ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. lapkričio 23 d. ketvirtadienis - 22:23
NAUJIENOS:

2017-10-27. 2018 m. deklaruoti žemės ūkio naudmenas bus paprasčiau

Žemės ūkio ministerijoje spalio 24 d. socialiniams partneriams (Lietuvos ūkininkų sąjungos, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos, Žemės ūkio bendrovių asociacijos, ūkininkų ir valdžios atstovams) pristatyti ir aptarti numatomi žemės ūkio naudmenų deklaravimo taisyklių pakeitimai nuo 2018 m. Po diskusijų  dėl žemės ūkio naudmenų deklaravimo taisyklių pakeitimo projekto gautas socialinių partnerių pritarimas.  

Pristatant taisyklių pakeitimus daug dėmesio buvo skirta priemonėms, kurios dar labiau ribotų  vadinamųjų „sofos“ ūkininkų veiklą. Siekiant, kad parama pasinaudotų tik tie, kurie patys dirba deklaruojamus plotus, dar atidžiau bus kontroliuojami pareiškėjų žemės ūkio veiklos vykdymo įrodymo dokumentai bei jų pateikimo tvarka.


2017-10-27. Nedrausmingiems vairuotojams gresia baudos už šviesoforo signalų nepaisymą

 Anykščių rajono policijos komisariato pareigūnai, vykdydami eismo kontrolę, pastebėjo, kad atsiranda nemažai vairuotojų, kurie važiuodami rekonstruojamoja A. Vienuolio gatve, nepaiso laikinai pastatyto šviesoforo signalų. Neretai tai vyksta naktį, anksti ryte, ar vėlai vakare. Nekantrūs vairuotojai,  degant draudžiamam šviesoforo signalui, jo nepaiso, įvažiuoja į remontuojamą gatvės dalį ir čia susitinka priešais atvažiuojantį automobilį. Kadangi viena gatvės pusė būna uždaryta, automobiliams prasilenkti neįmanoma. Taip pat pasitaikė jau ne vienas atvejis, kai atvažiavęs „kelių erelis“, degant raudonam šviesoforo signalui, aplenkia prie šviesoforo stovinčia automobilių eilę ir, nepaisydamas draudžiamo šviesoforo signalo, bando įveikti remontuojamą gatvės atkarpą. Toks „erelis“, susitikęs priešais atvažiuojančius automobilius, bando važiuoti šaligatviais, ar atbulomis, sukeldamas kitiems eismo dalyviams dar daugiau nepatogumų, ar net avarinių situacijų. Policijos pareigūnai yra užfiksavę jau ne vieną tokį atvejį.


2017-10-26. Aš mėgstu naktį groti kapinikėse...

Anykščių krašto laikraštis „Šilelis“   šiais metais tęsia praėjusių metų  projektą „Mūsų kraštas čionai, tarp kalnų Anykščiai“,  kurį iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Kiekvieną mėnesį  ir vėl skelbsime unikalias publikacijas apie įvairių laikotarpių ir profesijų žymius Anykščių krašto žmones, jų pomėgius ir pasiekimus. Publikuosime  poleminius straipsnius ir diskusijas apie nūdienos aktualijas, istorinius procesus, supažindinsime su krašto gamtos ištekliais ir primirštomis vietos  įžymybėmis, nušviesime gilias tradicijas turinčius renginius, parodas ar unikalias mūsų krašto šventes.  Šiuose laikraščio puslapiuose – dar kartą apie festivalį „Pakeleivingi“.

Anykščių kultūros centre visą savaitę šurmuliavo profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalis „Pakeleivingi”. Šį festivalį Anykščių kultūros centras organizuoja jau ketvirtus metus. Tai – reta proga anykštėnams pamatyti naujausius Lietuvos teatrų pastatymus. Per septynias dienas buvo parodyti septyni spektakliai suaugusiems ir vienas – vaikams. Komisija, kurios sudėtyje buvau ir aš, rinko geriausią festivalio spektaklį, geriausią aktorių vyrą ir geriausią aktorę moterį. Geriausiu festivalio spektakliu buvo pripažintas Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastatymas „Altorių šešėlyje”. Režisierius Ramūnas Kaubrys,  libreto autorė Birutė Mar.2017-10-26. Dėl eismo Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis Anykščiuose

 Anykščių rajono savivaldybė informuoja, kad nuo 2017 m. spalio 23 d. kelio rekonstrukcijos darbai Anykščių miesto Antano Vienuolio gatvėje bus vykdomi kasdien, nuo 7.00 iki 18.00 valandos (išskyrus sekmadieniais). Esant tinkamoms oro sąlygoms, rangovas AB „Panevėžio keliai“ darbus planuoja baigti iki 2017 m. gruodžio 1 d.

Dėl galimų spūsčių rekonstruojamoje A. Vienuolio gatvėje (kelias Nr. 120 Radiškis–Anykščiai–Rokiškis) Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis, vykstančius nuo/link Ukmergės pusės kviečiame rinktis kelią per Kurklius (kelias Nr. 1201 Anykščiai–Kurkliai–Balninkai–Želva).2017-10-25. Architekto, grupės „Antis“ lyderio ir dainininko Algirdo Kaušpėdo viešnagė Antano Vienuolio progimnazijoje

Džiaugiamės,  kad mūsų mokykla turi galimybę dalyvauti „Laisvės“ TV įkūrėjo, kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriaus Andriaus  Tapino inicijuotame projekte „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“. Šio projekto tikslas – kad į svečius atvykę žinomi Lietuvos žmonės papasakotų mokiniams savo sėkmės istorijas, padrąsintų ir įkvėptų juos siekti savo svajonių ir tikslų. Spalio 24 d.  progimnazijos 7-8 klasių mokiniai turėjo galimybę mokykloje susitikti su architektu,  grupės „Antis“ lyderiu ir dainininku Algirdu Kaušpėdu.

Dainininkas papasakojo grupės „Antis“ susikūrimo istoriją, nuotykius koncertų metu.  O linksmų nutikimų „Anties“ dainininkams netrūko. Visus pralinksmino grupės  muzikantams po koncerto Kražiuose padovanoto antino istorija. Jis ir vardą turėjo – Martynas  Kražantis  - pagal dainos žodžius „ne tau, Martynai, mėlynas dangus...“ Gaila, „Anties“ dovana – antinas,  gyveno tik 2 savaites, bet jas praleido Algirdo Kaušpėdo sodyboje, tvenkinyje tarp lelijų. Kaip teigė dainininkas, vargšas tapo lapės auka.


2017-10-25. Žemės mokesčiui sumokėti – lygiai trys savaitės

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad privačios žemės savininkams VMI apskaičiavo už 2017 metus mokėtiną žemės mokestį bei pateikė žemės mokesčio deklaracijas VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje deklaravimas.vmi.lt, be to, mokesčio sumas galima peržiūrėti sistemoje „Mano VMI“ www.vmi.lt/manovmi. Tiems žemės savininkams, kurie nėra VMI elektroninių paslaugų vartotojai, žemės mokesčio deklaracijos siunčiamos klasikiniu paštu ir adresatus jos pasieks iki lapkričio 1-osios. Žemės valdytojai mokestį turi sumokėti iki š. m. lapkričio 15 d.


2017-10-25. Rubikiuose – rekordinis žvejų skaičius

Praėjusį šeštadienį, po turistinio sezono pabaigos,  jau snaudžiantį Rubikių ežerą  raižė daugiau nei pusšimtis valčių. Čia tradiciškai vyko kasmetinės sportinės ir mėgėjiškos žūklės klubo „Anykščių žvejų lyga” rengiamos spiningavimo varžybos „Rubikiai 2017”.

Nuo  ankstyvo ryto, žolę dar puošiant lengvai šalnai, prie kavinės „Žuvienės pašiūrė” virte virė veiksmas – iš visos Lietuvos į varžybas atvykę dalyviai į ežerą nuleidinėjo valtis, ruošėsi žvejybos reikmenis, bendravo ir laukė varžybų pradžios. Paskelbus registracijos pradžią, prie organizatorių nusidriekė ilga eilė linksmai nusiteikusių žvejų. Pakalbintas „Anykščių žvejų lyga” klubo prezidentas Daumantas Juzėnas džiaugėsi, kad varžybos kasmet vis labiau populiarėja ir plečiasi. Į šias tradicines spinigavimo varžybas, kurios anykštėnų surengtos jau septintąjį kartą, šįmet susirinko ypač daug dalyvių – net 52 komandos iš visos Lietuvos, tarp jų 8 anykštėnų ekipažai.2017-10-25. Policija ragina gyventojus saugoti savo turtą

Anykščių rajono policija informuoja, jog Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis policijos pareigūnai Anykščių rajone vykdys policines priemones, užtikrinant eismo saugumą, vykdant vagysčių ir kitų nusikaltimų prevenciją. Tačiau pareigūnai pataria ir patiems gyventojams labiau rūpintis savo saugumu.

Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis gyventojai lankosi kapinėse, padidėja transporto priemonių srautai, suintensyvėja eismas.. Dažnai žmonės išvyksta toliau nuo savo gyvenamosios vietos, butai ir namai paliekami be priežiūros. Tuo metu suaktyvėja vagys, todėl žmonės turėtų iš anksto pasirūpinti savo turto saugumu.2017-10-25. Pasikeitė pirmųjų RKL rungtynių Anykščiuose data

Anykščių krepšinio gerbėjai turės palūkėti, kol „Nykščio namų“ arenoje išvys besikaunančius „KKSC-Elmio“ žaidėjus.

RKL lyga pranešė, jog spalio 28 dienos rungtynės su „Lietuvos rytas-2“ klubu įvyks ne mūsų mieste, o Vilniuje.

Tai reiškia, kad „KKSC-Elmio“ ekipa pirmąsias trejas RKL lygos rungtynes žais išvykose (su Kupiškio, Kauno rajono ir Vilniaus komandomis), o pirmenybių kovos į Anykščius užsuks lapkričio 10 dieną, kai Ramūno Šližio auklėtiniai susitiks su Rokiškio „Feniksu“.


2017-10-24. ATŠVAITŲ DALINIMO AKCIJA

Dienoms sparčiai trumpėjant, labai svarbu pasirūpinti savo bei aplinkinių saugumu tamsiuoju paros metu. Rudens bei žiemos mėnesiai – tai ilgiausias ir tamsiausias metų laikas, lydimas lietaus, sniego, dažnai rūko. Esant tokioms oro sąlygoms pėstieji eismo dalyviai tampa sunkiai pastebimi automobilių vairuotojams, ypač, jei dėvi tamsius drabužius, nesegi atšvaito.

Veiksmingiausias ir paprasčiausias būdas apsisaugoti patiems ir apsaugoti savo artimuosius – naudoti šviesą atspindinčias priemones. Pažymime, kad būtumėte pastebėti, atšvaitą būtina segėti dešinėje pusėje, automobilio šviesų aukštyje ir tik labai gerai matomoje vietoje.

Spalio 30 - 31  d. kviečiame visus pėsčiuosius, dviratininkus atvykti į Anykščių rajono  savivaldybės visuomenės sveikatos biurą (J. Biliūno g. 19, I a., nuo 08:00 iki 17:00 val.),  dalinsime atšvaitus.2017-10-24. Į tradicinę konferenciją lituanistai rinkosi Anykščiuose

Spalio 20–21 d. Anykščių menų inkubatoriuje–menų studijoje vyko tradicinė asociacijos „Lituanistų sambūris“  konferencija, į kurią susirinko lietuvių kalbos mokytojai ir mokslininkai –žmonės, kuriems rūpi literatūros problemos šiandienos mokykloje ir ne tik. Džiugu, kad konferencijoje dalyvavo apie 100 dalyvių. Konferencijos organizatoriai ne tik „Lituanistų sambūris“, bet ir Anykščių r. savivaldybė, Ugdymo plėtotės centras, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, A. Baranausko ir A. Vienuolio–Žukausko memorialinis muziejus.


2017-10-24. Sužalojo Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiąją specialistę

Policija praneša apie praėjusį penktadienį, spalio 20 d., vėlyvą vakarą įvykusį incidentą Anykščių rajone, Skiemonių seniūnijoje, Žibučių kaime. Grumtynės įvyko mažamečio paėmimo iš šeimos metu.

Apie pusę vienuoliktos vakaro į vienus namus pasibeldę pareigūnai šeimininkės buvo pasitikti užgauliojimais ir įžeidinėjimais. Vėliau specialistei apie 10 kartų spirta į pilvą ir kojas. Tokiu būdu trukdyta atlikti darbuotojams pavestas pareigas.

Laima Zukienė, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja, redakcijai patvirtino, jog vyriausioji specialistė buvo sužalota ir dėl to priversta kreiptis į medicinos ekspertus. Pastarųjų išvada bus prijungta prie pradėto ikiteisminio tyrimo medžiagos.2017-10-24. Anykščiuose jaunimas savaitgalį leido kitaip

Šis savaitgalis Anykščių jaunimui buvo kiek kitoks nei įprastai. Užuot pramogavusios, Anykščių Jono Biliūno gimnazijos mokinės, pasitelkusios kūrybiškumą, savo laisvą laiką skyrė problemų analizavimui. Dalyvaudamos „Socialinio suflerio“ programos mokymuose, kurie vyko spalio 20 – 22 dienomis, jos išskyrė problemas, kurias išsprendus gyvenimas mieste taps kokybiškesnis. Susirinkusios iniciatyvios gimnazistės ne tik užsiėmė protine veikla, bet ir linksmai leido laiką: žaidė žaidimus, piešė, dalyvavo diskusijose, įsikūnijo į tam tikrus vaidmenis.


2017-10-24. MUMS RAŠO

O kartais kaime...
Iš tolo pamačiusi, kad, pasikinkęs arklį į vežimą su ratais, atvažiuoja vienas iš Budrių bendruomenės narių – visiems pažįstamas Moniukas, skubėjau čiupti į rankas fotoaparatą. Juk tokį vaizdą ne dažnai išvysi... O Moniukas jau šypsosi man iš tolo ta pačia gero žmogaus šypsena ir traukia vadeles, kad arklys sustotų, kad patogiau man juos nufotografuoti būtų.


2017-10-24. Anykščiuose – naujas dekoratyvinių augalų skveras

Spalio 20 dienos popietę  Anykščiuose, Mindaugo, Miško ir Taikos gatvių sankirtų erdvėje  vyko Anykščių rajono vadovų inicijuota akcija, kurios metu Anykščių rajono savivaldybės darbuotojai,  kartu su akcijoje dalyvavusiais miestelėnais,  pasodino daugiau negu 200 dekoratyvinių krūmų. Iš jų buvo 30 rūšių alyvų, 10 rūšių jazminų, puošniųjų kolkvicijų, putinlapių pūslenių ir tujų. Nuoširdžiai dėkojame visiems, kūrusiems naują žalią erdvę Anykščiuose.


2017-10-24. Rudeninė „Maisto bankas“ akcija – reali pagalba stokojantiems

Spalio 20–21 dienomis Anykščiuose, kaip ir kituose  73-uose Lietuvos miestuose, vyko tradicinė „Maisto banko“ akcija, kurios metu savanoriai kvietė aukoti maisto produktus nepasiturinčiųjų maitinimui.

„Maisto banko“ akcijos savanoriai spalio 20–21 dienomis Anykščiuose pirkėjus kvietė PC „Maxima“, „Norfa“  ir „Iki cento“  nupirkti bei paaukoti ilgo galiojimo maisto produktų ir taip padėti skurdžiai gyvenantiems. Rudeninė „Maisto banko“ akcijos metu  dirbo 91 savanoris, kurie surinko 3316 vienetų produktų. Šį įspūdingą produktų skaičių  paaukojo 1006 geros ir gailestingos širdies anykštėnai.  Daugiausiai produktų, bene trečdalis, buvo paaukota VšĮ „Anykščių jausmų ratas“ komandai. Visi aukas rinkusieji nuoširdžiai dėkoja aukojusiems. Dar nuoširdesnius padėkos žodžius tars tie, kuriuos pasieks suaukoto maisto paketai.2017-10-23. Viešojoje bibliotekoje – spektaklis mamoms ir vaikučiams

Spalio 25 d. trečiadienį, 14:30 val. L.ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje, Vyskupo skveras 1,  II a. salėje „TEATRIUKAS“ kviečia į nemokamą spektaklį „Arbatinukai“ šeimoms su mažais vaikais bei kūdikiais.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos globojamas meno ir kultūros projektas – spektaklis „Arbatinukai“, kviečia dalyvauti mažiausius žiūrovus su savo tėveliais. Šiuo projektu siekiama atkreipti visuomenės, ypač mažamečius vaikus auginančių tėvelių, dėmesį į bendravimo su vaikais svarbą, kalbėjimą ir paprasčiausią buvimą kartu, nes tai padeda išvengti psichologinių problemų, gerinti augančios kartos psichikos sveikatą.2017-10-23. Anykštėnė – tarptautinio konkurso nugalėtoja

Spalio 21 d. Utenoje įvyko tarptautinis vaikų ir jaunimo vokalinės muzikos konkursas - festivalis  „Muzikinės nominacijos 2017". Konkurse varžėsi 67 kolektyvai ir solistai iš Ukrainos, Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos.

Tarptautinės komisijos sprendimu, Anykščių kultūros centro pramoginės muzikos grupės „Puella“ solistė Urtė Mališauskaitė buvo įvertinta I laipsnio diplomu. Solistės vadovė  R. Aglinskienė.


2017-10-23. Susitikimas su aktoriumi ir rašytoju Arkadijumi Vinokuru

Spalio 25 d., 17.30 val. anykštėnus kviečiame į Anykščių L. ir S. Didžiulių viešąją biblioteką, kurioje teatro ir judesio meno aktorius – pedagogas, žurnalistas ir rašytojas Arkadijus Vinokuras pristatys savo naujausią knygą „Mes nežudėme".

„Lietuviai nėra žydšaudžių tauta ir vaikai nekalti dėl tėvų nusikaltimų“, -  sako žurnalistas, rašytojas, aktorius Arkadijus Vinokuras, kurio šeimą, kaip ir daugumą Lietuvos žydų, skaudžiai palietė Holokausto tragedija. Neseniai išleistoje knygoje „Mes nežudėme“ jis kalbasi su trisdešimt penkiais žydų žudikų ar kitaip žydus persekiojusių nusikaltėlių vaikais, anūkais, giminėmis. Visi pokalbiai yra autentiški, jie autoriaus nekomentuojami. Prieš kiekvieną pokalbį yra pateikta duomenų iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo bylų apie nusikaltėlį ir jo vykdytus nusikaltimus. Pašnekovai dalijasi savo skausmu, gėda arba abejone dėl artimųjų nusikaltimų.2017-10-23. Teresės Mikeliūnaitės kultūros premija – Žilvinui Pranui Smalskui

Spalio 3 d. vykusiame Anykščių rajono savivaldybės kultūros tarybos posėdyje buvo svarstyti 3 kandidatai 2017 metų Anykščių rajono savivaldybės Teresės Mikeliūnaitės kultūros premijai gauti. Komisijos narių balsų dauguma premiją pasiūlyta skirti Anykščių krašto kūrėjui, įvairių projektų vadovui ir autoriui Žilvinui Pranui Smalskui.


2017-10-23. Profesoriaus Juozo Meškausko knygų kolekcija iš JAV atkeliavo į Anykščius

Šių metų  spalio 21 d.(šeštadienį) knygų ir dokumentų  siunta iš JAV atkeliavo į Anykščių L. ir S. Didžiulių viešąją biblioteką. Džiugu, kad bibliotekininkai galės prisidėti prie žymaus mūsų kraštiečio prof. Juozo Meškausko asmeninės bibliotekos, kaip lietuviško rašytinio paveldo, sukaupto išeivijoje, išsaugojimo.


2017-10-23. Savaitgalį įvedamas žiemos laikas

Jau šį sekmadienį Lietuvoje bus įvedamas žiemos laikas. Laikrodžio rodykles spalio 29-ąją, 4 val., turėsime pasukti valanda atgal. Taigi, miegosime valanda ilgiau, rytais daugiau džiaugsimės šviesa, tačiau greičiau tems.

Žiemos ir vasaros laikas įvedamas siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau  kyla diskusijos dėl laiko kaitos naudos. Medikai metai iš metų kartoja, kad tokia sistema gali pakenkti sveikatai, esą tai turi įtakos ir nelaimingų atsitikimų statistikai - padidėja nusikalstamumas bei nelaimingų atsitikimų kelyje skaičius.


2017-10-23. Savivaldybės administracijos komanda pasipildys naujais „veidais“

"Šilelis" 2017-10-20 Nr. 42

Viešojoje erdvėje gana aktyviai diskutuojama, o ir žiniasklaidos priemonėse vis dažniau pasirodo informacija apie tai, kad  Savivaldybės administracijos skyrius palieka specialistai ar net vadovai.
Kaip „Šilelį“  informavo Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Dūmanienė,  Savivaldybės administracijoje priskaičiuojamos 168 pareigybės, šiai dienai  „tuščios“ yra 8 darbo vietos.  Kokių specialistų ir kokiuose skyriuose trūksta, „Šilelis“ teiravosi Administracijos direktoriaus Audroniaus Gališankos.2017-10-23. Tradicinis Vytauto Leščiaus taurės turnyras

Praėjusį šeštadienį vyko futbolo turnyras skirtas Vytautui Leščiui atminti. J. Biliūno gimnazijos stadione svečiavosi per 35 komandos iš Molėtų, Rokiškio ir Kupiškio. Smagus spalio 21 d. oras paneigė visas blogiausias sinoptikų prognozes. Tai suteikė dar daugiau žavesio šiam turnyrui.

Kartais laimi komandos mažiausiai praleidusios, bet dažniau komandos daug mušančios. Šį kartą tokia komanda buvo FK Molėtai. Tikrai nesitikėjom tokio užtikrinto Beniaus Zelkevičiaus bičiulių žaidimo. Pirmose rungtynėse teko nulenkti galvą prieš molėtiškius, kurie pirmomis rungtynių minutėmis pelnė gražų įvartį, o per likusį laiką užtikrintai apsigynė. Mums tai buvo vienintelis praleistas įvartis tądien, bet jo užteko, kad galėtume kovoti tik dėl antros vietos.2017-10-20. Baltijos šalių ministrai: tvari regionų plėtra – mūsų bendras tikslas

Anykščiuose susitinka Baltijos šalių ministrai, atsakingi už regionų politiką. Tai tradicinis neformalus ministrų susitikimas, kuris kasmet vyksta vienoje iš šalių. Šiemet organizuojamas Lietuvoje – Anykščiuose.

Pasak vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno, tiek Estija, tiek Latvija susiduria su panašiomis problemomis kaip Lietuva – žmonės linkę kraustytis į centrus, todėl ilgainiui mažose šalyse geriausiu atveju lieka keli stiprūs regionai, gebantys generuoti ekonomiką, plėstis.

„Latvijoje yra Ryga, Estijoje – Talinas. Pas mus – Vilniaus regionas. Iš esmės susiduriame su ta pačia problema, kaip užtikrinti, kad atotrūkis tarp regionų nebūtų toks didelis. Mūsų situacija, Baltijos šalių kontekste, gal net šiek tiek geresnė – turime ir Klaipėdą su jūrų uostu, pramoninius miestus – Panevėžį, Šiaulius“, - sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
         

            Sprendimas: DPromoLink