ŠIANDIENOS VARDADIENIAI:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
2017 m. rugsėjo 24 d. sekmadienis - 13:27
NAUJIENOS:

2017-08-29. Į Anykščius atriedėjo du nauji geltonieji „Mercedes-Benz“ markės mikroautobusiukai

Antradienį, rugpjūčio 29 dieną,  į Katedros aikštėje surengtą šventę iš visos Lietuvos atvykusiems moksleiviams ir mokytojams buvo padovanoti 82 geltonieji autobusiukai. Jie iškeliavo į 55 šalies savivaldybes. Anykščių savivaldybei buvo skirti du geltonieji mikroautobusiukai, kurie atiteko lopšeliui-darželiui „Eglutė“ ir Antano Baranausko pagrindinei mokyklai.      

Visi autobusai 19 vietų, 35 – „Mersedes-Benz“ ir 47 – „Iveco Daily“ markės. Prieš užvesdami autobusą, vairuotojai turi pasitikrinti blaivumą įmontuotu alkotesteriu. Nepasitikrinus, autobuso variklis paprasčiausiai neužsiveda.  


2017-08-29. Anykščių A. Baranausko pagrindinėje mokykloje – išmanioji 3D klasė


Rugpjūčio 28 d., nenumaldomai artėjant Mokslo ir žinių dienai, Anykščių Antano Baranausko pagrindinėje mokykloje duris atvėrė pirmoji Anykščių rajone išmanioji 3D klasė, kurioje specializuotos programos ir akinių pagalba mokiniai pamokų metu galės susipažinti su virtualiais erdviniais vaizdais, pavyzdžiui, geometrinėmis figūromis, augalų ląstelėmis ir jų veikla.


2017-08-29. Reikia idėjų – perspektyvų yra

Tikriausiai daugelis socialiniame tinkle „Facebook“ peržiūrėjote ne vieną Anykščių kraštą reprezentuojantį filmuką. „Patirk Anykščius keliaudamas Ekotakais“ – tai naujausias iniciatyvaus jaunimo pastangomis, bendradarbiaujant su Andriumi Falkausku, sukurtas įrašas.  Jame per tris minutes ir trisdešimt devynias sekundes pateikiama jaunimo šiandiena ir perspektyva Anykščiuose – mažyčiame gamtos lopinėlyje. Smalsu išgirsti apie patį kūrybinį procesą, todėl kalbiname vieną iš šio įtaigaus filmuko kūrėjų Indrę Rukšaitę.

– Trumpai prisistatykite.

– Esu kilusi iš Anykščių. Dar mokykliniais laikais domėjausi įvairia veikla, lankiau Anykščių kūrybos ir dailės mokyklą, muzikos mokyklą. Dalyvaudama visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ veikloje,  patyriau savanorystės  džiaugsmą ne tik Anykščiuose, bet ir didmiesčiuose. Baigusi politikos mokslų ir gretutines menotyros studijas, kuriam laikui buvau išvykusi į užsienį padirbėti. Žinojau kur ir pas ką važiuoju, tačiau ten pasilikti ilgesniam laikui neplanavau. Į gimtąjį kraštą grįžau maždaug prieš metus, o dirbti Anykščiuose pradėjau balandžio mėnesį. Esu Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos darbuotoja, atsakinga už „Idėjų labas“, saviraiškos ir realizacijos erdvės veiklų kuravimą bei darbą su jaunimu ir informacijos viešinimą. Mano darbų spektras labai platus, tačiau dirbti su jaunimu ir ne tik su jais,  labai smagu. Su visais randu bendrą kalbą ir turiu čia ką veikti. 


2017-08-29. Iš UNICEF misijos Malavyje Jazzu ir Donatas Montvydas grįžo pasikeitę ir įkvėpti

Sekmadienį iš Malavio grįžo paskutinieji septintąjį kartą rengtos gerumo misijos „Už kiekvieną vaiką“ dalyviai. Iš UNICEF drauge su TV3 rengiamos misijos grįžę dainininkai Donatas Montvydas ir Justė Arlauskaitė-Jazzu sako jaučiasi pasikeitę ir įkvėpti.

Šiemet D. Montvydas ir Jazzu misijoje dalyvavo pirmą kartą, pora dienų anksčiau grįžusiam kunigui Ričardui Doveikai tai buvo antroji kelionė, o drauge vykusi UNICEF Geros valios ambasadorė, aktorė Virginija Kochanskytė kaip UNICEF Geros valios ambasadorė jau yra aplankiusi Kambodžą, Svazilandą, Mozambiką, Haitį ir Tanzaniją.2017-08-28. Plauk rankas, saugok sveikatą

Rankų higiena yra viena iš pagrindinių prevencinių priemonių, padedančių apsaugoti save ir visus šalia esančius nuo infekcijų, plintančių kontaktiniu būdu. 2017metų pirmą ketvirtį Anykščių rajone užregistruota 27 žarnyno infekcijos. Iš jų 7-nepatikslintos bakterinės žarnyno infekcijos, 11-rotovirusinių žarnyno infekcijų, 8-nepatikslintos virusinės žarnyno infekcijos ir 1- salmoneliozė.

Kodėl reikalinga rankų higiena?
Ant mūsų rankų odos dauginasi įvairūs mikroorganizmai. Dauguma iš jų labai pavojingi mūsų sveikatai ir gali sukelti susirgimus: Žarnyno infekcijas – tai rotovirusinė ir norovirusinė infekcijos, dizenterija, vidurių šiltinė, salmoneliozė, virusinis hepatitas A, lambliazė, paratifas ir kt. Mikroorganizmai patenka ant rankų liečiant užterštus daiktus, kontaktuojant su gyvūnais, todėl apsisaugojimui reikia plauti rankas. Virusinės infekcijas – tai gripas, vėjaraupiai, tymai, skarlatina, raudonukė, difterija ir kt. Šios infekcijos perduodamos oro – lašeliniu būdu, bet čiaudint ar kosint, pridengiant burną ligų sukėlėjai lieka ant rankų. Helmintozes - helmintų kiaušinėlių gali būti visur ir nešvariomis rankomis patenka į burną, žarnyną, kur pradeda intensyviai daugintis.2017-08-28. Viena prieš visus

Rugpjūčio 25 dieną Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyko šachmatų simultanas su didmeistre, Seimo nare Viktorija Čmilyte-Nielsen. Į Anykščius žaisti simultano šachmatininkė atvyksta jau antrą kartą. Prieš metus suorganizuotas šachmatų simultanas pareikalavo daug jėgų iš didmeistrės, todėl ir šiais metais Bibliotekos Metodikos skyriaus vedėja ir šachmatų klubo „Šešiasdešimt keturi“ pirmininkė su didmeistre  organizavo dvikovą tiems, kurie norėjo atsirevanšuoti. V. Čmilytei-Nielsen teko vienu metu žaisti su 22 šachmatininkais. Simultane dalyvavo keturi pradinių klasių moksleiviai, keturi vyresniųjų klasių moksleiviai, studentai ir suaugusieji. Sėkmė nusišypsojo anykštėnui Kęstučiui Grigaliūnui, kuris vienintelis laimėjo prieš didmeistrę. Keturi šachmatininkai pasiekė lygiąsias: ketvirtokas Matas Niaura, Skaivė Meškauskienė, Dinas Šajevičius ir Liubomiras Vovk. Susitikimas su V. Čmilyte-Nielsen ir sužaistas simultanas visiems Anykščių šachmatininkams buvo didelė šventė.


2017-08-28. E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje (ES) asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. Vis didesnis domėjimasis elektronine prekyba fiksuojamas ir Lietuvoje, kur šiuo metu dažniau nei kas trečias tautietis perka internetu.

Naujausiais Europos Komisijos duomenimis, per dešimt metų internetu perkančių asmenų skaičius beveik padvigubėjo. 2007-aisiais ES šalyse vidutiniškai internetu pirko beveik trečdalis (29,7 proc.) gyventojų, o šiandien elektronine prekyba naudojasi daugiau kaip pusė (55 proc.) gyventojų.2017-08-28. Justės Arlauskaitės-Jazzu paskutinis dienoraštis iš misijos Malavyje

Jazzu: „Tai mane supurtė taip smarkiai, kad rodos žemė slydo iš po kojų“

Kalnai ir upės, keliai ir dykumos, spalvos, pilna gyvybės aplinkui. Tokie buvo įspūdžiai iki šiandien, eilės liejosi laisvai. O dabar žodžius renku atsargiau, nes vos surenku savo mintis. Antra diena Malavyje yra absoliučiai kitokia negu vakar, absoliučiai nepanaši į nei vieną dieną, kurią jau nugyvenau. Jaučiu, kad viskas kitaip, o ir aš – jau kitokia.

Anskti ryte pajudame link vaikų ligoninės. Ten aplankėme dvynukų šeimą. Iš pirmo žvilgsnio linksmi vaikai, didelėmis akimis, žingeidžiai žvelgiančiomis į pasauli. Jų mama – smulkutė moteris, abu vaikus nešiojanti ant rankų ir bučiuojanti juos su tokiu motinišku rūpesčiu ir džiaugsmo ašarom! O džiaugtis tikrai yra kuo – šie berniukai dar nesenai buvo ant mirties ribos, tą liudija jų išsipūtę pilvukai, taip dažniausiai atsitinka iš bado. Juos sverianti seselė ploja rankomis – jie priaugo dar vieną kitą gramą! O galėjo viskas būti kitaip, jei ne žmonių pagalba, aukos ir atsidavimas.


2017-08-28. AKKSC auklėtiniai parodė savo meistriškumą šalies biatlono čempionate

Rugpjūčio 21-ąją sprinto varžybomis Ignalinoje prasidėjo Lietuvos vasaros biatlono čempionatas, o rugpjūčio 22-ąją sportininkai susirungė persekiojimo lenktynėse. Gausiai susirinkę dalyviai kartu su visa pagrindine rinktine, kuri rengiasi 2018 metų žiemos olimpinėms žaidynėms, kaip priklauso vasaros sezonui  rungėsi riedslidėmis.

Pirmąją varžybų dieną vyrų 10 kilometrų sprinte triumfavo Karolis Dombrovskis iš Nemenčinės (Vilniaus r.), nuotolį įveikęs per 26 min. 31 sek. bei šaudykloje suklydęs du kartus. Antras liko ignalinietis Tomas Kaukėnas, nugalėtojui pralošęs 5 sek. (šaudymas 1+2). Trečias šioje grupėje buvo anykštėnas Vytautas Strolia, nuo nugalėtojo atsilikęs 47 sek. (2+2). Jaunimo vaikinų grupėje triumfavo visaginietis Deividas Demkovas, o jaunių vaikinų grupėje nepralenkiamas buvo Linas Banys iš Anykščių.


2017-08-28. Lietuvos Karalius Mindaugas skulptūrine kompozicija grįžo į istorinį Latavos kraštą

Rugpjūčio 26-ąją, šeštadienį, 13 val., Palatavio viensėdyje, pusiaukelėje tarp Anykščių ir Troškūnų, vykusių iškilmių metu buvo pasitiktas Karalius Mindaugas, į Latavos kraštą grįžęs nauju skulptūriniu ženklu, kuris nuo šiol liudys Latavos krašto istorinę svarbą bei parodys kelius prie Palatavio piliakalnio ir į Andrioniškį.

Iškilmės prasidėjo Anykščių kultūros centro teatro Justino Marcinkevičiaus dramos „Mindaugas“ fragmentu. Anykščių Antano Baranausko ir Antano Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejus kuratorius Tautvydas Kontrimavičius skulptūrą ir kelio rodykles pašventinti pakvietė Troškūnų Švenčiausios Trejybės bažnyčios kleboną Saulių Filipavičių.


2017-08-28. Kviečia dalyvauti akcijoje „Apibėk mokyklą“


Ugdymo įstaigos kviečiamos įsijungti į Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro inicijuojamą akciją „Apibėk mokyklą“, kurios metu per mokyklos pasirinktas dvi rugsėjo ar spalio savaites kiekvieną dieną mokiniai, mokytojai ir kiti mokyklų darbuotojai kviečiami bėgti aplink savo mokyklą apie 1,5 km.


2017-08-25. Naktigonės papročių atgaivinimas

Naktinis gyvulių ganymas, žirgų maudynės, jaunimo susibūrimai prie laužų, istorijų pasakojimas ir žaidimai – tai primiršti senovės papročiai, kuriuos pastaraisiais metais simboliškai atgaivina Anykščių regioninio parko direkcija. Todėl, ilgėjant vasaros naktims,  rugpjūčio 24- ąją  Anykščių regioninio parko stovyklavietėje „8-tas kilometras“ vyko 6-oji naktigonės šventė.

Į jaukų gamtos prieglobstį ristūnai su šeimininkais atvyko iš Andrioniškio kaimo bei „Mikadoras“ ir  „Vilartas" žirgynų.2017-08-25. Socialinėje akcijoje „Pasveikink jūrą Palangoje“ dalyvavo ir Anykščių rajono mokiniai

Liepos pabaigoje vienas iš šalies kurortų – Palanga – antrus metus iš eilės Lietuvos vaikams dovanojo svajonės išsipildymą „Pasveikink jūrą Palangoje“. Tai – socialinis projektas, kurį įgyvendindama kurorto savivaldybė prisijungė prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos kartu kurti saugią Lietuvą. Anykščių rajono savivaldybė taip pat prisidėjo prie šios respublikinės iniciatyvos ir šioje socialinėje akcijoje dalyvavusią Antano Baranausko pagrindinės mokyklos mokinių grupę, lydimą mokytojos Jūratės Girnienės, pradžiugino nemokama kelione į pajūrį.


2017-08-25. Mirgorode pasirašytas bendradarbiavimo su Anykščiais protokolas


2017 m. rugpjūčio 24 d., minint Ukrainos Nepriklausomybės dieną, Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis ir Mirgorodo (Ukraina) miesto vadovas Sergejus Solomacha pasirašė Ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo tarp Lietuvos Respublikos Anykščių rajono savivaldybės ir Mirgorodo miesto tarybos.

Lietuvos Respublikos Anykščių rajono savivaldybė ir Ukrainos Mirgorodo miesto taryba, siekdamos formuoti ir vystyti partnerystę tarp Anykščių rajono ir Mirgorodo miesto, ketina bendradarbiauti įvairiose srityse ir palaikyti draugiškus santykius.


2017-08-25. A. Mamontovas: „Be kultūros tėra egzistavimas“

Šių metų pabaigoje 50-metį minėsiantis Andrius Mamontovas jau dabar ruošiasi grandioziniam koncertui vienoje didžiausių šalies arenų. Tačiau rugsėjo 3 d. pasitaikys reta proga išgirsti žinomą atlikėją itin neįprastoje aplinkoje – Rokiškio r. esančiame Ilzenbergo dvare ir ūkyje. Su vienu žinomiausių šalies muzikantų kalbamės apie gero koncerto sampratą, brandą, kultūros bei sveikos gyvensenos svarbą.

– Kaip jūs, vilnietis, vertinate koncertavimą ne kamerinėje erdvėje, o gamtoje, festivaliuose?

– Vertinu labai gerai, nes galimybė groti gamtoje, kokioje nors gražioje vietoje – ir muzikantams, ir žiūrovams – visada sukuria ypatingą nuotaiką. Koncertui aplinka prideda papildomos vertės, darydama įtaką bendram nusiteikimui.


2017-08-24. Šv. Baltramiejus – šiandien tėvynę palieka gandrai

Gandras – gandrinių šeimos paukštis. Gandrai paplitę visuose žemynuose, išskyrus Šiaurės Ameriką, tropinėje, subtropinėje bei vidutinio klimato juostoje. Pasaulyje žinomos 6 gentys ir 19 rūšių, Lietuvoje gyvena dvi rūšys: Baltasis gandras ir Juodasis gandras. Lietuvoje gandrai atskrenda kovo mėnesį, išskrenda rugpjūtį. 

Jau ne vieną amžių Lietuvoje metų laikai yra siejami ir su gandru – dar ir dabar gyvas tikėjimas, kad po žiemos parskridęs gandras yra ateinančio pavasario simbolis, nes jo parnešta kielė, liaudiškai dar ledspira vadinama, savo smagiomis kojytėmis išspardo visus ledus. Vasaros pabaigoje besibūriuojantys gandrai – tai jau artėjančio rudens pranašai. Nuo seno yra sakoma, kad gandrai išskrenda per šventą Baltramiejų, rugpjūčio 24 d.2017-08-24. Tęsiasi festivalis „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose"

2017 m. rugpjūčio 26 d., šeštadienį, 18 val. Sakralinio meno centre - Angelų muziejuje (Vilniaus g. 11, Anykščiai) vyks koncertas „Vasaros divertismentas -  tango ritmu". Koncertuos kamerinis  ansamblis  „Vilniaus arsenalas": Laima Šulskutė (fleita), Rolandas Romoslauskas (altas) ir Sergejus Okruško (fortepijonas).

Klausytojų laukia intriguojantis susitikimas su žinomais atlikėjais bei nuostabia muzika. Autentiškoje Sakralinio meno centro erdvėje skambės retai Lietuvoje atliekami rafinuoti Ástoro Piazzollos argentinietiškojo tango garsai ir ansamblio „Vilniaus arsenalas“ inicijuoti lietuvių kompozitorių Zitos Bružaitės ir Dalios Kairaitytės kūriniai.


2017-08-23. Anykščius aplankę dviratininkai įžiebė smagią šventę

 Iš Rygos į Vilnių pedalus minantys labdaringame maratone dalyvaujantys dviratininkai neaplenkė ir Anykščių. Į mūsų miestą dešimt dviračiais keliaujančių užsieniečių užsuko antradienio vakarą, ir sudalyvavo čia vykusioje šventėje. Pasinerti į miesto centre įsisukusį pramogų sūkurį suskubo didžiulis būrys anykštėnų.
Iš skirtingų šalių atkeliavę „Tele2“ vadovai per tris dienas dviračiais nukeliavo nuo Rygos iki Vilniaus, iš viso numynė 332 kilometrus. Anykščiuose jie apsilankė savo kelionės finišo išvakarėse ir kartu su miesto gyventojais pasilinksmino iš peties.


2017-08-23. Paminėta Juodojo kaspino ir Baltijos kelio diena

1989 m. rugpjūčio 23 d. įvyko Lietuvos, Latvijos ir Estijos tautų vienybės ir protesto akcija - Gyvasis Baltijos kelias, kai lietuviai, latviai ir estai, susikibę rankomis nuo Vilniaus iki Talino, pademonstravo laisvės siekimą. Akcijoje dalyvavo apie 1 mln. Lietuvos gyventojų.


2017-08-23. Virginijos Kochanskytės trečiasis dienoraštis iš misijos Malavyje

Diena, po kurios norisi gyventi prasmingiau

Šiandien iš lovos išvertė pirmieji gaidžiai, pragydę kartu su laikrodžio skambučiu. Miegota nei daug, nei mažai – penkios valandos. Greiti pusryčiai ir – pirmyn per ryto saulės nutviekstus kalnus. Mus šioje misijoje lydi dvi vietos UNICEF darbuotojos – Lulutani ir Dorin, geranoriškos, ramios, besišypsančios, ramiai kalbančios. Kaip jaučiasi žmonės, pasakodami, rodydami, atverdami savo šalies skaudulius, prašydami pasaulio pagalbos? Pasaulio, kuris šimtmečiais engė, išnaudojo šį kontinentą savo tikslams. Civilizuotas pasaulis pats turėtų skubėti pas juos pasidalinti tuo, ką užgyveno Afrikos dėka. Skubėtų, jei suprastų, kad nebėra mūsų ir jų problemų, kad nesiskaitymas su kitu, gyvenimas kito sąskaita, anksčiau ar vėliau sugrįžta bumerangu.


2017-08-23. Kavarsko bažnyčioje sklandė nuostabios muzikos garsai

Muzika – tai kažkas, kas papildo kiekvieną žmogų. Ji leidžia mums atsipalaiduoti, pamatyti pasaulį kitu kampu. Ji mus nuramina, leidžia pasidžiaugti, padeda liūdėti, paguodžia mus, padaro geresniais. Muzika – tai kažkas nežemiško, kažkas iš aukščiau...

Sekmadienį, rugpjūčio 20 dieną, Kavarsko bažnyčios erdves pripildė klasikinės muzikos garsai, sutraukę gausų būrį klausytojų ne tik iš Anykščių krašto, bet ir iš daugelio Lietuvos miestų.

Šioje bažnyčioje jau antrą kartą koncertavo Baltijos muzikos akademijos  simfoninis orkestras, kurio pagrindą sudaro Sankt Peterburgo Rimskio Korsakovo muzikos koledžo Algirdo Paulavičiaus vardo simfoninis orkestras,  prie kurio prisijungė lietuvių, latvių  ir kitų tautų jaunieji muzikantai. Koncertas buvo skirtas  „Sankt Perterburg" klubo 10 metų jubiliejui.


2017-08-23. R.Šližys: „Pirmojo sezono tikslas – pažiūrėti, ką mes galime“

Šią vasarą anykštėnai sulaukė puikios žinios – miesto krepšinio komanda dalyvaus Regionų krepšinio lygoje. Naujai suformuotas KKSC-„Elmio“ klubas bus ypatingas – ekipos marškinėlius vilkės vien Anykščių rajono gyventojai. Apie gimusią idėją žaisti aukštesniame lygyje bei apie būsimus klubo tikslus RKL čempionate vyriausias komandos treneris Ramūnas Šližys papasakojo Anykščių sporto centro svetainei akksc.lt

„Didelį norą pareiškė jaunimas. Praėjusiame sezone mes žaidėme Aukštaitijos lygoje. Aišku, trečiosios pagal pajėgumą Lietuvos pirmenybės bus daug rimtesnės ir laukia nemažai rungtynių. Sumanėme vien iš anykštėnų sudaryti komandą ir išmėginti jėgas RKL B divizione.


2017-08-22. Miesto centre – mini mugė

Nuo pat ryto miesto centre pradėjo „dygti“ palapinės, kuriose prekeiviai dėliojosi gaminius. Vidurdienį aikštėje jau buvo gausu pirkėjų.

Šiaulietė siūlė megztus gaminius, mėsos gaminiais prekiavo pakruojiečiai. Šalia jų buvo įsikūrusi ponia Rita su įvairiausių skonių sūriais. Jaunuolis iš Alytaus stovėjo už dantų grožiui skirtų priemonių prekystalio. Net trijose kauniškių palapinėse  buvo galima įsigyti karolių iš natūralių akmenukų, kitokių papuošalų, siūtų kepurių, natūralaus lino   gaminių. Vilniečiai atvežė šaukštelių iš plieno, padengto titano nitritu, kurie tinka dovanoms jubiliejų, vestuvių ar krikštynų progoms. Beje, šaukštelių prekeivis juos čia pat ir išgraviruoja. Panevėžiečiai prekiavo kaimynų latvių pagamintais saldainiais „Gotina“ (karvutė), o kitoje palapinėje įsikūręs jaunuolis iš Panevėžio neatsiginė pirkėjų, kurios norėjo įsigyti dirbinių iš medicininio metalo. Plungiškiai džiaugėsi, jog anykštėnai perka sodinukus. Kėdainiškis praeiviams siūlė sveikuolišką produkciją – aliejus, smilkalus, masažuoklius ir kt. Natūralios odos gaminius iš Jonavos atvežęs vyriškis tikino, kad jie patys geriausi, šalia prekes išsidėliojęs panevėžietis jam antrino, kad jo medžio dirbiniai  iš ąžuolo ir uosio yra amžini, o dar viena panevėžietė juokavo, kad nors jos duonelė ne amžina, tačiau pati pati skaniausia. Vienintelė mūsų krašto prekeivė iš Svėdasų prekiavo gydomaisiais akmenimis. Šalia palapinėse dvi marijampolietės prekiavo bižuterija ir  rankdarbiais iš vilnos.


2017-08-22. Latavos krašto istorinę svarbą paliudys skulptūrinis Karalius Mindaugas

Rugpjūčio 26-ąją, šeštadienį, 13 val. Palatavio viensėdyje, pusiaukelėje tarp Anykščių ir Troškūnų, prasidės iškilmės. Jų metu bus pasitiktas Karalius Mindaugas, į Latavos kraštą grįžtantis nauju skulptūriniu ženklu, kuris nuo šiol liudys Latavos krašto istorinę svarbą.

Pamiškėje ties trišake kelių sankirta iškilusi Karaliaus Mindaugo skulptūra ir meninės kelio rodyklės (autorius – ukmergiškis tautodailininkas Rimantas Zinkevičius) parodys kelius prie Palatavio piliakalnio ir į Andrioniškį.


2017-08-22. Ir vėl laukia kelionės

Gerbiamieji fanai, futbolo sirgaliai,

Ir vėl turime ne pačių džiugiausių naujienų dėl miesto stadiono. Jis jau kuris laikas žaliuoja ir “kviečia mus”, bet, deja, dėl vis nebaigiamų darbų, antrojo rato “namų” rungtynes ir vėl (3 metus iš eilės) žaisime išvykose. Tikimės, kad tai nepalauš mūsų vyrų noro kovoti ne savų sirgalių ir miestelėnų akivaizdoje. Būsime dėkingi, jei, esant galimybėms, keliausite su mumis.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
         

            Sprendimas: DPromoLink