menuetą...“  Šerių kaimo bendruomenės floristinė kompozicija buvo su mįsle, o spalvinga Kavarsko miesto bibliotekos kompozicija „Draugų draugams“ taip pat buvo pagaminta su intriga...  Šventės svečiai,  Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Kupiškio filialo nariai kavarskiečiams padovanojo spalvingą puokštę „Vasaros branda“ . Kavarsko moterų seklyčios nariai iš savo darželių suneštų gėlių  sudėliojo rudeninę pynę. Kiek atokiau puikavosi dar kelios individualios puokštės, traukiančios praeivių žvilgsnius.


2017-08-14. Anykščiuose rugsėjį nauja sveikatingumo iniciatyva

Rugpjūčio 16 dieną Anykščiuose vyks naujas renginys, kuris bus tradicinis mūsų kurorte. Į Anykščių savivaldybę atvykusi Lietuvoje gerai žinoma sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė pristatė savo renginio idėją, kuri skatins visus anykštėnus daugiau vaikščioti. Lietuvoje net 14 tūkstančių žmonių suvienijusios Proenzi ArthroStop ,,Ėjimo varžybos“, kurios vyko Vilniuje, Kaune, Druskininkuose ir Nidoje,  dabar persikels į Anykščius.

Planuojama, kad renginyje Anykščiuose dalyvaus per 3 000 ėjimo mėgėjų iš visos Lietuvos. Trasa apims žymiausias Anykščių vietas, bet tai nereiškia, kad anykštėnai nepamatys kažko naujo ar įdomaus. Organizatoriai pažada, kad šis renginys bus galimybė miesto gyventojams pažinti savo apylinkes iš naujo. Renginio vietoje veiks pramogų zonos vaikams, sveikos gyvensenos produktų ir amatininkų prekybos taškai. Visi, iš anksto užsiregistravę ėjimo dalyviai, bus apdovanoti autentiškais mediniais varžybų medaliais su Anykščių simboliu.


2017-08-14. Vilniaus anykštėnų sambūrio darbai ir jubiliejus

Žvelgiant iš 2017 metų vidurvasario pozicijų, Vilniaus anykštėnų sambūris (toliau VAS), šalia kasdieninių organizacinių darbų ir įprastinio mokslo, edukacijos bei kultūros renginių šurmulio, per pastarąjį pusmetį išgyveno keletą svarbių įvykių, turėsiančių ateityje nemažos reikšmės ir įtakos tolesnei sambūrio raidai bei veiklos plėtrai.

Pirmasis jų – 2016-ųjų metų gruodžio 11 dieną Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos Karininkų ramovėje surengtas visuotinis ataskaitinis rinkiminis narių susirinkimas, kuriame tuometinis pirmininkas Alfredas Puodžiūnas pristatė trejų metų sambūrio veiklos ataskaitą ir tarybos darbus, o tarybos narė, Sambūrio iždininkė, atsakinga už finansus Janina Baublienė, iš anksto parengusi keleto metų gautų bei išleistų sambūrio lėšų analizę, išsamiai aptarė finansinę VAS ataskaitos dalį. Buvo išrinkta nauja sambūrio taryba (apie ją kalbėsime vėliau), kuri balsų dauguma išrinko Sambūrio pirmininką. 2017 metų sausio 23 dieną Registrų centre, Janinos Baublienės ir Jolitos Šedauskienės darbo bei pastangų dėka, buvo įregistruota sambūrio Pirmininkė ir Tarybos nariai, o kitą dieną – sutvarkytos ir sambūrio sąskaitos banke prieigos teisės. Taip buvo pašalintos visos kilusios kliūtys ir uždegta žalia šviesa naujam sambūrio veiklos etapui.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
         

            Sprendimas: DPromoLink